Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 2:43 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
Ta dávka není jednorázová ta je na celý den, chápete nejsem blázen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 3:02 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Chrasty píše:
Ta dávka není jednorázová ta je na celý den, chápete nejsem blázen.

Kdybyste si o tom něco přečetl, tak byste věděl, že u vitamínu C se to nedá dělat stylem "dnes do sebe dostanu X gramů".
V první řadě si najdete jaká kumulativní dávka vyvolá průjem a následně se snažíte do sebe dostávat takové dávky, aby vás průjem nepostihl. Dávky nad 20 cca gramů se do lidí většinou dostávají buď pomocí liposomů nebo IV, protože většina lidí nesnese ani 25 g za den a pokud to snesou, tak to znamená, že mají nějaký dost zásadní problém. Vitamín C navíc ovlivňuje matabolismus mědi, takže dlouhodobá konzumace megadávek není úplně bez rizik.

I u menších dávek hrozí, že tělo něco začne dělat a vylučovací orgány dostanou zabrat, takže normální je začínat od malých dávek a stoupat podle toho co na to tělo řekne.

Jestli jste nebo nejste blázen je celkem jedno, ale plánovat do sebe nalít koňskou dávku chemikálie bez důkladného studia všeho co s tím souvisí, mi úplně normální nepřijde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 3:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
Ta dávka není jednorázová ta je na celý den, chápete nejsem blázen.

Ale i za celý den je to dávka jako pro slona, tedy bych to hodnotil podobně jako vám již napsal člen pefi. Podle všeho z toho budete mít laxírku jako hrom a lítat na záchod půl dne, ale pokud vás to nezabije, což nepředpokládám, alespoň se na chvilku dobře zabavíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 3:27 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
Děkuji za radu, moc si toho vážím. takže uberu, začnu na 10g a každý den budu přidávat 1g, dokud se s toho nebude hnačka nebo jak je to po slovensky. Děkuji máte u mě velikej respekt i s těmato webovkamy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 6:07 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Já mám pocit, že roztok askorbátu na vzduchu oxiduje, takže se mi nezdá rozumné namníchat si dávku na celý den. Když jsem si udělal askorbát sodný a zapomněl jsem ho vypít, tak roztok podstatně starší než 15 minut jsem radši vylil a namíchal jsem si čerstvý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 6:08 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
tak to vypiji naraz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 8:59 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Vitamin C se (za předpokladu, že jste dospělý jedinec normálního vzrůstu a hmotnosti) konzumuje tak, že každé 2 hodiny do sebe kopnete 2 gramy a čekáte, jaká dávka v součtu za cca 8 hodin spustí průjem. Tak do sebe dostanete nanejvýš 16 gramů. Pokud se průjem nekoná, tak další den můžete každé dvě hodiny zkusit 4 gramy, což teoreticky za den dá až 8x4 = 32 gramů ... atd.
Zjistéte jaká dávka vám vyvolá průjem a následně dávkujete tak, abyste do sebe dostal za den cca 80 procent této dávky.

Kopnout do sebe naráz 10 gramů není zrovna dobrý nápad.
Co vám, vaše tělo provedlo, že máte tyto nápady ?

A nechtěl byste si o tom radši něco přečíst ?
Třeba tohle:
https://www.seanet.com/~alexs/ascorbate ... e_1988.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 10:07 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
co by provedlo, asi před 3 lety se ucapal nos, doktoři zjistili že mám eozinofilii, takže alergii, ted mám už i astma, dušnosti,žaludeční vředy,alergie na ASA a různé fastum gely atd, karpály a golfový lokti. už jsem přišel o druhou práci, no nevim už mě to leze na psychiku. Zkusil jsem už hodně např. přestal kouřit, pít, začal sporovat běhat ,posilovat, otužovat, 16denní půst, všelijaký mastičky kostival, kafr atd. ted zkouším mumio, msm, kolagen a ted to rozjedu ve vitamínu C, zitra jdu pro 1kg, jestli nepomůže toto, tak zkusim DSMO a píchnout si vitamin c do žíly (ale na to už asi nebudu mít peníze). A to jsem byl před třemi lety jeden z nejlepších ze všech ve všem (to není chlubení to je jenom pád). Chci jen zpátky svůj život.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 10:34 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
[quote="Chrasty":24mvwwb1]co by provedlo, asi před 3 lety se ucapal nos, doktoři zjistili že mám eozinofilii, takže alergii, ted mám už i astma, dušnosti,žaludeční vředy,alergie na ASA a různé fastum gely atd, karpály a golfový lokti. už jsem přišel o druhou práci, no nevim už mě to leze na psychiku. Zkusil jsem už hodně např. přestal kouřit, pít, začal sporovat běhat ,posilovat, otužovat, 16denní půst, všelijaký mastičky kostival, kafr atd. ted zkouším mumio, msm, kolagen a ted to rozjedu ve vitamínu C, zitra jdu pro 1kg, jestli nepomůže toto, tak zkusim DSMO a píchnout si vitamin c do žíly (ale na to už asi nebudu mít peníze). A to jsem byl před třemi lety jeden z nejlepších ze všech ve všem (to není chlubení to je jenom pád). Chci jen zpátky svůj život.[/quote:24mvwwb1]
Máte vyčištěná střeva,

Naposledy upravil ZDENINA dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 8871
1548160789


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 10:38 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Eozinofilie, karpaly, co mi to jen pripomina.
http://www.higiene.edu.uy/ubp/ubp_files ... lminth.pdf

Jo podle nasich MUDRu alergie. Neni divu ze vam nepomohli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2019 9:17 am 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
pefi píše:
Eozinofilie, karpaly, co mi to jen pripomina.
http://www.higiene.edu.uy/ubp/ubp_files ... lminth.pdf

Jo podle nasich MUDRu alergie. Neni divu ze vam nepomohli.

Já se omlouvám, že do toho vstupuj, nemám teď bohužel čas číst celý ten článek, ale co to eozinofilní vím, vyskytuje se při alergiích nebo parazitárních infekcích. Mám IgE opravdu zvýšené (ok, ale měřeno loni v květnu nebo kdy), to by pasovalo na tu potvrzenou boreliózu ale taky mívám pravidelně každý únor (letos tedy od konce prosince,. Protože máme doma lískovou větev) alergii na něco co začíná rašit (zní to neuvěřitelně ale je to tak každý rok), po týdnu nebo dvou zase vše ok. Tak jestli jste tím chtěl říct, že to souvisí s parazity tak souhlasím. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2019 1:03 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
no anglicky umím jenom hellou a yes, takže boužel nevím co tam je, samozřejmě se přidávat můžete jsem jen rád vic hlav vic ví,jestli to je borelioza tak klíště jsem měl naposledy před 5lety, moje obtíže jsou tak 2 roky, velkej kuřák cigaret i THC, cigarety nekouřím od 2013 a THC 2roky, při obtížích jsem šel k doktorovi nospaný nos (z toho bolest hlavy), zjjištěna eozinofilie 0,68. odeslan na orl a alergologii (orl-polypy s aler. rýmy, alergologie- alergie na pyly, nasazen aerius, nosní kortikosteroidy mommox, dymestin), přidaly se dušnosti (když někdo kouřil cigarety, parfémy, kouře ohně atd). Na plicním nasazeny ventinol, budiar, berodual-inhalční spreje na astma.
Další krevní testy na alergologii- vysledek -bez patologie ve vyšetřných parametrech hormonální a buněčné imunity,autoprotilátky RF, ANA,pANCA- vše v normě,železo v normě, hladina C1 inh.-v normě, CRP-v normě, parametry štit. žlazy -v normě, ionty, urea,kreatin,AST,ALP,GGT,bilirubin-vše vnormě,alfa1-antitrypsin-v normě, mírná elevace ALT,vitamiín D-snížená hodnota, eozinofilie-KO+diff zvyšená eozinofilie u alergika ,ostatní metody IgA, IgG, ELISA, ANCA,Bazofily,trombocytyr ůzné CD1,CD4 atd - normě).
V práci jsem to moc nedával dělník s motarama tak jsem musel jít jinam, praci jsem si našel ale po velmi tvrdé práci na ruce vznik-syndromu karpalního tunelu, golfový loket. EMG - lehký syndrom karpal. tunelu, golfový loket potvrzen. Alergie na acylpiryn a ruzné gely(ibalgin,fastum atd. u astmatiku častý jev). Zoufalá situace uplně psychické dno (hypoteka,rodina,penize). Držel jsem poté hladovku 16dní o vodě(stav se zlepšil asi o 10-20 procent).Boužel to bude měsíc od hladovky a vše se vrací, nasazen mumio, vitamin C, a MSM+kolagen+glukosamin. Ted mě vyhodí z další práce, všichni se divaj na mě jak na simulanta, hypochondra (od doktoru po rodinu a zamestnavatele) jsem v zoufalé situaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2019 1:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
no anglicky umím jenom hellou a yes, takže boužel nevím co tam je, samozřejmě se přidávat můžete jsem jen rád vic hlav vic ví,jestli to je borelioza tak klíště jsem měl naposledy před 5lety, moje obtíže jsou tak 2 roky, velkej kuřák cigaret i THC, cigarety nekouřím od 2013 a THC 2roky, při obtížích jsem šel k doktorovi nospaný nos (z toho bolest hlavy), zjjištěna eozinofilie 0,68. odeslan na orl a alergologii (orl-polypy s aler. rýmy, alergologie- alergie na pyly, nasazen aerius, nosní kortikosteroidy mommox, dymestin), přidaly se dušnosti (když někdo kouřil cigarety, parfémy, kouře ohně atd). Na plicním nasazeny ventinol, budiar, berodual-inhalční spreje na astma.
Další krevní testy na alergologii- vysledek -bez patologie ve vyšetřných parametrech hormonální a buněčné imunity,autoprotilátky RF, ANA,pANCA- vše v normě,železo v normě, hladina C1 inh.-v normě, CRP-v normě, parametry štit. žlazy -v normě, ionty, urea,kreatin,AST,ALP,GGT,bilirubin-vše vnormě,alfa1-antitrypsin-v normě, mírná elevace ALT,vitamiín D-snížená hodnota, eozinofilie-KO+diff zvyšená eozinofilie u alergika ,ostatní metody IgA, IgG, ELISA, ANCA,Bazofily,trombocytyr ůzné CD1,CD4 atd - normě).
V práci jsem to moc nedával dělník s motarama tak jsem musel jít jinam, praci jsem si našel ale po velmi tvrdé práci na ruce vznik-syndromu karpalního tunelu, golfový loket. EMG - lehký syndrom karpal. tunelu, golfový loket potvrzen. Alergie na acylpiryn a ruzné gely(ibalgin,fastum atd. u astmatiku častý jev). Zoufalá situace uplně psychické dno (hypoteka,rodina,penize). Držel jsem poté hladovku 16dní o vodě(stav se zlepšil asi o 10-20 procent).Boužel to bude měsíc od hladovky a vše se vrací, nasazen mumio, vitamin C, a MSM+kolagen+glukosamin. Ted mě vyhodí z další práce, všichni se divaj na mě jak na simulanta, hypochondra (od doktoru po rodinu a zamestnavatele) jsem v zoufalé situaci.

Bohužel dosti běžný stav a musíte začít jednoznačně u střeva a jater, pořešit HCl v žaludku a už toto by mohlo z nějaké části váš problém upravit. Každopádně nespoléhejte na zázračné prostředky ať je inzeruje kdokoliv a pod jakkoliv slibným popisem super účinků prostě intoxikace je intoxikace a zbavit se jí lze pouze odstraněním intoxikace ne další intoxikací čímkoliv byť sebelepším. Nakonec vám to potvrdilo i to zlepšení po půstu, prostě čistit ne zasírat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2019 1:26 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Četl jsem nedávno povídání od ing. Bláhové a utkvělo mi v hlavě, že zvýšené eozinofily jsou typické pro parazitární zátěž. V odkazovaném článku ze zahraničí lékař uváděl, že ke zvýšeným eozinofilům je vždy první hypotéza, že se jedná o parazitální nákazu a další možné příčiny zkoumá až když se vyloučí paraziti. Karpály jsou dalším příznmaklem, která Bláhová zmiňuje.

Hladovka pomáhá, protože šmejdi nejsou krmeni, ale hladovkou je zlikvidovat nejde.

Dejte si do googlu: Blahova-Paraziti-verze-110210
A zkuste k tomu, co se tam píše, přistupovat s otevřenou myslí. Já byl taky skeptik, jenomže číám víc jsem toho přečetl (a na sobě vyzkoušel), tím větší to bohužel dává smysl ...


Naposledy upravil pefi dne úte led 22, 2019 1:55 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2019 1:28 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Chrasty píše:
no anglicky umím jenom hellou a yes, takže boužel nevím co tam je,

Tak ze zkuste prokousat slovenštinou - to by snad jít mohlo:
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz