Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 362 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2010 5:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jaroslave celkem dobře tu víme o dopadech mléčných výrobků na lidské tělo (zahleňování, odvápňování atd., zkrátka další bílý jed). V dobré víře jsem dosud svoje malé děti vedl k mléčným výrobkům kvůli vápníku a děti (6 a 11 roků) si na mléčné jogurty za ty roky mé nevědomosti dobře navykly, bohužel. Dnes se samozřejmě snažím o pravý opak a docela se daří, spotřeba jogurtů u nás výrazně poklesla, ale stále jich je ještě dost (jogurty a jahodové kefíry slazené cukrem, ufff \":(\" ). Co se chci zeptat je toto: abych aspoň trochu udělal něco pro dobrý pocit, že děti přece jen dostanou trochu organického vápníku: má smysl jim do těch průmyslově vyráběných mléčných výrobků přidat čerstvě mleté sezamové semínko? Dodá jim to nějaký vápník? Snad by mohlo... ale zase si říkám, mléčné výrobky působí na organismus kysele a sezamové semínko myslím si také kysele, tak jak to zas neutralizovat něčím zásaditým... Prosím, jak to vidíte? Děkuji moc!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2010 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jaroslave celkem dobře tu víme o dopadech mléčných výrobků na lidské tělo (zahleňování, odvápňování atd., zkrátka další bílý jed). V dobré víře jsem dosud svoje malé děti vedl k mléčným výrobkům kvůli vápníku a děti (6 a 11 roků) si na mléčné jogurty za ty roky mé nevědomosti dobře navykly, bohužel. Dnes se samozřejmě snažím o pravý opak a docela se daří, spotřeba jogurtů u nás výrazně poklesla, ale stále jich je ještě dost (jogurty a jahodové kefíry slazené cukrem, ufff \":(\" ). Co se chci zeptat je toto: abych aspoň trochu udělal něco pro dobrý pocit, že děti přece jen dostanou trochu organického vápníku: má smysl jim do těch průmyslově vyráběných mléčných výrobků přidat čerstvě mleté sezamové semínko? Dodá jim to nějaký vápník? Snad by mohlo... ale zase si říkám, mléčné výrobky působí na organismus kysele a sezamové semínko myslím si také kysele, tak jak to zas neutralizovat něčím zásaditým... Prosím, jak to vidíte? Děkuji moc!

Pokud chcete mléčný produkt nějak využít musíte přidat hořčík a nejlépe v zásadité formě. Z tohoto pohledu se jeví jako nejvhodnější rozmixované mandle, které jsou na rozdíl od seznamu zásadité a hořčíku mají celkem dost. Vhodné je přidávat i potraviny s mědí, které solidně omezují ztráty železa a zde by se dalo použít třeba slunečnicové semínko.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2010 3:21 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 08, 2010 12:31 pm
Příspěvky: 4
Jelikož nejsem na stravování žádný odborník a nevyznám se v něm, bylo by snadné udělat z nevědomosti nějakou chybu a v dobré víře si uškodit. Pokud přestanu konzumovat všechny produkty, ve kterých jsou obsaženy bílé jedy, ale nemám nastudováno, které látky a v jakém množství můj organismus potřebuje a z čeho je v potravě získává, nehrozí mi absence něčeho podstatného? Věřím, že i v našich bílých jedech jsou v malém množství obsaženy látky pro zdraví nezbytné (dejme tomu potřebný jod v soli, pokud to také není nějaký výmysl). Poradil byste mi prosím, jakými jinými potravinami je lze jejich dostatečný přísun bezpečně zajistit? Nebo případně doporučil nějakou kvalitní literaturu, která se tím zabývá? Díky, Jakub


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2010 7:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jakub píše:
Jelikož nejsem na stravování žádný odborník a nevyznám se v něm, bylo by snadné udělat z nevědomosti nějakou chybu a v dobré víře si uškodit. Pokud přestanu konzumovat všechny produkty, ve kterých jsou obsaženy bílé jedy, ale nemám nastudováno, které látky a v jakém množství můj organismus potřebuje a z čeho je v potravě získává, nehrozí mi absence něčeho podstatného? Věřím, že i v našich bílých jedech jsou v malém množství obsaženy látky pro zdraví nezbytné (dejme tomu potřebný jod v soli, pokud to také není nějaký výmysl). Poradil byste mi prosím, jakými jinými potravinami je lze jejich dostatečný přísun bezpečně zajistit? Nebo případně doporučil nějakou kvalitní literaturu, která se tím zabývá? Díky, Jakub

Vynecháním bílých jedů své zdraví rozhodně neohrozíte, toho se bát nemusíte a nic zdravého se v nich opravdu nevyskytuje. Například jód dodáte denně malou dávkou mořských řas, nebo si v zahraničí seženete koncentrát v kapičkách a dáte si denně 4 kapky, což je rozhodně bez rizika a mnohem zdravější než jíst sůl. Ostatní je zde velice obsáhle popsáno a holt tomu musíte věnovat čas, stačí pouze číst, nic jiného k získání vědomostí není potřeba a jde o velice levný postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 9:45 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Pane Jardo , teoretická otázka ... pokud jsou např. ve střevech breberky , je vhodné jíst čerstvé ovoce a pít šťávy ? Ovoce a zelenina může mít parazity a ty se pak ještě více přemnoží , nebo se pletu ? Jaký je Váš pohled na makrobiotiku , docela plno lidí se pomocí ní dostalo z vážných nemocí ... co jsem četl .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Pane Jardo , teoretická otázka ... pokud jsou např. ve střevech breberky , je vhodné jíst čerstvé ovoce a pít šťávy ? Ovoce a zelenina může mít parazity a ty se pak ještě více přemnoží , nebo se pletu ? Jaký je Váš pohled na makrobiotiku , docela plno lidí se pomocí ní dostalo z vážných nemocí ... co jsem četl .

Určitě to vhodné je, většina parazitů naopak přímo miluje běžné umělohmotné potraviny a velice jim prospívají. Sice opravdu mohou být na syrových plodech paraziti, ale pokud je nebudete vhodně krmit, tak u vás nebudou bydlet. Makrobiotiku jsem zde již odsuzoval několikrát a sám léčím dost často makrobiotiky zasažené kvasinkou, čili já osobně ji za vhodnou nepovažuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: čtv črc 22, 2010 12:34 am 
Offline

Registrován: stř črc 21, 2010 3:50 pm
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Milý pane Jardo, se zájmem si pročítám zdejší podnětné příspěvky a snažím se jim přizpůsobit. Také mi táhne na padesátku, žil jsem bujarým životem a začínám to pociťovat, nejen na hmotnosti. Vaše stránky jsou velmi zajímavé a děkuji za ně Vám i ostatním přispěvatelům. Zjišťuji, že snaha žít zdravě je stálý hon za informacemi a ještě každou takovou posuzovat, zda je zdraví prospěšná. Nedávno jsem se setkal s čínskou medicínou. Jaký je prosím Váš názor na Biologický vápník Tianshi, jestli jste se sním setkal a pod.?
Na přednášce jsem se dozvěděl, jak je naše populace chudá na vápník, protože v přirozených potravinách ho ubývá a velmi špatně se vstřebává. Mělo by jít o unikátní patentovaný přípravek, jež se vstřebává do organizmu z více jak 90% a neusazuje se v cévách a na jiných nevhodných místech.
Děkuji.
(Zejména mne znepokojuje, proč tak úžasně zdravá věc obsahuje Aspartam)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: čtv črc 22, 2010 8:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Oťas píše:
Milý pane Jardo, se zájmem si pročítám zdejší podnětné příspěvky a snažím se jim přizpůsobit. Také mi táhne na padesátku, žil jsem bujarým životem a začínám to pociťovat, nejen na hmotnosti. Vaše stránky jsou velmi zajímavé a děkuji za ně Vám i ostatním přispěvatelům. Zjišťuji, že snaha žít zdravě je stálý hon za informacemi a ještě každou takovou posuzovat, zda je zdraví prospěšná. Nedávno jsem se setkal s čínskou medicínou. Jaký je prosím Váš názor na Biologický vápník Tianshi, jestli jste se sním setkal a pod.?
Na přednášce jsem se dozvěděl, jak je naše populace chudá na vápník, protože v přirozených potravinách ho ubývá a velmi špatně se vstřebává. Mělo by jít o unikátní patentovaný přípravek, jež se vstřebává do organizmu z více jak 90% a neusazuje se v cévách a na jiných nevhodných místech.
Děkuji.
(Zejména mne znepokojuje, proč tak úžasně zdravá věc obsahuje Aspartam)

Sice jste to umístil do špatného vlákna, ale zde se vlastně o bílý jed jedná, tak to tady nechám. Nenechte se zblbnout, vápníku má skoro každý člověk naopak přebytek a pouze to dokumentuje naprostou neznalost problematiky. Vápník dokážete vstřebávat pouze v přítomnosti vitamínu D3, který získáte pravidelným pobytem na slunci, nebo z tabletek a naprosto stěžejní je užívání hořčíku, kterého nemá nikdo dost a ten drží vápník v rozpustné formě, použitelné pro metabolické pochody v těle. Jinak se vám jakékoliv dodávané vápno usazuje a vlastně se zanášíte jako rychlovarná konvice, což asi pochopíte, že zrovna zdravé nebude. Z mého pohledu jde zase o nějaký tahák na peníze i když uvedený produkt přímo neznám a cenu jsem nezkoumal, ale předpokládám, že bude nesmyslná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: úte říj 12, 2010 12:37 pm 
Offline

Registrován: úte říj 12, 2010 12:32 pm
Příspěvky: 7
Dobré den pane Zajíček...
velice nás zaujala vaše stránka o bílých jedech atd..je to moc poučné a
snažíme se tím řídit také(mimo jiné kvůli tomu,že maminka onemocněla
pravděpodobně rak.lymf.systému,ještě nejsou výsledky, ale prý je to
najpravděpodobněji lymfom maligní...prozatím jí našly v krvi močovinu a
minulý rok krev v moči udajně..... chtěla bych se zeptat prosím
vás na jednu věc...v jakých potravinách přijímáte veškeré vit B...moc děkuji
za případnou odpověd.. Vladka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: úte říj 12, 2010 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
vladka píše:
Dobré den pane Zajíček...
velice nás zaujala vaše stránka o bílých jedech atd..je to moc poučné a
snažíme se tím řídit také(mimo jiné kvůli tomu,že maminka onemocněla
pravděpodobně rak.lymf.systému,ještě nejsou výsledky, ale prý je to
najpravděpodobněji lymfom maligní...prozatím jí našly v krvi močovinu a
minulý rok krev v moči udajně..... chtěla bych se zeptat prosím
vás na jednu věc...v jakých potravinách přijímáte veškeré vit B...moc děkuji
za případnou odpověd.. Vladka

Sice netuším, proč se ptáte na vitamíny skupiny B, ale to určitě není základní krok k vyřešení uvedeného zdravotního problému. Základní krok je okamžité srovnání pH moče na hodnoty 7,5-7,8 a tam je držet. Také bych se začal zabývat plísněmi, které za tím v naprosté většině případů stojí a ve stravě se tedy musí objevit velké množství fungicidních potravin. Samozřejmostí je vyčištění střeva a dalších orgánů, aby tělo mělo šanci se vzpamatovat. Bohužel vydatné zdroje vitamínů skupiny B jsou buď pivovarské kvasnice, nebo ořechy a ani jedno pro tuto nemoc vhodné moc není. Osobně bych doporučil brát je v tabletách a prostudovat si jednotlivé vlastnosti z hlediska vlivu na tento konkrétní problém, což je určitě lepší, než brát nějaký komplex, kde to nijak neovlivníte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: stř říj 13, 2010 1:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Patří máslo jako živočišný tuk mezi klasické bílé jedy? Překvapuje mě, že se ho při šankce jí tak velké množství. Nešlo by nahradit třeba olivovým olejem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: stř říj 13, 2010 5:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Patří máslo jako živočišný tuk mezi klasické bílé jedy? Překvapuje mě, že se ho při šankce jí tak velké množství. Nešlo by nahradit třeba olivovým olejem?

Tam má svoji logiku a nijak bych ho nenahrazoval, ale jinak ho určitě jíst nedoporučuji, nebo velice výjimečně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: stř říj 13, 2010 6:19 pm 
Offline

Registrován: úte říj 12, 2010 12:32 pm
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Sice netuším, proč se ptáte na vitamíny skupiny B, ale to určitě není základní krok k vyřešení uvedeného zdravotního problému. Základní krok je okamžité srovnání pH moče na hodnoty 7,5-7,8 a tam je držet. Také bych se začal zabývat plísněmi, které za tím v naprosté většině případů stojí a ve stravě se tedy musí objevit velké množství fungicidních potravin. Samozřejmostí je vyčištění střeva a dalších orgánů, aby tělo mělo šanci se vzpamatovat. Bohužel vydatné zdroje vitamínů skupiny B jsou buď pivovarské kvasnice, nebo ořechy a ani jedno pro tuto nemoc vhodné moc není. Osobně bych doporučil brát je v tabletách a prostudovat si jednotlivé vlastnosti z hlediska vlivu na tento konkrétní problém, což je určitě lepší, než brát nějaký komplex, kde to nijak neovlivníte.

..Dobrý den..ano, vím ,že to nemá s tím nic společného..jen nás zajímalo ohledně stravování běžného člověka kde brát např vit.B atd.....v této situaci,při tomto onemocnění je samozřejmostí vyčistit tělo od odpadů jak píšete...nevím zda je vhodný i klystýr na očistu střeva atd..nebo stačí jen půst event.dieta obsahující syrovou stravu....jinak vám moc děkuji za rady...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: stř říj 13, 2010 8:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
vladka píše:
..Dobrý den..ano, vím ,že to nemá s tím nic společného..jen nás zajímalo ohledně stravování běžného člověka kde brát např vit.B atd.....v této situaci,při tomto onemocnění je samozřejmostí vyčistit tělo od odpadů jak píšete...nevím zda je vhodný i klystýr na očistu střeva atd..nebo stačí jen půst event.dieta obsahující syrovou stravu....jinak vám moc děkuji za rady...

Čištění střeva je nezbytně nutné, pokud je vůbec nějaká šance, tak pouze s čistým tlustým střevem. Potom je potřeba držet to správné pH a teprve další krok je zkoumání vitamínů, přičemž základ jsou antioxidanty, tedy vitamín C, E, D a teprve pak B a z béček hlavně B17. Strava je ideální co nejvíce syrová a kvašené potraviny, jako kefír, pickles a kysané sudové zelí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: čtv říj 21, 2010 5:14 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
a čo ak nejem chlieb z obchodu ale robíme ho doma teda v domácej pekárni je to lepšie ako z obchodu?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 362 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz