Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:08 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob bře 03, 2018 11:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="sparcoo":15i5eepw]Je prosím vhodný k užívání tento B komplex?
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-B-50 ... les/39670#

Ještě jsem se chtěl zeptat na doplnění Vit. D3 v kapslové formě, pokud je nízký?

A Koenzym Q10? Jaké dávkování a jak užívat, pro nejlepší účinek?

Děkuji[/quote:15i5eepw]
Na běžné doplnění béček je dobré jíst

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob bře 03, 2018 2:08 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
[quote="Jarda":n2tgo190]Na běžné doplnění béček je dobré jíst

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob bře 03, 2018 2:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
V knize neuvádí jakou formu. Já vybral tento.

https://www.iherb.com/pr/Doctor-s-Best- ... gels/10930

Tam neuvádí o co jde tedy asi tu základní variantu a navíc je to slabé. Musíte trochu počítat jsem schopen vám poslat 100 g čisté látky - ubichinonu v prášku za 2940,-Kč tedy 1000 těch tablet které by jste chtěl koupit a dávkuje se to rozpuštěné v oleji tedy další náklady téměř nulové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob bře 03, 2018 8:31 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
Z vlastní nedávné zkušenosti musím konstatovat, že vitamín D se z potravy získává velmi obtížně. Buď ho rybí maso (i tučné) obsahuje málo anebo se špatně vstřebává, (příp. jde o kombinaci obojího). Totéž platí i pro

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob bře 03, 2018 8:51 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Ještě se chci zeptat na kurkumin, jestli má tento nějakou výhodu?
https://www.iherb.com/pr/California-Gol ... les/60047#
Nebo je lepší koupit u vás kurkumin a míchat s piperinem

George43. Co tento vitamín D3?
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Vita ... ftgels/543
nebo Vigantol. Jen se trochu bojím jak na něj budu reagovat, když mám boreliózu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob bře 03, 2018 9:26 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
To záleží na tom, jaký je deficit a jakou úroveň saturace chcete dosáhnout. Tedy jaké denní dávky tohoto vitamínu plánujete užívat. Jinak k vitamínu D3 je nutno brát ještě vitamín K2.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2018 8:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="George43":1iyyw7h7]Z vlastní nedávné zkušenosti musím konstatovat, že vitamín D se z potravy získává velmi obtížně. Buď ho rybí maso (i tučné) obsahuje málo anebo se špatně vstřebává, (příp. jde o kombinaci obojího). Totéž platí i pro

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2018 8:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Ještě se chci zeptat na kurkumin, jestli má tento nějakou výhodu?
https://www.iherb.com/pr/California-Gol ... les/60047#
Nebo je lepší koupit u vás kurkumin a míchat s piperinem

George43. Co tento vitamín D3?
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Vita ... ftgels/543
nebo Vigantol. Jen se trochu bojím jak na něj budu reagovat, když mám boreliózu.

To není o tom co vám poradím, prostě počítejte stejně jako jsem vám to spočítal v případě toho koenzymu. Pochopitelně menší pracnost je v těch tobolkách, ale cena je někde jinde než u suroviny kterou nabízím já.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2018 3:32 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
Jarda píše:
To vlastně popíráte že by naši předci vůbec kdy měli tento vitamín v pořádku, což je pochopitelně nesmysl, doplňky ve formě tablet nikdo neznal a vše fungovalo jak mělo. Dokonce i jeden z nejvyhlášenějších vrahů světa Němec Adolf v protektorátu na našem území zavedl ve školách povinné dodávání lžíce rybího tuku denně a udržel populaci mladých v relativně dobrém stavu i za války v době totálního nedostatku všeho nutričně vhodného. Uvědomte si co se v té době jedlo a dojde vám jak to funguje.

Nic nepopírám, avšak srovnávat generaci našich předků s tou dnešní považuji za zavádějící. Ti lidé žili poměrně odlišným způsobem života než my. Daleko více se pohybovali venku a čerpali vitamín D především ze sluneč. záření. Představa, že by se před nějakými 70 a více lety běžně konzumoval v domácnostech rybí tuk, je poněkud pošetilá. Proto také i tehdy existovaly nemoci jako osteoporóza, osteomalacie a hlavně křivice.
Velmi dobře si ještě pamatuji na své prarodiče a vím, z diskuzí s nimi, jak se tehdy žilo. Ti lidé se stravovali velmi prostě, tedy co dům resp. statek dal. Maso se podávalo zřídka, tak max. 1x týdně. Jinak se jedly především luštěniny, vejce, brambory, v sezóně zelenina, ovoce a pokud se peklo, tak i kvalitní, domácí pečivo (chléb). Ryby se servírovaly spíše výjimečně, vesměs jen jednou ročně (na vánoce).

Já bych ten život našich předků zas tak růžově neviděl. Vitamín D byl u mnoha lidí deficitní zcela určitě už tehdy, ale protože se v té době nedala stanovovat jeho hladina v organismu a vůbec se o něm moc nevědělo, tak se to neřešilo. Jen v případě vážných patolog. stavů (křivice) byl lékařem doporučen rybí tuk. Tedy to v tom lepším případě.


Naposledy upravil George43 dne ned bře 04, 2018 5:37 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2018 4:01 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Naši prapředkové rozhodně zdravější nebyli a nežili déle a lépe nežli my. Lidí z města se týkaly civilizační choroby všeho druhu - města trpěla především smogem, ve velkoměstech běžně umíraly tisíce lidí každou zimu jen a jen pro to, kancelářské krysy (a bylo jich vždy dosti) měly ty samé zdravotní problémy jako ty dnešní (mimo zánětů zápěstí od myši a blokaci krční páteře od čumění do monitoru), městští lidé (mimo manuálně pracujících) trpěli nedostatkem pohybu, stejně jako dnes, tovární dělníci trpěli chorobami z povolání a z přepracování, venkovští se mnohdy také dost rychle udřeli. Jedly se blbosti, strava rozhodně nebyla zdravá, často byla nevyvážená, co dům dal, kvalita se prodávala dál, zbylý šmejd se jedl. Neidealizujme si minulost. Naše babičky a rodiče dokonce vyrostli v módní vlně náhražek potravin a oblečení z přírodních vláken ropnými deriváty. I domácnosti byly zamořeny nevkusným a jedovatým nábytkem a jiným vybavením .... Dnes má každý docela široký výběr způsobu života i uvažování. To druhé je nejdůležitěší. I konformita a netolerantnost minulých dob stála za přetrváváním těch největších kravin po desítky let. Nyní je to na každém, jak si to vypřemýšlí a udělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2018 5:26 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
ctihodnymuz píše:
Naši prapředkové rozhodně zdravější nebyli a nežili déle a lépe nežli my. Lidí z města se týkaly civilizační choroby všeho druhu - města trpěla především smogem, ve velkoměstech běžně umíraly tisíce lidí každou zimu jen a jen pro to, kancelářské krysy (a bylo jich vždy dosti) měly ty samé zdravotní problémy jako ty dnešní (mimo zánětů zápěstí od myši a blokaci krční páteře od čumění do monitoru), městští lidé (mimo manuálně pracujících) trpěli nedostatkem pohybu, stejně jako dnes, tovární dělníci trpěli chorobami z povolání a z přepracování, venkovští se mnohdy také dost rychle udřeli. Jedly se blbosti, strava rozhodně nebyla zdravá, často byla nevyvážená, co dům dal, kvalita se prodávala dál, zbylý šmejd se jedl. Neidealizujme si minulost. Naše babičky a rodiče dokonce vyrostli v módní vlně náhražek potravin a oblečení z přírodních vláken ropnými deriváty. I domácnosti byly zamořeny nevkusným a jedovatým nábytkem a jiným vybavením .... Dnes má každý docela široký výběr způsobu života i uvažování. To druhé je nejdůležitěší. I konformita a netolerantnost minulých dob stála za přetrváváním těch největších kravin po desítky let. Nyní je to na každém, jak si to vypřemýšlí a udělá.

Super prispevok.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2018 7:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
George43 píše:
Nic nepopírám, avšak srovnávat generaci našich předků s tou dnešní považuji za zavádějící. Ti lidé žili poměrně odlišným způsobem života než my. Daleko více se pohybovali venku a čerpali vitamín D především ze sluneč. záření. Představa, že by se před nějakými 70 a více lety běžně konzumoval v domácnostech rybí tuk, je poněkud pošetilá. Proto také i tehdy existovaly nemoci jako osteoporóza, osteomalacie a hlavně křivice.
Velmi dobře si ještě pamatuji na své prarodiče a vím, z diskuzí s nimi, jak se tehdy žilo. Ti lidé se stravovali velmi prostě, tedy co dům resp. statek dal. Maso se podávalo zřídka, tak max. 1x týdně. Jinak se jedly především luštěniny, vejce, brambory, v sezóně zelenina, ovoce a pokud se peklo, tak i kvalitní, domácí pečivo (chléb). Ryby se servírovaly spíše výjimečně, vesměs jen jednou ročně (na vánoce).

Já bych ten život našich předků zas tak růžově neviděl. Vitamín D byl u mnoha lidí deficitní zcela určitě už tehdy, ale protože se v té době nedala stanovovat jeho hladina v organismu a vůbec se o něm moc nevědělo, tak se to neřešilo. Jen v případě vážných patolog. stavů (křivice) byl lékařem doporučen rybí tuk. Tedy to v tom lepším případě.

Tak uvedl jsem sice možná zmatečně i příklad z protektorátu, ale je tam napsáno "dokonce i", čím jsem myslel hlavně starší generace našich předků, než ty válečné ty jsem uvedl pouze jako příklad že i takový gauner jako Adolf se o lidi trochu staral a vitamín D řešil. Jinak se vždy bavím o dávných předcích kdy si musel člověk ulovit, nebo nějak obstarat jídlo a fungovalo to také. Prostě pravdu máte s tím sluncem a když se člověk v letním období vystavuje slunci jen těžko je schopen vytvořit zásadní deficit. Také nikdy nedávám jako příklad městského člověka ti byli podvyživení a nemocní vždy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2018 9:45 am 
Offline

Registrován: úte bře 06, 2018 9:23 am
Příspěvky: 8
Dobrý den Jardo chtěla jsem se zeptat jaký je rozdíl mezi kurkumou (koření) a kurkuminem (extrakt) co nabízíte na svém shopu. Jde mi o řešení zánětu kloubů...četla jsem, že se doporučuje denní dávka 1g společně s piperinem. Tady ve fóru jsem vás ale viděla někde psat (již to nemohu dohledat) že doporučujete 12g jako denní dávku. Prosím o upřesnění děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2018 1:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
Abina1 píše:
Dobrý den Jardo chtěla jsem se zeptat jaký je rozdíl mezi kurkumou (koření) a kurkuminem (extrakt) co nabízíte na svém shopu. Jde mi o řešení zánětu kloubů...četla jsem, že se doporučuje denní dávka 1g společně s piperinem. Tady ve fóru jsem vás ale viděla někde psat (již to nemohu dohledat) že doporučujete 12g jako denní dávku. Prosím o upřesnění děkuji

ahoj, mam zkusenost s uzivanim cca 5 g kurkuminu s piperinem denne vetsinou ve dvou davkach a idealne jeste v kombinaci kurkuma+kurkumin. nekde jsem cetl vcelku logickou informaci ze kurkumin je sam super ale ostatni kurkuminoidy a latky v kurkume jej v souctu dokazou vyvazit. cili asi neni spatny napad uvedene kombinovat. kurkumin prubezne uzivam s prestavkami jiz vice jak rok a nevidim zadne problemy.

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2018 2:19 pm 
Offline

Registrován: úte bře 06, 2018 9:23 am
Příspěvky: 8
ash píše:
ahoj, mam zkusenost s uzivanim cca 5 g kurkuminu s piperinem denne vetsinou ve dvou davkach a idealne jeste v kombinaci kurkuma+kurkumin. nekde jsem cetl vcelku logickou informaci ze kurkumin je sam super ale ostatni kurkuminoidy a latky v kurkume jej v souctu dokazou vyvazit. cili asi neni spatny napad uvedene kombinovat. kurkumin prubezne uzivam s prestavkami jiz vice jak rok a nevidim zadne problemy.

Takhle nějak to taky chápu, užívám kurkumin v tabletách a kurkumu kde se dá sypu \":D\" ale jde mi o to dávkování aby byly nějaké výsledky \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz