Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2019 9:41 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
Chrasty píše:
Dobrý den, chci se zeptat setkal se tu někdo s přípravkem Lavyl auricum-sanitka do kapsy? Prý hotový zázrak, ale potřebuji někoho kdo to vyzkoušel jestli to není podvod. Poradte mi je to podvod

Prodejci to popisují jako všelék, ale nikde neuvádějí složení tohoto zázraku, takže tomu moc nevěřím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 08, 2019 1:41 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2019 10:18 am
Příspěvky: 40
Asi jsem zjistil, že místo růžovky či jiného problému mám špatné cévy - propustné, lámavé,..

Dá se to vyléčit?? viz níže

Dočetl jsem se, že je dobré tělu dodat Vitamín C a Rutin

Koupil jsem Ascorutin, v 6 tabletách za den je: Vitamin C: 600 mg + Rutin: 120 mg

Jinak jsem se dočetl, že:
Rutin - denně max 150 mg
Vitamín C - denně max 2000 mg (četl jsem i 3000 mg)
Souhlasí či můžu navýšit? Vit C bych nechal na 2 000 mg, ale Rutin bych mohl navýšit, třeba 300 mg?

U ascorutinu je nějaký varování, že max týden, poté konzultovat s lékařem.
I proto jsem objednal tohle, C i Rutin v tabletách.. Rutin bych dávkoval podle vašeho doporučení, kolik mg, případně tedy max 150 mg.
Jen jsem se po objednávce dočetl, že když člověk dodá víc jak 100mg Vit C najednou, tělo přijme 50 a zbytek tělo nepřijme. Tzn vezmu si 1000mg a 950mg bude k ničemu, je to pravda? Bylo by lepší pořídit tablety třeba 100mg a každou hodinu si dát?

https://www.benu.cz/medpharma-vitamin-c-1000mg-s-sipky-tbl-107-prod-uc#benu-email
https://www.benu.cz/walmark-rutin-50mg-tbl-90-1531523201#benu-email

Jinak, též budu dělu dodávat hořčík (chlorid hořečnatý rozpuštěný ve vodě, pít budu během dne)
Rutin plácnu 3x denně po 50mg
A Vit C uvidím, ty tablety s 1000mg asi zkusím nějak "nakrájet" na menší, aspon na tři a brát zároven s Rutinem.

Doporučujete na ty cévky ještě něco?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 08, 2019 3:06 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
nads píše:
Asi jsem zjistil, že místo růžovky či jiného problému mám špatné cévy - propustné, lámavé,..

Dá se to vyléčit?? viz níže

Dočetl jsem se, že je dobré tělu dodat Vitamín C a Rutin

Koupil jsem Ascorutin, v 6 tabletách za den je: Vitamin C: 600 mg + Rutin: 120 mg

Jinak jsem se dočetl, že:
Rutin - denně max 150 mg
Vitamín C - denně max 2000 mg (četl jsem i 3000 mg)
Souhlasí či můžu navýšit? Vit C bych nechal na 2 000 mg, ale Rutin bych mohl navýšit, třeba 300 mg?

U ascorutinu je nějaký varování, že max týden, poté konzultovat s lékařem.
I proto jsem objednal tohle, C i Rutin v tabletách.. Rutin bych dávkoval podle vašeho doporučení, kolik mg, případně tedy max 150 mg.
Jen jsem se po objednávce dočetl, že když člověk dodá víc jak 100mg Vit C najednou, tělo přijme 50 a zbytek tělo nepřijme. Tzn vezmu si 1000mg a 950mg bude k ničemu, je to pravda? Bylo by lepší pořídit tablety třeba 100mg a každou hodinu si dát?

https://www.benu.cz/medpharma-vitamin-c-1000mg-s-sipky-tbl-107-prod-uc#benu-email
https://www.benu.cz/walmark-rutin-50mg-tbl-90-1531523201#benu-email

Jinak, též budu dělu dodávat hořčík (chlorid hořečnatý rozpuštěný ve vodě, pít budu během dne)
Rutin plácnu 3x denně po 50mg
A Vit C uvidím, ty tablety s 1000mg asi zkusím nějak "nakrájet" na menší, aspon na tři a brát zároven s Rutinem.

Doporučujete na ty cévky ještě něco?

Děkuji

Rutinu mozes kludne az 500mg. Bezne sa v tejto davke predava, v zahranici.
https://www.iherb.com/pr/Solgar-Rutin-5 ... blets/8570

Ano, Rutin umocnuje ucinky vitaminu C. Kedze vitamin C sa dodava do tela tazko, kvoli tej nizkej vstrebatelnosti, taktika je brat spolu s nim latky, ktore umocnuju jeho ucinok. Tie su hlavne tieto:
Vitamin E, flavonoidy (medzi ktore patri aj rutin, ale najdes aj ine, ako citrusove, extrakt zo sipok), pycnogenol/bark skin extract, grape seed extract, a ALA. Rozhodne ber tu ALA, ak mozes, najlepsie ak najdes Time Release na ALA, aj vitamin C. ALA je antioxidant, co posobi aj vo vode, aj v tukoch, a navyse regeneruje vitamin C aj vitamin E, cize zdviha ich ucinok a mozu sa pouzit niekolko krat, predcim su vylucene. Naprosto perfektna vec, hlavne ak suplementujes tieto dve veci. Tym padom ti ich staci brat menej, za rovnaky ucinok. Ale u vitaminu C je to este cennejsie, kedze sa vstrebava zle.

Este jedna rada. Ten Rutin objednavaj zo zahranicia. Tu na cesko-slovenskom trhu davaju doplnky nekvalitne firmy, male davky, a predrazene ceny. Ked si vypocitas, na 500mg ruinu musis brat 10 tych 50mg tabletiek walmart, a ako to ide do ceny. Tie Solgar vychadzaju na rovnaku davku rutinu asi 3x lacnejsie a staci ti zobrat jednu tabletku, netreba sa dopovat 10timi. Ono v tych doplnkoch su aj pridavne latky na kazdu tabletku, treba minimalizovat pocet tabliet, ktore clovek bere.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 08, 2019 4:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
nads píše:
Asi jsem zjistil, že místo růžovky či jiného problému mám špatné cévy - propustné, lámavé,..

Dá se to vyléčit?? viz níže

Dočetl jsem se, že je dobré tělu dodat Vitamín C a Rutin

Koupil jsem Ascorutin, v 6 tabletách za den je: Vitamin C: 600 mg + Rutin: 120 mg

Jinak jsem se dočetl, že:
Rutin - denně max 150 mg
Vitamín C - denně max 2000 mg (četl jsem i 3000 mg)
Souhlasí či můžu navýšit? Vit C bych nechal na 2 000 mg, ale Rutin bych mohl navýšit, třeba 300 mg?

U ascorutinu je nějaký varování, že max týden, poté konzultovat s lékařem.
I proto jsem objednal tohle, C i Rutin v tabletách.. Rutin bych dávkoval podle vašeho doporučení, kolik mg, případně tedy max 150 mg.
Jen jsem se po objednávce dočetl, že když člověk dodá víc jak 100mg Vit C najednou, tělo přijme 50 a zbytek tělo nepřijme. Tzn vezmu si 1000mg a 950mg bude k ničemu, je to pravda? Bylo by lepší pořídit tablety třeba 100mg a každou hodinu si dát?

https://www.benu.cz/medpharma-vitamin-c-1000mg-s-sipky-tbl-107-prod-uc#benu-email
https://www.benu.cz/walmark-rutin-50mg-tbl-90-1531523201#benu-email

Jinak, též budu dělu dodávat hořčík (chlorid hořečnatý rozpuštěný ve vodě, pít budu během dne)
Rutin plácnu 3x denně po 50mg
A Vit C uvidím, ty tablety s 1000mg asi zkusím nějak "nakrájet" na menší, aspon na tři a brát zároven s Rutinem.

Doporučujete na ty cévky ještě něco?

Děkuji

Tak člen Xion myslím odpověděl docela vyčerpávajícím způsobem, jinak ve stravě je asi z tohoto pohledu ideální jíst borůvky a rakytník, případně pohanku kdo snese obiloviny. U těch potravin v zimním období exceluje rakytník který obsahuje přírodní rutin i celkem slušné množství vitamínu C v přírodní formě a pokud ho rozmixujete na prášek a dáte si pár lžiček prášku denně, cca 15 g, je příjem zmíněných složek z dlouhodobého hlediska asi v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2019 12:22 pm 
Offline

Registrován: úte čer 27, 2017 12:52 pm
Příspěvky: 42
Zdravím mužete mi poradit nějakou kvalitní firmu na vitaminovy doplnky ,Nasel jsem firmu swanson zda se Ok ale nerad bych doplnky od nějaký korporace ,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2019 2:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Patrik1989 píše:
Zdravím mužete mi poradit nějakou kvalitní firmu na vitaminovy doplnky ,Nasel jsem firmu swanson zda se Ok ale nerad bych doplnky od nějaký korporace ,

Nejlepší vitamínový doplněk je normální organicky pěstovaná strava pokud možno čerstvá, což sice asi bude problém, ale je to fakt. Vše ostatní představuje vždy menší nebo větší problém a neexistuje nic co by šlo univerzálně doporučit bez znalostí užších souvislostí a zdravotního stavu daného jedince. Navíc za mě já dlouhodobě odmítám dodávání multivitamínů, respektive multi čehokoliv, protože vždy bude něčeho moc a něčeho málo tedy pouze hodně utratíte a v lepším případě nic nepokazíte, nebo v horším si ještě za ty vysoké peníze něco poškodíte a to asi není cílem. Jinak uvedená firma má i slušné zboží i když netvrdím že nejlepší, je to takový střed a za relativně rozumnou cenu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2019 12:04 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Patrik1989 píše:
Zdravím mužete mi poradit nějakou kvalitní firmu na vitaminovy doplnky ,Nasel jsem firmu swanson zda se Ok ale nerad bych doplnky od nějaký korporace ,

Swanson ma niektore veci dobre a niektore zle - az tak, ze za niektore ich doplnky su uplne vyhodene peniaze. Celkovo ich hodnotim priemerne az podpriemerne. Clovek musi vediet okolo toho pomerne dost, aby sa nenechytal. Maju tam typicke doplnkove pasce, teda ze platite vela, za nejaky trik. Proste davaju tie typicke nechutne pasce doplnoveho priemyslu, aby to vyzeralo dobre a vycackane, ale pritom velmi dobre vedia, co robia. Ja som uz niekolkokrat nasiel doplnok, ktory by som hodnotil velmi negativne. Keby im islo o ludi, tak ho stiahnu ale nadalej ho predavaju. Za mna urcite nie. Vzdy pokial mozem, volim inu firmu, len nie Swanson.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2019 12:54 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
Dobrý deň, dá sa predávkovať vitamínom B1, forma benfotiamin, a čo môže prebytok spôsobiť?

Kúpila som si benfogamu, pri polyneuropatii odporúčajú 400 mg denne po dobu 3 týždňov, potom 50 denne. Prípadné extra vedľajšie účinky neuvádzajú /možná kožná alergia alebo drobné tráviace ťažkosti/. Podobné veľké dávky doporučuje aj dr. Izabella Wentz pri autoimunitnom zápale štítnice, čo je tiež môj problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2019 6:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tamariška píše:
Dobrý deň, dá sa predávkovať vitamínom B1, forma benfotiamin, a čo môže prebytok spôsobiť?

Kúpila som si benfogamu, pri polyneuropatii odporúčajú 400 mg denne po dobu 3 týždňov, potom 50 denne. Prípadné extra vedľajšie účinky neuvádzajú /možná kožná alergia alebo drobné tráviace ťažkosti/. Podobné veľké dávky doporučuje aj dr. Izabella Wentz pri autoimunitnom zápale štítnice, čo je tiež môj problém.

Tak předávkovat v pravém slova smyslu ani moc ne, ale můžete tím spotřebovat jiné vitamíny skupiny B a tím si zase vytvořit jiný problém. Každopádně krátkodobě tak jak uvádíte by se asi nic zásadního přihodit nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2019 6:30 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Tamariška píše:
Dobrý deň, dá sa predávkovať vitamínom B1, forma benfotiamin, a čo môže prebytok spôsobiť?

Kúpila som si benfogamu, pri polyneuropatii odporúčajú 400 mg denne po dobu 3 týždňov, potom 50 denne. Prípadné extra vedľajšie účinky neuvádzajú /možná kožná alergia alebo drobné tráviace ťažkosti/. Podobné veľké dávky doporučuje aj dr. Izabella Wentz pri autoimunitnom zápale štítnice, čo je tiež môj problém.

Urcite k tomu ber vyssie davky aj inych vitaminov skupiny B. Len nie kyselinu listovu, ale methyl-folat, teda aktivovanu kyselinu listovu, na to si daj pozor. Kratkodobo by 400 mg nemalo sposobit nic, ale pozor. Pokial viem, tento typ vitaminu B1 je rozpustny v tukoch, takze telo sa ho bude asi horsie zbavovat. Preto dlhodobo by s touto davkou mohol byt problem. Tam by som radsej ostal na tych 50mg, co je tiez slusne bohatierska davka, ktora sa s normalnej stravy ani neda dosiahnut. Inak co si matne pamatam, kedze sa daju kupit zahranici prakticky iba 150 az 300 mg verzie, ze mozno nieje problem ani s tymito davkami. A ked tak cenovo nabuduce ber odtialto porovnaj si tie ceny.

https://www.iherb.com/pr/Doctor-s-Best- ... Caps/39265

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2019 9:37 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
Ďakujem za odpovede.
Budem brať tie tri týždne plnú dávku, pridám b-komplex a uvidím, či to bude mať viditeľný účinok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2019 7:16 pm 
Offline

Registrován: pát úno 22, 2019 7:11 pm
Příspěvky: 6
Pane Jardo,

po trápení se suchýma očima jsem si našel na netu že by mohl křemík pomoct, tak sem jedl půl okurky každej den. Za měsíc mi to na oči pomohlo až zázračně. Ted už okurky jím tak nějak třeba jednou za týden a efekt se drží. To by asi nebylo až tak divný, ale divný je že když jsem doplnil ten křemík tak se mi udělali nejdřív koutky a pak ještě trhliny v konečníku ( předtím jsem ani jedno nikdy neměl). Koupil jsem si b-komplex a ten krásně za pár dní pomohl. Jenomže když ho přestanu brát, za dva týdny to mám celé zpět.
Takže má otázka je, jak může křemík ( okurka) takhle rozhodit b vitamíny ? je tam nějaká souvislost ? googlil sem a nic sem nenašel, aspon ne užitečnýho.

Díky moc za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 23, 2019 9:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Aedunak píše:
Pane Jardo,

po trápení se suchýma očima jsem si našel na netu že by mohl křemík pomoct, tak sem jedl půl okurky každej den. Za měsíc mi to na oči pomohlo až zázračně. Ted už okurky jím tak nějak třeba jednou za týden a efekt se drží. To by asi nebylo až tak divný, ale divný je že když jsem doplnil ten křemík tak se mi udělali nejdřív koutky a pak ještě trhliny v konečníku ( předtím jsem ani jedno nikdy neměl). Koupil jsem si b-komplex a ten krásně za pár dní pomohl. Jenomže když ho přestanu brát, za dva týdny to mám celé zpět.
Takže má otázka je, jak může křemík ( okurka) takhle rozhodit b vitamíny ? je tam nějaká souvislost ? googlil sem a nic sem nenašel, aspon ne užitečnýho.

Díky moc za odpověď

Ani mě nenapadá jak by to mohlo souviset, myslím že tam přímá souvislost není jedině že by na sebe ten potřebný vitamín nějak stahovala vláknina z okurek, ale i to je hodně divné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 25, 2019 10:24 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Ahojte.
Uzivam Neprinol, co je zmes enzymov na detox organizmu, ocistu buniek, a kapsula ma byt potiahnuta specialnou vrstvou odolnou voci traviacim stavam.
Davam si rano 3tbl, pred vecerou 2tbl.
Ked si rano dam 3tbl, zapijem 6dcl teplej (nie horucej) vody, tak mozno po 1-2min si grgnem, a citim akoby tie tobolky...Ako je to mozne ? Citim len slabucku pachut v tom grgnuti (bez toboliek nalacno mam vzdy po vypiti vody grgnutie "bez chuti"), ale je tam... Mam sa obavat, ze tobolky nie su opatrene specialnou upravou proti rozlozeniu sa v zaludku ? Uz po 1-2 min ked si grgnem, zacitim tu pachut....slabu, ale predsa.
PRIPOMINA MI TO CISTO PACHUT "PLANT ENZYMES" OD "NOW", ked som si ich par krat dal nalacno, a vzhladom ze nemaju "antikyselinovu" upravu povrchu tobolky (rozlozia sa v cistej vode za 2min), tak v gdgnuti bolo citit pachut. Avsak ovela intenzivnejsiu, ako ked si grgnem po uziti Neprinolu.
Mate to niekto rovnako ???
Schvalne idem namocit jednu tobolku Neprinolu do teplej (37C) vody (ktora samozrejme o chvilu bude studensia...)...ze za aky cas sa rozlozi...Do vody nakvapkam HCL....a dam vediet.

EDIT : po 35 minutach je to uz mäkucke a "smradlave".... Chytim to, jemne stlacim, stale to drzi tvar...nemam spinave prsty od obsahu. Ale ked si k tomu pricuchnem, tak je to riadny "zahul"....
Zaujimalo by ma, ako dlho ma taky povlak na tobolke odolavat vode ci kyseline vo vode.... Jasne, chapem, nalacno ked to zapijem 6dcl vody, tak kyseliny v zaludku bude MINIMUM. Ale za aky cas sa ma dostat tobolka do tenkeho creva ? Pokial viem, ide prave o to, aby sa rozlozila v tenkom creve....
Dakujem za odpoved.

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 25, 2019 8:22 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jednorazovy_Nick píše:
Ahojte.
Uzivam Neprinol,

Nalacno bude ta tabletka do pol hodiny urcite v creve. To sa da este urychlit, ked zohrejes vodu priblizne na telesnu teplotu.
Aby sa dala povazovat za odolnu voci kyselinam, to je myslene pri traveni jedla, mala by vydrzat aspon 3 hodiny. Lenze, to je urcite myslene pri pH 1-3 , take je v zaludku spolu s jedlom. Ina vec bude, ked ty si spravis cistu vodu a das tam trochu Hcl, co moze mat kludne pH 6 a je to cista voda. Tabletka by sa mala potom rozlozit pri vyssom pH, ked sa na nu vyluci zlc, neutralizuje sa kyselina, a vojde to do creva.
Urobil by som to teda takto ten test:
Nasimuluj akoze rozzuvane jedlo, taku omackovitu konzistenciu.
Dolej tam poriadne HCL nech to pH klesne na 3. Zohrej to na cca 37 stupnov a udrzuj teple.

A tu tabletku tam nechaj takto, mozno takto to prezije tie 2-3 hodiny.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz