Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 5:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 21, 2020 11:09 am 
Offline

Registrován: čtv črc 16, 2020 4:43 pm
Příspěvky: 17
Dobrý den, když jsem brala ty vitamíny B cca 3 měsíce, denně B1 50 mmg, B3 500mg, B 5 100mg, B6 20mg a kys.listovou 400 2 x týdně, Vitamin E 200 14 dní a pak měsíc pauza. Je to hodně, mám ted raděj dát pauzu. A nechat jen hořčík do průjmu, zinek 15mg, vit. C 1g, MSM 3g, 10 g colagenu a B 6 20 mg na ochranu ledvin. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 21, 2020 12:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Lila píše:
Dobrý den, když jsem brala ty vitamíny B cca 3 měsíce, denně B1 50 mmg, B3 500mg, B 5 100mg, B6 20mg a kys.listovou 400 2 x týdně, Vitamin E 200 14 dní a pak měsíc pauza. Je to hodně, mám ted raděj dát pauzu. A nechat jen hořčík do průjmu, zinek 15mg, vit. C 1g, MSM 3g, 10 g colagenu a B 6 20 mg na ochranu ledvin. Děkuji

Tak ono je těžké říci zda je to málo nebo hodně protože to bude u každého jiné. Proto radím držet se výpočtu těch látek přijatých ve stravě na základě výsledku z nutriční kalkulačky a dorovnávat pouze to co ve stravě nepřijímám. Jinak obecně ty dávky zase tak extrémní nejsou tedy předpokládám že problém není, ale necpal bych to tam každý den prostě občas vynechat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 21, 2020 2:35 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 16, 2020 4:43 pm
Příspěvky: 17
Děkuji za odpověď. Ten hořčík mi dělá dobře i synovi na psychiku a snižuje kyselost, tak bych ho nechala jen na max. 1 rovnou malou lžičku za den + 20g Pyridoxinu. C občas i MSM. Colagen beru teprve tyden 1x pol.lžíci, jak dlouho ho mohu brát v této dávce.Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 22, 2020 6:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Lila píše:
Děkuji za odpověď. Ten hořčík mi dělá dobře i synovi na psychiku a snižuje kyselost, tak bych ho nechala jen na max. 1 rovnou malou lžičku za den + 20g Pyridoxinu. C občas i MSM. Colagen beru teprve tyden 1x pol.lžíci, jak dlouho ho mohu brát v této dávce.Děkuji

Hořčík by bylo dobré udržet na 10 mg /kg váhy/den a je myšlen čistý hořčík, tedy třeba chloridu se bere desetinásobné množství ten obsahuje 10% hořčíku. B6 vám stačí i méně třeba polovina C na dlouhodobé braní do 500 mg a kolagen bez omezení jak dávky tak doby užívání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 22, 2020 10:59 am 
Offline

Registrován: čtv črc 16, 2020 4:43 pm
Příspěvky: 17
Děkuji moc. Ten hořčik mám od Vás, nejprve jsme brali laktát a teď bereme ten citrát až dobereme, máme ještě laktát vše je po 500 g.Nevadi, že to takhle střídáme. Já jsem jej začala brát hlavně kvůli neklidu a úzkosti, který z těch hořčíku je na to "lepší". Ty hořčiky můžeme brát, tak jak jste doporučil v tom dávkování?
Toho B6 si dáme jen tu půlku. Prosím Vás a to MSM mohu brát do 3g denně i dlouhodobě, beru cca 3 měsíce, jen ráno, večer mě dost nabíjí.
Ty vitaminy B1, B3, B5 jsem tady vyčetla, že jsou dobré na tu psychiku, brala jsem cca 2 měsíce v doporučených dávkách od výrobce, mohu pokračovat nebo dát raděj pauzu. Syn bere omega od Walmarku 2 tiboljy za den, může dlouhodobě. Děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 22, 2020 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Lila píše:
Děkuji moc. Ten hořčik mám od Vás, nejprve jsme brali laktát a teď bereme ten citrát až dobereme, máme ještě laktát vše je po 500 g.Nevadi, že to takhle střídáme. Já jsem jej začala brát hlavně kvůli neklidu a úzkosti, který z těch hořčíku je na to "lepší". Ty hořčiky můžeme brát, tak jak jste doporučil v tom dávkování?
Toho B6 si dáme jen tu půlku. Prosím Vás a to MSM mohu brát do 3g denně i dlouhodobě, beru cca 3 měsíce, jen ráno, večer mě dost nabíjí.
Ty vitaminy B1, B3, B5 jsem tady vyčetla, že jsou dobré na tu psychiku, brala jsem cca 2 měsíce v doporučených dávkách od výrobce, mohu pokračovat nebo dát raděj pauzu. Syn bere omega od Walmarku 2 tiboljy za den, může dlouhodobě. Děkuji moc

Tak střídat druhy hořčíku problém není a jinak několikrát jsem zde psal že citrát není pro jedince s rozházenou hladinou mědi a ceruloplazminu. Pokud stav těchto položek neznáte je lepší ho dlouhodobě nebrat než riskovat snížení biodostupné mědi. Jinak zklidňují oba a i hořčíku obsahují skoro stejně chlorid 12% a citrát 16%. MSM lze brát dlouhodobě a ta dávka je dobrá. Ty ostatní vitamíny bych dával pokud v nutriční kalkulačce vidíte že je stravou nedokážete dodat, případně na základě konkrétních příznaků jejich deficitu což na netu snadno dohledáte. Omega 3 mastné kyseliny lze dávat dlouhodobě v dávce do 2 g denně nebo vyšší dávky kratší dobu a pak udělat pár dní pauzu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 22, 2020 11:29 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 16, 2020 4:43 pm
Příspěvky: 17
Moc Vám děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2020 10:10 am 
Offline

Registrován: čtv črc 16, 2020 4:43 pm
Příspěvky: 17
Prosím Vás, kolik je to u toho citrátu hořčíku dlouhodobě? Když ho bereme se synem oba, máme ho od Vás 500g a dáváme denně max.do 1g, citrát zinku už nebereme.Nevadí, když tu dávku dobereme, pak začnem zase s tím laktátem a objednám zinek v chelátové vazbě a budeme brát max 1 tbl.denně 15mg. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2020 11:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Lila píše:
Prosím Vás, kolik je to u toho citrátu hořčíku dlouhodobě? Když ho bereme se synem oba, máme ho od Vás 500g a dáváme denně max.do 1g, citrát zinku už nebereme.Nevadí, když tu dávku dobereme, pak začnem zase s tím laktátem a objednám zinek v chelátové vazbě a budeme brát max 1 tbl.denně 15mg. Děkuji

Při tak nízké dávce to vadit nemůže, ale asi to ani nijak nepomůže psal jsem vám 10 mg na kilo váhy a den. Má 16% hořčíku tedy v jednom gramu je 160 mg což je dávka na váhu dítěte těžkého 16 kg. Podle mě nevadí zásadně krátké cykly, tedy třeba dva týdny pak brát ten laktát a zase dva týdny citrát a takto ho spotřebovat. Zinek máme na e-schopu cucací ten je asi nejlepší protože se vstřebá rovnou na sliznicích a do střeva vůbec nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2020 3:28 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 16, 2020 4:43 pm
Příspěvky: 17
Děkuji moc za informace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2020 3:40 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 16, 2020 4:43 pm
Příspěvky: 17
V lékárně mi nabídli zinek- bisglycinát chelát, je to dobrá forma?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2020 4:00 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 592
Ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2020 9:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Prosím Vás, ve vlasovce mám -75% zinku, -96% železa a -56% mědi.

7 dní v měsíci užívám večer železo 14 mg s vitamínem C, je to takto v pořádku?.

Užívala jsem dvakrát týdně ten zinek picolinat 25 mg https://www.hollandandbarrett.com/shop/ ... uid=001433, ale musím si koupit i měď. Můžete mi prosím poradit?

Zdali je lepší užívat měď a zinek zvlášť nebo dohromady?

Nevím, jaká měď je dobrá, např. https://www.hollandandbarrett.com/shop/ ... uid=001330?

Nebo tady je zinek s mědí https://www.hollandandbarrett.com/shop/ ... uid=005791.

Jak často to užívat?

Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 24, 2020 2:32 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 592
Měď a zinek z vlasovky pozue dokáže upozornit, že je nějaký problém se zinkem a mědí. U zinku a mědi je to potřeba kombinovat s výsledkem rozboru krve, kde je potřeba se dívat na Zn, Cu, ceruloplasmin a případně albumin), případně taky sodík a draslík a dívat se na to kde jsou hodnoty vůči středu normálního intervalu. Podlůe toho se dá mnohem lépe poznat zda vám chybí měď nebo zinek, nebo oboje.

Když jsem u té mědi, tak jak jste na tom ve vlasovce s molybdenem? Kdyby byl hodně nízko (cca <70%) i molybden, tak je vhodné měď dodávat pomalu a opatrně.

Měď bude asi lepší brát odděleně od zinku.
U zinku 15 mg/den nemusí na pokrytí deficitu nebo chronického stresu stačit, neměla byste se však dostat dlouhodobě nad 50 mg/den.

Chelated Copper je O.K., stejně jako chelated zinc.
Náramku (Copper bracelet) se určitě vyhněte velkým obloukem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 24, 2020 2:50 pm 
Offline

Registrován: sob srp 03, 2019 12:12 pm
Příspěvky: 14
pefi píše:
Měď a zinek z vlasovky pozue dokáže upozornit, že je nějaký problém se zinkem a mědí. U zinku a mědi je to potřeba kombinovat s výsledkem rozboru krve, kde je potřeba se dívat na Zn, Cu, ceruloplasmin a případně albumin), případně taky sodík a draslík a dívat se na to kde jsou hodnoty vůči středu normálního intervalu. Podlůe toho se dá mnohem lépe poznat zda vám chybí měď nebo zinek, nebo oboje.

Když jsem u té mědi, tak jak jste na tom ve vlasovce s molybdenem? Kdyby byl hodně nízko (cca <70%) i molybden, tak je vhodné měď dodávat pomalu a opatrně.

Měď bude asi lepší brát odděleně od zinku.
U zinku 15 mg/den nemusí na pokrytí deficitu nebo chronického stresu stačit, neměla byste se však dostat dlouhodobě nad 50 mg/den.

Chelated Copper je O.K., stejně jako chelated zinc.
Náramku (Copper bracelet) se určitě vyhněte velkým obloukem.

sodík a draslík a dívat se na to kde jsou hodnoty vůči středu normálního intervalu. Podle toho se dá mnohem lépe poznat zda vám chybí měď nebo zinek, nebo oboje.

Mohl bych se prosím Vás pefi, zeptat jak souvisí draslík a sodík se zinkem a mědí? Když je málo třeba draslíku jaký to má vztah a opačně?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz