Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2018 3:57 pm 
Offline

Registrován: stř čer 15, 2016 2:52 pm
Příspěvky: 51
Zdravím,

jak byste doporučil doplňovat betain ? (ne HCL pouze betain) popř. nevadí to brát jako HCL betain když nesměřuji k extra kyselině ? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2018 5:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ondra258 píše:
Zdravím,

jak byste doporučil doplňovat betain ? (ne HCL pouze betain) popř. nevadí to brát jako HCL betain když nesměřuji k extra kyselině ? Díky

Ten dotaz moc nechápu, to by jste asi musel nějak přesněji popsat o co vám vlastně jde protože těch kombinací betainu, betainu HCl a pepsinu je docela dost tedy se musíme bavit o stejném přípravku, nebo konkrétním postupu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2018 7:43 pm 
Offline

Registrován: stř čer 15, 2016 2:52 pm
Příspěvky: 51
Jarda píše:
Ten dotaz moc nechápu, to by jste asi musel nějak přesněji popsat o co vám vlastně jde protože těch kombinací betainu, betainu HCl a pepsinu je docela dost tedy se musíme bavit o stejném přípravku, nebo konkrétním postupu.

No přestal jsem jíst pečivo ( nevadilo mi ale nemyslím že je zrovna zdravé ), a potřebuji nahradit betain který bych získával z toho pečiva něčím jiným. Ideálně něčím co může jíst každý den po trochách jako doplňek. Znáte něco ? popř. splní tuto služubu poměrně dostupný betain HCL ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2018 8:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ondra258 píše:
No přestal jsem jíst pečivo ( nevadilo mi ale nemyslím že je zrovna zdravé ), a potřebuji nahradit betain který bych získával z toho pečiva něčím jiným. Ideálně něčím co může jíst každý den po trochách jako doplňek. Znáte něco ? popř. splní tuto služubu poměrně dostupný betain HCL ?

Tak pokud tím chcete něco nahrazovat, což si myslím ani není nutné, tak ten betain v tabletách, nebo tobolkách se použít předpokládám dá. Každopádně pokud vám i bez toho normálně dobře tráví vidím to jako zbytečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2018 8:47 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
ondra258 píše:
No přestal jsem jíst pečivo ( nevadilo mi ale nemyslím že je zrovna zdravé ), a potřebuji nahradit betain který bych získával z toho pečiva něčím jiným. Ideálně něčím co může jíst každý den po trochách jako doplňek. Znáte něco ? popř. splní tuto služubu poměrně dostupný betain HCL ?

Ideální doplněk, co se týče betainu, je melasa nebo červená řepa.
https://www.receptyprimanapadu.cz/zdravi/lecitel-jaroslav-zajicek-jak-ulehcit-traveni/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 07, 2018 1:05 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
Když chci na zimu nasušit a rozemlít šípek kvůli vitC, je lepší z toho před sušením vyndat semínka nebo nasušit a rozemlít i s nima? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 07, 2018 1:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ondrejk píše:
Když chci na zimu nasušit a rozemlít šípek kvůli vitC, je lepší z toho před sušením vyndat semínka nebo nasušit a rozemlít i s nima? Děkuji

Abych pravdu řekl sám jsem to ze surových šípků nikdy nedělal, tedy si nejsem zcela jistý, ale co vím tak se suší celý a teprve suchý se rozdrtí na větší kusy a odseparují se semínka a chloupky z vnitřku plodu. Zbylé slupky se pak mohou rozemlít na prášek a používat i k přímé konzumaci nebo do čaje. Já osobně pracuji pouze s již odseparovaným materiálem, tedy používám slupky které mám i na e-schopu a tam je s tím práce minimální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 07, 2018 2:52 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
Ondrejk píše:
Když chci na zimu nasušit a rozemlít šípek kvůli vitC, je lepší z toho před sušením vyndat semínka nebo nasušit a rozemlít i s nima? Děkuji

Určite semienka vybrať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 08, 2018 8:57 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
pane Jardo (nebo i ostatní) co si myslíte o braní lithia, konkrétně ve formě orotátu 5mg čistého lithia denně? Četl jsem, že kromě toho, že zlepšuje náladu, zahání deprese, zlepšuje spánek také zlepšuje fungování mozku a dokonce prý snižuje škodlivost některých pesticidů. Má nějaké negativní vlastnosti? Zkoušel jsem něco najít, ale nic kromě toho, že může zpomalovat štítnou žlázu jsem nenašel. Kumuluje se lithium v těle?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 08, 2018 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
pane Jardo (nebo i ostatní) co si myslíte o braní lithia, konkrétně ve formě orotátu 5mg čistého lithia denně? Četl jsem, že kromě toho, že zlepšuje náladu, zahání deprese, zlepšuje spánek také zlepšuje fungování mozku a dokonce prý snižuje škodlivost některých pesticidů. Má nějaké negativní vlastnosti? Zkoušel jsem něco najít, ale nic kromě toho, že může zpomalovat štítnou žlázu jsem nenašel. Kumuluje se lithium v těle?
Děkuji.

No nevím, jedná se o poměrně silně a podle všeho i dosti nevyzpytatelně působící prostředek se silným vlivem na psychiku a s tím zase není dobré si hrát. Osobní zkušenost nemám tedy riziko nedovedu posoudit, ale je to zde na předpis a ani tak se do toho lékařům moc nechce, asi vědí proč. Možná by nebylo špatné se zaměřit na růžovité rostliny které ho obsahují a takto by asi problém nebyl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2018 2:35 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Dobry den. Chcela by som zacat doplnat horcik a vitamin C vo vacsom mnozstve. Je to v poriadku, ak stale kojim? Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2018 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ivana p. píše:
Dobry den. Chcela by som zacat doplnat horcik a vitamin C vo vacsom mnozstve. Je to v poriadku, ak stale kojim? Dakujem

Ano, ono to spíše dítěti prospěje než ublíží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 31, 2018 11:13 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Jarda píše:
Ano, ono to spíše dítěti prospěje než ublíží.

Ake mnozstvo by ste odporucili? Maximalne mozne alebo radsej mensie, udrziavace? Mam paradentozu a som dost dusevne vycerpana a nervozna. Predpokladam, ze mam velke deficity.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 31, 2018 3:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ivana p. píše:
Ake mnozstvo by ste odporucili? Maximalne mozne alebo radsej mensie, udrziavace? Mam paradentozu a som dost dusevne vycerpana a nervozna. Predpokladam, ze mam velke deficity.

Hořčík klidně vysoké dávky a u vitamínu C záleží v jaké formě ho dáváte. Pokud jde o doplňky stravy běžného charakteru kde je kyselina askorbová, tedy vlastně umělé céčko, tak záleží jak jste na tom s ceruloplazminem a pokud je nízký tak raději opatrně, nebo je jistější dodávat přírodní céčko v komplexu látek tak jak jej stvořila příroda, třeba camu camu, acerola, rakytník, šípky, nebo prostě papaya, citrusy a další zdroje. Přírodního stačí ke stejnému efektu pro organizmus neporovnatelně menší množství mnohdy až 10x méně než umělého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 31, 2018 7:31 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
ivana p. píše:
Dobry den. Chcela by som zacat doplnat horcik a vitamin C vo vacsom mnozstve. Je to v poriadku, ak stale kojim? Dakujem

Aby se hořčík dobře vstřebal musí být brán spolu s vápníkem,vit B a vit E.K formě koloidních roztoků bych byla zatím opatrná.Jedná se o nanočástice, které snadno pronikají buněčnou stěnou,mohou se v organismu hromadit a putovat i do jiných orgánů.Zatím se ještě neví co to z dlouhodobého hlediska udělá.Možná u koloid. minerálů je situace jiná.Ale lidí si pochvalují,jak jim ty minerály v koloidní formě prospívají.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz