Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 30, 2009 3:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,
ještě jednou bych Vám chtěla moc poděkovat za všechny informace, které jsme od Vás získaly během naší návštěvy v neděli. Snažím se to všechno utřídit a postupně nakupovat potraviny a vše, co jste mi doporučil. Mám dotaz: V lékárně mi dali místo Pangaminu Pargavit, všimla jsem si toho až doma, prostě pivovarské kvasnice, je to to, co jste měl na mysli?
Co se týče vitamínu E, tak tam píší, že současné užívání s hormonální antikoncepcí zvyšuje riziko žilní trombózy....co si o tom myslíte? (je zbytečné psát mi, ať antikoncepci přestanu brát, ještě tak rok bych ji brát potřebovala.....\":-)\")))
Dále tam píší: bez doporučení lékaře neužívejte současně jiné přípravky s obsahem vitamínů a minerálů a jiné volně prodejné léky. .......nemám to brát na vědomí?
Ten zinek se má brát ráno nalačno? E 400 nalačno, nebo kdykoliv?
Dále vitamín C 1000 mám brát do té doby, až se zředí stolice...jelikož jí mám řidkou často....myslíte tím zcela tekutá, průjem?
Předem mockrát děkuji za odpověďi a přeji hezký den
Jana

Pargavit bohužel neznám a nemohu se tudíž k němu nijak vyjádřit, na to Vám budou muset odpovědět v místě, kde jste ho koupila, třeba je to jen jiný obchodní název.
Abych řekl pravdu, užívání hormonální antikoncepce zvyšuje riziko úplně všeho a skutečná škodlivost není bohužel ve vitamínu E, ale domnívám se, že vzhledem k Vašemu věku a stavu by to nijak vadit nemělo.
Něco tam psát musejí a rozhodnutí je stejně vždy jen na uživateli, ta kombinace, co jsem Vám doporučil, určitě nebezpečná není.
Ten zinek a vitamín E 400 se má brát ráno a večer nalačno. Zinek můžete stále a vitamín E 1 – 2 balení a pak udělejte pauzu.
Rozhodně to nepojímejte tak, až z Vás poteče zelená voda, prostě jakmile dojde k větší odchylce od současného stavu tak uberete. Na začátek vyzkoušejte 2 – 3 tablety během dne, nejlépe po jídle a pak postupně přidávejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: B12
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2009 9:30 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Zaujima ma niekolko veci ohladne tohto vitaminu. Pri ziadnom inom vitamine nieje tolko rozdielnych nazorov a roznych fam, ako prave pri B12. U kazdeho vegana clanky biju na poplach, ze mu bude chybat B12. Vitarianske stranky zase uvadzaju, ze v zdravom creve sa generuje potrebne mnozstvo crevnymi bakteriami. Rovnako, doporucena denna davka sa dost lisi.

Po hladani na fore som zistil, ze doporucujete brat 1 tabletku denne a rozpustit ju pod jazykom. Alebo namiesto toho pouzit 12 tabliet pangaminu, ci 1 kavovu lyzicku Nori vlociek.

Ako je to vsak zo vstrebatelnostou a vyuzitelnostou v zanesenom tele, ktore ma, priznajme si pravdu, vacsina dnesnych ludi. Postacia tieto davky? Niekde som pocul lekarov doporucovat radsej obrie davky raz tyzdenne, ze vraj v nefungujucom creve treba velku davku, aby sa aspon nieco vstrebalo, a tie male davky denne idu vlastne do zachoda. Z tohto pohladu by bolo to rozpustenie tabletky pod jazykom velmi ucinna metoda. Tu som vsak pocul zase teoriu, ze nieje B12 ako B12. Tabletky a pangamin ze vraj obsahuje nejake neaktivne izotopy B12, ktore su telu nanic. Co si o tom myslite?

Ako je to s dennou davkou. Na wikipedii sa uvadza doporucena denna davka 2-3 mikrogramov denne. Neviete ake mnozstvo tohto vitaminu obsahuje napriklad bryndza?
Podla tejto stranky http://www.agroporadenstvo.sk/potraviny ... .htm?start
obsahuje surove ovcie mlieko 0,09 miligramu, co je 90 mikrogramov na liter. Cize uz 3/4 deci doplni dennu davku b12? Kravske mlieko je 3 chudobnejsie na tento vitamin, takze to chce nieco vyse 2 dcl mlieka denne. Potom by ale ziaden typicky vegetarian nemal mat s tymto vitaminom problem, vacsina vegetarianov skonzumuje toto mnozstvo mlieka alebo mliecnych vyrobkov. Na druhu stranu, asi zavisi od stavu creva, ci sa nieco vobec vstrebe. Kozie mlieko podla tej stranky vyzera dost chudobne na vitamin B12. Skoda, prave som zohnal surove kozie mlieko a chcel som si z neho robit kefir, tak 2 dcl denne, neviete nahodou, ci posobenim bakterii vzrastie tento vitamin v kefire?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv srp 06, 2009 6:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Zaujima ma niekolko veci ohladne tohto vitaminu. Pri ziadnom inom vitamine nieje tolko rozdielnych nazorov a roznych fam, ako prave pri B12. U kazdeho vegana clanky biju na poplach, ze mu bude chybat B12. Vitarianske stranky zase uvadzaju, ze v zdravom creve sa generuje potrebne mnozstvo crevnymi bakteriami. Rovnako, doporucena denna davka sa dost lisi.

Po hladani na fore som zistil, ze doporucujete brat 1 tabletku denne a rozpustit ju pod jazykom. Alebo namiesto toho pouzit 12 tabliet pangaminu, ci 1 kavovu lyzicku Nori vlociek.

Ako je to vsak zo vstrebatelnostou a vyuzitelnostou v zanesenom tele, ktore ma, priznajme si pravdu, vacsina dnesnych ludi. Postacia tieto davky? Niekde som pocul lekarov doporucovat radsej obrie davky raz tyzdenne, ze vraj v nefungujucom creve treba velku davku, aby sa aspon nieco vstrebalo, a tie male davky denne idu vlastne do zachoda. Z tohto pohladu by bolo to rozpustenie tabletky pod jazykom velmi ucinna metoda. Tu som vsak pocul zase teoriu, ze nieje B12 ako B12. Tabletky a pangamin ze vraj obsahuje nejake neaktivne izotopy B12, ktore su telu nanic. Co si o tom myslite?

Ako je to s dennou davkou. Na wikipedii sa uvadza doporucena denna davka 2-3 mikrogramov denne. Neviete ake mnozstvo tohto vitaminu obsahuje napriklad bryndza?
Podla tejto stranky http://www.agroporadenstvo.sk/potraviny ... .htm?start
obsahuje surove ovcie mlieko 0,09 miligramu, co je 90 mikrogramov na liter. Cize uz 3/4 deci doplni dennu davku b12? Kravske mlieko je 3 chudobnejsie na tento vitamin, takze to chce nieco vyse 2 dcl mlieka denne. Potom by ale ziaden typicky vegetarian nemal mat s tymto vitaminom problem, vacsina vegetarianov skonzumuje toto mnozstvo mlieka alebo mliecnych vyrobkov. Na druhu stranu, asi zavisi od stavu creva, ci sa nieco vobec vstrebe. Kozie mlieko podla tej stranky vyzera dost chudobne na vitamin B12. Skoda, prave som zohnal surove kozie mlieko a chcel som si z neho robit kefir, tak 2 dcl denne, neviete nahodou, ci posobenim bakterii vzrastie tento vitamin v kefire?

Co se týká vitamínu B12, tak naši dávní předkové nejedli naprosto nic z toho, co popisujete a jejich těla si část vitamínu B12 recyklovala, část se vytvářela v trávicím traktu pomocí bakterií které obsahuje hlína a část získali z živočišných těl. Z tohoto pohledu je vhodné jíst v nějakém rozumném množství hlínu, případně používat čerstvě vytrženou mrkev, pouze oklepanou, s tím minimálním množstvím drobných částeček hlíny, které jsou přichycené na těch nejemnějších vlásečnicových koříncích. Tím zanesete do trávícího traktu potřebné bakterie a ty pak vytvoří vitamín B12 přímo v těle. Sice jsem tuto metodu zkoušel, ale nic moc a chroupání písku mezi zuby, se mi moc vhodné pro zuby nezdálo, tak jsem s tím přestal, ale zase se moc nepatlám s mytím a čištěním zeleniny, čili nějaké množství ho asi takto získám. Pro jistotu to jistím dodávkou z dalších zdrojů a zatím ho málo nemám, jak jsem si dal zjistit z krevního rozboru. Na ty ostatní body odpověď bohužel neznám, do takové hloubky jsem se touto problematikou nezabýval. Rozhodně ale nic nezkazíte, pokud si necháte udělat výsledky krve a budete vědět jak na tom jste, také můžete cíleně občas předávkovat dodávku tohoto vitamínu v chemické formě, ono ho opravdu je potřeba velice málo a navíc se dokáže v organizmu velice dlouho udržet, například jedna injekce stačí i na celý rok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 05, 2009 4:59 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Je pravda, ze vitamin E sa chladom nici? Takze vitarian by nemal skladovat zeleninu v chlade? A nachadza sa aj v nejakom ovoci?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 05, 2009 6:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Je pravda, ze vitamin E sa chladom nici? Takze vitarian by nemal skladovat zeleninu v chlade? A nachadza sa aj v nejakom ovoci?

Vitamín E se vyskytuje prakticky všude, jak v ovoci, tak zelenině, ale nejvíce ho obsahují plodiny s vysokým obsahem tuků, jako ořechy a olejnatá semena. Konkrétně velice dobrým a snadno dostupným zdrojem je slunečnice. Vzhledem k tomu, že jde o vitamín rozpustný v tuku, tak se mi ta informace o zničení chladem moc nezdá, ale jistě to nevím. Navíc nejde o jeden vitamín, ale existuje několik variant, přičemž komerčně prodávaná forma alfa-tokoferoli acetas, je pouze jednou z mnoha i proto je zdravější získávat vitamíny z plodin a ne z lékárny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát říj 09, 2009 7:27 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Rozhodně ale nic nezkazíte, pokud si necháte udělat výsledky krve a budete vědět jak na tom jste, také můžete cíleně občas předávkovat dodávku tohoto vitamínu v chemické formě, ono ho opravdu je potřeba velice málo a navíc se dokáže v organizmu velice dlouho udržet, například jedna injekce stačí i na celý rok.

Chtěl bych se zeptal kam a jak často na krevní rozbor, kolik stojí a co od něho očekávat atd. ? Lze se otestovat i "podomácku" podobně jako se dají zjistit třeba krevní skupiny aj. ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát říj 09, 2009 7:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Chtěl bych se zeptal kam a jak často na krevní rozbor, kolik stojí a co od něho očekávat atd. ? Lze se otestovat i "podomácku" podobně jako se dají zjistit třeba krevní skupiny aj. ?

Obávám se, že na rozbor krve v domácích podmínkách nebudete mít doma potřebné vybavení. Jen málokdo má doma dobře vybavenou laboratoř a toto bych tedy raději nechal odborníkům. Rozbor krve Vám nejčastěji 1x za půl roku udělá zdarma na vyžádání Váš lékař, respektive Vám napíše žádanku pro laboratoř, případně nabere krev, ale většinou si to dělá rovnou laboratoř. Pokud si dojdete přímo do laboratoře, tak Vám rozbor udělají také, ale za peníze a ceny se budou různit podle složitosti vyšetření. U běžného vyšetření lze uvažovat s částkou kolem 1000,- Kč, ale je vhodné se předem informovat, než být potom nemile překvapen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vitamíny a minerály
PříspěvekNapsal: čtv říj 22, 2009 2:41 pm 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den Jardo, mám za sebou asi 10 klystýrů a co se týká pleti, zatím se nic nezlepšuje. Na vlasy jsem si koupila http://www.001shop.cz/GS-Eladen. Jaký na to máte názor? Celkově se necítím v poslední době dobře, možná mi chybí určité vitamíny a minerály. Pokoušela jsem se na netu najít nejakou komplexní tabulku denních dávek minerálů, vitamínů atd...co by tělo mělo potřebovat. Bohužel jsem většinou jen hodnoty pro potraviny, co se dnes běžně jí. Samozřejmě i údaje o zelenině, ale abych našla, kolik třeba vápníku má mák, to bohužel. Co se týká jídelníčku, je podobný, co zde uvádíte. Většinou každý den stejný. Ráno ovocný salát, k obědu zeleninový a k večeři spíš už jen kusové ovoce nebo zeleninu. K tomu ráno půl litr mrkev, jablko + někdy pomeranč a večer půl l zeleninové. Klíčená semena tak jednou týdně, zelený nápoj tak dvakrát týdně. Co se týká doplnků stravy, teď jen ten GS-Eladen. Ráda bych pochopila, co dávat tělu, aby dostalo všechno, navíc plánujeme mít miminko a ráda bych se na to včas připravila. Doporučíte mi nějaké stránky, ze kterých člověk nezblbne z protichůdných názorů.
Díky za čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamíny a minerály
PříspěvekNapsal: čtv říj 22, 2009 7:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den Jardo, mám za sebou asi 10 klystýrů a co se týká pleti, zatím se nic nezlepšuje. Na vlasy jsem si koupila http://www.001shop.cz/GS-Eladen. Jaký na to máte názor? Celkově se necítím v poslední době dobře, možná mi chybí určité vitamíny a minerály. Pokoušela jsem se na netu najít nejakou komplexní tabulku denních dávek minerálů, vitamínů atd...co by tělo mělo potřebovat. Bohužel jsem většinou jen hodnoty pro potraviny, co se dnes běžně jí. Samozřejmě i údaje o zelenině, ale abych našla, kolik třeba vápníku má mák, to bohužel. Co se týká jídelníčku, je podobný, co zde uvádíte. Většinou každý den stejný. Ráno ovocný salát, k obědu zeleninový a k večeři spíš už jen kusové ovoce nebo zeleninu. K tomu ráno půl litr mrkev, jablko + někdy pomeranč a večer půl l zeleninové. Klíčená semena tak jednou týdně, zelený nápoj tak dvakrát týdně. Co se týká doplnků stravy, teď jen ten GS-Eladen. Ráda bych pochopila, co dávat tělu, aby dostalo všechno, navíc plánujeme mít miminko a ráda bych se na to včas připravila. Doporučíte mi nějaké stránky, ze kterých člověk nezblbne z protichůdných názorů.
Díky za čas.

Deset klystýrů, po značně dlouhé době zanášení střeva, opravdu neznamená žádný zásadní důvod k razantnímu zlomu změny stavu, to budete muset pokračovat asi mnohem déle. Uvedený přípravek neznám a osobně žádné přípravky z lékárny zrovna nedoporučuji to, co jsem vám doporučil jste si v mých odpovědích mohla přečíst, většina z toho skutečně s vaší problematikou souvisí a jak jste si jistě všimla, tak se tyto látky vyskytují i ve vámi uváděném přípravku. Tento přípravek můžete užívat jaksi navíc, pokud jste přesvědčená, že to vyřeší váš problém, ale já osobně se k němu nemohu nijak vyjadřovat. Obávám se, že najít stránky, které by jaksi společně hovořili ke stejné problematice, bude pro vás velmi obtížné. Tabulkové hodnoty jednotlivých potravin se zásadním způsobem liší podle toho, co ten daný autor preferoval, na co se zaměřoval, jakým způsobem vůbec stav látek v potravině měřil. Je to tedy vždy jiné, prakticky stále protiřečící si a vyznat se v tom je opravdu problém. Jediný spolehlivý ukazatel na který se můžete zaměřit je pH moče a podle něho můžete v zásadě regulovat svůj organismus. Já zde časem uveřejním tabulkové hodnoty se kterými se dá pracovat, ale bohužel to nestíhám, takže nyní se musíte pouze spolehnout na to, co vysledujete sama. Jinak pokud se týká tabulek hodnot, které vás zajímají, tak z tohoto pohledu je asi nejlepší pořídit si knihu od manželů Červených. Kniha se jmenuje Léčba výživou aneb Encyklopedie léčivých potravin. Je to velice komplexní materiál, velmi dobře zpracovaný a myslím si, že vám by dokázal odpovědět na spoustu vašich otázek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2009 9:39 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den, děkuji za odpověď, omlouvám se, ale nedoporučujete přípravky z lékárny, přestože doporučujete zinek v chelátové vazbě, vitamín C a další.., což je také z lékárny. Jaký je mezitím rozdíl? Vaše osobní zkušenost? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2009 10:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den, děkuji za odpověď, omlouvám se, ale nedoporučujete přípravky z lékárny, přestože doporučujete zinek v chelátové vazbě, vitamín C a další.., což je také z lékárny. Jaký je mezitím rozdíl? Vaše osobní zkušenost? Díky

To si to špatně vysvětlujete, já vám nedoporučuji žádné komplexní přípravky z lékárny, nýbrž jednotlivé vitamíny, nebo prvky, které potřebujete pro fungování svého organismu. Jakékoliv směsi, či komplexní varianty, jsou vždy jen tahače peněz lidí a mají naprosto diskutabilní léčební účinek. V naprosté většině případů tím nejste schopná nic srovnat, jednu věc srovnáte a čtyři další si rozhodíte. Užívání samostatných přípravků, jako je čistý vitamin C, čistý vitamin E, čistý zinek, je naprosto něco jiného. Tyto látky, které jsem vám doporučil, nejste prakticky schopná doplnit životosprávou. Životní prostředí a stav potravin dodávaných přes běžnou distribuční sít, je již natolik rozdílný od stavu kdy se těmito potravinami živili naši předci, že obsah látek v nich obsažených je opravdu někde jinde. Například u zinku dříve stačilo jíst ovesné produkty a zinku jste měla habaděj, dneska to nemá žádný význam, zinek tímto způsobem prostě nedoplníte, již se tam prakticky nevyskytuje. Je to díky masivnímu hnojení polí, kde chemie zinek na sebe navázala a vytlačila ho z půdy. Takto to bohužel vypadá s velkou většinou ostatních látek, které dříve v potravinách běžně byly, dokonce velkých dávkách a nyní se tam prakticky nevyskytují. Proto vám doporučuji si pro ně dojít do lékárny, ale ne jako pro komplex, nýbrž jako jednotlivé segmenty se kterými jste schopná nějakým způsobem operativně pracovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2009 10:20 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,
lékárnice mi začala vysvětlovat, že zinek v chelátové vazbě, to neexistuje, tak právě nemůže působit \":-D\". Je pravda, že ho nemají nikde, vždycky se musel objednávat, ale s tímto přístupem jsem se ještě nesetkala \":-D\", můžete mi prosím vysvětlit, v čem spočívá ta chelátová vazba, proč právě ten je nejlepší? Ráda bych jí na to něco řekla, ale netušila jsem co, takže jsem řekla Tak nic, ok, nashle \":-)\", ale řikam si, JAK TO??
Hezký den všem
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2009 3:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,
lékárnice mi začala vysvětlovat, že zinek v chelátové vazbě, to neexistuje, tak právě nemůže působit \":-D\". Je pravda, že ho nemají nikde, vždycky se musel objednávat, ale s tímto přístupem jsem se ještě nesetkala \":-D\", můžete mi prosím vysvětlit, v čem spočívá ta chelátová vazba, proč právě ten je nejlepší? Ráda bych jí na to něco řekla, ale netušila jsem co, takže jsem řekla Tak nic, ok, nashle \":-)\", ale řikam si, JAK TO??
Hezký den všem
Jana

To, že naše zdravotnictví stojí za starou belu je jasné, ale že i lékárníci, kteří vaří na blbosti lidí dlouhé prachy jsou tak líní, je opravdu až neuvěřitelné. Ten přípravek jsem si nevymyslel a samozřejmě existuje, například zde ho mají za rozumnou cenu, http://www.vitamedic.cz/eshop/detail.php?idzb=1468 . Také zde načtete, proč je mnohem lepší než jiné varianty, které se vám asi snažili vnutit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát lis 13, 2009 8:26 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Nevadí ked budem užívat vitamín A v tabletovej forme?
Jem mrkvu, odštavujem,semená orechy atd, ale mám dojem že z tej surovej mrkvy sa toho vitamínu vstrebáva nejako málo.
Má teda tento vit. A v tabletovej forme nejakú devízu oproti štave?
Mám konkrétne na mysli jest mrkvu,pit štavu+užívat vit A.
Je to dobrý postup?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát lis 13, 2009 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Nevadí ked budem užívat vitamín A v tabletovej forme?
Jem mrkvu, odštavujem,semená orechy atd, ale mám dojem že z tej surovej mrkvy sa toho vitamínu vstrebáva nejako málo.
Má teda tento vit. A v tabletovej forme nejakú devízu oproti štave?
Mám konkrétne na mysli jest mrkvu,pit štavu+užívat vit A.
Je to dobrý postup?
Ďakujem

No, to tedy zrovna dobrý nápad není, vitamín A se dá totiž předávkovat. Předávkování je možné docílit pouze tabletami, zatím co provitamín betakarotén se předávkovat nedá a u vás jeho nedostatek rozhodně nehrozí. Dejte si to v laboratoři zjistit, ale jsem přesvědčen, že to je téměř nemožné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz