Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát kvě 17, 2024 8:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2963 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2010 12:14 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Dnes som si kúpil Pangamin ( original ) - sušené pivovarské kvasnice, sladový extrakt - to zloženie je v poriadku ?
Lenže chcem si to dávať 30 minút pred jedlom ( lebo vtedy zvyknem piť ), nechcem to piť po jedle... po jedle sa mi nikdy nežiada piť. Bude to účinkovať kvalitne aj keď si to budem dávať 3-4x denne po 4-5 tabletiek 30 minút pred jedlom ? Ďakujem pekne za odpoveď.
Druhá otázka : Ak rozdrvím pangamín, môžem si za pomoci vody a pangamínu urobiť pleťovú masku ? Bude účinná a bude čistiť pleť ? Zmyje sa pach ( alebo skôr vôňa ) pangamínu z pokožky ľahko ? Má pangamín vplyv na telesný pach ? Ďakujem za odpoveď. \":-)\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2010 2:39 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda, ten vitamin B12, co doporucujete rozpustit pod jazykom, je nejaky specialny? Alebo staci kupit lubovolnu tabletku, a nechat ju rozpustit pod jazykom?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2010 5:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Dnes som si kúpil Pangamin ( original ) - sušené pivovarské kvasnice, sladový extrakt - to zloženie je v poriadku ?
Lenže chcem si to dávať 30 minút pred jedlom ( lebo vtedy zvyknem piť ), nechcem to piť po jedle... po jedle sa mi nikdy nežiada piť. Bude to účinkovať kvalitne aj keď si to budem dávať 3-4x denne po 4-5 tabletiek 30 minút pred jedlom ? Ďakujem pekne za odpoveď.
Druhá otázka : Ak rozdrvím pangamín, môžem si za pomoci vody a pangamínu urobiť pleťovú masku ? Bude účinná a bude čistiť pleť ? Zmyje sa pach ( alebo skôr vôňa ) pangamínu z pokožky ľahko ? Má pangamín vplyv na telesný pach ? Ďakujem za odpoveď. \":-)\"

Pangamin můžete jak před jídlem, tak po jídle, nebo i na lačno, to je celkem jedno. Já ho používám po jídle ráno a nalačno těsně před spaním.
Někdo to takto používá, ale já to vyzkoušené nemám, dle mého názoru to urina bohatě překoná a je to zbytečné blbnutí. Pleť to čistit určitě bude, je tam hodně vitamínů skupiny B a pach to asi nějaký vyvolává, nejdou na vás pak komáři a klíšťata, což také není k zahození.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2010 5:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Jarda, ten vitamin B12, co doporucujete rozpustit pod jazykom, je nejaky specialny? Alebo staci kupit lubovolnu tabletku, a nechat ju rozpustit pod jazykom?

Není to zase nic tak speciálního a dá se běžně koupit, jde konkrétně o tuto verzi, http://www.docsimon.cz/zbozi/nature-s-b ... 00x-500mcg , kde je dobrá cena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2010 1:03 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
To Jarda : Pán Jarda, mám vážny záujem začať svoje telo prikrmovať väčšou dávkou vit. C ( doteraz beriem denne len 500mg Vit. C Acerola od firmy Walmark ), ale klasická kyselina l-askorbová ( či už prášok alebo tabletky ) je kyselinotvorná, ak ju budem brať dajme tomu 3g denne. Alebo sa mýlim ? - čo s tým ?
Ďalej ma zaujíma ( nakoľko ešte nemám odšťavovač ), či obsahuje bioflavonoidy aj nejaký ovocný čaj ( čaj z jahodových listov, šípkový čaj, a ostatné kvalitné sypané ovocné čaje hlavne z listov ), a či mi bude stačiť na lepšie využitie kyseliny l-askorbovej to "rozrobiť" v 12 hodín zaliatom čaji ( nastudeno zaliatom ). Ešte jedna vec, ktorá mi vŕta v hlave... Ovocie sa má jesť samostatne - takže keď jem v priebehu dńa pohánku, alebo jáhly či oriešky, tak ako správen užívať vit. C, aby bol v spojitosti s bioflavonoidmi, keď ovocie narúša trávenie zložených cukrov ak sa konzumuje medzi jedlami ? Čaj zo šípok, listov jahody či ríbezle... tie čaje nebudú mať účinok spomaľovania trávenia potravy ? Do koľkých dávok by som si mal rozdeliť ten vit. C ? Lebo denne piť 3 a viac krát ovocný čaj ( a starať sa o to, aby som ho mal v dodaniu celý deň a dopredu počítal hodiny kedy ho mám zaliať studenou vodou... ), to mi pripadá už ako blbnutie - aspoň pre mňa.
A čo sa týka MMS, tak som zalistoval v tomto "Minerály, vitamíny, enzymi" vlákne, a všimol si, že keď je vit. C spolu s nejakým bioflavonoidom, tak bude v tele až niekoľko hodín.... takže v prípade keď beriem MMS, tak by som ho mal zobrať s bioflavonoidmi len na noc, a cez deň brať vit. c len čistý ( napríklad rozpustený vo vode a ihneď vypitý ) ? Už sa chcem dostať na "preventívne" podávanie MMS, dva krát týždenne.... či myslíte, že to preventívne podávanie MMS je pritiahnuté za vlasy, a bolo by ho dobré užívať ( na pitie ) častejšie - a to z dlhodobého hľadiska ? Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2010 2:10 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN píše:
To Jarda : Pán Jarda, mám vážny záujem začať svoje telo prikrmovať väčšou dávkou vit. C ( doteraz beriem denne len 500mg Vit. C Acerola od firmy Walmark ), ale klasická kyselina l-askorbová ( či už prášok alebo tabletky ) je kyselinotvorná, ak ju budem brať dajme tomu 3g denne. Alebo sa mýlim ? - čo s tým ?
Ďalej ma zaujíma ( nakoľko ešte nemám odšťavovač ), či obsahuje bioflavonoidy aj nejaký ovocný čaj ( čaj z jahodových listov, šípkový čaj, a ostatné kvalitné sypané ovocné čaje hlavne z listov ), a či mi bude stačiť na lepšie využitie kyseliny l-askorbovej to "rozrobiť" v 12 hodín zaliatom čaji ( nastudeno zaliatom ). Ešte jedna vec, ktorá mi vŕta v hlave... Ovocie sa má jesť samostatne - takže keď jem v priebehu dńa pohánku, alebo jáhly či oriešky, tak ako správen užívať vit. C, aby bol v spojitosti s bioflavonoidmi, keď ovocie narúša trávenie zložených cukrov ak sa konzumuje medzi jedlami ? Čaj zo šípok, listov jahody či ríbezle... tie čaje nebudú mať účinok spomaľovania trávenia potravy ? Do koľkých dávok by som si mal rozdeliť ten vit. C ? Lebo denne piť 3 a viac krát ovocný čaj ( a starať sa o to, aby som ho mal v dodaniu celý deň a dopredu počítal hodiny kedy ho mám zaliať studenou vodou... ), to mi pripadá už ako blbnutie - aspoň pre mňa.
A čo sa týka MMS, tak som zalistoval v tomto "Minerály, vitamíny, enzymi" vlákne, a všimol si, že keď je vit. C spolu s nejakým bioflavonoidom, tak bude v tele až niekoľko hodín.... takže v prípade keď beriem MMS, tak by som ho mal zobrať s bioflavonoidmi len na noc, a cez deň brať vit. c len čistý ( napríklad rozpustený vo vode a ihneď vypitý ) ? Už sa chcem dostať na "preventívne" podávanie MMS, dva krát týždenne.... či myslíte, že to preventívne podávanie MMS je pritiahnuté za vlasy, a bolo by ho dobré užívať ( na pitie ) častejšie - a to z dlhodobého hľadiska ? Ďakujem za odpoveď.


Ano, kyselina askorbova pojde priamo do krvi, takze ju prekyseluje. Preto, zniz prijem bielkovin a tukov, ktore prekyseluju a nahrad ich zasadotvornymi potravinami - ovocim a zeleninou. S dostatkom zasadotvornych latok si telo so znizenym pH hravo poradi, a to aj v ovela vacsich mnozstvach vitaminu C, teda cez 10g.
Bioflavoidov staci uplne malo, ked nemas odstavovac, kup si cherry rajcinky, vitamin C si rozpusti do vody, a zajedz to cherry rajcinkou. Takto sa udrzi v tele 12 hodin, takze staci to robit rano a vecer, netreba s tym blbnut cely den. Pohanka tiez obsahuje bioflavoidy, konkretne rutin, takze aj samotna pohanka zvysuje ucinok vitaminu C. Jedna cherry ti nenarusi travenie, ani ked ju zjes na varene jedlo, maximalne sa stane kyselinotvornou. Ale to nieje chyba cherry rajcinky, ale vareneho jedla, takze radsej vyluc vareniny.
MMS je lepsie urobit poriadnu kuru, ako sa dlhodobo piplat na nizkych davkach. To vypali aj tazsie znicitelne parazity a loziska. Potom, po kure, si dat oddych a zamerat sa na regeneraciu a detoxifikaciu. Prave tam zacnes brat vysoke davky vitaminu C, nie pocas kury MMS.
V nasich koncinach najdes vitamin C za bezkonkurencnu cenu napodiv v drogerii DM, 100g cistej kyseliny askorbovej maju za 2 eura. Este aj s lyzickou. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2010 6:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
To Jarda : Pán Jarda, mám vážny záujem začať svoje telo prikrmovať väčšou dávkou vit. C ( doteraz beriem denne len 500mg Vit. C Acerola od firmy Walmark ), ale klasická kyselina l-askorbová ( či už prášok alebo tabletky ) je kyselinotvorná, ak ju budem brať dajme tomu 3g denne. Alebo sa mýlim ? - čo s tým ?
Ďalej ma zaujíma ( nakoľko ešte nemám odšťavovač ), či obsahuje bioflavonoidy aj nejaký ovocný čaj ( čaj z jahodových listov, šípkový čaj, a ostatné kvalitné sypané ovocné čaje hlavne z listov ), a či mi bude stačiť na lepšie využitie kyseliny l-askorbovej to "rozrobiť" v 12 hodín zaliatom čaji ( nastudeno zaliatom ). Ešte jedna vec, ktorá mi vŕta v hlave... Ovocie sa má jesť samostatne - takže keď jem v priebehu dńa pohánku, alebo jáhly či oriešky, tak ako správen užívať vit. C, aby bol v spojitosti s bioflavonoidmi, keď ovocie narúša trávenie zložených cukrov ak sa konzumuje medzi jedlami ? Čaj zo šípok, listov jahody či ríbezle... tie čaje nebudú mať účinok spomaľovania trávenia potravy ? Do koľkých dávok by som si mal rozdeliť ten vit. C ? Lebo denne piť 3 a viac krát ovocný čaj ( a starať sa o to, aby som ho mal v dodaniu celý deň a dopredu počítal hodiny kedy ho mám zaliať studenou vodou... ), to mi pripadá už ako blbnutie - aspoň pre mňa.
A čo sa týka MMS, tak som zalistoval v tomto "Minerály, vitamíny, enzymi" vlákne, a všimol si, že keď je vit. C spolu s nejakým bioflavonoidom, tak bude v tele až niekoľko hodín.... takže v prípade keď beriem MMS, tak by som ho mal zobrať s bioflavonoidmi len na noc, a cez deň brať vit. c len čistý ( napríklad rozpustený vo vode a ihneď vypitý ) ? Už sa chcem dostať na "preventívne" podávanie MMS, dva krát týždenne.... či myslíte, že to preventívne podávanie MMS je pritiahnuté za vlasy, a bolo by ho dobré užívať ( na pitie ) častejšie - a to z dlhodobého hľadiska ? Ďakujem za odpoveď.

Xion vám to píše správně, nelaborujte zbytečně. Bioflavonidy jsou v prakticky každé barevné potravině a mnoha dalších druzích potravin, já osobně používám rajčata, borůvky, červenou řepu a další. Klidně se to dá nasypat i do jídla, ale je to kyselejší, třeba u pohanky s kyselým zelím to ani nepoznáte. Pít to jenom v čaji, je docela drsné na žaludek, ale třeba vám to bude vyhovovat. Vhodnější je dodávat ho rozděleně na dvě, až tři dávky, tím máte dostatečnou hladinu po celý den. MMS a vitamín C spolu neberte, prostě si dejte kůru MMS a po ní kůru vitamínu C.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2010 8:07 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Není to zase nic tak speciálního a dá se běžně koupit, jde konkrétně o tuto verzi, http://www.docsimon.cz/zbozi/nature-s-b ... 00x-500mcg , kde je dobrá cena.

Vsimol som si, ze maju dve verzie, jedna ma 100 jednotiek a jedna 500. Pri oboch je uvedene, jedna tableta denne, a ze sa nema prekracovat uvedene davkovanie. Tomu nejak nerozumiem.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2010 9:14 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
To Jarda, To Xion : ďakujem vám veľmi pekne. Čo by som bez vás robil.... asi čerpal info z makrobiotika.cz, kde považujú vitamín C v dávkach nad pár 100mg za veľmi nebezpečný... celá makrobiotika mi už lezie na nervy, lebo nemá nič spoločné s prírodou, len sa na to HRÁ. Myslím si. Ale ešte raz, ďakujem.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2010 11:14 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN píše:
To Jarda, To Xion : ďakujem vám veľmi pekne. Čo by som bez vás robil.... asi čerpal info z makrobiotika.cz, kde považujú vitamín C v dávkach nad pár 100mg za veľmi nebezpečný... celá makrobiotika mi už lezie na nervy, lebo nemá nič spoločné s prírodou, len sa na to HRÁ. Myslím si. Ale ešte raz, ďakujem.
MB neuznava ovocie, a tak neuznava ani prirodu, to hej. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 9:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Vsimol som si, ze maju dve verzie, jedna ma 100 jednotiek a jedna 500. Pri oboch je uvedene, jedna tableta denne, a ze sa nema prekracovat uvedene davkovanie. Tomu nejak nerozumiem.

V tom nic nehledejte, denní potřebná dávka je pouze 1 mcg, čili v prvním případě budete brát 100 násobek denní dávky a v druhém případě 500 násobek denní dávky. Já používám již mnoho let tu druhou variantu, protože B 12 se předávkovat nedá a je tedy lepší víc, než míň, protože mnoho lidí má potíže s jeho vstřebáváním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2010 8:43 am 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Dobrý den, dočetla jsem se zde, že hořčíkem lze rozpustit vápenaté usazeniny v těle. Působí to i na oblast páteře? Měla jsem silní bolesti hlavy a po různých vyšetřeních nakonec zjistili, že je to od krční páteře, na rentgenu mi zjistili výrůstky, spondilózu, chondrózu, což je mimojiné i právě v důsledku vápenatých usazenin. Když nasadím vysoké dávky ionizovaného hořčíku, který je zde doporučován, mohu situaci vylepšit? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2010 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Inka píše:
Dobrý den, dočetla jsem se zde, že hořčíkem lze rozpustit vápenaté usazeniny v těle. Působí to i na oblast páteře? Měla jsem silní bolesti hlavy a po různých vyšetřeních nakonec zjistili, že je to od krční páteře, na rentgenu mi zjistili výrůstky, spondilózu, chondrózu, což je mimojiné i právě v důsledku vápenatých usazenin. Když nasadím vysoké dávky ionizovaného hořčíku, který je zde doporučován, mohu situaci vylepšit? Děkuji.

Určitě to zastavíte a po delší době s největší pravděpodobností i odstraníte. Ty prášky jsou dost drahé a obsahují pouze 10% účinné látky, vše ostatní je balast. Já mám doma farmaceutický chlorid hořečnatý, který je v přepočtu na účinnou látku za naprostý zlomeček ceny prášků a navíc neobsahuje nic zbytečného, což se do všech prášků principielně dává, aby zase bylo potřeba dodat další prášky, které vyřeší užívání těch předchozích. Je to jako tiskárna na peníze a výborný kšeft s lidskou blbostí. Pokud o to budete mít zájem, tak se mi ozvěte a já vám to pošlu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2010 10:11 am 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Jarda píše:
Určitě to zastavíte a po delší době s největší pravděpodobností i odstraníte. Ty prášky jsou dost drahé a obsahují pouze 10% účinné látky, vše ostatní je balast. Já mám doma farmaceutický chlorid hořečnatý, který je v přepočtu na účinnou látku za naprostý zlomeček ceny prášků a navíc neobsahuje nic zbytečného, což se do všech prášků principielně dává, aby zase bylo potřeba dodat další prášky, které vyřeší užívání těch předchozích. Je to jako tiskárna na peníze a výborný kšeft s lidskou blbostí. Pokud o to budete mít zájem, tak se mi ozvěte a já vám to pošlu.

Děkuji moc, určitě bych měla zájem, nerada bych zatěžovala tělo ještě více než je nezbytně nutné blastními látkami. Napíši Vám SZ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2010 10:37 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Ty prášky hořčíku jsou dost drahé a obsahují pouze 10% účinné látky, vše ostatní je balast. Já mám doma farmaceutický chlorid hořečnatý, který je v přepočtu na účinnou látku za naprostý zlomeček ceny prášků a navíc neobsahuje nic zbytečného, což se do všech prášků principielně dává, aby zase bylo potřeba dodat další prášky, které vyřeší užívání těch předchozích. Pokud o to budete mít zájem, tak se mi ozvěte a já vám to pošlu.
Jaroslave čekal jsem, že farmaceutický chlorid hořečnatý dáte tady do vlákna inzerce - uvažujete o tom, prosím Vás? Pokud ne, taky bych Vás poprosil formou SZ, protože klasika z lékárny obsahuje pouze 10% účinné látky, ufff \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2963 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz