Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 4:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 08, 2010 8:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
milda píše:
Kefírová houba - musí mít bezpodmínečně "syrové", přírodní mléko, nebo by fungovala i z krabicového plnotučného?

Dost informací napsal Xion, tak to pouze doplním. Pořadí vhodnosti mléka je, čerstvé kozí, čerstvé kravské, teprve potom bych šel do kupovaného a zde vyhovuje selské mléko z krámu. U krav z velkochovu, bych se zase tak moc nebál salmonely a jiných bakteriálních kontaminací, protože ty v průběhu procesu zrání kefíru zabijí kefírky, ale je pravdou, že jsou tam i antibiotika a hnis, což již kefírky zlikvidovat nedokážou, ale to obsahuje i to selské mléko z obchodu, takže i čerstvé mléko z velkochovu je dle mého názoru vhodnější, než pasterizované z obchodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2010 2:30 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Je možnost mít při braní 9000mg vit.C denně stále jeho nedostatek s tím, že se projevuje jako krvácení dásní? Je potřeba opět čas, aby se to dalo do kupy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2010 4:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jaroslave prosím Vás, od té mé chřipky o Vánocích (kterou jsem s Vámi řešil) jsem začal brát doplňky z lékárny, protože ze zimního průmyslově vyráběného ovoce a zeleniny toho mám prostě málo, to už je mi jasné. Beru denně 8 g C, 800 mg hořčík (16 tablet), 40 mg zinek, 400 mg E, 10 tablet pangamin (zinek a Ečko pouze ráno, zbytek ve dvou dávkách ráno a večer), zítra ještě koupím Lepicol a budu ho dávat taky.
Co se teď chci zeptat se týká posloupnosti konzumace. Všechny uvedené doplňky beru zároveň a po jídle (tj. po snídani, po večeři). Po jídle ale znamená, že prášky asi leží v žaludku delší dobu a podléhají tak působení žaludečních kyselin. Vadí to, nevadí to? Nemám na tom něco měnit? Ale brát si je nalačno se mi nezdá... (až přidám Lepicol, tak ten samozřejmě nalačno půlhodinu před jídlem, to ano) Děkuji Vám předem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2010 8:38 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jindra píše:
Tady je článek, ze kterého mi běhá mráz po zádech. Minerály, vitamíny...

Este raz sa vratim k tomuto clanku o drasliku. Takze myslite, ze nema zmysel ho doplnat tabletkami, respektive tych by clovek musel brat celkom dost, takze skor tou draselnou solou?
Myslite, ze je dostacujuce vylucit biely jed kuchynsku sol, jest dost ovocia a zeleniny a pouzivat himalajsku sol, a nedostatok draslika nehrozi? Co dorovnanie zasob po dlhorocnom deficite?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2010 8:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Je možnost mít při braní 9000mg vit.C denně stále jeho nedostatek s tím, že se projevuje jako krvácení dásní? Je potřeba opět čas, aby se to dalo do kupy?

To možné je a doporučoval jsem vám ho brát stále vyšší dávky, až do doby kdy se dostaví průjem. To se na této dávce prakticky stát nemůže a nedostatek je tedy možný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2010 8:50 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
já vím, ale vzhledem k ceně teď čekám až dorazí z vinných sklepů \":-)\" pak už si budu moct do sebe valit víc vit.C


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2010 8:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jaroslave prosím Vás, od té mé chřipky o Vánocích (kterou jsem s Vámi řešil) jsem začal brát doplňky z lékárny, protože ze zimního průmyslově vyráběného ovoce a zeleniny toho mám prostě málo, to už je mi jasné. Beru denně 8 g C, 800 mg hořčík (16 tablet), 40 mg zinek, 400 mg E, 10 tablet pangamin (zinek a Ečko pouze ráno, zbytek ve dvou dávkách ráno a večer), zítra ještě koupím Lepicol a budu ho dávat taky.
Co se teď chci zeptat se týká posloupnosti konzumace. Všechny uvedené doplňky beru zároveň a po jídle (tj. po snídani, po večeři). Po jídle ale znamená, že prášky asi leží v žaludku delší dobu a podléhají tak působení žaludečních kyselin. Vadí to, nevadí to? Nemám na tom něco měnit? Ale brát si je nalačno se mi nezdá... (až přidám Lepicol, tak ten samozřejmě nalačno půlhodinu před jídlem, to ano) Děkuji Vám předem.

Již jsem to zde několikrát psal, hořčík a zinek zásadně nalačno ráno a večer, ostatní po jídle a vitamín C v prášku míchám do šťávy, vitamín B12 se po jídle nechá rozpustit pod jazykem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2010 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Este raz sa vratim k tomuto clanku o drasliku. Takze myslite, ze nema zmysel ho doplnat tabletkami, respektive tych by clovek musel brat celkom dost, takze skor tou draselnou solou?
Myslite, ze je dostacujuce vylucit biely jed kuchynsku sol, jest dost ovocia a zeleniny a pouzivat himalajsku sol, a nedostatok draslika nehrozi? Co dorovnanie zasob po dlhorocnom deficite?

V naprosté většině případů se to takto bez problémů dorovná, ale jsou i jiné možnosti. Draslík a další minerály se nemusí přijímat pouze orálně, dají se do těla dostat i koupelemi, tak o tom něco nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2010 12:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Již jsem to zde několikrát psal, hořčík a zinek zásadně nalačno ráno a večer, ostatní po jídle a vitamín C v prášku míchám do šťávy, vitamín B12 se po jídle nechá rozpustit pod jazykem.
Děkuji Vám. Takže hořčík a zinek dám ráno nalačno společně s půllitrem vody, který ráno konzumuji jako první věc po probuzení, tak by to mělo být OK.
A pokud se nepletu, Vy denně berete krom mnou jmenovaných také vit. B6 a B12. Jestliže denně beru Pangamin (5 ráno, 5 večer), který tyto obsahuje (asi v malé míře) také, kolik, v jakém dávkování a před/po jídle mám ještě denně brát B6 a B12, prosím Vás? Mám řekněme průměrnou fyzickou zátěž, teď v zimě spíše menší (rekreační sportovec, kancelářské zaměstnání). Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2010 4:20 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Nepíšete kolik a jakých tablet je ta relativně vysoká dávka, ale pokud vám to nevyvolává průjem, tak ta dávka není vysoká a doplňovat vápník tedy nemá smysl. Kupte si tyto tablety i v takto velkém balení a máte to za bezkonkurenčně nejnižší cenu http://www.napetrinach.cz/index.php?det ... 5112600054 . Já sám beru 16 těchto tablet denně ve dvou dávkách, vždy na lačno ráno a večer.

Hmm, tak chcel som si objednat tento 1000 kusovy horcik a tovar vypredany. Neviete este o nejakej inej lekarni kde ho maju v takto vyhodnej cene?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2010 5:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Děkuji Vám. Takže hořčík a zinek dám ráno nalačno společně s půllitrem vody, který ráno konzumuji jako první věc po probuzení, tak by to mělo být OK.
A pokud se nepletu, Vy denně berete krom mnou jmenovaných také vit. B6 a B12. Jestliže denně beru Pangamin (5 ráno, 5 večer), který tyto obsahuje (asi v malé míře) také, kolik, v jakém dávkování a před/po jídle mám ještě denně brát B6 a B12, prosím Vás? Mám řekněme průměrnou fyzickou zátěž, teď v zimě spíše menší (rekreační sportovec, kancelářské zaměstnání). Děkuji.

Vitamín B6 beru 20 mg ráno po jídle a spolknout, B12 beru 500 mcg ráno po jídle pod jazyk a nechat rozpustit. Pangamin beru 12 tablet, 6 ráno a 6 večer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2010 5:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
[quote="Xion":1qnz2pii]Hmm, tak chcel som si objednat tento 1000 kusovy horcik a tovar vypredany. Neviete este o nejakej inej lekarni kde ho maju v takto vyhodnej cene?[/quote:1qnz2pii]
To je běžně dostupné zboží, já sám ho vždy objednám u nás v lékárně a druhý den mi ho dovezou, platím tuším 760,-Kč. Na netu si zadejte magnesii lactici 1000x500mg, našel jsem toto,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2010 8:09 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="Jarda":22epf8p2]To je běžně dostupné zboží, já sám ho vždy objednám u nás v lékárně a druhý den mi ho dovezou, platím tuším 760,-Kč. Na netu si zadejte magnesii lactici 1000x500mg, našel jsem toto,

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
22epf8p2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2010 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
[quote="Xion":jbmmeku4]A co tento, tento mi ponukli ako alternativu?

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 15, 2010 8:32 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jaroslave, od vánočních svátků, kdy jsem po prodělané chřipce uznal, že navzdory vitariánství nemám dostatek vitaminů a minerálů z průmyslově pěstovaného ovoce a zeleniny, začal jsem brát v lékárně zakoupené vitaminy a minerály (C, E, Zn, Mn, Pangamin apod.). Pořád o tom ale přemýšlím... nějak mi to "nesedí", protože mým cílem je asi stejně jako u Vás stravovat se maximálně přirozeně, ale tyto doplňky jsou výrobkem farmacie. Nezdá se mi, že by je tělo nějak extra dokázalo využít, vždyť jde o anorganické látky, navíc bez jakýchkoli dalších vazeb, v nichž se vyskytují v přírodě a v nichž se do těla dostávají při přirozené konzumaci (tedy z ovoce a zeleniny). Veškeré tyto vazby samozřejmě chemická laboratoř nevyrobí. A to nemluvím o absenci těch správných enzymů, které u přírodní stravy jsou přítomny, u výrobku nikoli. Tak trochu o tom mám pochybnosti... vyplatí se poměr mezi (podle mne nízkou) dávkou toho možná dobrého, co si tělo (snad) dokáže z laboratorních tablet vzít vůči tomu, jaké sedimenty tyto doplňky v těle zanechají? Mnohá literatura tyto doplňky asi správně řadí na úroveň jakéhokoli jiného léku a léky tato literatura, stejně jako já, považuje za jedy. Popravdě, moc se mi konzumace laboratorních tablet nelíbí... Spíš teď zkusím nezatěžovat tělo tím, co do něj opravdu nepatří a nekonzumuji tedy nic, co by nebylo přirozené. Opravdu, toto pravidlo od svátků striktně dodržuji (krom těch doplňků zakoupených v lékárně) a předpokládám, že nebude-li tělo potřebovat nadměrné množství vitaminů a minerálů na to, aby se vyrovnalo s nepřirozenou stravou (občas jsem dal jogurt, chléb, musli tyčinku, kousek čokolády, křupky), tělo tedy nebude ochuzováno a bude mít i z porůmyslově produkovaného ovozelu látek dost... to je věc, kterou teď míním testnout.
Jak tedy Jardo vidíte určitě nepřirozenou konzumaci laboratorních pilulek - vitaminových a minerálových doplňků? To přece nepatří do úst fruktivora.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz