Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 362 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: ned bře 10, 2013 12:06 pm 
Offline

Registrován: ned bře 10, 2013 12:02 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jaký je Váš pohled na výrobky bez laktózy. Jsou méně škodlivé, než klasické mléčné produkty? Pokud ano, v čem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: pon bře 11, 2013 12:09 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Výrobky bez laktózy mají laktózu strávenou na glukózu a galaktózu. To, co udělá zdravý organismus s laktózou udělá někdo za vás.
Pokud nemáte laktózovou intoleranci jsou pro vás zbytečné.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2013 9:56 pm 
Offline

Registrován: pát bře 15, 2013 9:43 pm
Příspěvky: 20
Dobrý den, zatím jsem neprošla všechna témata, ale chci se zeptat, jak je to s medem, rozinkami a tmavou melasou z hlediska kyselinotvornosti/zásadotvornosti v těle. Od léčitele mám naordinovanou bezmléčnou, bezlepkovou a nízkosacharidovou dietu, a tvrdí, že škodlivý je veškerý cukr, tedy i ten v ovoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2013 10:38 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
mangold píše:
Dobrý den, zatím jsem neprošla všechna témata, ale chci se zeptat, jak je to s medem, rozinkami a tmavou melasou z hlediska kyselinotvornosti/zásadotvornosti v těle. Od léčitele mám naordinovanou bezmléčnou, bezlepkovou a nízkosacharidovou dietu, a tvrdí, že škodlivý je veškerý cukr, tedy i ten v ovoci.

    Med, rozinky a melasa jsou opravdu kyselinotvorné, ale poku jsi stprocentně zdravý, tak je klidně jez. Zdravý člověk stráví úplně všechno.


    Nahoru
     Profil  
     
     Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
    PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2013 10:52 pm 
    Offline

    Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
    Příspěvky: 112
    Je to tak, ovocný cukr je škodlivý, zvláště pro lidi s přemnoženou kandidou. Med je nezdravý samozřejmě taky, je škodlivý stejně jako práškový cukr. Proč máš tuhle dietu?


    Nahoru
     Profil  
     
     Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
    PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 12:09 am 
    Offline

    Registrován: pát bře 15, 2013 9:43 pm
    Příspěvky: 20
    Mám kandidu a taky boreliózu. Ale nemohu se zbavit chuti na sladké - zrovna dnes jsem to nevydržela a vzala si trochu víc xylitolu a teď je mi špatně.\":(\"


    Nahoru
     Profil  
     
     Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
    PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 7:52 am 
    Offline

    Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
    Příspěvky: 324
    mangold píše:
    Mám kandidu a taky boreliózu. Ale nemohu se zbavit chuti na sladké - zrovna dnes jsem to nevydržela a vzala si trochu víc xylitolu a teď je mi špatně.\":(\"

    Pokud máš kandidu a boreliózu, tak tady je celé vlákno o candidě. Když si je přečteš, tak ti bude jasné, že ovoce, rozinky, med nebo melasa candidu živí a nikdy se neuzdravíš, dokud se těchto sladkostí nevzdáš. Měla bys na počátku diety jíst jen zeleninu, oleje a tuky, maso a vajíčka. Po měsíci této bezsacharidové diety můžeš přidat troch rýže, amarantu, pohanky nebo quinoi. A kolik jsi snědla xylitolu, že je ti špatně? Já si občas dal i 20 gramů a nic mi nebylo.


    Nahoru
     Profil  
     
     Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
    PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 3:10 pm 
    Offline

    Registrován: pát bře 15, 2013 9:43 pm
    Příspěvky: 20
    Zeleninu, oleje a tuky, maso a vajíčka...

    Na zeleninovou výživu nemám finance, maso nejím vůbec, vajíčka mi nechutnají, ale občas se přemůžu a jím žloutky, protože jsem měla anemii. Oleje a tuky jím, ale to taky není zadarmo, takže poskrovnu...

    Stejně mně to připadá na hlavu postavené, je přece jasné, že v těchto klimatických podmínkách čertvá zelenina po celý rok není a nikdy nebyla.

    Xylitolu jsem snědla několik lžiček, nevážila jsem to.


    Nahoru
     Profil  
     
     Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
    PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 4:35 pm 
    Offline

    Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
    Příspěvky: 627
    mangold píše:
    Zeleninu, oleje a tuky, maso a vajíčka...

    Na zeleninovou výživu nemám finance, maso nejím vůbec, vajíčka mi nechutnají, ale občas se přemůžu a jím žloutky, protože jsem měla anemii. Oleje a tuky jím, ale to taky není zadarmo, takže poskrovnu...

    Stejně mně to připadá na hlavu postavené, je přece jasné, že v těchto klimatických podmínkách čertvá zelenina po celý rok není a nikdy nebyla.

    Xylitolu jsem snědla několik lžiček, nevážila jsem to.

    Mohu se zeptat, kolik utratite penez za mesic za jidlo?
    Ja se stravuji dle podobneho doporuceni, ovsem s hromadou superpotravin, a moje mesicni utrata za cini za jidlo asi 2.500,- Kc, ted v zime, v lete je to tak 2.000,- Kc i mene, protoze disponuji malou zahradkou.
    To by se melo dat zvladnout i z financni podpory statu nebo z duchodu, pokud neplatite vysoke poplatky za bydleni.
    Dnes jsem do stavy odstavil posledni nat z celeru, kterou jsem mel v mrazaku. Za chvili poroste neco zeleneho na zahradce a na louce.

    Inzenyr


    Nahoru
     Profil  
     
     Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
    PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 8:52 pm 
    Offline

    Registrován: pát bře 15, 2013 9:43 pm
    Příspěvky: 20
    He he, no, za jídlo mohu dát tak maximálně pár set, podpora státu je nula - i kdybych bydlela sama, tak dnes je podpora tak dobrá k tomu, aby se člověk ubytoval na ulici.

    Zahrádku máme taky, ale ještě na ní nic neroste. A mražené potraviny jsou prý nezdravé(?) Tady se s tím setkávám i od p. Zajíčka a udivuje mě, že mrazák používá - no, stejně ho nemám \":mrgreen:\" .


    Nahoru
     Profil  
     
     Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
    PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 7:42 pm 
    Offline
    Administrátor
    Administrátor

    Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
    Příspěvky: 28242
    Bydliště: Poděbrady
    adalbertmannova píše:
    dobrý den,
    zajímá mně, jaké potraviny považujete za škodlivé (bílé jedy) a které naopak doporučujete.Dále ,máte li možnost mně zaslat roztok Lugolem. Děkuji

    Mléko, mouka, cukr, sůl a čistý tuk, tedy mimo určité výjimky a ohledně lugolu mě zavolejte..


    Nahoru
     Profil  
     
     Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
    PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 7:56 pm 
    Offline
    Administrátor
    Administrátor

    Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
    Příspěvky: 28242
    Bydliště: Poděbrady
    Elzina píše:
    Jsem už týden vegankou a cítím se úžasně. Zkouším také živou stravu, ale tak nějak pozvolna - zatím nevím úplně, jak na to, nejde to ze dne na den a také se musí trochu přeorientovat moje chuťové buňky. Chleba jím teď také míň a snažím se péct domácí, ale koupený kvásek mi něk nekyne, když dělám vše podle návodu. \":-(\" Asi si udělám vlastní. Ale domácí pekárnu hned tak mít nebudu. Až se mi bude dařit péct vlastní chleba, chci zkusit objednávat zrní a mlít ho těsně před pečením. Mám čtyři děti a razantní změny odmítají, ale např. rýžové mléko jim chutná. Všechno měním pomaličku, jak to půjde. Ale vyřazení mléčných výrobků a masa (to jsem nejedla už dřív) je skvělá volba! Cítím se tak nějak čistě, nezanešeně. Po všech stránkách.

    Tak i malý krok kupředu je stále dobrý.


    Nahoru
     Profil  
     
     Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
    PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 7:56 pm 
    Offline

    Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
    Příspěvky: 292
    mangold píše:
    He he, no, za jídlo mohu dát tak maximálně pár set, podpora státu je nula - i kdybych bydlela sama, tak dnes je podpora tak dobrá k tomu, aby se člověk ubytoval na ulici.

    Zahrádku máme taky, ale ještě na ní nic neroste. A mražené potraviny jsou prý nezdravé(?) Tady se s tím setkávám i od p. Zajíčka a udivuje mě, že mrazák používá - no, stejně ho nemám \":mrgreen:\" .

    To je síla, já když se cpu, tak prožeru klidně 6 tisíc a to za jídlo z lídlu \":D\"

    Jako základ maj bejt tuky a ty jsou levný. K tomu trocha bílkovin z masa, vajec nebo sýra musí bejt při jakékoliv stravě. A zeleniny stačí pár set gramů denně a ještě ta co je zrovna levná.


    Nahoru
     Profil  
     
     Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
    PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 7:58 pm 
    Offline
    Administrátor
    Administrátor

    Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
    Příspěvky: 28242
    Bydliště: Poděbrady
    mangold píše:
    Dobrý den, zatím jsem neprošla všechna témata, ale chci se zeptat, jak je to s medem, rozinkami a tmavou melasou z hlediska kyselinotvornosti/zásadotvornosti v těle. Od léčitele mám naordinovanou bezmléčnou, bezlepkovou a nízkosacharidovou dietu, a tvrdí, že škodlivý je veškerý cukr, tedy i ten v ovoci.

    Pokud máte opravdu vážný problém, určitě by jste ho měla poslechnout.


    Nahoru
     Profil  
     
     Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
    PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 8:06 pm 
    Offline
    Administrátor
    Administrátor

    Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
    Příspěvky: 28242
    Bydliště: Poděbrady
    mangold píše:
    He he, no, za jídlo mohu dát tak maximálně pár set, podpora státu je nula - i kdybych bydlela sama, tak dnes je podpora tak dobrá k tomu, aby se člověk ubytoval na ulici.

    Zahrádku máme taky, ale ještě na ní nic neroste. A mražené potraviny jsou prý nezdravé(?) Tady se s tím setkávám i od p. Zajíčka a udivuje mě, že mrazák používá - no, stejně ho nemám \":mrgreen:\" .

    No, pak počkejte na jaro a hurá na zelené lupení, je zdarma, je ho všude dost a léčí skoro všechno. Nyní s tím asi budete jedna z prvních, ale při dalším "šetření" našich skvělých politiků bude pastva v budoucnu zřejmě běžný jev a většina lidí se tak uzdraví samovolně i bez obdivuhodné lékařské péče, která je "zdarma".


    Nahoru
     Profil  
     
    Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
    Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 362 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Další

    Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


    Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


    Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
    Nemůžete odpovídat v tomto fóru
    Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
    Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
    Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

    Hledat:
    Přejít na:  
    Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
    Český překlad – phpBB.cz