Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 198  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2016 7:37 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Nejlepší analýze je z vlasů, je tady o tom i vlákno, tak si to nastudujte. Ten přípravek se mě zdá vyhazování peněz, i kdyby jste měl deficit některého stěžejního prvku,z těch malých dávek to nesrovnáte.Jezte pravidelně zeleninu a konkretní deficit srovnejte koňskými dávkami.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2016 11:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mattarello píše:
Dobry den,

pred pul rokem jsem zacal zajimat o vitaminy, ktere bych dodal memu telu.

Vybral jsem baleni vitaminu a mineralu, ktere odpovidalo vhodnou cenou a obsahem vitaminu a mineralu.

Konkretne se jedna o Vulm Komplex Multivitamin 120 tablet:
http://vitaminy-a-mineraly.heureka.cz/m ... 20-tablet/

Momentalne uzivam uz druhe baleni, potreboval bych proto znat nazor z druhe strany na tento multivitamin.

1) Mete zkusenosti konkretne s timto multivitaminem, nebo podobnym, ktery obsahu podobne slozeni?
2) Lze doporucit uzivat dlouhodobe tyto multivitaminy?
3) Je slozeni Komplex Vitaminu vhodne pro kazdodenni uzivani? Slozeni je v priloze.
4) Jakym zpusobem overujete dostatek vitaminu a miniralu ve vasem tele? Krevnim rozborem?

Zatim jsem uvazoval o porizeni chytreho zarizeni pro zjisteni aktualniho stavu celkem 30 mineralu a vitaminu u meho tela:
https://www.indiegogo.com/projects/vita ... 14960145#/

Predem dekuji za zodpovezeni vsech otazek,
hezky den

Dobře vám odpovídá člen derkel a podle mě jde o vyhazování peněz s minimálním, nebo žádným efektem. Navíc jak chcete srovnat konkrétní deficit, když současně dodáváte oponentní minerál, nebo vitamín, to půjde asi těžko, nemyslíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hladiny mineralu v krvi
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2016 7:38 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2016 7:15 pm
Příspěvky: 3
Dobrý večer přeji .....
trápí mě obtíže s nervy především periferní na končetinách. Doktor mi vzal krev a udělal pár testů. Testy vyšly v pořádku až na měď ta byla nízká (10) . takže se ještě dodělal ceruloplasmin a zinek. zinek byl na 20 což je OK a ceruplasmin byl v normě (20) ale nižší ale přesně v poměru 1:2 což prý jak to má být. Takže jsem dostal doplněk mědi a 7 dní ho bral. Pak si doktor ještě vzpoměl že by bylo třeba udělat i 24h sběr moče na měď a zinek. Takže jsme ho provedli. Měď byla pochopitelně nižší ale ku podivu byl i zinek na dolní hranici ! Tak mi doktor ještě vzal krev a dopadlo to tak že měd byla 11.4, ceruloplasmin 23, a zinek jenom 10 !
Já to teda nechápu mám zinku málo nebo dost ? doktor říkal že ten zinek by měl být stabilní a tak rychle by se měnit neměl. Všechno vypadá na to že mi prostě jen chyběla měď. Ale ten zinek mě smysl nedává. Já jsem pár týdnů zpět bral asi měsíc zinek (30mg) takže bych ho měl mít dost. A najednou nemám ? Mám tedy brát měď a k tomu i zinek ? Nebo je to normální reakce a ten zinek prostě trochu klesl

Prosím o radu a předem děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 13, 2016 10:25 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Dobrý den,
moc prosím o radu. Jakou zeleninu mám jíst vařenou a jakou syrovou?

Na internetu jsem našla toto, je to správně?:

Brokolice, zelí, květák a kapustu - jak v syrové, tak vařené podobě
Červená paprika – syrovou i vařenou
Rajčata – vařit i syrové
Mrkev - je mrkev zdravější ve vařeném stavu s trochou tuku než za syrova
Řepa - syrovou
Špenát – vařený i syrový
Kedlubna - vařenou i syrovou
Dýně - vařenou
Papaya - syrová

U špenátu jedni tvrdí, že se má vařit, na jiných stránkách píšou, že se má jíst syrový:
Syrový: Železo v čerstvém syrovém špenátu může být tedy stoprocentně využito, zatímco v uvařeném špenátu je použitelná jen asi jedna pětina nebo méně. Neměli bychom vařit potraviny, které obsahují kyselinu šťavelovou. Železo by se vařením stalo anorganickým.

Vařený: Minerály tělo lépe absorbuje, když špenát tepelně upravíte. Obsahuje kyselinu šťavelovou (stejně jako mangold), která na sebe váže minerální látky obsažené ve špenátu, a právě ta se snižuje tepelnou úpravou.“ Z tohoto důvodu je lepší špenát tepelně upravit, čímž se zvýší vstřebatelnost cenných minerálních látek.

Nevím, co je na čem pravdy.
Moc děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob říj 15, 2016 5:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
krasnagadgetka píše:
Dobrý den,
moc prosím o radu. Jakou zeleninu mám jíst vařenou a jakou syrovou?

fakt jste krásná? kam chodíte na kafe?
no, k věci \":-)\"

na tuhle otázku jsem taky hledal odpověď. upřímně, vařené mi vždycky chutnalo víc. jenže nemoci, návštěvy o doktorů, pobyty v nemocnicích mi ukázaly, že nedělám svýmu tělu dobře.
četl jsem hafo knížek a článků a zkoušel na sobě to, co mi bylo sympatické.
dneska už mám jasno. souhlasím s těmi, kdož tvrdí „moje tělo stvořila Příroda, budu mu dávat potravu, kterou také stvořila tatáž Příroda“.
Příroda nevymyslela pánev na smažení, hrnec na vaření.
a jsem u odpovědi: od doby, co jím produkty Přírody (ovoce, zelenina, oříšky, semínka), samozřejmě v syrovém stavu (nadávají mi „vitarián“ \":-)\")) , nebyl jsem u doktora, zhubl, odložil brýle, aj ty vředy se nějak samy rozpustily nebo co, zkrátka pohoda, pohodička.
Když mám auto na benzin, neleju tam naftu.
když mám tělo na čistě přírodní stravu, nedávám mu produkty z výrobních linek továren.
je mi pade, ale cítím se na pětadvacet. jupííí.

no a teďko si zkuste odpovědět sama, jestli tu zeleninu vařit, nebo ne.
vlastně jestli cokoli vařit, nebo ne.
jde o Vaše tělo, radit Vám nemíním.
Mnoho štěstí a zdraví přeju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob říj 15, 2016 6:49 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Jindro,
souhlasím s Tvojí filozofií,ale bohužel mi syrová strava fakt nedělá dobře-zkouším asi tři roky,i různé očisty,ale po vařené stravě-obiloviny,luštěniny,zelenina,semínka,ořechy,ovoce-mi je prostě dobře. Jenže mám taky trochu obavy z nedostatku živin-Ty to máš na vařené stravě potvrzené? Taky jsem došla k tomu,že v tom asi hraje roli krevní skupina-já jsem Aplus -a Ty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 16, 2016 9:51 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jindra píše:
fakt jste krásná? kam chodíte na kafe?
no, k věci \":-)\"

na tuhle otázku jsem taky hledal odpověď. upřímně, vařené mi vždycky chutnalo víc. jenže nemoci, návštěvy o doktorů, pobyty v nemocnicích mi ukázaly, že nedělám svýmu tělu dobře.
četl jsem hafo knížek a článků a zkoušel na sobě to, co mi bylo sympatické.
dneska už mám jasno. souhlasím s těmi, kdož tvrdí „moje tělo stvořila Příroda, budu mu dávat potravu, kterou také stvořila tatáž Příroda“.
Příroda nevymyslela pánev na smažení, hrnec na vaření.
a jsem u odpovědi: od doby, co jím produkty Přírody (ovoce, zelenina, oříšky, semínka), samozřejmě v syrovém stavu (nadávají mi „vitarián“ \":-)\")) , nebyl jsem u doktora, zhubl, odložil brýle, aj ty vředy se nějak samy rozpustily nebo co, zkrátka pohoda, pohodička.
Když mám auto na benzin, neleju tam naftu.
když mám tělo na čistě přírodní stravu, nedávám mu produkty z výrobních linek továren.
je mi pade, ale cítím se na pětadvacet. jupííí.

no a teďko si zkuste odpovědět sama, jestli tu zeleninu vařit, nebo ne.
vlastně jestli cokoli vařit, nebo ne.
jde o Vaše tělo, radit Vám nemíním.
Mnoho štěstí a zdraví přeju.

Krásná jsem \":-D\", ale na kafe nechodím. \":-(\" Nejsem na tom psychicky nyní uplně nejlépe, tedy už je to lepší, ale přepracovala jsem se a začla jsem se bát chodit mezi lidi, proto jsem se začala zajímat o zdravou stravu a mám v tom docela maglajs. \":-(\"
Dávám si dohromady jídelníček, moc Vám děkuji za odpověď, ale to mi moc nepomohlo, já bych spíš potřebovala nějaké recepty \":-D\", od malinka se stravuji špatně, spíše hrozně a i když jsem si toho přečetla už opravdu o stravě hooodně, tak furt nevím, jak ten jídelníček sestavit. \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladiny mineralu v krvi
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2016 2:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Novakov píše:
Dobrý večer přeji .....
trápí mě obtíže s nervy především periferní na končetinách. Doktor mi vzal krev a udělal pár testů. Testy vyšly v pořádku až na měď ta byla nízká (10) . takže se ještě dodělal ceruloplasmin a zinek. zinek byl na 20 což je OK a ceruplasmin byl v normě (20) ale nižší ale přesně v poměru 1:2 což prý jak to má být. Takže jsem dostal doplněk mědi a 7 dní ho bral. Pak si doktor ještě vzpoměl že by bylo třeba udělat i 24h sběr moče na měď a zinek. Takže jsme ho provedli. Měď byla pochopitelně nižší ale ku podivu byl i zinek na dolní hranici ! Tak mi doktor ještě vzal krev a dopadlo to tak že měd byla 11.4, ceruloplasmin 23, a zinek jenom 10 !
Já to teda nechápu mám zinku málo nebo dost ? doktor říkal že ten zinek by měl být stabilní a tak rychle by se měnit neměl. Všechno vypadá na to že mi prostě jen chyběla měď. Ale ten zinek mě smysl nedává. Já jsem pár týdnů zpět bral asi měsíc zinek (30mg) takže bych ho měl mít dost. A najednou nemám ? Mám tedy brát měď a k tomu i zinek ? Nebo je to normální reakce a ten zinek prostě trochu klesl

Prosím o radu a předem děkuji

Já bych to viděl jinak. Nepatrné rozdíly ve výsledcích nejsou zase tak podstatné, nějakou chybu to měření přeci jenom má, ale celkově máte patrně vše nízko. Každopádně bych jako první vůbec neřešil ty prvky, ale ceruloplazmin, protože ten je na dlouho a bez něj se to nemá šanci pohnout kupředu. Ideální hodnota ceruloplazminu je cca 35-40 a od té jste dost daleko. Zásadně ho ovlivňuje retinol-vitamín A kterého máte patrně málo a tam je potřeba začít. Dodávat za daných okolností měď je blbost, protože se nemá na co navázat a budete si způsobovat pouze otravu mědí, kterou určitě nepotřebujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2016 2:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Dobrý den,
moc prosím o radu. Jakou zeleninu mám jíst vařenou a jakou syrovou?

Na internetu jsem našla toto, je to správně?:

Brokolice, zelí, květák a kapustu - jak v syrové, tak vařené podobě
Červená paprika – syrovou i vařenou
Rajčata – vařit i syrové
Mrkev - je mrkev zdravější ve vařeném stavu s trochou tuku než za syrova
Řepa - syrovou
Špenát – vařený i syrový
Kedlubna - vařenou i syrovou
Dýně - vařenou
Papaya - syrová

U špenátu jedni tvrdí, že se má vařit, na jiných stránkách píšou, že se má jíst syrový:
Syrový: Železo v čerstvém syrovém špenátu může být tedy stoprocentně využito, zatímco v uvařeném špenátu je použitelná jen asi jedna pětina nebo méně. Neměli bychom vařit potraviny, které obsahují kyselinu šťavelovou. Železo by se vařením stalo anorganickým.

Vařený: Minerály tělo lépe absorbuje, když špenát tepelně upravíte. Obsahuje kyselinu šťavelovou (stejně jako mangold), která na sebe váže minerální látky obsažené ve špenátu, a právě ta se snižuje tepelnou úpravou.“ Z tohoto důvodu je lepší špenát tepelně upravit, čímž se zvýší vstřebatelnost cenných minerálních látek.

Nevím, co je na čem pravdy.
Moc děkuji za odpověď.

Ono se to nedá paušalizovat a co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Hodně totiž záleží na stavu orgánů, konkrétně jater a slinivky, které nemá v pořádku každý a také na ročním období a klimatickém pásmu kde se momentálně stravujete. Třeba na Floridě ty syrové potraviny většinou snáší i lidé, kteří zda na syrové stravě být nemohou, je to dáno opravdu mnoha faktory a nejlepší je si zvolit pomocí sebepozorování a zápisků třeba do nutriční kalkulačky co mě samému nejvíce vyhovuje. Obecně syrové lépe snesete v letních měsících a v zimním období asi spíše vařené, nebo minimálně podušené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2016 8:51 pm 
Offline

Registrován: sob říj 22, 2016 8:46 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, snad píši správně,Vzhledem k tomu že v mém okolí není nikdo kdo mi poradil , obracím se na Vás s dotazem ohledně mé 19ti měsíční dcery. Začala mít problémy se sklovinou na mléčných zubech ale jen na jedničkaách v předu a dvojkách. Stomatolog mi na to nic nedal ani to neřeší..v lékárně mi neporadili nic ...u mudr. obvodní jsem zatím nebyla a po zkušenostech nečekám že mi pomůže. po návštěvě homeopata mi byla mi pro dceru doporučena přeslička ve formě čaje (konkrétně peruánský druh Cola de Caballo ) na mineralizaci (hlavně kvůli křemíku typuji) a homeopatika calcarea fluorica. Chtěla bych se zeptat,i přes ujištění homeopata mám obavy ji přesličku vařit, přecejen jsou tam alkaloidy a údajně může způsobit otravu. V době kdy se dceři vyvíji mozek, mám strach že by měla negativní účinek na právě tento vývoj. Dcera nejí sladkosti, jedla je jen vyjímečně ( a maximálně doma upečený koláč či buchtu) ovoce a kyselé taky moc ne, v podstaně chtěla jíst hlavně maso, zeleninu, obiloviny, a nějaké hypoalrgenní kaše ( má alergii na bílkovinu kravského mléka) Mléčné výrobky ani nikdy jíst nechtěla, ani luštěniny .Je stále kojena ( lze snad něco doporučit zařadit i do mého jídelníčku navíc? či něco co byste vynechal?) Ráda bych udělala maximum aby se to už nezhoršovalo. Zubař ale říkal že mlíčáky se tvoří už v těhotenství a prý stačí prodělat zánět, či chřípku a může se to projevit i právě na zoubkách ( proděla jsem v těhotenství zánět moč. měchýře ) Zajímá mne zda lze i jiným způsobem dcerce sklovinu mineralizovat než právě tou přesličkou. Zda existuje i jiný zdroj křemíku a minerálů v přijatelnější podobě vhodný i pro tak malé děti. Podotýkám že alergii na bílkovinu kravského mléka doprovází atopický ekzém ( v dětství jsem ho měla i já). Všichni se k tomu staví že tak že to jsou mlíčnáky a že stejně vypadnou a že ty druhé zoubky jsou prý na 99% už v pořádku ale mě se to nezdá , nekdě je chyba když jí narostly pěkné bílé a najedou odchází sklovina. Prosím o jakoukoliv radu ohledně tohoto , budu velice vděčná, ráda bych dceři pomohla. Děkuji za Váš čas. Přeji hezký večer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2016 2:28 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
radka.sz píše:
Dobrý den, snad píši správně,Vzhledem k tomu že v mém okolí není nikdo kdo mi poradil , obracím se na Vás s dotazem ohledně mé 19ti měsíční dcery. Začala mít problémy se sklovinou na mléčných zubech ale jen na jedničkaách v předu a dvojkách. Stomatolog mi na to nic nedal ani to neřeší..v lékárně mi neporadili nic ...u mudr. obvodní jsem zatím nebyla a po zkušenostech nečekám že mi pomůže. po návštěvě homeopata mi byla mi pro dceru doporučena přeslička ve formě čaje (konkrétně peruánský druh Cola de Caballo ) na mineralizaci (hlavně kvůli křemíku typuji) a homeopatika calcarea fluorica. Chtěla bych se zeptat,i přes ujištění homeopata mám obavy ji přesličku vařit, přecejen jsou tam alkaloidy a údajně může způsobit otravu. V době kdy se dceři vyvíji mozek, mám strach že by měla negativní účinek na právě tento vývoj. Dcera nejí sladkosti, jedla je jen vyjímečně ( a maximálně doma upečený koláč či buchtu) ovoce a kyselé taky moc ne, v podstaně chtěla jíst hlavně maso, zeleninu, obiloviny, a nějaké hypoalrgenní kaše ( má alergii na bílkovinu kravského mléka) Mléčné výrobky ani nikdy jíst nechtěla, ani luštěniny .Je stále kojena ( lze snad něco doporučit zařadit i do mého jídelníčku navíc? či něco co byste vynechal?) Ráda bych udělala maximum aby se to už nezhoršovalo. Zubař ale říkal že mlíčáky se tvoří už v těhotenství a prý stačí prodělat zánět, či chřípku a může se to projevit i právě na zoubkách ( proděla jsem v těhotenství zánět moč. měchýře ) Zajímá mne zda lze i jiným způsobem dcerce sklovinu mineralizovat než právě tou přesličkou. Zda existuje i jiný zdroj křemíku a minerálů v přijatelnější podobě vhodný i pro tak malé děti. Podotýkám že alergii na bílkovinu kravského mléka doprovází atopický ekzém ( v dětství jsem ho měla i já). Všichni se k tomu staví že tak že to jsou mlíčnáky a že stejně vypadnou a že ty druhé zoubky jsou prý na 99% už v pořádku ale mě se to nezdá , nekdě je chyba když jí narostly pěkné bílé a najedou odchází sklovina. Prosím o jakoukoliv radu ohledně tohoto , budu velice vděčná, ráda bych dceři pomohla. Děkuji za Váš čas. Přeji hezký večer.

Už vidím, ako ti nejaký idiot poradí nech vynecháš mäso (kuracie ti radím vynechať aj ja, to za mäso nepovažujem - hlavne to kuracie kupované) z jedálníčka tvojej dcéry. To nech ti ani nenapadne... Keď má tvoja dcéra alergiu na kravskú bielkovinu, je to z jediného dôvodu - máš nevhodnú črevnú mikroflóru... Buď ju zdedila po tebe (ak ju máš nie extra v poriadku), ak sa vôbec takto dediť dá, alebo ju proste nadobudla obilninami (pšenica, atď)... Chcelo by to NAVŽDY (pokiaľ sa ty staráš o to, čo konzumuje, čiže minimálne do puberty) vynechať z jej jedálníčka akékoľvek obilniny a strukoviny, takže ju kŕmiť len živočíšnymi tukmi a bielkovinami (ale žiadne kuracie mäso z obchodu), k tomu varenú zeleninu, kefír (doma urobený zo surového mlieka).... Tým nič nepokazíš, PRÁVE NAOPAK.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2016 4:08 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
[quote="radka.sz":27mvocot]Dobrý den, snad píši správně,Vzhledem k tomu že v mém okolí není nikdo kdo mi poradil , obracím se na Vás s dotazem ohledně mé 19ti měsíční dcery. Začala mít problémy se sklovinou na mléčných zubech ale jen na jedničkaách v předu a dvojkách. Stomatolog mi na to nic nedal ani to neřeší..v lékárně mi neporadili nic ...u mudr. obvodní jsem zatím nebyla a po zkušenostech nečekám že mi pomůže. po návštěvě homeopata mi byla mi pro dceru doporučena přeslička ve formě čaje (konkrétně peruánský druh Cola de Caballo ) na mineralizaci (hlavně kvůli křemíku typuji) a homeopatika calcarea fluorica. Chtěla bych se zeptat,i přes ujištění homeopata mám obavy ji přesličku vařit, přecejen jsou tam alkaloidy a údajně může způsobit otravu. V době kdy se dceři vyvíji mozek, mám strach že by měla negativní účinek na právě tento vývoj. Dcera nejí sladkosti, jedla je jen vyjímečně ( a maximálně doma upečený koláč či buchtu) ovoce a kyselé taky moc ne, v podstaně chtěla jíst hlavně maso, zeleninu, obiloviny, a nějaké hypoalrgenní kaše ( má alergii na bílkovinu kravského mléka) Mléčné výrobky ani nikdy jíst nechtěla, ani luštěniny .Je stále kojena ( lze snad něco doporučit zařadit i do mého jídelníčku navíc? či něco co byste vynechal?) Ráda bych udělala maximum aby se to už nezhoršovalo. Zubař ale říkal že mlíčáky se tvoří už v těhotenství a prý stačí prodělat zánět, či chřípku a může se to projevit i právě na zoubkách ( proděla jsem v těhotenství zánět moč. měchýře ) Zajímá mne zda lze i jiným způsobem dcerce sklovinu mineralizovat než právě tou přesličkou. Zda existuje i jiný zdroj křemíku a minerálů v přijatelnější podobě vhodný i pro tak malé děti. Podotýkám že alergii na bílkovinu kravského mléka doprovází atopický ekzém ( v dětství jsem ho měla i já). Všichni se k tomu staví že tak že to jsou mlíčnáky a že stejně vypadnou a že ty druhé zoubky jsou prý na 99% už v pořádku ale mě se to nezdá , nekdě je chyba když jí narostly pěkné bílé a najedou odchází sklovina. Prosím o jakoukoliv radu ohledně tohoto , budu velice vděčná, ráda bych dceři pomohla. Děkuji za Váš čas. Přeji hezký večer.[/quote:27mvocot]
O správné rozmístění vápníku po těle se stará vitamin k2, který neni skoro v žádných potravinách, které jsou běžně v prodeji. Toto je sice drahý, ale asi nejlepší a nejjednodušeji použitelný přípravek na trhu, který ho obsahuje: http://www.adamraw.cz/sportovn%C3%AD-výživa/tuky/olej-detail . Narazila jsem na několik blogů, jejichž pisatelky jím řešily problémy se zuby u sebe a své rodiny. Případně je vitamin K2 také v mléce a orgánech zvířat, které se pásly na trávě (u zvířat, která byla krmena jinak, tomu tak není!) a v sýru Brie, plus v natto, ale tuto potravinu považuje většina lidí za nepoživatelnou.

Pak bych doporučila dávat dceři i orgány zvířat v bio kvalitě, hlavně

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2016 5:14 pm 
Offline

Registrován: ned pro 06, 2015 4:37 pm
Příspěvky: 8
Já jen doplním,že mě nedávno Jarda radil ohledně zubů taky a doporučil mi taky K2 vitamín,ale MK7. Nakupuji zde: http://hlavnezdrave.cz/stitek-produktu/vitamin-k/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 26, 2016 9:10 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Ono se to nedá paušalizovat a co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Hodně totiž záleží na stavu orgánů, konkrétně jater a slinivky, které nemá v pořádku každý a také na ročním období a klimatickém pásmu kde se momentálně stravujete. Třeba na Floridě ty syrové potraviny většinou snáší i lidé, kteří zda na syrové stravě být nemohou, je to dáno opravdu mnoha faktory a nejlepší je si zvolit pomocí sebepozorování a zápisků třeba do nutriční kalkulačky co mě samému nejvíce vyhovuje. Obecně syrové lépe snesete v letních měsících a v zimním období asi spíše vařené, nebo minimálně podušené.

Děkuji za odpověd. A co se týká zeleniny, která obsahuje kyselinu šťavelovou, stává se vařením anorganickou a proto bychom ji tedy neměli vařit nebo spíše tuto zeleninu vařit máme, aby se obsah kyseliny šťavelové snížil?
Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2016 10:22 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 16, 2016 5:55 pm
Příspěvky: 21
Jarda píše:
Dobře vám odpovídá člen derkel a podle mě jde o vyhazování peněz s minimálním, nebo žádným efektem. Navíc jak chcete srovnat konkrétní deficit, když současně dodáváte oponentní minerál, nebo vitamín, to půjde asi těžko, nemyslíte.

Vitamíny jsem přestal užívat (po detailnějším přečtení složení, které obsahovalo malé účinné a levné dávky některých vitamínů a minerálů) již před několika týdny a neplánuji se k nim vracet.

O vlasové analýze budu i nadále uvažovat jako o krajním řešení, přestože se nejedná podle mnohých zkušeností o 100% důvěryhodnost a nelze se tím do detailu řídit.

O zařízení Vitastiq (a podobných fungujících na podobném principu) budu taktéž uvažovat jako o krajním řešení. Důvěryhodnost výsledků podle některých článků je pochybná.

Pokud jsem správně pochopil, v současné době neexistuje žádné účinné a důvěryhodné zařízení, které by umělo zkontrolovat kompletní stav těla (jeho potřeby a nedostatky)?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz