Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 4:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2019 12:20 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Pan Jarda, ten "cely zelezny panel" mi spravi nejake laboratorium ?
...ale ved musim mat malo zeleza....Podla klasickeho rozboru krvi a vlasovej analyzy ho mam malo.... Ci uz ani tieto dve metody nestacia na urcenie mineralov v tele ? ... \":roll:\"

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2019 4:48 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jednorazovy_Nick píše:
Ahojte.
Ako riešiť to, že mám ANÉMIU ??? V krvi mám málo železa, vo vlasoch EŠTE MENEJ.......
Pritom denne jedávam červené mäso...
Ale rovnako je to u mňa so sodíkom. Mám ho vo vlasoch (vlasová analýza) MÁLO, ale pritom jem soli viac, než sa odporúča...
Začínam byť zúfalý, čo mám spraviť ????
Už mesiac suplementujem horčík, draslík (ten len trošičku, lebo mám aj tak málo sodíka, a draslíka mám tiež málo, no o čosi viac než sodíka), kremík (kaolín, praslička), Neprinol, dva týždne selén, zinok, užívam Adrenal Cortex dva týždne......
POMôŽE MI TOTO SO ŽELEZOM ??? ALEBO TO NAŇ NEMÁ VPLYV ??? .....
Mám si dať zistiť B12 z krvi ?
Keď bude B12tky málo, mám ju suplementovať ? Keď budem mať málo B12, znamená to, že moje telo nevstrebáva ani železo, ani B12, ani sodík, ani selén, ani zinok, a všetky tieto minerály mám celé roky rokúce v potrave MNOŽSTVO.
ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ.

Anemiu nemusis mat, moze ti nieco narusovat metabolizmus zeleza, a paradoxne ho mozes mat aj prebytok a niekde sa hromadi. A v krvi to kvoli tomu ukazuje malo. Hoci logicky, v tomto pripade by sa ho telo chcelo zbavovat, lebo s nim nevie pracovat, tak logicky by cloveka malo napadnut, ze teda aj do vlasov ho bude vytlacat, a tak vo vlasoch ho musi byt prebytok. Ale mozno to tak nieje. Ked s nim nevie pracovat, mozno sa bude ukladat len niekde do tkaniv, organov, atd... mozno ho nebude vediet presunut kde sa mu zapaci. Ale je to len moja hypoteza, ze teda moze sa stat, ze aj jeho nedostatok vo vlasoch, moze znamenat, ze s nim telo nevie narabat, a hromadi sa niekde po tele. V tomto pripade, ak zacnes doplnat este viac zeleza, uskodis si. Preto, so zelezom opatrne. Mohol by si ho zacat brat v doplnkoch a za par mesiacov si spravit analyzu. Ak sa stav nezmeni, potom to vyzera na moznost, ze s nim telo nevie pracovat, a teda sa nedostane ani do vlasov, ale niekde miznut musi, kedze si ho doplnat. A hrozi, ze sa hromadi niekde po tele.
Dalsia moznost, nejes k jedlu prilis vela zinku? Zinok blokuje vstrebavanie zeleza a medi, lebo ma prioritu. Ludia co suplementuju viac zinku, a davaju to po jedle, a to po kazdom, sa mozu tymto sposobom dopracovat k anemii alebo nedostatku medi.

Pozri sa este ako si na tom s kobaltom. V pripade ze ho mas malo, doplnaj B12. Inak vstrebavenie zeleza este zvysuje kyselina askorbova. Ale matne si pamatam, ze nie kazdy typ. Zelezo je v potrave vo viacerych formach, a iba niektore zvysuje ta kyselina askorbova (vyhladaj to cez net, a ak chces hod to sem, ak nieco najdes - proste v rastlinnej strave je zelezo ulozene inak, nez v zivocisnej, a mam taky pocit, ze prave v rastlinnej sa horsie vstrebava, lebo telo to musi nejak upravova, ale ked tam je kyselina askorbova, tak sa to sprava akoby to bolo to zivocisne - ale fakt si niesom isty, uz to bolo roky dozadu, ked som sa tym zapodieval...) . A zinok urcite nalacno, napriklad v chelatovej vazbe naviazany na aminokyseliny (glycinate) ten sa aj nalacno velmi dobre vstrebava urcite.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2019 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
Pan Jarda, ten "cely zelezny panel" mi spravi nejake laboratorium ?
...ale ved musim mat malo zeleza....Podla klasickeho rozboru krvi a vlasovej analyzy ho mam malo.... Ci uz ani tieto dve metody nestacia na urcenie mineralov v tele ? ... \":roll:\"

Ano můžete si to nechat udělat jako samoplátce v laborce, ale ptejte se na ceny dost se u jednotlivých laborek liší. Dobře vám to napsal člen Xion je to prostě složitější na rozklíčování. Pokud se má výsledek přečíst správně je potřeba znát:
Železo
Feritin
Transferin
Saturace transferinu
Měď
Ceruloplazmin
Krevní obraz
CRP
ASLO
s tím že vše je vzájemně provázáno a já k tomu ještě nechávám lidi dělat plné jaterní testy což také může něco říci. Každopádně na posouzení stavu železa by stačilo znát tyto položky:
Železo
Feritin
Transferin
Saturace transferinu
ovšem již nezjistíte další důležité vazby protože hladinu a vstřebávání určuje stav mědi a zánětu.
Je to tedy trochu složitější než si lidé myslí a lékaři to takto vůbec neřeší ti kouknou na krev a perou do lidí železo, což ve velkém procentu případů spíše výrazně škodí než pomáhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2019 11:13 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Xion : Zinok suplementujem len asi 2 týždne, a to 5 hodín po prvom jedle, čo je asi hodinu pred druhým jedlom.

Môj kobalt podľa vlasovej analýzy : CO : - 91%, Fe/Co : +243%
Pritom železo podľa vlasovky u mňa má hodnotu : FE : - 60%
Ťažkých kovov (podľa vlasovky) mám minimum.

O.k., ku každému jedlu (so železom, čiže k hovädziemu mäsu) si dám vitamín C...
Xion, takže aký typ B12 mi odporúčaš ? Chcem kupovať z lekárne, nechcem dať ďalších 12Eur na poštovné z iHerb, a pritom vitamín bude stáť tretinu z ceny poštovného...

Otázka na zinok : Xion, môžem zinok suplementovať spolu s C-čkom, kaolínom, lugolom, selénom a draslíkom (horčík mažem na kožu) ? Lebo zinok sa "bije" len so železom, či ? Alebo sa má užívať úplne samostatne ? ... Totiž ja si dávam spomenuté suplementy ráno nalačno... Hmm...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Naposledy upravil Jednorazovy_Nick dne ned bře 17, 2019 11:21 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2019 11:19 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Jarda píše:
Ano můžete si to nechat udělat jako samoplátce v laborce, ale ptejte se na ceny dost se u jednotlivých laborek liší. Dobře vám to napsal člen Xion je to prostě složitější na rozklíčování. Pokud se má výsledek přečíst správně je potřeba znát:
Železo
Feritin
Transferin
Saturace transferinu
Měď
Ceruloplazmin
Krevní obraz
CRP
ASLO
s tím že vše je vzájemně provázáno a já k tomu ještě nechávám lidi dělat plné jaterní testy což také může něco říci. Každopádně na posouzení stavu železa by stačilo znát tyto položky:
Železo
Feritin
Transferin
Saturace transferinu
ovšem již nezjistíte další důležité vazby protože hladinu a vstřebávání určuje stav mědi a zánětu.
Je to tedy trochu složitější než si lidé myslí a lékaři to takto vůbec neřeší ti kouknou na krev a perou do lidí železo, což ve velkém procentu případů spíše výrazně škodí než pomáhá.

Pán Jarda, meď mám podľa vlasovej analýzy takú : Cu : +3%, Fe/Cu : mínus 41%, Cu/Mo : mínus 41% (áno, mám rovnaké hodnoty Fe/Cu a Cu/Mo ... nie je to preklep)
Dobre, dám si urobiť presne taký rozbor o akom píšete, a aj plné pečeňové testy - akurát ale užívam silymarín, takže neviem, mám aj v takom prípade dať si spraviť pečeňové testy ? ...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2019 11:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
Pán Jarda, meď mám podľa vlasovej analýzy takú : Cu : +3%, Fe/Cu : mínus 41%, Cu/Mo : mínus 41% (áno, mám rovnaké hodnoty Fe/Cu a Cu/Mo ... nie je to preklep)
Dobre, dám si urobiť presne taký rozbor o akom píšete, a aj plné pečeňové testy - akurát ale užívam silymarín, takže neviem, mám aj v takom prípade dať si spraviť pečeňové testy ? ...

Měď a železo se z vlasovky nedá smysluplně interpretovat tam se ukáže pouze tendence ne reálný stav. Pokud jde o jaterní testy jde o levné vyšetření zde to stojí cca 120,-Kč komplet všech šest položek a ta suplementace na to nemá vliv stejně potřebujete znát aktuální stav.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2019 7:13 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Keď chcem zistiť či mám alebo nemám anémiu, tak čo z toho si mám dať spraviť v laborke ?

Příloha:
anémia - ceny.jpg
anémia - ceny.jpg [ 54.57 KiB | Zobrazeno 7792 krát ]


Hádam nie všetko, 120€ na zistenie či mám anémiu fakt nechcem dať....ani toľko peňazí si na to nemôžem vyčleniť.... Ideálne keby stačilo takých 20€... hmm...maximálne 30 ....ach bože, tie diagnostiky koľko stoja...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2019 7:45 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Ty tri nejdrazsi polozky muzete v prvnim kole vynechat.
Pokud byste delal MMA, ma smysl udelat i HCY.
MMA+HCY slouzi k zjisteni kde je porouchany metabolusmus B12 a folatu, ale dokud nevite, ze mate dost B12 a Folatu, tak je to zbytecne.
Takze na prvni celkem dukladne kolo potrebujete 30 EUR a ne 120 EUR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2019 8:42 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Pefi, pozeram jak pozeram, ale to HCY v tabulke ktoru som postol...nevidim....

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2019 9:29 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
HCY je homocystein. Psal jsem to proto, ze kdyz uz by clovek delal MMA ma smysl udelat i HCY.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 18, 2019 2:56 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
viewtopic.php?p=92142#p92142

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne pon bře 18, 2019 8:46 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 18, 2019 4:10 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jednorazovy_Nick píše:
Xion : Zinok suplementujem len asi 2 týždne, a to 5 hodín po prvom jedle, čo je asi hodinu pred druhým jedlom.

Môj kobalt podľa vlasovej analýzy : CO : - 91%, Fe/Co : +243%
Pritom železo podľa vlasovky u mňa má hodnotu : FE : - 60%
Ťažkých kovov (podľa vlasovky) mám minimum.

O.k., ku každému jedlu (so železom, čiže k hovädziemu mäsu) si dám vitamín C...
Xion, takže aký typ B12 mi odporúčaš ? Chcem kupovať z lekárne, nechcem dať ďalších 12Eur na poštovné z iHerb, a pritom vitamín bude stáť tretinu z ceny poštovného...

Otázka na zinok : Xion, môžem zinok suplementovať spolu s C-čkom, kaolínom, lugolom, selénom a draslíkom (horčík mažem na kožu) ? Lebo zinok sa "bije" len so železom, či ? Alebo sa má užívať úplne samostatne ? ... Totiž ja si dávam spomenuté suplementy ráno nalačno... Hmm...

Moze to byt kvoli nedostatku kobaltu. B12 si si meral? Boli zaznamenane pripady deficitu aj u tazkych masozrutov. Dalsia vec, zmeral si si homocystein (keby si mal nedostatok B12 a kyseliny listovej, mozes mat vysoky homocystein, ide to vsak do penazi, tusim okolo 20 eur to vysetrenie stoji)

Co sa tyka vstrebavania zinku a ostatnych veci. problem tam vidim len u horciku, lebo horcik je tiez kov. A veru kedysi davno som cital, ze zinok moze ovplyvnit vstrebavanie horciku negativne, ked sa beru spolu. Ja ich preto berem s casovym odstupom. Ak mas 1 alebo 1,5 jedla denne, tak tam mas cely den nalacno, kedy mozes vsetko brat. Preto mam tento druh stravovania tak rad, lebo sa da doplnit vsetko mozne.

Toho vitaminu C netreba vela, aby sa podporilo vstrebavanie zeleza, staci uplne 300mg na jedlo, dokonca aj menej (nepamatam si uz tie mnozstva, ale nechcem zase prestrelit, ze staci aj 50mg , len aby si si tam nesypal zase gramy, to nieje potrebne). Najlepsie keby si si dal prirodny prasok ako susene camu-camu, proste take prirodne zmesi na doplnenie vitaminu C.

Z lekarne nepoznam nijaky. Objednaj nejaky co ma aspon 1000mcg, methylcobalaminu.
Potom z iherbu ked budes riesit dalsiu objednavku, priobjednaj toto: https://www.iherb.com/pr/jarrow-formula ... nges/69333
Je to quatrefolic spolu s methyl B12 v jednej tabletke, a pod jazyk. Absolutne super kombo, este som to takto spolu nevidel, aj cenovo sa to oplati viac ako kupovat to odelene. Zatial najlepsie multivitamin kombo je Two-Per-Day a tato b12+quatrefolic, dve tabletky, a mas skoro vsetko. (este to umocnit niecim s piperinom, napriklad sylimiarin + piperin tabletkou https://www.iherb.com/pr/california-gol ... caps/62027)

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 18, 2019 4:20 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jednorazovy_Nick píše:


A vidis, doporucenie lekarov, ze jedzte cervene maso a anemia zmizne, uz vidis, ze je to blbost. \":)\" Pokial
viem, jedol si posledne roky kvanta cerveneho masa, ze?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 18, 2019 6:58 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Nick: První krok je udělat ty levné rozbory a podle jejich výsledků řešit další postup. Špatné je mít B12 a folát nejen příliš nízké, ale i příliš vysoké. Jeden můj příbuzný trpěl anémií, přitom a měl B12 nadbytek aniž by jakkoliv B12 suplementoval. V jeho případě tělo mělo B12 ze stravy dost, ale nedokázalo ho využít. Lékařům zvýšená hladina B12 značně mimo normální rozsah připadala zcela bezvýznamná a s anémii nesouvisející ... Pokud se ukáží hladiny B12 a folátů v pořádku nebo zvýšené, dá se pátrat dál zda funguje metabolizace těchto vitamínů a k tomu v dalším kole slouží testy na MMA a HCY.

Aby se dal udělat test MMA a HCY, tak se krev musíé dopravovat do laboratoře celkem brzy a hlavně zchlazená, takže tyto testy bych doporučil dělat když tak někde, kde máte jistotu, že vzorek krve nedorazí do laboratoře znehodnocený při transportu - tzn někde, kde je odběrová místnost hned v sousedství laboratoře.

Zinek se dá brát s vitamínem C, ale jód (lugol) někteří doporučují brát odděleně od vitamínu C. Jestli je to potřeba nevímm zato vím, že lugol s vitamínem C nějak chemicky reaguje, takže bych se držel doporučení separovat je.

Jinak dlouhodobá anemie u normálně se stravujícího člověka může být způsobována střevními nebo jaterními parazity, kteří doslova sají člověku krev. To pak můžete doplňovat co chcete, ale anemie se nezbavíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 18, 2019 10:22 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Xion, červené mäso jem 6x týždenne už celé roky \"8)\"

pefi : Ďakujem, urobím si spomínané testy, zajtra volám do laboratória v mojom meste. Ale popravde, som znechutený z toho, koľko možností a príčin toho a onoho problému existuje....... Ach jaj...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz