Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pangamin, kyselina pangamová - b15
PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2018 8:14 pm 
Offline

Registrován: úte črc 17, 2018 8:04 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, nevíte někdo alespoň odhadem, kolik doporučené denní dávky vitamínu B15 - kyseliny pangamové obsahuje pangamin? Mám takové podezření, že asi dost málo, stejně jako ostatních béček. Hledala jsem informace na internetu a skoro nic jsem nenašla. Jen v jedné diskuzi (ttp://diskuse.doktorka.cz/pangamin/archiv/80/)kdosi uváděl v procentech doporučené denní dávky béček v pangaminu a nic moc. A B15 tam ani neuvedl. A nikde nic jiného nemůžu dohledat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pangamin, kyselina pangamová - b15
PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2018 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lucka13 píše:
Dobrý den, nevíte někdo alespoň odhadem, kolik doporučené denní dávky vitamínu B15 - kyseliny pangamové obsahuje pangamin? Mám takové podezření, že asi dost málo, stejně jako ostatních béček. Hledala jsem informace na internetu a skoro nic jsem nenašla. Jen v jedné diskuzi (ttp://diskuse.doktorka.cz/pangamin/archiv/80/)kdosi uváděl v procentech doporučené denní dávky béček v pangaminu a nic moc. A B15 tam ani neuvedl. A nikde nic jiného nemůžu dohledat.

Tak to vás zklamu to opravdu netuším, jde o poměrně novou věc a info na místním netu bude asi minimální, pokud to dáte v anglině to by mohlo být trochu lepší i když asi taky nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 10:06 am 
Offline

Registrován: úte črc 17, 2018 12:54 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, četl jsem tady na fóru, že je mimo jiné proti klíšťatům dobré každý den brát béčka. Mohli by jste mi prosím poradit jaké béčka nejideálněji (tedy jestli b1, 2 atd...) a hlavně také v jaké formě. Hodně je zmiňován pangamin, ale já bych chtěl zkusit díky rozporuplným názorům raději jiný zdroj, pokud možno levný a přírodnějšího typu. Nebo prostě stačí jakýkoliv obyčejný B - complex s b 12tkou? To se mi právě nezdá, tak prosím raďte konkrétněji, děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 10:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Gradotz píše:
Dobrý den, četl jsem tady na fóru, že je mimo jiné proti klíšťatům dobré každý den brát béčka. Mohli by jste mi prosím poradit jaké béčka nejideálněji (tedy jestli b1, 2 atd...) a hlavně také v jaké formě. Hodně je zmiňován pangamin, ale já bych chtěl zkusit díky rozporuplným názorům raději jiný zdroj, pokud možno levný a přírodnějšího typu. Nebo prostě stačí jakýkoliv obyčejný B - complex s b 12tkou? To se mi právě nezdá, tak prosím raďte konkrétněji, děkuji

Hlavně funguje vitamín B12 a stačí ho dodávat jak stravou třeba pravidelná konzumace jater, nebo i ve formě doplňků. Jinak se dá tvrdit že béčka obecně mohou hodně pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 4:58 pm 
Offline

Registrován: úte črc 17, 2018 12:54 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Hlavně funguje vitamín B12 a stačí ho dodávat jak stravou třeba pravidelná konzumace jater, nebo i ve formě doplňků. Jinak se dá tvrdit že béčka obecně mohou hodně pomoci.

Já jsem ale vegetarián, takže tu b12 bych viděl dodávat fromou methylcobalaminu kapslemi? Injekce určitě nechci. Ten methylcobalamin je asi lepší než cyanocobalamin nebo je to spíš zase o názoru? A mohli by jste mi doporučit kde se dají kvalitní béčka koupit? Já bych si pak zkusil vydedukovat, které by mi nejvíce mohli chybět a objednal si je podle toho, prozatím bych ale tedy zkusil nějaký ten b complex a b 12 ale... od koho asi tak nejlépe koupit aby tam byl dobrý poměr cena/kvalita? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 6:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Gradotz píše:
Já jsem ale vegetarián, takže tu b12 bych viděl dodávat fromou methylcobalaminu kapslemi? Injekce určitě nechci. Ten methylcobalamin je asi lepší než cyanocobalamin nebo je to spíš zase o názoru? A mohli by jste mi doporučit kde se dají kvalitní béčka koupit? Já bych si pak zkusil vydedukovat, které by mi nejvíce mohli chybět a objednal si je podle toho, prozatím bych ale tedy zkusil nějaký ten b complex a b 12 ale... od koho asi tak nejlépe koupit aby tam byl dobrý poměr cena/kvalita? Děkuji

Vše nejlevněji pořídíte v zahraničí konkrétně v USA například iherb.com. Problém je v tom že bez počítání na nutriční kalkulačce to nedáte a ty práškové formy mají i negativní vlastnosti. Vždy je lepší dodávat tyto vitamíny v přirozeném komplexu v potravě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 7:18 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Gradotz píše:
Já jsem ale vegetarián, takže tu b12 bych viděl dodávat fromou methylcobalaminu kapslemi? Injekce určitě nechci. Ten methylcobalamin je asi lepší než cyanocobalamin nebo je to spíš zase o názoru? A mohli by jste mi doporučit kde se dají kvalitní béčka koupit? Já bych si pak zkusil vydedukovat, které by mi nejvíce mohli chybět a objednal si je podle toho, prozatím bych ale tedy zkusil nějaký ten b complex a b 12 ale... od koho asi tak nejlépe koupit aby tam byl dobrý poměr cena/kvalita? Děkuji

Pokud jsi jen vegetarián, tak teda jíš mléčné výrobky a vejce a v těch je vitamínu B12 dostatek. Suplementy potřebují pouze vegané.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 19, 2018 8:19 am 
Offline

Registrován: úte čer 27, 2017 12:52 pm
Příspěvky: 42
zdravím co říkáte na tento doplněk za výbornou cenu vše v chalátově vazbě .https://www.fitham.cz/olimp-chela-min-s ... gIfS_D_BwE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 19, 2018 8:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Patrik1989 píše:
zdravím co říkáte na tento doplněk za výbornou cenu vše v chalátově vazbě .https://www.fitham.cz/olimp-chela-min-s ... gIfS_D_BwE

Já složitější formule nedoporučuji z jednoduchého důvodu protože se vždy oponentní látky vytlačují a vstřebatelnost je pak diskutabilní. Ono to na první pohled vypadá dobře že tam jako šlehnu jednu tabletku a hotovo, ale třeba vápník velice úspěšně blokuje vstřebávání kde čeho ve střevě a pak je otázka zda jde o opravdu prospěšný doplněk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 20, 2018 11:44 am 
Offline

Registrován: úte črc 17, 2018 12:54 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Vše nejlevněji pořídíte v zahraničí konkrétně v USA například iherb.com. Problém je v tom že bez počítání na nutriční kalkulačce to nedáte a ty práškové formy mají i negativní vlastnosti. Vždy je lepší dodávat tyto vitamíny v přirozeném komplexu v potravě.

To je mi jasné, proto jsem se ptal, které ty béčka jsou proti klíšťatům nejužitečnější a chtěl se na ně ve stravě zaměřit. Okolo B12 je toho tak moc, že jsem si raději řekl, že budu na střídačku dodávat kyanokobalamin a methylcobalamin, řekněme ráno methyl a večer kyanid xD ... nebo to takhle kombinovat není dobrý nápad? Ostatní béčka tedy předopkládám, že budou proti klíšťatům zhruba na stejné úrovni účinnosti a má tedy podle mne spíše smysl je dodávat jen teď přes léto tím b complexem, který by společně s B12 a solidním dávkováním měl zajistit dostatek "B - repelentu" v potu? Když k tomu ještě denně spořádám slušnou porci česneku, tak bych měl být snad aspoň základem proti klíťatům vybaven? xD Samozřejmě je mi jasné, že energetické vybrace a celkové fungování těla a mysli mají větší váhu, ale chci na ty malé prevíty jít z více stran xD ... Jen prosím o tedy stručnou odpověď, čemu se u toho b complexu například vyhnout a jestli je dobrý nápad kombinovat dohromady ty cobalaminy? Děkuji za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 20, 2018 11:51 am 
Offline

Registrován: úte črc 17, 2018 12:54 pm
Příspěvky: 4
Modrovous píše:
Pokud jsi jen vegetarián, tak teda jíš mléčné výrobky a vejce a v těch je vitamínu B12 dostatek. Suplementy potřebují pouze vegané.

Právě vejce nejím skoro vůbec nikde a u těch mléčným výrobků nevím nevím. Kde tam té b12 bude asi nejvíce? Já jím hlavně ovčí a kozí jogurty a síry, teďka to chci ještě zase spojit se sirnou patlaninou... Nicméně mi přijde, že pokud tady existuje reálné riziko, že mne může nějaká malá potvora takhle mocně rozhodit sandál, tak se raději 2 měsíce budu předávkovávat něčím, co by snad nemělo být pro tělo tak škodlivé (teoreticky snad i prospěšné a mělo by to zabrat) než pak dalšich několik let řešit problémy spojené s boréliemi, encefalitidou atd...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 20, 2018 12:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Gradotz píše:
To je mi jasné, proto jsem se ptal, které ty béčka jsou proti klíšťatům nejužitečnější a chtěl se na ně ve stravě zaměřit. Okolo B12 je toho tak moc, že jsem si raději řekl, že budu na střídačku dodávat kyanokobalamin a methylcobalamin, řekněme ráno methyl a večer kyanid xD ... nebo to takhle kombinovat není dobrý nápad? Ostatní béčka tedy předopkládám, že budou proti klíšťatům zhruba na stejné úrovni účinnosti a má tedy podle mne spíše smysl je dodávat jen teď přes léto tím b complexem, který by společně s B12 a solidním dávkováním měl zajistit dostatek "B - repelentu" v potu? Když k tomu ještě denně spořádám slušnou porci česneku, tak bych měl být snad aspoň základem proti klíťatům vybaven? xD Samozřejmě je mi jasné, že energetické vybrace a celkové fungování těla a mysli mají větší váhu, ale chci na ty malé prevíty jít z více stran xD ... Jen prosím o tedy stručnou odpověď, čemu se u toho b complexu například vyhnout a jestli je dobrý nápad kombinovat dohromady ty cobalaminy? Děkuji za odpovědi

Tak vyhnout se některým béčkům je celkem nesmysl, ta přebytková většinou vytlačují ta nedostatková tedy dodáním jednoho se dá vyvolat deficit druhého a bez toho počítání to prakticky nejde zjistit. Zrovna tak není moc logické dodávat různé formy najednou protože pokud vše funguje stačí bohatě ta běžná forma a pokud máte například genetickou poruchu MTHFR musíte dodávat ta methylovaná, která jsou v tom prvním případě spíše kontraproduktivní protože i přemethylování je problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 20, 2018 12:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Gradotz":1d9dlngq]Právě vejce nejím skoro vůbec nikde a u těch mléčným výrobků nevím nevím. Kde tam té b12 bude asi nejvíce? Já jím hlavně ovčí a kozí jogurty a síry, teďka to chci ještě zase spojit se sirnou patlaninou... Nicméně mi přijde, že pokud tady existuje reálné riziko, že mne může nějaká malá potvora takhle mocně rozhodit sandál, tak se raději 2 měsíce budu předávkovávat něčím, co by snad nemělo být pro tělo tak škodlivé (teoreticky snad i prospěšné a mělo by to zabrat) než pak dalšich několik let řešit problémy spojené s boréliemi, encefalitidou atd...[/quote:1d9dlngq]
No právě a myslíte že naši předci jedli spíše kozí jogurt, nebo

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 20, 2018 1:33 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Gradotz píše:
To je mi jasné, proto jsem se ptal, které ty béčka jsou proti klíšťatům nejužitečnější a chtěl se na ně ve stravě zaměřit.

Odpuzující složkou by měl být Thiamin, viz např. B-komplexu proti komárům:
https://www.rosenpharma.cz/produkty/kol ... x-repelent

Ovšem má to pár háčků:
- odpuzující účinek může nabíhat několik dní, takže je potřeba začít zobat včas
- B-vitamíny působí synergicky, tedy ládovat se pouze thiaminem není dobrý nápad, jako B-komplex mi to přijde lepší, ovšem
- nemyslím si, že je dobré dlouhodobě (několik měsíců v kuse) tělo bombardovat vysokými dávkami B-komplexu

Tedy pro zdravého člověka pro dobu pár týdnů proč ne. Výše uvedený B-komplex repelent jsme úspěšně odzkoušeli na člověku, na kterého nomálně komáři šli jako na hostinu. Údajně byl díky výše uvedenému produktu jediný ze skupiny, koho u řeky nechali komáři být, ale začal ho v souladu s návodem brát několik dní předem.

Na mě i obyčejný B-komplex forte zabíral i proti klíšťatům, ovšem když jsme ho po návratu z přírody přestal brát, tak za tři dny po návratu z přírody se do mě doma v posteli (!) zakouslo klíště, které jsem si z přírody přinesl a které si tam těch pár dní počkalo, až zase budu "jedlý".

Občas se něco semele tak, že člověk naráz spálí zásobu b-vitamínu - mě si komáři obvykle nevšímali, protože občas B-vitamíny dodávám, takl si asi udržuji hladinku, ovšem stačila asi trocha většího stresu, tělo B-vitamíny spotřebovalo a najednou jsem schytal snad 10 štípanců za jedno dopoledne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob črc 21, 2018 2:18 pm 
Offline

Registrován: úte čer 27, 2017 12:52 pm
Příspěvky: 42
Tak jsem hledal v bille nějakou super potravinu a narazil jsem na štávu z kysaného zelí https://www.ferpotravina.cz/ovocne-stav ... -otice-a-s je to dobrá alternativa když si nemohu dělat domací ? chutově je dobrý a cena 0.33 l 15,90 kč doufám že mě potěšíte že jde o dobrý produkt \":)\")) na kysané zelí je tu jen chvála .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz