Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:05 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř srp 28, 2019 9:54 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jednorazovy_Nick píše:
Ahojte.
Moja mamka užíva denne 100mg TOKOFEROLACETÁT (vitamín E), a B-komplex (Zentiva, nejaký šmejd...)
Moja mamka je obrazne povedané PADNUTÁ NA HLAVU....
1. Odmieta kváskové pečivo (vraj ju z neho nafukuje), takže veselo si konzumuje najobyčajnejší pšeničný chlieb
2. Odmieta surovú ovčiu bryndzu, pretože jej NECHUTÍ (dal som jej ochutnať viacero druhov, takže mala na výber)
3. Kvalitnejšie maslá (gazdovské - ale nie len názvom, ale reálne, nepasterizované či pasterizované) ODMIETA, má rada len také "s dezodorizovanou chuťou" či ako to povedať, proste tie klasické "kocky", ktoré každá chutia rovnako od rôznych značiek
4. pred X rokmi jej bolo zle z treščej pečene, a DOTERAZ odmieta jesť ryby (aj sardinky)
5. Pripravil som jej kvalitnú hovädziu pečeň 30g porcie na každý deň (zamrazil), ODMIETA ich jesť
6. Uprednostňuje kúpené ovocné šťavy (ale aspoňže kvalitnejšie - tie drahé z lidlu, 100% šťava chladená) pred odšťavovaním doma (má k dispozícii Hurom odsťavovač)
7. Odoberám vajíčka (46 týždenne) z voľného výbehu, sliepky pobehujú po dvore.... Povedala, že jej mám dať z toho 6 vajec týždenne (chcel som jej dať 10).... Ale odkedy to povedala (prešiel asi rok odvtedy) zje týždenne tak 3 vajcia...
8. Odmieta piť odstatú vodu z džbánu, pije vodu hneď napustenú z vodovodu (žiadny filter, nič)...
A mohol by som pokračovať....

O čo ide ? ... ONA ANI NESUPLEMENTUJE VITAMÍM C, HLAVNE, ŽE SUPLEMENTUJE TOKOFEROLACETÁT..... Vitamín D nijak nerieši (nesuplementuje, na Slnku je málo, ryby nič), vitamín A nijak nerieši (nesuplementuje, nekonzumuje potraviny ktoré by ho obsahovali, alebo ich konzumuje v minimálnom množstve, 125g masla jej vydrží týždeň...3 vajcia za týždeň)...

Otázka znie : MôŽE SA ČASOM "DODŽ*BAŤ" TÝM samotným TOKOFEROLACETÁTOM ?
NEJAKÉ DOPORUČENIA PRE ŇU OD NIEKOHO INÉHO NEŽ ODO MŇA ?
Ona mňa nechce v otázkach stravovania počúvať, je to strašne divná povaha, ja nemám slov...
Inak, konzumuje málo jedla celý život, takže sa neprejedá. Ale čo z toho, keď je málo, ale samý šmejd ? Denne má dlhodobo v priemere možno zhruba 30g bielkovín.... ? ... Na váhu 65kg ? ...

Ďakujem pekne za vyjadrenie/vyjadrenia...

Tie ocislovane veci robi v podstate vsetky dobre. Kvaskovy chlieb, ked ju nafukuje urobi vacsie skody, ako drozdovy. Ktory ale vyhrou nieje, ale ked sa jej nechce riesit zas tolko okolo stravy, katastrofa to tiez nieje... ponasnaz sa, aby jedla aspon psenicno-razny, 50% na 50% alebo este viac raze (vacsinou to beznym ludom nechuti, ak je raze viac, ale skus, je to o par % lepsie, aj viac bielkovin obsahuje, aj rychlejsie kvasi, takze o nieco menej antinutrientov- z beznych v obchode skus skupit z Talianskej Pekarne 70% razno-psenicny, to je taka najmensia skoda z komercne kupovanych a chuti to este stale ako bezny chlieb (je to tato pekaren - https://secure.ce-tescoassets.com/asset ... 40x540.jpg

maju aj bochniky v supermarketoch nebalene kazdy den cerstve, kaufland, tesco billa... ale aj tieto balene su dobre, ale nebudu jej asi chutit, lebo uz su prilis razne.)

Tie vajcia ma tiez dobre, pecen treba vylucit kompletne. Aj ryby najlepsie. Vedie ju pravdepodobne intuicia a robi to dobre.

Ten vitamin E, je nic moc, ale nastastie, bere blbu formu, takze tych 100mg je ako 66mg naturalneho, teda nastastie bere iba 100IU denne. Samozrejme, je to zbytocne vela, a zla forma, ale nespravi to zas nejake velke skody. Neotravi sa. Az nad 200IU denne je to horsie a rastie aj riziko rakoviny. Pozri ci aj v multivitamine nema dalsi a-tokoferol, to treba este pridat. Nefajci nahodou?
Neviem kto jej to nahovoril, ale fajciarom sa doporucuje brat zvyseny vitamin E, mozno to niekde citala.
Ak mozes, a nepojde je to vyhovorit, donut ju nejak k tomu brat gama-tokoferol aspon 100mg, alfa-ho blokuje a vytlaca, ale nieco ostane. Ked ale nebere ziaden zvyseny gama-tokoferol, bude jej chybat, zo stravy ho ma malo a ten alfa ho este bude blokovat. Cize tym gama tokoferolom si zmierni skody, ale je to padnute na hlavu brat k nemu aj alfu, ktora ho z vacsej casti odprace. Take ako ked Pat a Mat nieco postavi, alebo ked sa poskrabes na uchu opacnou rukou cez hlavu.

Tie stavy sa jej nechce riesit, a voli asi najmensie zlo s kupovanych, tie v lidli za 1,50-2 su fakt dobre, ale je pravda ze pasterizovane, ale vybrala mudro spomedzi vsetkym moznych v obchode vybrala najlepsiu.
Neni az taka sprosta, len sa jej to nechce riesit prehnane.

Voda z vodovodu nieje az taka zla. Ten chlor nespravi zase az tak vela zla. Ja osobne ho filtrujem, ale ak bezny clovek pije vodu z vodovodu, tak je na tom v porovnani s ostatnymi dobre, vybral si zlatu strednu nenarocnu cestu s minimalnymi skodami.

30g bielkovin na 65 kilovu starsiu zenu ked nesportuje staci. Skor problem je, ze asi nebudu tie bielkoviny prave najkvalitnejsie. Ak mozes, narvi do nej nejak omega-3 vo forme ALA (chia semena, flax seeds) a ak sa ti to nepodari aspon DHA a EPA s nejakeho dopnku (rybi tuk asi nebude chciet). Pochybujem, ze ma v strave nejake Omega-3, ked vylucila ryby, pecen, atd.. skor toto ries, aby jej pomer omega-3 ku omega-6 nevyletel na 1:30 alebo vyssie, ako to mavaju americania. A este jod a selen, k tomu vitaminu E, nech je ten vitamin E aspon na nieco.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv srp 29, 2019 4:10 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
[quote="Jednorazovy_Nick":ogly766c]Ahojte.
1. Odmieta kváskové pečivo (vraj ju z neho nafukuje), takže veselo si konzumuje najobyčajnejší pšeničný chlieb
2. Odmieta surovú ovčiu bryndzu, pretože jej NECHUTÍ (dal som jej ochutnať viacero druhov, takže mala na výber)
3. Kvalitnejšie maslá (gazdovské - ale nie len názvom, ale reálne, nepasterizované či pasterizované) ODMIETA, má rada len také "s dezodorizovanou chuťou" či ako to povedať, proste tie klasické "kocky", ktoré každá chutia rovnako od rôznych značiek
4. pred X rokmi jej bolo zle z treščej pečene, a DOTERAZ odmieta jesť ryby (aj sardinky)
5. Pripravil som jej kvalitnú hovädziu pečeň 30g porcie na každý deň (zamrazil), ODMIETA ich jesť
[/quote:ogly766c]
Pokud něco člověku nechutná, tak to mnohdy znamená, že to tělo nedokáže správně strávit, nebo daná potravina obsahuje něco, čeho má tělo nadbytek, protože se toho nedokáže zbavit. U jater tím nežádoucím elementem, kvůli kterému nechutnají

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2019 11:32 am 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Prosím Vás prečítala som si úžasnu knihu od p. Deanovej o horčíku. Odporúča horčík ReMag® (obsahuje 60 000 ppm 99,99 percentuálneho čistého elementárneho horčíka v piko-ionovej forme, je veľmi silný a má horkú chuť. )Nie je to len reklamný ťah a predražený chlorid horečnatý vo vode?Môže sa mi k tomu niekto vyjadriť kto sa tomu rozumie? https://www.ehorcik.sk/remag-piko-ionov ... cik-480ml/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2019 12:28 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
indiga píše:
Prosím Vás prečítala som si úžasnu knihu od p. Deanovej o horčíku. Odporúča horčík ReMag® (obsahuje 60 000 ppm 99,99 percentuálneho čistého elementárneho horčíka v piko-ionovej forme, je veľmi silný a má horkú chuť. )Nie je to len reklamný ťah a predražený chlorid horečnatý vo vode?Môže sa mi k tomu niekto vyjadriť kto sa tomu rozumie? https://www.ehorcik.sk/remag-piko-ionov ... cik-480ml/

Prečítanú mam aj ja.Užívam už druhé balenie.Pán Zajíček ma tiež v ponuke na e-shope.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2019 12:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
Prosím Vás prečítala som si úžasnu knihu od p. Deanovej o horčíku. Odporúča horčík ReMag® (obsahuje 60 000 ppm 99,99 percentuálneho čistého elementárneho horčíka v piko-ionovej forme, je veľmi silný a má horkú chuť. )Nie je to len reklamný ťah a predražený chlorid horečnatý vo vode?Môže sa mi k tomu niekto vyjadriť kto sa tomu rozumie? https://www.ehorcik.sk/remag-piko-ionov ... cik-480ml/

Tak pokud vím jde o nejvstřebatelnější formu hořčíku vůbec a tomu bohužel odpovídá i cena. Jinak dobrá forma je i malát, nebo laktát z těch středně drahých, což ovšem neznamená že nefungují levné varianty jako chlorid, nebo citrát. Ono je to podobné jako s autem kdy z místa A do místa B vás doveze mercedes i trabant nicméně v mercedesu to bude rychlejší a pohodlnější, ale prostě holt to bude něco stát proti tomu trabantu. Podvod v takovém rozsahu kdy se uvedené zboží prodává celosvětově podle mě je vysoce nepravděpodobný protože určitě by se našel někdo kdo by to z pohledu chemika prozkoumal a poplival, což by se rychle rozšířilo a nic takového jsem nikde nezaznamenal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2019 2:46 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Jarda píše:
Tak pokud vím jde o nejvstřebatelnější formu hořčíku vůbec a tomu bohužel odpovídá i cena. Jinak dobrá forma je i malát, nebo laktát z těch středně drahých, což ovšem neznamená že nefungují levné varianty jako chlorid, nebo citrát. Ono je to podobné jako s autem kdy z místa A do místa B vás doveze mercedes i trabant nicméně v mercedesu to bude rychlejší a pohodlnější, ale prostě holt to bude něco stát proti tomu trabantu. Podvod v takovém rozsahu kdy se uvedené zboží prodává celosvětově podle mě je vysoce nepravděpodobný protože určitě by se našel někdo kdo by to z pohledu chemika prozkoumal a poplival, což by se rychle rozšířilo a nic takového jsem nikde nezaznamenal.

Ďakujem,
som rada že to nie je iba obchodný ťah a je to kvalitný produkt, ja sa nerozumiem do tých chemických pojmov


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2019 6:38 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Jarda píše:
Podvod v takovém rozsahu kdy se uvedené zboží prodává celosvětově podle mě je vysoce nepravděpodobný protože určitě by se našel někdo kdo by to z pohledu chemika prozkoumal a poplival, což by se rychle rozšířilo a nic takového jsem nikde nezaznamenal.

Podvod to nebude, ale na druhou stranu podle klasické fyziky a chemie se jejich roztok nebude nijak lišit od běžného roztoku chloridu hořečnatého ve vodě, jediný rozdíl je vysoká čistota chloridu hořečnatého a vysoká čistota použité vody. Podle klasické fyziky a chemie je každý vodný roztok chloridu hořečnatého roztokem iontů a jednotlivé ionty asi opravdu mají rozměry v "piko".

Pokud v té knize není konkrétně uvedeno čím by se to mělo lišit od běžného roztoku, tak bych žádné zázraky oproti doma umíchanému MgCl nečekal.

Proto pokud někdo na základě osobní zkušenosti nepotvrdí, že to funguje jinak nebo i lépe než normální roztok chloridu hořečnatého, tak bych čekal, že to bude fungovat úplně stejně jako když si roztok MgCl namícháte u sebe doma z vody a vloček MgCl - jediný rozdíl bude ta čistota použitých surovin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2019 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Podvod to nebude, ale na druhou stranu podle klasické fyziky a chemie se jejich roztok nebude nijak lišit od běžného roztoku chloridu hořečnatého ve vodě, jediný rozdíl je vysoká čistota chloridu hořečnatého a vysoká čistota použité vody. Podle klasické fyziky a chemie je každý vodný roztok chloridu hořečnatého roztokem iontů a jednotlivé ionty asi opravdu mají rozměry v "piko".

Pokud v té knize není konkrétně uvedeno čím by se to mělo lišit od běžného roztoku, tak bych žádné zázraky oproti doma umíchanému MgCl nečekal.

Proto pokud někdo na základě osobní zkušenosti nepotvrdí, že to funguje jinak nebo i lépe než normální roztok chloridu hořečnatého, tak bych čekal, že to bude fungovat úplně stejně jako když si roztok MgCl namícháte u sebe doma z vody a vloček MgCl - jediný rozdíl bude ta čistota použitých surovin.

Pokud jde o zkušenosti ty mám celkem bohaté s větším spektrem různých sloučenin hořčíku včetně Remagu tedy celkem mohu posoudit jak se která forma chová a dovolím si tvrdit že zde je opravdu citelný rozdíl od běžně namíchaného chloridu ve farmaceutické čistotě v osmotické vodě, což jsem bral dost dlouho a čistota surovin je bych si dovolil tvrdit byla na úrovni injekčního roztoku. Z mého pohledu uvedený roztok chloridu neměl zdaleka tak rychlé působení jako zmíněný Remag i když to co píšete zní naprosto logicky, ale technologický postup výroby neznám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2019 8:17 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Pokud máte dobrou zkušenost, tak je to něco jiného, Já jen že ten jejich popis, který je na webu, je neurčitá marketingová mlha plná univerzálně platných pravd, která by mě jako zákazníka spolehlivě odradila. Ale já jsem divný \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2019 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Pokud máte dobrou zkušenost, tak je to něco jiného, Já jen že ten jejich popis, který je na webu, je neurčitá marketingová mlha plná univerzálně platných pravd, která by mě jako zákazníka spolehlivě odradila. Ale já jsem divný \":lol:\"

Proč divný, já také patřím k neuvěřitelným šťouralům a divný si nepřipadám i když velice často naseru lidi jen tak pro radost z té akce. Hlavně na úřadech mě přímo milují a nebo si vyloženě vychutnávám takové ty telefonáty co nabízejí nějakou kravinu která mě zaručeně doma chybí, bezpečné úvěry, životní pojištění, mnohonásobné zhodnocení vkladu na burze a jiné hovadiny. Ti po hovoru se mnou a nemusí být ani moc dlouhý, mnohdy neudrží slzu v oku a jsou ideálně připraveni na konzultaci s psychologem. Asi mě za divného považují protože se mě ještě nestalo že by některý zavolal podruhé. Podle mě je to naopak naprosto normální nenechat se otravovat a ojebávat od kde koho a umět si stát za svým názorem bez ohledu na to jaké budou případné důsledky. Pokud by se tak naučila jednat majorita společnosti hochštapler by prakticky vymizel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 02, 2019 9:03 am 
Offline

Registrován: stř říj 02, 2019 8:54 am
Příspěvky: 2
hezky den, mohu ke kyseliny chlorovodikove nacpat do sebe jeste jako doplnek PANGROL kvuli enzymum ? dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 02, 2019 1:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ivet64 píše:
hezky den, mohu ke kyseliny chlorovodikove nacpat do sebe jeste jako doplnek PANGROL kvuli enzymum ? dekuji

V tom není zásadní problém, ale ještě lepší je dát HCl a s odstupem cca 20 minut dávat pankreatické enzymy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 03, 2019 7:50 pm 
Offline

Registrován: stř říj 02, 2019 8:54 am
Příspěvky: 2
Jarda píše:
V tom není zásadní problém, ale ještě lepší je dát HCl a s odstupem cca 20 minut dávat pankreatické enzymy.

dekuji moc... , je to mysleno tak , 20minut pangrol uzit po jidle , chapu spravne ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 04, 2019 8:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ivet64 píše:
dekuji moc... , je to mysleno tak , 20minut pangrol uzit po jidle , chapu spravne ?

Před nebo po jídle vzít HCl a cca 20 minut po té HCl dáte enzymy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 10, 2019 6:50 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Zdravím.
Aký je rozdiel v užívaní zeolitu a křemeliny?Křemelina čistí tráv.trakt viac pravdepodobne ako zeolit.
Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz