Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 5:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 07, 2020 9:37 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, rad by som sa spýtal čo z daneho môže zvyšovať krvný tlak ?

Užíval som, Mangán 8 mg , Selen 200mcg , Jod 15 kvapiek lugolov roztok, Meď 2 mg , Kremík v podobe prasličky rolnej 440 mg , občas B complex

Ja obvykle mávam nízky tlak a môžem aj vela soliť a nedvihne sa mi no teraz nesolím už par dni, jem aj zemiaky čo je zdroj draslíku, a vôbec neklesá tlak, citím to, často ma z toho bolí aj hlava, prestal som užívať doplnky a už je kusok lepšie. Je niekde špecificky dané že nejaky vitamín/minerál zvyšuje tlak alebo proste musím na to prist metodou postupneho vylučovania ? Radšej sa spýtat ak odpoveď existuje ušetrí to čas \":)\"

Dalšia vec mimo témy trochu no ak by niekto vedel odpovedať budem vdačný, Snažím sa riešit moje problémy s nedostatkom HCL, mávam reflux poslednu dobu, (čo môže byt možno pre mna dobrý priznak, lebo viem že sa mi aspon kusok tvorí kyselina) no chcel som to podporiť, kedže HCL mi nejak nerobí dobre tak som prešiel na formu Jablčneho octu, mam aj domáci aj kupny, robím si "tonik" odštavím si do pol litra vody limetku alebo citron dam do toho 2 lyžice Jablkoveho octu a ešte kusok himalajskej soli... no bohužial nemôžem to užívat pretože ma vždy začnu bolieť kosti... jablčný ocot si davam aj po jedle (ked som ešte nepil tonik) toto som si dal ráno na lepšie trávenie a boleli ma strašne kosti.. kolena, stehenne kosti a oblast pánvy, o čo môže ísť ? Je možné že to je nejaky detox alebo čo a povedzme že keď to vydržím chvilku aj s bolestami tak to prestane alebo ide skôr o negatívny učinok? Ďakujem za každu odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 08, 2020 7:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Zdravím, rad by som sa spýtal čo z daneho môže zvyšovať krvný tlak ?

Užíval som, Mangán 8 mg , Selen 200mcg , Jod 15 kvapiek lugolov roztok, Meď 2 mg , Kremík v podobe prasličky rolnej 440 mg , občas B complex

Ja obvykle mávam nízky tlak a môžem aj vela soliť a nedvihne sa mi no teraz nesolím už par dni, jem aj zemiaky čo je zdroj draslíku, a vôbec neklesá tlak, citím to, často ma z toho bolí aj hlava, prestal som užívať doplnky a už je kusok lepšie. Je niekde špecificky dané že nejaky vitamín/minerál zvyšuje tlak alebo proste musím na to prist metodou postupneho vylučovania ? Radšej sa spýtat ak odpoveď existuje ušetrí to čas \":)\"

Dalšia vec mimo témy trochu no ak by niekto vedel odpovedať budem vdačný, Snažím sa riešit moje problémy s nedostatkom HCL, mávam reflux poslednu dobu, (čo môže byt možno pre mna dobrý priznak, lebo viem že sa mi aspon kusok tvorí kyselina) no chcel som to podporiť, kedže HCL mi nejak nerobí dobre tak som prešiel na formu Jablčneho octu, mam aj domáci aj kupny, robím si "tonik" odštavím si do pol litra vody limetku alebo citron dam do toho 2 lyžice Jablkoveho octu a ešte kusok himalajskej soli... no bohužial nemôžem to užívat pretože ma vždy začnu bolieť kosti... jablčný ocot si davam aj po jedle (ked som ešte nepil tonik) toto som si dal ráno na lepšie trávenie a boleli ma strašne kosti.. kolena, stehenne kosti a oblast pánvy, o čo môže ísť ? Je možné že to je nejaky detox alebo čo a povedzme že keď to vydržím chvilku aj s bolestami tak to prestane alebo ide skôr o negatívny učinok? Ďakujem za každu odpoved.

Já bych ten tlak asi neviděl v souvislosti s tím suplementováním které uvádíte, ale spíše ve zvýšeném stresu. Teoreticky by to šlo docílit i velkou dávkou jódu, ale to nedovedu odhadnout co je u vás velká dávka. Ty bolesti kostí v souvislosti s jablečným octem nijak smysluplně vysvětlit nedovedu, ale reflux neznamená že se tvoří HCl, ale naopak že se netvoří, to jsem zde již mnohokrát vysvětloval. Vyzkoušejte spíše hořké byliny, třeba pelyněk, ten s trávením dovede hnout celkem slušně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2020 1:01 am 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
vdaka za odpoveď, ja tu problematiku kyseliny práve chápem, len samotné suplementovanie HCL mi nerobí tak dobre, preto sa snažím nahradit ho jablkovým octom no po nom ma často bolia kosti... fakt netuším prečo... Tie minerály tiež nerozumiem.. osobne myslím že by to mohol byt jod alebo meď.. jod si ale dávam len 10-15 kvapiek denne, možno to bola nejaka iná pričina ktovie.. začnem odznova a postupne a uvidím no \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2020 7:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
vdaka za odpoveď, ja tu problematiku kyseliny práve chápem, len samotné suplementovanie HCL mi nerobí tak dobre, preto sa snažím nahradit ho jablkovým octom no po nom ma často bolia kosti... fakt netuším prečo... Tie minerály tiež nerozumiem.. osobne myslím že by to mohol byt jod alebo meď.. jod si ale dávam len 10-15 kvapiek denne, možno to bola nejaka iná pričina ktovie.. začnem odznova a postupne a uvidím no \":)\"

Tak vyzkoušejte více solit, prostě dodat chloridy a hořké byliny třeba nějakou dobu pelyněk, nebo puškvorec, ten zvedá HCl poměrně dobře. Měď by mohla zvednout methylaci a po přemethylování naskakuje panika což tlak žene nahoru a jód v uvedené dávce je stejně cca 10-15 tisícinásobek denní dávky tedy ne zrovna malé množství a změny v organizmu které spouští také nejsou zrovna zanedbatelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 13, 2020 10:19 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Ďakujem, myslím že so všetkým suhlasím, ešte sa spýtam, Keď moje telo nezadržuje soľ (adrenalna unava) Môže to byť tiež pričina nedostatku kyseliny ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2020 9:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Ďakujem, myslím že so všetkým suhlasím, ešte sa spýtam, Keď moje telo nezadržuje soľ (adrenalna unava) Môže to byť tiež pričina nedostatku kyseliny ?

Tak určitě, při adrenální únavě lidé berou klidně i 10 g soli denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2020 3:58 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
menma: V seznamu suplementů docela postrádám hořčík. Jódu do sebe pereš docela dost, to vůbec nejsou malé dávky. Pokud do sebe tlačíš měď, měl bys dodávat (časově odděleně od mědi) i zinek.
Disbalance měď/zinek umí způsobit deficit draslíku (tělo ho v sobě neudrží), takže pak ti tlak může blbnout.
Bez zinku se HCL tvořit nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob říj 17, 2020 11:00 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Vdaka za odpoved Pan Jarda a diky za poznámku pefi, Meď dodávam zatial samotnú lebo som mal nízko ceruloplasmín a aj meď, plánujem tak 2 týždne ešte meď samotnú 2mg a potom pridam aj zinok ale neviem koľko, mam 50mg tablety len neviem či už niesu veľa,

Jod dávam dosť to ano selen 100-200mcg alebo mg neviem teraz, pri uživaní jodu za zvyšuje aj spotreba horčiku? Mam len citrát, a ten mi po viac ako 5 gramoch spôsobuje hyper peristaltiku čreva, proste furt sa tam niečo deje, a často aj hnačku, okrem citrátu som zvykol robit očisty pečene pomocou epsomskej soli, čo je v podstate siran horečnatý... je možné že hoci mam z horčiku hnačky, napriek tomu ho mam nedostatok?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 18, 2020 7:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Vdaka za odpoved Pan Jarda a diky za poznámku pefi, Meď dodávam zatial samotnú lebo som mal nízko ceruloplasmín a aj meď, plánujem tak 2 týždne ešte meď samotnú 2mg a potom pridam aj zinok ale neviem koľko, mam 50mg tablety len neviem či už niesu veľa,

Jod dávam dosť to ano selen 100-200mcg alebo mg neviem teraz, pri uživaní jodu za zvyšuje aj spotreba horčiku? Mam len citrát, a ten mi po viac ako 5 gramoch spôsobuje hyper peristaltiku čreva, proste furt sa tam niečo deje, a často aj hnačku, okrem citrátu som zvykol robit očisty pečene pomocou epsomskej soli, čo je v podstate siran horečnatý... je možné že hoci mam z horčiku hnačky, napriek tomu ho mam nedostatok?

Pokud jde o zinek tak asi nejlepší forma jak ho brát a neničit měď je nedostat ho do střeva, ale natlačit ho rovnou sliznicí do krve. Pro tento účel se aplikuje cucací forma zinku kterou máme na e-schopu zde http://www.pro-zdravi-az.cz/196-zinkove-pastilky- která se pomalu uvolňuje do sliznic a navíc má velice silnou antivirovou aktivitu tedy funguje i jako prevence chřipek a jiných respiračních onemocnění. Bere se jedna tabletka na noc a cucá se co nejpomaleji tedy vám vydrží i déle než půl hodiny. Měď se v takovém případě bere naopak ráno tedy se zajistí dostatečný odstup. Stav hořčíku je ideální si ověřit vyšetřením v laboratoři a používá se na to test hořčíku v erytrocytech který dělá poměrně málo laboratoří, ale pokud ho někde ve vašem okolí dělají nechte si to udělat a víte na čem jste. Jinak jakýkoliv citrát je při nízké mědi nejhorší forma suplementace kterou můžete brát, osobně bych ho brát přestal a nahradil jinou formou třeba laktátem ten máme na e-schopu také, ten měď nesnižuje a navíc není nijak silně laxativní tedy by vám mohl sednout lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 21, 2020 12:24 am 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
vdaka za odpoveď, ten laktát horčiku vypadá dobre, zinok mam bohužial a nechcem aby mi tu splesnivel.. testy neviem či robia, to sa na to pozriem, v blizkej buducnosti chcem zajst znovu spravit med a cruroplasmín, ak sa bude dat spravím aj ten horčík, ale prakticky viem že bud ho mam nedostatok, alebo proste moje telo ma zvýšenu spotrebu, hlavne kvôli tomu že som sa v minulosti dosť stresoval. Stále mam doma kilo citrátu... pouvažujem a ak tak objednám cez vás, len poštovné na Slovensko máte asi drahšie či? Zasielkovnou mimo ČR to asi neposielate či? (neviem či sa to tak dá)

Už ked som tu rád by som sa spýtal, Dávam si momentálne adrenal cortex, 3x50mg ráno (alebo ked vstanem) a mam pocit že sa snad citim ešte viac unavenejši ked si to dam a mierne podraždený, dokonca mam pocit že šla dolu aj obranyschopnosť.. čo to je ? Nemalo by mi to naopak pomôcť ? zatal len 2 den takto ale skôr negatívne učinky ako pozitívne pozorujem... Čakal by som že sa zvýši kortizol v tele a naopak sa budem citit lepšie a mat aj lepšiu obranyschopnosť, kortizol je protizapalový hormon tak fakt neviem čo sa mojmu telu zase nevidí..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 21, 2020 7:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
vdaka za odpoveď, ten laktát horčiku vypadá dobre, zinok mam bohužial a nechcem aby mi tu splesnivel.. testy neviem či robia, to sa na to pozriem, v blizkej buducnosti chcem zajst znovu spravit med a cruroplasmín, ak sa bude dat spravím aj ten horčík, ale prakticky viem že bud ho mam nedostatok, alebo proste moje telo ma zvýšenu spotrebu, hlavne kvôli tomu že som sa v minulosti dosť stresoval. Stále mam doma kilo citrátu... pouvažujem a ak tak objednám cez vás, len poštovné na Slovensko máte asi drahšie či? Zasielkovnou mimo ČR to asi neposielate či? (neviem či sa to tak dá)

Už ked som tu rád by som sa spýtal, Dávam si momentálne adrenal cortex, 3x50mg ráno (alebo ked vstanem) a mam pocit že sa snad citim ešte viac unavenejši ked si to dam a mierne podraždený, dokonca mam pocit že šla dolu aj obranyschopnosť.. čo to je ? Nemalo by mi to naopak pomôcť ? zatal len 2 den takto ale skôr negatívne učinky ako pozitívne pozorujem... Čakal by som že sa zvýši kortizol v tele a naopak sa budem citit lepšie a mat aj lepšiu obranyschopnosť, kortizol je protizapalový hormon tak fakt neviem čo sa mojmu telu zase nevidí..

Tak určitě je poštovné při malém objemu zásilky zbytečně drahé tedy klienti ze Slovenska si většinou berou větší množství produktů a zpravidla platí předem což pak drahé není pokud se poštovné rozpočítá na více položek. Adrenal cortex není přípravek na trvalé suplementování prostě se bere pokud je potřeba a pomáhá jinak bych ho zbytečně z cvičných důvodů nebral. Vysoký kortizol citelně snižuje imunitu a tvorbu HCl v žaludku tedy to chce držet ho raději trochu nižší než ideál, ale ne zase moc nízko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2020 3:34 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Překvapilo mě to já pràvě him.sůl užívám co vy na to p. JARDO?
https://zoommagazin.iprima.cz/zajimavos ... jskou-soli


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2020 3:41 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Dobrý den beru synergist kutušova večer před spaním a mám rovněž od Vás koupený zinek, který doporučujete brát těsně před spaním je možné to brát současně a nebo jinak?předem děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2020 10:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Překvapilo mě to já pràvě him.sůl užívám co vy na to p. JARDO?
https://zoommagazin.iprima.cz/zajimavos ... jskou-soli

Ono je vždy na všem trochu pravdy a trochu nepravdy tedy já na té soli nevidím zase tak zásadní problém až na ten jód ovšem zase na druhou stranu je velkou otázkou kolik jódu reálně zůstane v obyčejné soli po nějaké době skladování když jód jak je známo se poměrně ochotně odpařuje. Osobně bych k ní přidával mořské řasy a máte větší jistotu přísunu jódu než normální solí a kupoval bych mletou tedy ani mikro plasty se nekonají a odkud se vozí sůl je asi celkem jedno když vezmu v potaz kolik tisíců tun zbytečných krámů se k mám ročně navozí tak ta sůl v tom nic neznamená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2020 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Dobrý den beru synergist kutušova večer před spaním a mám rovněž od Vás koupený zinek, který doporučujete brát těsně před spaním je možné to brát současně a nebo jinak?předem děkuji za odpověď

Naráz bych to určitě nebral, zinek probiotikům asi moc nesvědčí držel bych odstup minimálně půl hodiny a zinek bych dal na závěr těsně před spaním.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz