Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 4:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 362 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: čtv říj 21, 2010 8:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 30, 2010 11:14 am
Příspěvky: 24
hammel píše:
a čo ak nejem chlieb z obchodu ale robíme ho doma teda v domácej pekárni je to lepšie ako z obchodu?

veru aj mňa by ma zaujímalo kde na škále medzi prospešným a škodlivým sa nachádza vlastný celozrnný kváskový ( nie kvasnicový) chlieb. Jedno či ražný, ražnopšeničný, špaldový či grahamový. Tieto si robím už dva roky a som s nimi veľmi spokojný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: čtv říj 21, 2010 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
a čo ak nejem chlieb z obchodu ale robíme ho doma teda v domácej pekárni je to lepšie ako z obchodu?

Jediný teoreticky vhodný chléb je kváskový a opravdu celozrnný, což je prakticky nemožné vyrobit a pokud ano, tak jenom kynutí zabere mnoho hodin. Vždy vidím jak z toho manželku může trefit šlak, protože ty moderní vymoženosti s tímto postupem nejdou dohromady. Pokud to budete dělat takto, proč ne, ale já vidím pro zdraví vhodnější na chleba zapomenout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: čtv říj 21, 2010 9:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Atman píše:
veru aj mňa by ma zaujímalo kde na škále medzi prospešným a škodlivým sa nachádza vlastný celozrnný kváskový ( nie kvasnicový) chlieb. Jedno či ražný, ražnopšeničný, špaldový či grahamový. Tieto si robím už dva roky a som s nimi veľmi spokojný.

Pokud není z opravdu celozrnné mouky, ideálně vyrobené na domácím mlýnku, tak to nikdy nebude ono, protože je to vždy nějak ošizené a nebo doladěné, což je vždy na závadu. Proto já doporučuji chleba nekonzumovat a problém vám zmizí. Pokud tomu ovšem budete chtít věnovat až tolik času jako naši předkové, tak se dá vyrobit chleba, který je celkem zdravý, ale vždy bych ho stejně považoval za zdroj bílého jedu a tak k němu i přistupoval, čili dobrého pomálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 9:51 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
je to zaujímavé že už aj každodenný pokrm teda myslím chlieb je už škodlivý


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: sob říj 23, 2010 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
je to zaujímavé že už aj každodenný pokrm teda myslím chlieb je už škodlivý

To není zajímavé, ale logické a vždy šlo o celkem problematický produkt, ovšem nyní, při moderních metodách zpracování, je to vyložený jed.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: syry
PříspěvekNapsal: sob led 22, 2011 7:24 pm 
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, či sa nenájde medzi syrmi nejaký, ktorý
by nebol až tak škodlivý , napr. tvaroh, mozarella, cottage a alebo olomoucke
ďakujem


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: syry
PříspěvekNapsal: sob led 22, 2011 10:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Janci píše:
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, či sa nenájde medzi syrmi nejaký, ktorý
by nebol až tak škodlivý , napr. tvaroh, mozarella, cottage a alebo olomoucke
ďakujem

Dá se použít tvaroh udělaný z kefíru a také se z něho dá udělat domácí sýr, což jsem zde již popisoval, také občas sníst olomoucké syrečky není na závadu, jinak vše ostatní je docela problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 6:53 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jardo z pěti bílých jedů jsem se nedokázal zbavit jediného a to je soli - nicméně konzumuji pouze himalájsou sůl v běžném množství. Vy dokonce doporučujete pít solanku z himalájské soli - jak to tedy je s učinky him. solik na organimus a zařadil byste ji mezi bílé jedy?

Děkuji

PS: Našel jsem článek o soli který se nápadně podobá tomu Vašemu - některé z vět jsou téměř stejné. Mám pocit že Vás milá redaktorka tohoto seriózního plátku prostě obšlehla.
http://sip.denik.cz/zdravi/sul-skodi-vi ... 00826.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 10:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Jardo z pěti bílých jedů jsem se nedokázal zbavit jediného a to je soli - nicméně konzumuji pouze himalájsou sůl v běžném množství. Vy dokonce doporučujete pít solanku z himalájské soli - jak to tedy je s učinky him. solik na organimus a zařadil byste ji mezi bílé jedy?

Děkuji

PS: Našel jsem článek o soli který se nápadně podobá tomu Vašemu - některé z vět jsou téměř stejné. Mám pocit že Vás milá redaktorka tohoto seriózního plátku prostě obšlehla.
http://sip.denik.cz/zdravi/sul-skodi-vi ... 00826.html

Tak ono to nejde přímo takto formulovat, jed je vlastně všechno co jíte, nebo pijete a jde hlavně o zkonzumované množství. Totéž platí i pro sůl, alkohol a jiné věci, pokud si dáte trochu, je to lék a pokud hodně, máte z toho léku jed, dokonce i arzenik a kyanid je v rozumné dávce léčivý. Jinak dnes se kopíruje kde co, čili to bych zase neviděl jako velký problém a pokud to lidem pomůže, tak jenom dobře, že se informace šíří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: pon led 24, 2011 8:02 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Tak ono to nejde přímo takto formulovat, jed je vlastně všechno co jíte, nebo pijete a jde hlavně o zkonzumované množství. Totéž platí i pro sůl, alkohol a jiné věci, pokud si dáte trochu, je to lék a pokud hodně, máte z toho léku jed, dokonce i arzenik a kyanid je v rozumné dávce léčivý. Jinak dnes se kopíruje kde co, čili to bych zase neviděl jako velký problém a pokud to lidem pomůže, tak jenom dobře, že se informace šíří.

Jardo to byla odpověď hodné politika v otázkách Václava Moravce!!! \":)\"

Zkuste prosím přeci jenom trochu rozepsat rozdíl mezi klasickou a himalájskou soli. Jaké má him. sůl přednosti a jaké množství si myslíte že je denně přijatelné.

Ve Vašem článku také uvádíte že sůl zhoršuje ekzém - myslíte že to může platit i pro him. sůl?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: úte led 25, 2011 8:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Jardo to byla odpověď hodné politika v otázkách Václava Moravce!!! \":)\"

Zkuste prosím přeci jenom trochu rozepsat rozdíl mezi klasickou a himalájskou soli. Jaké má him. sůl přednosti a jaké množství si myslíte že je denně přijatelné.

Ve Vašem článku také uvádíte že sůl zhoršuje ekzém - myslíte že to může platit i pro him. sůl?

Děkuji

Ona opravdu neexistuje univerzálně zdravá sůl, vše je o tom množství, čili tak do půl čajové lžičky asi ano, ale více určitě ne. Rozdíl proti běžné soli není zase tak velký jak by se mohlo zdát, obě mají v základu sodík a chlór, ale běžná kuchyňská sůl již nic jiného neobsahuje a navíc je chemicky čištěna a doladěna na nějaký diskutabilní standart. Himalájská se takto neupravuje a obsahuje široké spektrum látek, které jsou zde již někde uvedeny v plném složení, tak to prostudujte. Sůl je prostě jed a ekzém vzniká z kumulace jedů, čili logicky může tento problém zhoršovat, ale v rozumném množství by nemělo jít o nic extra podstatného, třeba tepelně upravená mouka s tukem a cukrem určitě předvede mnohem horší věci než sůl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 3:11 am 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Jak to tak pročítám, tak jsem asi nedělal dobře když jsem jedl syrové drožďí \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 9:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Jak to tak pročítám, tak jsem asi nedělal dobře když jsem jedl syrové drožďí \":(\"

To je otázka, jde o celkem zdravou potravinu, ovšem slušně krmí kvasinky a pokud s nimi máte problém, tak jste opravdu dobře nedělal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 3:58 pm 
Offline

Registrován: pát úno 18, 2011 3:35 pm
Příspěvky: 1
Zdravim vsechny diskutujici,

muzete mi prosim poradit, kde najdu kvalitni a vycerpavajici informace na tema bilych jedu.

Piseme na toto tema clanek do skolniho casopisu a snazime se take o revoluci ve skolni jidelne...
Jsme teprve na zacatku sberu informaci, proto se nam bude hodit, kazdy kvalitni zdroj nebo rada.

Dekuji za Vase odpovedi, Marcela


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 10:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
MarcelaF píše:
Zdravim vsechny diskutujici,

muzete mi prosim poradit, kde najdu kvalitni a vycerpavajici informace na tema bilych jedu.

Piseme na toto tema clanek do skolniho casopisu a snazime se take o revoluci ve skolni jidelne...
Jsme teprve na zacatku sberu informaci, proto se nam bude hodit, kazdy kvalitni zdroj nebo rada.

Dekuji za Vase odpovedi, Marcela

Zde o tom píšu http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_jako_ ... eky_05.php a kromě posledního bílého jedu, čistých tuků, tedy hlavně těch zdravých umělých tuků, je tam všechno.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 362 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz