Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 07, 2024 6:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 12:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Ještě se zeptám na chrom. Stačí ve stravě nebo taky doplňovat? A pokud ano, tak kdy a s čím ho brát? Ptám se kvůli tomu zvýšenému cukru v krvi, prý to s tím souvisí. Děkuji.

To je nesmysl, sice se to dodávkou chromu dá také regulovat, ale není to řešení. Zvýšený cukr máte kvůli tukům, které zalepí buňky, ty potom nemohou cukry zpracovávat a dodávat nám energii. Cukr poté zůstává v krevním řečišti a způsobuje potíže. Jediná spolehlivá cesta ke stabilizaci krevních cukrů tedy vede přes minimalizaci tuků ve stravě na nezbytnou dobu a poté nasazení tuků zdravých s dostatečným podílem omega 3 mastných kyselin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 10:42 pm 
Beru vit C s šípky 1000 mg v jedné tabletě - dva ráno, dva odpoledne, dva večer (jsem nachlazená). Doporučil jste mi brát hořčík na "písek" a vitamin B6. Chci se zeptat, zda je možné brát tyto dva vitaminy a minerál najednou (tzn. ráno nalačno půl denní dávky hořčíku plus vit C plus vit B6 a večer nalačno druhou půlku dávky hořčíku plus vit C) nebo mezi nimi má být nějaký časový odstup? Díky za odpověd.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 10:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Beru vit C s šípky 100mg v jedné tabletě - dva ráno, dva odpoledne, dva večer (jsem nachlazená). Doporučil jste mi brát hořčík na "písek" a vitamin B6. Chci se zeptat, zda je možné brát tyto dva vitaminy a minerál najednou nebo mezi nimi má být nějaký časový odstup? Díky za odpověd.

Všude to tu píšu pořád dokola. Hořčík ráno a večer nalačno, ostatní po jídle a vitamín C doporučuji 1000 mg v tabletě, pokud berete 100 mg, tak jich musíte brát tak alespoň 20 tablet na jednu várku a je to vysloveně vyhazování peněz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 4:55 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, chcem sa opýtať.... ako dlho vám trvá kým vypijete pohár napríklad sézamovo-makového mlieka ? Netreba na natrávenie toho mlieka enzým ptyalín zo slín, a kusať zubami, aby žalúdok dostal informáciu o tom, že má začať pracovať ? Ďalej.... akým mechanickým spôsobom si upevňujete zubnú sklovinu ? Jete nejaké jedlá, ktoré treba dôkladne žuť napríklad nie len stoličkami, ale aj očnými zubami a hlavne hryzákmi ? Lebo ovocie mi nepripadá ako tá časť stravy, na ktorej by sa zuby ( čo sa týka mechanického zapájania ) upevňovali vzhľadom na vyvolaný tlak na zuby... Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 5:43 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Vyskusaj kokos a zeleninu. \":-)\" Prave preto jem zeleninu iba obcas a ovocie skoro stale, lebo kym rozzuvam misku nastruhanej mrkvy, mam pocit, ze prejde cela vacsnost. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 7:28 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Xion : to by si mal mať v rovnováhe... čo teda kušeš ? Jablko ? Hrušku ? To je slabý tlak na zuby... Opice určite okusujú aj konáre, korienky, atď... A v zelenine máš plno minerálov, v ovocí zas vitamínov. Musíš jesť aj zeleninu, nemyslím, že oriešky nahradia svojim zložením zeleninu...
to Jarda : Ešte otázka : Aj také kokosové plátky začnú "produkovať" viac vitamínov, keď ich namočím do vody ? kebyže kokosové plátky ( kokosové chipsy ) pomeliem a namočím do vody - bude to ešte lepšie ?
Ide tu totiž o to : keď budem žuť kokosové "chipsy" ( termicky neupravené ), síce z nich nevyťažím toľko ako keby som jedol múčku alebo kokosový olej, ale na druhej strane posilním zuby vďaka tomu, že na nich budem vyvíjať tlak. A žuvaním sa bude vylučovať dostatok slín, čo pri pití kokos. mlieka atď, nehrozí. Takže obidve veci ( žutie plátkov vs. pitie rozmixovaných plátkov odstatých vo vode ) majú podľa mňa svoje "pre" a "proti".

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 7:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, chcem sa opýtať.... ako dlho vám trvá kým vypijete pohár napríklad sézamovo-makového mlieka ? Netreba na natrávenie toho mlieka enzým ptyalín zo slín, a kusať zubami, aby žalúdok dostal informáciu o tom, že má začať pracovať ? Ďalej.... akým mechanickým spôsobom si upevňujete zubnú sklovinu ? Jete nejaké jedlá, ktoré treba dôkladne žuť napríklad nie len stoličkami, ale aj očnými zubami a hlavne hryzákmi ? Lebo ovocie mi nepripadá ako tá časť stravy, na ktorej by sa zuby ( čo sa týka mechanického zapájania ) upevňovali vzhľadom na vyvolaný tlak na zuby... Ďakujem za odpoveď.

Už na základní škole do nás pořád učitelé hustili informaci, že ptyalin potřebujeme především na trávení obilovin a ty já prakticky nejím a do mléka je nepoužívám. Mléko normálně vypiji, jako každý jiný nápoj, čili je to spíše otázka několika vteřin. Co se týká kousání, tak si vemte třeba velkou mrkev a uvidíte, co všechno se do toho musí zapojit, aby jste ji mohl sníst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 8:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Ešte otázka : Aj také kokosové plátky začnú "produkovať" viac vitamínov, keď ich namočím do vody ? kebyže kokosové plátky ( kokosové chipsy ) pomeliem a namočím do vody - bude to ešte lepšie ?
Ide tu totiž o to : keď budem žuť kokosové "chipsy" ( termicky neupravené ), síce z nich nevyťažím toľko ako keby som jedol múčku alebo kokosový olej, ale na druhej strane posilním zuby vďaka tomu, že na nich budem vyvíjať tlak. A žuvaním sa bude vylučovať dostatok slín, čo pri pití kokos. mlieka atď, nehrozí. Takže obidve veci ( žutie plátkov vs. pitie rozmixovaných plátkov odstatých vo vode ) majú podľa mňa svoje "pre" a "proti".

Enzymy se vám podaří oživit v celých semenech a oříšcích, ale v nějakém zpracovaném nakrouhaném kokosu o tom silně pochybuji. Přesně to sice nevím, ale moc se mi to nezdá.
Co se týká žvýkání, to asi dělám dobře, protože jsem u zubaře dosud nikdy nebyl a asi mám všechny zuby zdravé, což je v mém věku docela rarita. Podle mého názoru na zdravé zuby není potřeba nějaké násilné žužlání tvrdých produktů, ale musíte si v ústech udržet zásaditý stav slin. Pak se zuby nekazí a vydrží vám zdravé až do rakve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 10:00 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN píše:
Xion : to by si mal mať v rovnováhe... čo teda kušeš ? Jablko ? Hrušku ? To je slabý tlak na zuby... Opice určite okusujú aj konáre, korienky, atď... A v zelenine máš plno minerálov, v ovocí zas vitamínov. Musíš jesť aj zeleninu, nemyslím, že oriešky nahradia svojim zložením zeleninu...

No, uz ti odpovedal Jarda, ale napriklad ze na take jablko nepotrebujes tlak? Mozno ked si ho nastruhas, ale ja ked to zuvam, a chcem dobre rozzuvat aj supku, tak teda musim pritlacit, co sa oproti bananu samozrejme povedat neda. S tym tlakom to nieje podla mna nutne, to uz by som radsej cvicil cchi-kungove techniky na zuby, ktore taktiez dobre prekrvia dasna a dovedu energiu az ku korienkom.
Inak, nemyslim, ze musim jest zeleninu, staci mi ju odstavovat, samozrejme zelenolistu ostanem jest pravidelne. Cize moja strava sa zatial vyformovala ako ovocie, zeleninove stavy, zelenolista zelenina, SP a male mnozstvo orechovin/semien, plus nejake doplnky kvoli chudobnej pode dnesnej doby, napr. pangamin, vit C, horcik, bryndza. Samozrejme, ked mam chut na zeleninu, tak si ju dam (napriklad melon v melonovej sezone ma velku vynimku \":-)\"), ale prilis casto to nebyva, a robim to nepravidelne, a ani to nesledujem. Ved kedysi tu nebola, tak co. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 1:13 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Co sa tyka vitaminu C, nepoznate tento z DM drogerie? (obrazok je nakonci) Vychadza to 20 euro na kilo.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 8372#58370
Myslite, ze je vhodny na uzivanie, ako ten z vinarskych potrieb?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 5:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Co sa tyka vitaminu C, nepoznate tento z DM drogerie? (obrazok je nakonci) Vychadza to 20 euro na kilo.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 8372#58370
Myslite, ze je vhodny na uzivanie, ako ten z vinarskych potrieb?

Tak na to nedokážu odpovědět, protože tento jsem nikdy neviděl a tedy ho neznám. Určitě to ale zase tak velký problém nebude, pokuste se zjistit, co to vlastně obsahuje, ale na obrázku je kyselina L-askorbová, což by bylo správně, pokud to nemá ještě nějaké příměsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 1:47 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 20, 2009 4:06 pm
Příspěvky: 21
Bydliště: Olomouc
Ohledně hořčíku - napadlo mě,zda není lepší si sehnat čistý laktát hořečnatý, než jej kupovat v kapslích.Určitě to vyjde levněji, našel jsem za 300Kč 500g, dihydrát,pro farmaceutické účely.Navíc je to čistá forma,bez pomocných látek jako mastek,škrob atd. Jde ale to,zda to vůbec soukromé osobě prodají, dneska potřebujete razítka a povolení skoro na všechno ... \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 4:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
Mikeš píše:
Ohledně hořčíku - napadlo mě,zda není lepší si sehnat čistý laktát hořečnatý, než jej kupovat v kapslích.Určitě to vyjde levněji, našel jsem za 300Kč 500g, dihydrát,pro farmaceutické účely.Navíc je to čistá forma,bez pomocných látek jako mastek,škrob atd. Jde ale to,zda to vůbec soukromé osobě prodají, dneska potřebujete razítka a povolení skoro na všechno ... \":shock:\"

To klidně můžete, ale problém bývá u těchto přípravků jak s těmi papíry, tak s velikostí balení. Snažím se to vyřešit pro všechny čtenáře, kteří budou mít zájem a zajistím čistý chlorid hořečnatý hexahydrát ve farmaceutické kvalitě za slušnou cenu cca 250,-Kč/kg. Tam také není nic, co by mohlo případně vyvolávat jakékoliv problémy a rozpuštěno do vody to má naprosto špičkovou vstřebatelnost. Pokud chvíli posečkáte, tak jak to bude vykorespondované, dám to do inzerce a klidně vám to pak pošlu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Horcik v chelatove vazbe?
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2010 5:21 am 
Offline

Registrován: pát říj 02, 2009 4:54 am
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Dobry den.Jsem v zahranici a nasla jsem horcik v chelatove vazbe

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horcik v chelatove vazbe?
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2010 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
[quote="ditac":2cs250tv]Dobry den.Jsem v zahranici a nasla jsem horcik v chelatove vazbe

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz