Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 11:05 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 20, 2016 2:12 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Pane Zajíčku,
mohl by jste kouknout na mojí suplementaci a říct mi co je vyloženě blbě?
Ráno nalačno jod+selen
za půl hod. zeleninová štáva+béčka(B6 20 mg,B1 100 mg,B5 500 mg)
za dalších půl hodiny kolagen+MSM+lysin(10:5:3)
za hodinu snídaně po ní chondroitin a B12
za cca hod askorbát sodný do pomeranče(2g C a 1g sody)+rutin
těsně před obědem K2+ vit.E,po obědě glukosamin
odpoledne mezi jídly dodávám jednotlivě s časovými odstupy Si,draslík,molybden a bor(obojí současně do vody)
lecitin do jídla
rybí olej s jídlem
na noc chlorid zinečnatý
No a ted nevím kam mám šoupnout ještě měd??Ráno to mám docela už nabitý. Lze odpoledne s molybdenem a borem dohromady? Ještě bych se chtěla zeptat loni v září jsem měla zvýšené jaterky ale pak už další náběry byly bez nálezu. Přesto jsem usoudila že je třeba dělat očisty což dělám jím ostropestřecovou kašičku a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 20, 2016 9:31 pm 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
Spencer píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké jsou nejlepší zdroje vitaminu B pokud možno v rostlinné formě. Chtěla jsem si zakoupit pivovarské kvasnice z lékárny ale bohužel tam bylo napsáno, že obsahují lepek a tomu bych se chtěla vyhnout. Někde jsem tu četla že je i dobré jíst syrové droždí ale bojím se že mě bude nadýmat, protože mám špatné zažívání. Ze které potraviny se Béčko vstřebá nejlépe? Děkuji za odpověď.

Pivovarské kvasnice(Pangamin) jsou podle mě nejhorší zdroj vitamínu B, jaký existuje. Kvasinky jsou schopny obsadit střevo, zničit zdravou mikrofllóru a způsobit tak kandiózu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2016 8:01 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Tišková píše:
Pivovarské kvasnice(Pangamin) jsou podle mě nejhorší zdroj vitamínu B, jaký existuje. Kvasinky jsou schopny obsadit střevo, zničit zdravou mikrofllóru a způsobit tak kandiózu.

Dosti radikální názor. Dobrá.
Mi také nikdy nesedly, resp. jsem žádné změny (pozitivní) nezaznamenal.
Naopak syrové droždí, v dávce cca dnešních 4 Kč denně, bylo dobré, suprové výsledky, vysloveně pociťované jako rozkvět fysický i duševní, měl obyčejný český B-komplex.
A teď, babo, raď ... \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Minerály
PříspěvekNapsal: pát črc 29, 2016 5:03 pm 
Offline

Registrován: stř dub 25, 2012 11:50 am
Příspěvky: 35
Dobrý deň,
na tomto fóre a na internete som našiel viacero spôsobov ako dodávať horčík. Jedným z nich je tzv. „horčíkové mazání“

Do 160 ml Francovky nasypete 120 g chloridu hořčíku a přidáte 2 ml glycerinu z lékárny. Směs důkladně protřepete a tuto čirou tekutinu mažete na bolavá místa, třeba klouby. Funguje velice rychle díky alkoholu v mazání obsaženém.

1. Dá sa bezpečne dopĺňať horčík aj pomocou horčíkového mazání? Aký dávku vitamínu B6 a D3 je potrebné k uvedenej zmesy užívať?
2. Dá sa tento recept bezpečne použiť aj s inými zložkami (chlorid draselný, alebo himalájska soľ, a. i.? Nebude vadiť telu ten alkohol a glycerín, keď sa tým natriem veľké plochy tela?
3. Koľko g/mg čistého horčíka obsahuje uvedená zmes?

.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 21, 2016 10:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ondra258 píše:
Takže už mám výsledky z laborky ..... chybí mi jak zinek, tak i vitamín A ..... co se týká zinku říkáte že ho máme brát nalačno, ale ty křeče v žaludku ze zinku jsou trochu moc, takže jsem si k tomu přidal b-komplex a už ty křeče nemám. Jak dlouho mám dát tomu zinku s tím b-komplexem než se vstřebá (tedy než můžu znovu jíst) ? Slyšel jsem že b6 v tom b-komplexu zvýší vsřebávání ale jak moc ho sníží přítomnost toho Bčka ?

Mělo by stačit 0,5-1 hod a myslím že ta béčka spíše pomohou než uškodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned srp 21, 2016 10:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
voyto píše:
Dobrý deň
mám otázku ohľadne dlhodobého doplňovania horčíka. Už 4 roky dodávam horčík vo forme chloridu horečnatého, po zrovnaní deficitu z 18gramov dlhodobo užívam cca 5gramov chloridu horečnatého (120mg/g*5g=600mg čistého horčíka). Podľa cronometra denne v strave dodávam pribliźne 1000mg vápnika a 300mg horčíka. Keď si to vezmem z dlhodobého hľadiska, každý deň dodám celkom 600+300=900mg čistého horčíka. Oproti tomu príjem vápnika je okolo 1000mg. Pomer medzi nimi by mal byť 1:2 no môj pomer je 0,9:1 čo nie je asi moc dobre. Podľa vlasovej analýzy mám Vápnik +116%, Horčík -63% (Ca/MG +856%). Môžete mi prosím poradiť, či mám niečo upraviť? ďakujem \":wink:\"

Z vlasovky to přeci máte jasné, ubrat vápník a přidat hořčík, nezkoumejte co se kde píše, jsou to bludy a hořčík jak vidíte chybí skoro každému, dokonce i v případě masivní suplementace a jak by to ve vašem případě vypadalo bez té suplementace ani nedomýšlet. Ideální je brát možná i dvakrát tolik hořčíku jak vápníku, co mě zatím říkají zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned srp 21, 2016 10:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="brandebura":28kjg9dn]Pane Zajíčku,
mohl by jste kouknout na mojí suplementaci a říct mi co je vyloženě blbě?
Ráno nalačno jod+selen
za půl hod. zeleninová štáva+béčka(B6 20 mg,B1 100 mg,B5 500 mg)
za dalších půl hodiny kolagen+MSM+lysin(10:5:3)
za hodinu snídaně po ní chondroitin a B12
za cca hod askorbát sodný do pomeranče(2g C a 1g sody)+rutin
těsně před obědem K2+ vit.E,po obědě glukosamin
odpoledne mezi jídly dodávám jednotlivě s časovými odstupy Si,draslík,molybden a bor(obojí současně do vody)
lecitin do jídla
rybí olej s jídlem
na noc chlorid zinečnatý
No a ted nevím kam mám šoupnout ještě měd??Ráno to mám docela už nabitý. Lze odpoledne s molybdenem a borem dohromady? Ještě bych se chtěla zeptat loni v září jsem měla zvýšené jaterky ale pak už další náběry byly bez nálezu. Přesto jsem usoudila že je třeba dělat očisty což dělám jím ostropestřecovou kašičku a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály
PříspěvekNapsal: ned srp 21, 2016 10:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
chost píše:
Dobrý deň,
na tomto fóre a na internete som našiel viacero spôsobov ako dodávať horčík. Jedným z nich je tzv. „horčíkové mazání“

Do 160 ml Francovky nasypete 120 g chloridu hořčíku a přidáte 2 ml glycerinu z lékárny. Směs důkladně protřepete a tuto čirou tekutinu mažete na bolavá místa, třeba klouby. Funguje velice rychle díky alkoholu v mazání obsaženém.

1. Dá sa bezpečne dopĺňať horčík aj pomocou horčíkového mazání? Aký dávku vitamínu B6 a D3 je potrebné k uvedenej zmesy užívať?
2. Dá sa tento recept bezpečne použiť aj s inými zložkami (chlorid draselný, alebo himalájska soľ, a. i.? Nebude vadiť telu ten alkohol a glycerín, keď sa tým natriem veľké plochy tela?
3. Koľko g/mg čistého horčíka obsahuje uvedená zmes?

.

1)Je to naprosto bezpečné a nepředávkovatelné. Denně bych dal cca 20-50 mg B6 a alespoň půl hodiny opalování.
2)Nic jiného není dobré takto tlačit do těla, ale hořčíkem se můžete natírat celý dle libosti, mimo hořčíku do těla skoro nic nejde.
3)Chlorid hořčíku obsahuje 120 mg čistého hořčíku v jednom gramu té sole, tedy záleží kolik gramů na sebe namažete v průběhu dne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv srp 25, 2016 8:28 am 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
Nějak nechápu, to chcete tvrdit, že vám toto všechno ve stravě chybí, co tedy vlastně vůbec jíte? Podle mě je to blbost, to snad ani nejde docílit takového stavu na normální trochu slušné stravě. Naprostou většinu těch zmíněných doplňků podle všeho užíváte naprosto zbytečně. Stravu si spočítejte z pohledu nutričních hodnot na kalkulačce cronometer.com a uvidíte co je potřeba a co ne. Jinak na suplementování mědi odhadem nevidím žádnou výhodu, jde o prvek dosti toxický v případě předávkování a dělat to jen tak pro dobrý pocit je docela nesmysl. Člověk by si měl nechat laboratorně zjistit hladinu mědi a ceruloplazminu a teprve poté měď řešit. Ideální hladiny jsou měď cca 15-20 a ceruloplazmin cca 30-40, vždy zhruba dvojnásobek. Pokud je měď nižší než ten poměr tak doplnit a pokud je vyšší rozhodně ji nedodávat, protože to signalizuje otravu mědí.

Tak jestli mi chybí béčka to opravdu nevím jen předpokládám.Jediné co jsem po Vaší reakci vyřadila je MSM a lysin. Ostatní mi opravdu chybí dle vlasové analýzy. Většina kolem -80 procent.lze tedy takto užívat nebo myslíte že to může být spíš ke škodě? děkuji za reakci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2016 11:09 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
poradi mí nekdo cim dopovat 2,5 lete dite aby melo dostatek vsech vitaminu a pokud mozno se vyhlo kazde chripce ktera bude ve skolce , kupovat mu vselijake hnusy v lekarne ktere maji mozna jeden vitmim a tvari se jako zazrak na vsechno se mi nechce

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2016 11:40 am 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
gorol píše:
poradi mí nekdo cim dopovat 2,5 lete dite aby melo dostatek vsech vitaminu a pokud mozno se vyhlo kazde chripce ktera bude ve skolce , kupovat mu vselijake hnusy v lekarne ktere maji mozna jeden vitmim a tvari se jako zazrak na vsechno se mi nechce

zelený nápoj, zeleninové ovocné štávy, ještě jsou farm. trhy, tak něco pěkného koupíte


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2016 4:58 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
gorol píše:
poradi mí nekdo cim dopovat 2,5 lete dite aby melo dostatek vsech vitaminu a pokud mozno se vyhlo kazde chripce ktera bude ve skolce , kupovat mu vselijake hnusy v lekarne ktere maji mozna jeden vitmim a tvari se jako zazrak na vsechno se mi nechce

Bohužel vám mohu poradit jen to, co se osvědčilo nám, když jsme měli malé děti (byly zdravé jako řípy). Vařte jim, každý den a pořád, nekupujte nic hotového, žádné upravené potraviny a polotovary, užívejte jen suroviny, míchanice a úprava je již na vás. Nepatlejte páté přes deváté, vařte a míchejte jednoduše, nedochucujte, neničte podstatu potravin. A nepřekrmujte je.
Naše třetí malá má sama ráda hlavně zeleninu, ovoce, zrní, a k pití vodu. Jednoduché věci. Cítí se tak dobře. Laskominy si dá, ale netouží po dalším. Za vrchol slasti považuje chlazený kefír. Nebo čertsvě ostrouhanou mrkev nebo sladkou rajčinovou papriku. Sama cítí, co je fajn. Překypuje energií, chřipky nemá. V životě by mne nenapadlo pro děti něco kupovat v lékárně nebo jim kupovat nějaké potravinové doplňky nebo syntetické vitamíny. Proč jim škodit, když jim můžete prospět?
Na co se vlastně ptáte, kde je problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2016 6:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Tak jestli mi chybí béčka to opravdu nevím jen předpokládám.Jediné co jsem po Vaší reakci vyřadila je MSM a lysin. Ostatní mi opravdu chybí dle vlasové analýzy. Většina kolem -80 procent.lze tedy takto užívat nebo myslíte že to může být spíš ke škodě? děkuji za reakci

Výsledek vlasové analýzy nelze interpretovat tak že když mě něčeho chybí 80% tak to tam sypu pod tlakem. To je naprostá blbost a vůbec to tak nefunguje a minimálně u hlavních makroprvků to může být i nebezpečné. Celá věc s vlasovkou je založena na nutričním vyvažování tedy vzájemném poměru prvků a klidně i když dva prvky budou oba deficitní, ale vyvážené může to znamenat menší problém, než prvky správné a přebytkové v silné poměrové nerovnováze. Trochu si problematiku nastudujte, nebo si ji nechte od někoho kdo to ovládá vysvětlit, případně zavolejte a vysvětlím vám co budu vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2016 6:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
gorol píše:
poradi mí nekdo cim dopovat 2,5 lete dite aby melo dostatek vsech vitaminu a pokud mozno se vyhlo kazde chripce ktera bude ve skolce , kupovat mu vselijake hnusy v lekarne ktere maji mozna jeden vitmim a tvari se jako zazrak na vsechno se mi nechce

Možná ho ani ničím dopovat nemusíte, pokud mu nebudete dávat obilí a mléčné výrobky je dosti nepravděpodobné že bude mít problémy. Jinak základem je přírodní vitamín C, třeba camu camu, acerola, šípky a jak píše správně člen martina72 kvalitní a přirozená domácí strava.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2016 6:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 16, 2016 5:55 pm
Příspěvky: 21
Dobry den,

pred pul rokem jsem zacal zajimat o vitaminy, ktere bych dodal memu telu.

Vybral jsem baleni vitaminu a mineralu, ktere odpovidalo vhodnou cenou a obsahem vitaminu a mineralu.

Konkretne se jedna o Vulm Komplex Multivitamin 120 tablet:
http://vitaminy-a-mineraly.heureka.cz/m ... 20-tablet/

Momentalne uzivam uz druhe baleni, potreboval bych proto znat nazor z druhe strany na tento multivitamin.

1) Mete zkusenosti konkretne s timto multivitaminem, nebo podobnym, ktery obsahu podobne slozeni?
2) Lze doporucit uzivat dlouhodobe tyto multivitaminy?
3) Je slozeni Komplex Vitaminu vhodne pro kazdodenni uzivani? Slozeni je v priloze.
4) Jakym zpusobem overujete dostatek vitaminu a miniralu ve vasem tele? Krevnim rozborem?

Zatim jsem uvazoval o porizeni chytreho zarizeni pro zjisteni aktualniho stavu celkem 30 mineralu a vitaminu u meho tela:
https://www.indiegogo.com/projects/vita ... 14960145#/

Predem dekuji za zodpovezeni vsech otazek,
hezky den


Přílohy:
komplex-multivitamin-slozeni.png
komplex-multivitamin-slozeni.png [ 428.35 KiB | Zobrazeno 11804 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz