Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 22, 2024 1:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 15, 2010 8:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jaroslave, od vánočních svátků, kdy jsem po prodělané chřipce uznal, že navzdory vitariánství nemám dostatek vitaminů a minerálů z průmyslově pěstovaného ovoce a zeleniny, začal jsem brát v lékárně zakoupené vitaminy a minerály (C, E, Zn, Mn, Pangamin apod.). Pořád o tom ale přemýšlím... nějak mi to "nesedí", protože mým cílem je asi stejně jako u Vás stravovat se maximálně přirozeně, ale tyto doplňky jsou výrobkem farmacie. Nezdá se mi, že by je tělo nějak extra dokázalo využít, vždyť jde o anorganické látky, navíc bez jakýchkoli dalších vazeb, v nichž se vyskytují v přírodě a v nichž se do těla dostávají při přirozené konzumaci (tedy z ovoce a zeleniny). Veškeré tyto vazby samozřejmě chemická laboratoř nevyrobí. A to nemluvím o absenci těch správných enzymů, které u přírodní stravy jsou přítomny, u výrobku nikoli. Tak trochu o tom mám pochybnosti... vyplatí se poměr mezi (podle mne nízkou) dávkou toho možná dobrého, co si tělo (snad) dokáže z laboratorních tablet vzít vůči tomu, jaké sedimenty tyto doplňky v těle zanechají? Mnohá literatura tyto doplňky asi správně řadí na úroveň jakéhokoli jiného léku a léky tato literatura, stejně jako já, považuje za jedy. Popravdě, moc se mi konzumace laboratorních tablet nelíbí... Spíš teď zkusím nezatěžovat tělo tím, co do něj opravdu nepatří a nekonzumuji tedy nic, co by nebylo přirozené. Opravdu, toto pravidlo od svátků striktně dodržuji (krom těch doplňků zakoupených v lékárně) a předpokládám, že nebude-li tělo potřebovat nadměrné množství vitaminů a minerálů na to, aby se vyrovnalo s nepřirozenou stravou (občas jsem dal jogurt, chléb, musli tyčinku, kousek čokolády, křupky), tělo tedy nebude ochuzováno a bude mít i z porůmyslově produkovaného ovozelu látek dost... to je věc, kterou teď míním testnout.
Jak tedy Jardo vidíte určitě nepřirozenou konzumaci laboratorních pilulek - vitaminových a minerálových doplňků? To přece nepatří do úst fruktivora.

No, to máte celkem jednoduché vysvětlení. Pokud budete žít svobodně, bez stresů moderní doby, někde v lese a budete si v klidu a míru, při naprosté duševní rovnováze, dloubat nějaké kořínky, sbírat různé bobule a semínka, tak budete redy a nic, kromě času, nad vašim tělem nemůže zvítězit. A nyní se podívejte jak žijete vy, sepište si tyto, případně jiné body na lístek papíru a kde splníte požadavky na to, jak by to mělo fungovat si udělejte fajfku. Obávám se, že těch fajfek bude tak málo, že vás to zarazí a již nad tím, co vám radím, nebudete přemýšlet. To nejsou rady pro člověka v přirozeném prostředí lesů, luk, vod a strání, ale rady pro duševní trosky pojídající ve spěchu plastické žrádlo dodávané chemicko-potravinářským průmyslem, pro lidi zatížené městským životem, denní buzerací na pracovištích, úřadech a dalšími zátěžemi, které by vás v přírodě asi nepotkaly. Za těchto podmínek je bohužel i ta nejzdravější strava z obchodní sítě málo zdravá na to, aby tyto zátěže byla schopna plně odbourat a vaše tělo netrpělo trvalým deficitem třeba hořčíku, nebo zinku a dalších potřebných látek. Jinak s vámi samozřejmě souhlasím, že to do běžné stravy fruktivora opravdu nepatří, ale to ostatní také ne a je třeba vždy docílit rovnováhu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 15, 2010 9:12 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Líbí se mi přímá řeč bez nějaké diplomacie, zkrátka, napsal jste to pěkně a výstižně. Samozřejmě, že bych rád fruktivorem byl, ale jak píšete - městský život, buzerace nadřízených (včetně vlastní manaželky \":)\" ), nemálo starostí, stresu - to se s životem fruktivora neslučuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zinek v chelátové vazbě
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2010 11:49 pm 
Offline

Registrován: pát říj 02, 2009 4:54 am
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Dobry den,zacala jsem uzivat nalacno zinek v chelátové vazbě,ale je mi po nem dost spatne od zaludku.Stravuji se napul (z technickych duvodu),ale snidam vzdy ovoce po cerstve stave (kdyz sezenu v pristavu) nebo vode balene (kdyz jsem na mori).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 12:01 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jindra píše:
Líbí se mi přímá řeč bez nějaké diplomacie, zkrátka, napsal jste to pěkně a výstižně. Samozřejmě, že bych rád fruktivorem byl, ale jak píšete - městský život, buzerace nadřízených (včetně vlastní manaželky \":)\" ), nemálo starostí, stresu - to se s životem fruktivora neslučuje.


Jindro, s tím vším se ale dá pracovat... zaměřte se na své nitro a posilte svoji sebe-úctu a sebe-vědomí a nenechte sebou zametat. mějte se víc rád! málo lidí se dneska má opravdu rádo... a vůbec, zkuste definovat co je pro Vás starost.... jsem zvědavý co vymyslíte \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 1:47 am 
Offline

Registrován: pát říj 02, 2009 4:54 am
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Na www.agro-el.cz prodavaji take dynovy olej s touto specifikaci:
Tmavě zelený olej z tykvových jader je opravdovou specialitou. Získává se z jader tykve olejné a je pokládán za jeden z nejzdravějších rostlinných olejů. Obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, C, D, E, stopové prvky, zinek, selen, draslík. Nejvýznamější prvek, který tento olej obsahuje v přírodní formě je zinek, působící preventivně proti nádorovým onemocněním.
Jaky na to mate nazor?
Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 9:51 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Kolegyňa je po konvenčnej liečbe rakoviny. Ako to býva v takýchto prípadoch zvykom, až teraz sa začala zaujímať o zdravie. Neviem síce presne prečo zháňa selén, ale keď ho už potrebuje, tak nech je taký, aby bol z neho úžitok a vstrebával sa tak, ako treba. Cena za nejaký doplnok v jej prípade nebude dôležitá. Aký, z toho mračna čo ponúkajú, by bol najlepší?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 12:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
fdh píše:
Jindro, s tím vším se ale dá pracovat... zaměřte se na své nitro a posilte svoji sebe-úctu a sebe-vědomí a nenechte sebou zametat. mějte se víc rád! málo lidí se dneska má opravdu rádo... a vůbec, zkuste definovat co je pro Vás starost.... jsem zvědavý co vymyslíte \":-)\"

Děkuju, moc děkuju za tento Váš příspěvek. Trefil jste do něčeho, o čem teď opravdu uvažuji. Sve svým nitrem to zatím moc neumím, takže tam mám široké pole působnosti a začal jsem teď filtrovat ty starosti...ony to vlastně žádné extra velké starosti nejsou, když to tak vezmu, tak se mám dost fajn. V soukromém životě je to dost pohoda a se zaměstnáním se stresovat nemíním, to se dá eventuálně zaměnit za jiné... žijeme jen jednou, takže na co se stresovat. Díky za podnět k zamyšlení!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zinek v chelátové vazbě
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 12:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
ditac píše:
Dobry den,zacala jsem uzivat nalacno zinek v chelátové vazbě,ale je mi po nem dost spatne od zaludku.Stravuji se napul (z technickych duvodu),ale snidam vzdy ovoce po cerstve stave (kdyz sezenu v pristavu) nebo vode balene (kdyz jsem na mori).

Tak zde opravdu netuším, proč by se vám mělo po zinku dělat špatně od žaludku, jste první člověk, který toto uvádí, ale domnívám se, že to spíše souvisí s něčím, co je v těch pilulkách obsaženo mimo zinku. Doporučuji se zaměřit na jinou variantu, od jiného výrobce, kde patrně bude trochu jiné složení a možná to bude bez potíží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 12:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
ditac píše:
Na http://www.agro-el.cz prodavaji take dynovy olej s touto specifikaci:
Tmavě zelený olej z tykvových jader je opravdovou specialitou. Získává se z jader tykve olejné a je pokládán za jeden z nejzdravějších rostlinných olejů. Obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, C, D, E, stopové prvky, zinek, selen, draslík. Nejvýznamější prvek, který tento olej obsahuje v přírodní formě je zinek, působící preventivně proti nádorovým onemocněním.
Jaky na to mate nazor?
Dekuji

Ten olej je chuťově vynikající, ale co se týká toho obsahu zinku, tak zde již budu docela skeptický a dodat tělu dostatečnou dávku by znamenalo toho vypít nesmyslné množství. Mnohem lepší je přímé pojídání dýňového semínka, které tato firma také prodává a za výbornou cenu, nebo si můžete vyrobit i dýňovo-ořechové mléko, které je velice chutné a navíc můžete sníst i tu suchou drť, ve které zinku mnoho zůstává. Pokud si totiž nastudujete jak vzniká dýňový olej, tak vám bude jasné, že naprostá většina zinku zůstává ve vylisovaných koláčích, kterými se potom krmí dobytek a velice po to prospívá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 12:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Kolegyňa je po konvenčnej liečbe rakoviny. Ako to býva v takýchto prípadoch zvykom, až teraz sa začala zaujímať o zdravie. Neviem síce presne prečo zháňa selén, ale keď ho už potrebuje, tak nech je taký, aby bol z neho úžitok a vstrebával sa tak, ako treba. Cena za nejaký doplnok v jej prípade nebude dôležitá. Aký, z toho mračna čo ponúkajú, by bol najlepší?

Sice nepíšete o jakou rakovinu jde, ale u rakoviny to není o tom, co dodat, ale spíše o tom, co odstranit. Osobně si nedovedu představit léčbu rakoviny, bez čistého střeva a vyčištěných jater. Je to nemoc ze špatné krve, je tedy jasné, že je nutné mít čistá střeva, která odvedou toxiny z těla a játra, která jsou filtr krve, čili vyčistit filtr je na druhém místě. Toto opatření zajistí, že hustá žluč, která v takovémto případě většinou dobře neodchází do střev a leptá slinivku, dostane standardní hustotu a začne normálně odcházet, čímž se automaticky zlepší v těle skoro všechno a hlavně psychika, kterou mají tito pacienti zpravidla velmi špatnou. Selén je sice také dost potřebný, ale jeho předávkování je značně nebezpečné, čili já ho v pilulkách užívat nedoporučuji, spíše je vhodné se zaměřit na paraořechy, kde je selénu opravdu spousta a jeden, nebo v extrémním případě několik ořechů denně, vám bohatě udrží dostatečnou hladinu, navíc zcela bez rizika. Mimo to je nezbytně nutný v mezní dávce vitamín C a zinek cca 180 mg denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2010 4:31 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Dlouho mi to "zdraví z lékárny" bylo proti mysli, ale zřejmě to, minimálně v začátcích, nutné je. Těžko se orientuji v tom co kdy a s čím vzít, aby to tvořilo ty správné vazby. Jestli to dobře chápu, tak hořčík + zinek ráno a večer před jídlem, E + C ráno a večer po jídle, Pangamin ráno a večer nakonec pod jazyk. Ještě tam někam potřebuji dostat železo a to uvádíte v kombinaci s mědí. Jaký přípravek ( Fe + Cu) doporučujete a kdy ho brát? Melasu bych nerada, mám zvýšený cukr. Stačí pro dostatečnou dávků jódu řasy?
Prosím, opravte a doplňte mne, pokud tam mám nějaké blbosti. Chemie je pro mě nezdolatelná záhada. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2010 5:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Dlouho mi to "zdraví z lékárny" bylo proti mysli, ale zřejmě to, minimálně v začátcích, nutné je. Těžko se orientuji v tom co kdy a s čím vzít, aby to tvořilo ty správné vazby. Jestli to dobře chápu, tak hořčík + zinek ráno a večer před jídlem, E + C ráno a večer po jídle, Pangamin ráno a večer nakonec pod jazyk. Ještě tam někam potřebuji dostat železo a to uvádíte v kombinaci s mědí. Jaký přípravek ( Fe + Cu) doporučujete a kdy ho brát? Melasu bych nerada, mám zvýšený cukr. Stačí pro dostatečnou dávků jódu řasy?
Prosím, opravte a doplňte mne, pokud tam mám nějaké blbosti. Chemie je pro mě nezdolatelná záhada. Děkuji.

Hořčík, zinek ráno a večer na lačno, ostatní včetně Pangaminu ráno a večer po jídle a pouze vitamín B 12 ráno po jídle pod jazyk a nechat co nejpomaleji rozpustit. Železo v tabletách je dost toxické a nejlepší zdroj je melasa, kde je i hořčík a další látky. Na ten cukr by to asi nemělo mít zase tak negativní vliv, to musíte vyzkoušet, případně dobrý zdroj je i mák. Železo z organizmu likvidují hlavně mléčné produkty z kravského mléka a pokud je jíte pouze minimálně, tak zase žádné velké dávky železa nepotřebujete, ten mák bohatě stačí. Mědi také tak moc nepotřebujete, to pokryjí oříšky a slunečnicová semínka, dále avokádo a další ovoce. Na jód stačí opravdu řasy, ideální a levné jsou vločky Nori, nebo vločky Dulse, které jsou dražší, ale chuťově lepší, případně v lékárně tablety Kelp. Dávkovat opatrně, jód se dá snadno předávkovat a není to zrovna příjemné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 29, 2010 10:54 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
ostatní včetně Pangaminu ráno a večer po jídle

Ten pangamin mi pripada tak trochu divne dat po ovoci, ale ked to tak robite, asi to nebude nejak narusovat chod travenia? Inak, co v pripade, ze si dam rano zeleninovu stavu a uz nic ine nejem, je to tiez v pohode zobrat ten pangamin po stave?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 29, 2010 7:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ten pangamin mi pripada tak trochu divne dat po ovoci, ale ked to tak robite, asi to nebude nejak narusovat chod travenia? Inak, co v pripade, ze si dam rano zeleninovu stavu a uz nic ine nejem, je to tiez v pohode zobrat ten pangamin po stave?

Mě to nic nedělá, ale pokud chcete mít jistotu, tak tam dejte odstup cca 30 minut a pak to bude určitě bez problémů. To samé platí pro aplikaci Pangaminu pouze na šťávu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 9:34 am 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Ještě se zeptám na chrom. Stačí ve stravě nebo taky doplňovat? A pokud ano, tak kdy a s čím ho brát? Ptám se kvůli tomu zvýšenému cukru v krvi, prý to s tím souvisí. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz