Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:50 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 198  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2016 3:05 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Mattarello píše:
Pokud jsem správně pochopil, v současné době neexistuje žádné účinné a důvěryhodné zařízení, které by umělo zkontrolovat kompletní stav těla (jeho potřeby a nedostatky)?

Konečně jste to pochopil (správně) a řekněte to všem lidem, kteří to ne a ne pochopit. Ta odvěká pýcha člověka (touha vědět vše) a ta odvěká lenost (touha mít vše jednoduché a hned) ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 2:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
radka.sz píše:
Dobrý den, snad píši správně,Vzhledem k tomu že v mém okolí není nikdo kdo mi poradil , obracím se na Vás s dotazem ohledně mé 19ti měsíční dcery. Začala mít problémy se sklovinou na mléčných zubech ale jen na jedničkaách v předu a dvojkách. Stomatolog mi na to nic nedal ani to neřeší..v lékárně mi neporadili nic ...u mudr. obvodní jsem zatím nebyla a po zkušenostech nečekám že mi pomůže. po návštěvě homeopata mi byla mi pro dceru doporučena přeslička ve formě čaje (konkrétně peruánský druh Cola de Caballo ) na mineralizaci (hlavně kvůli křemíku typuji) a homeopatika calcarea fluorica. Chtěla bych se zeptat,i přes ujištění homeopata mám obavy ji přesličku vařit, přecejen jsou tam alkaloidy a údajně může způsobit otravu. V době kdy se dceři vyvíji mozek, mám strach že by měla negativní účinek na právě tento vývoj. Dcera nejí sladkosti, jedla je jen vyjímečně ( a maximálně doma upečený koláč či buchtu) ovoce a kyselé taky moc ne, v podstaně chtěla jíst hlavně maso, zeleninu, obiloviny, a nějaké hypoalrgenní kaše ( má alergii na bílkovinu kravského mléka) Mléčné výrobky ani nikdy jíst nechtěla, ani luštěniny .Je stále kojena ( lze snad něco doporučit zařadit i do mého jídelníčku navíc? či něco co byste vynechal?) Ráda bych udělala maximum aby se to už nezhoršovalo. Zubař ale říkal že mlíčáky se tvoří už v těhotenství a prý stačí prodělat zánět, či chřípku a může se to projevit i právě na zoubkách ( proděla jsem v těhotenství zánět moč. měchýře ) Zajímá mne zda lze i jiným způsobem dcerce sklovinu mineralizovat než právě tou přesličkou. Zda existuje i jiný zdroj křemíku a minerálů v přijatelnější podobě vhodný i pro tak malé děti. Podotýkám že alergii na bílkovinu kravského mléka doprovází atopický ekzém ( v dětství jsem ho měla i já). Všichni se k tomu staví že tak že to jsou mlíčnáky a že stejně vypadnou a že ty druhé zoubky jsou prý na 99% už v pořádku ale mě se to nezdá , nekdě je chyba když jí narostly pěkné bílé a najedou odchází sklovina. Prosím o jakoukoliv radu ohledně tohoto , budu velice vděčná, ráda bych dceři pomohla. Děkuji za Váš čas. Přeji hezký večer.

Pokud ji kojíte tak ve velkém užívejte vitamín K2 MK-7 a hořčík co snesete. Vše se mlékem dostane v dostatečném množství i dítěti a sledoval bych u ní stolici. Pokud není kvalitní stolice, nefunguje ve střevě právě vstřebávání hořčíku a ani tam nežijí bakterie, které vytváří vitamíny skupin B a vitamín K. Pokud jde o křemík není problém aplikovat obyčejnou naši přesličku v tom by problém být neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 2:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Děkuji za odpověd. A co se týká zeleniny, která obsahuje kyselinu šťavelovou, stává se vařením anorganickou a proto bychom ji tedy neměli vařit nebo spíše tuto zeleninu vařit máme, aby se obsah kyseliny šťavelové snížil?
Moc děkuji.

Asi bych ty potraviny povařil, nebo podusil, ale to moc neřeší, lepší je je podávat s nějakou potravinou s vyšším obsahem vápníku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 2:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mattarello píše:
Vitamíny jsem přestal užívat (po detailnějším přečtení složení, které obsahovalo malé účinné a levné dávky některých vitamínů a minerálů) již před několika týdny a neplánuji se k nim vracet.

O vlasové analýze budu i nadále uvažovat jako o krajním řešení, přestože se nejedná podle mnohých zkušeností o 100% důvěryhodnost a nelze se tím do detailu řídit.

O zařízení Vitastiq (a podobných fungujících na podobném principu) budu taktéž uvažovat jako o krajním řešení. Důvěryhodnost výsledků podle některých článků je pochybná.

Pokud jsem správně pochopil, v současné době neexistuje žádné účinné a důvěryhodné zařízení, které by umělo zkontrolovat kompletní stav těla (jeho potřeby a nedostatky)?

Vaše nároky jsou moc vysoké, medicína dnes pozná pouze pár procent ze složitých pochodů v lidském těle a vy chcete přístroj na kompletní servis, to je asi stejné jako pomocí přístroje o velikosti hodinek zkontrolovat veškeré funkce startující vesmírné rakety a možná jsem zvolil ještě málo vystihující případ vzhledem k složitosti lidského těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř pro 07, 2016 12:11 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Pane Jardo, chtěl bych se zeptat jestli lze nějak a zda by bylo vhodné zkombinovat léčebné kůry na vitamínech skupiny B. Tj. například vysoké dávky B1 na paměť a trávení cukrů, B3 na psychiku, B5 na nadledvinky, B8 na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte pro 27, 2016 10:18 pm 
Offline

Registrován: úte pro 27, 2016 10:13 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, prosím, bude tu někdo tak hodný a pošle mi odkaz, kde nakupuje měď? Ráda bych si ji objednala, protože užívám dlouhodobě zinek, ale nějak se v té mědi ztrácím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 2:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Igi":1tu88t06]Pane Jardo, chtěl bych se zeptat jestli lze nějak a zda by bylo vhodné zkombinovat léčebné kůry na vitamínech skupiny B. Tj. například vysoké dávky B1 na paměť a trávení cukrů, B3 na psychiku, B5 na nadledvinky, B8 na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 2:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Petrua píše:
Dobrý den, prosím, bude tu někdo tak hodný a pošle mi odkaz, kde nakupuje měď? Ráda bych si ji objednala, protože užívám dlouhodobě zinek, ale nějak se v té mědi ztrácím.

Ani jedno nemusí být bez krevních testů dobrý nápad, nejen že se vzájemně vytlačují, ale třeba mohou i tvořit různé zdravotní komplikace. Navíc dodávat měď bez znalosti stavu ceruloplazminu vůbec nemusí být dobrý nápad, dá se tak vyvolat i otrava mědí. Každopádně pokud budete chtít opravdu kvalitní tak vázanou na aminokyselinu tedy gylcinát k zakoupení pouze v zahraničí http://www.iherb.com/Solgar-Chelated-Co ... lets/41330 a nebo se dá užívat jako chlorid měďnatý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2017 4:30 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Asi bych ty potraviny povařil, nebo podusil, ale to moc neřeší, lepší je je podávat s nějakou potravinou s vyšším obsahem vápníku.

Dobrý den Jardo,
mohl byste mi to prosím vysvětlit? Hledala jsem na internetu, ale dočetla jsem se, že se to má dělat opačně. \":-(\" Píší, že potraviny obsahující kyselinu šťavelovou, se nesmí vařit s potravinami, co obsahují vápník. Co ten vápník udělá s kyselinou šťavelovu?
Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 07, 2017 4:04 pm 
Offline

Registrován: sob pro 07, 2013 1:46 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den pane Jardo,
prosím Vás o radu a vysvětlení ohledně užívání vitamínu C /kyselina askorbové/ u osob se sklonem k trombózám při zvýšené srážlivosti krve. Hojně se uvádí, že vitamín C se při zvýšené srážlivosti doporučuje, vy však ve svém publikovaném článku R4-62-64-Hledate_elixir_mladi "důležité upozornění" naopak při zvýšené srážlivosti krve užívání vitamínu C nedoporučujete.
Jsme z toho zmatení \":?:\"
Otec po trombóze - stav mutace FV Leiden - léky na ředění neužívá.
Mě zjištěn trombofilní stav - polymorfizmus 4G pro PAI-1 homozygot - žádné léky neužívám.
Můžeme se tedy ládovat vitamínem C? \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob bře 11, 2017 9:49 pm 
Offline

Registrován: úte pro 29, 2015 2:10 pm
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno
CItuji z knihy "Pravda o doplňcích stravy" vydané v roce 2016. "V posledních několika desetiletích sledujeme další a další problémy způsobené syntetickými doplňky. U každého člověka, který tyto nepravé živiny přijímá, na mikroskopické úrovni, můžeme pozorovat celkové oslabení zdravě aktivních a vyvíjejících se buněk. Tato pomalá, ale jistá otrava oslabuje imunitní systém a postupně ničí funkci nervové soustavy, následně dochází ke snížení duševní pohody, ale také přetrvávajícímu výraznému poškození buněk, které tvoří všechny měkké i tvrdé tkáně "
Je mi zcela jasné, že se vitamíny a minerály v současně pěstovaných potravinách nacházejí ve sníženém množství. Je mi také jasné, že tím pádem má většina populace velké deficity těchto látek a z toho pramenících problémů a nemocí. Sám umělé vitamíny používám, jako nutnost z důvodů popsaných výše. Není ale možné, že opravdu některé umělé vitamíny
(vytvořené farmaceutickým průmyslem) skutečně můžou dělat víc škody než užitku? Z těchto důvodů nahrazuji kyselinu askorbovou camu camu a šípky, tam to zřejmě jde, ale co jiné vitamíny? Hrst slunečnicových semínek vyřeší vitamin E? Zmražený špenát vitamin K? atd. Dlouhobé deficity tímto způsobem dle mého těžko vyřeším. Proto sáhnu po uměle vytvořených vitamínech, což je jediná možnost. Co když si ale člověk nevědomky škodí? Můžu požádat o názor Jardu? Děkuji Stan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 12, 2017 11:32 am 
Offline

Registrován: ned pro 06, 2015 4:37 pm
Příspěvky: 8
Dobrá otázka.Moc dobrá otázka.Jsme v takové malé pasti,že?Taky by mě zajímal Jardův názor.Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 12, 2017 5:04 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Sten píše:
CItuji z knihy "Pravda o doplňcích stravy" vydané v roce 2016. "V posledních několika desetiletích sledujeme další a další problémy způsobené syntetickými doplňky. U každého člověka, který tyto nepravé živiny přijímá, na mikroskopické úrovni, můžeme pozorovat celkové oslabení zdravě aktivních a vyvíjejících se buněk. Tato pomalá, ale jistá otrava oslabuje imunitní systém a postupně ničí funkci nervové soustavy, následně dochází ke snížení duševní pohody, ale také přetrvávajícímu výraznému poškození buněk, které tvoří všechny měkké i tvrdé tkáně "
Je mi zcela jasné, že se vitamíny a minerály v současně pěstovaných potravinách nacházejí ve sníženém množství. Je mi také jasné, že tím pádem má většina populace velké deficity těchto látek a z toho pramenících problémů a nemocí. Sám umělé vitamíny používám, jako nutnost z důvodů popsaných výše. Není ale možné, že opravdu některé umělé vitamíny
(vytvořené farmaceutickým průmyslem) skutečně můžou dělat víc škody než užitku? Z těchto důvodů nahrazuji kyselinu askorbovou camu camu a šípky, tam to zřejmě jde, ale co jiné vitamíny? Hrst slunečnicových semínek vyřeší vitamin E? Zmražený špenát vitamin K? atd. Dlouhobé deficity tímto způsobem dle mého těžko vyřeším. Proto sáhnu po uměle vytvořených vitamínech, což je jediná možnost. Co když si ale člověk nevědomky škodí? Můžu požádat o názor Jardu? Děkuji Stan

Zdravim, doplnkami sa zaoberam niekolko rokov a tak mozem napisat zo svojich skusenosti a poznatkov. Je to zcasti ako pises. O niektorych skodlivych ucinkoch sa prichadza az postupne, prikladom bola tak vehementne doporucovana kyselina listova, paradoxne tehotnym zenam (cize skodilo to aj tej zene a teda aj babatkam). Co je vsak smutne, ani dlhe roky potom, co sa odhalila skodlivost syntetickej kyseliny listovej, stale ju lekari a gynekologovia vo velkom doporucuju. Snazim sa robit osvetu, na forach, ale nieje sanca. Aj ked tam napisem vsetko a hodim linky, tie zeny proste nadalej veria lekarom, a beru synteticku kyselinu listovu. Dalsi pripad su zase take, co beru Femibion, co je tiez synteticka, ale aspon aktivna forma kyseliny listovej... lenze tak predrazena, ze sa to neoplati brat, ked to kupia z iherbu, tak to maju 3x lacnejsie. Ale ani tam neuspejem, dalej beru femibion... co s ludskou hlupostou, aku mame sancu? Alebo stadovitostou (verim lekarovi za kazdu cenu). Bolo by to na dlho, vysledkom mojho patrania je, ze samozrejme najlepsie by bolo brat prirodne doplnky, ake spominas (extract z acai, atd... ako vitamin C, atd)... vsetko je to predmetom vyskumu, problemom je ludske zlo, ktore aj ked sa nieco vyskuma, dalej pokracuje v predaji lacnych a skodlivych veci, lebo tak maju nastaveny priemysel a investovane miliony do vyrobnych liniek, nechcu nic menit. Uz to co teraz viem, by bolo na malu knihu, ale este stale sa necitim dost nato, aby to bolo seriozne, a overene... takze ja idem tak podla intuicie, to na nejake vydanie knihy este nestaci... uz teraz ale viem dost, aby som mohol skonstatovat, ze 99% ludi si branim doplnkov skodi, alebo platia vyhodene peniaze (predrazene, alebo drahe doplnky s nulovym ucinkom... niekedy sa totiz nieco aj vykrati, jeden mineral skodi inemu, a blokuje ho)...
Laikom by som doporucoval brat jedine horcik v strebatelnej forme (lebo skoro vzdy si kupia oxid horecnaty bezne v lekarnach), cize bud ako chlorid, alebo magnesium malat (naviazany na jablcnu kyselinu), potom Cko s postupnym uvolnovanim (viem ze v tej tabletke su aj skodlive veci, no tu myslim ze ucinok toho Cka prevysi tie negativne veci), a dobry B-komplex....
na vsetko ostatne treba uz pomerne rozsiahle znalosti, ako co a s cim kombinovat, a akym vyrobcom naletiet, a nenaletiet a preco.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 12, 2017 7:55 pm 
Offline

Registrován: úte pro 29, 2015 2:10 pm
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno
Děkuji za reakci. Ono je to složité, například doplňování hořčíku chloridem, nebo citrátem zcela jistě funguje. Což jsem si ověřil na sobě. A vidím to jako asi jedinou cestu na doplňění deficitů. Díky za to Jardovi. Ale jak píšeš u ostatních syntetických vitamínů si jistý vůbec nejsem... A dost mě na tom nebaví, že finančně podporuji stejné firmy, které vyrábí léky. A tím i celý farmaceutický průmysl. A pokud tento jednou elegantně "přepne" z výroby léků na výrobu umělých vitamínů a zaplatí dalších pár studií, tak pokračujeme ve stejném nesmyslném směru. A pokud nezačneme každý u sebe, nikdy se s tím nic nestane. Jak ale začít a to celé nepodporovat, když jsme si zničili skoro všechny přírodní zdroje? Sháním vejce na vesnici, kupuji jen domácí kuřata taktéž tam, snažím se o "bio" produkty, kde to jen jde, ale je to skutečně dostatečné? Nejrozumnější se jeví co nejrychlejší doplnění deficitů syntetickými vitamíny, ověření stavu vlasovou analýzou a lékařskými testy a najetí na rozumnou výživu bez jakéhokoli průmyslového zpracování. Ale půjde to bez kontroverzních doplňků??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 12, 2017 9:48 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Sten píše:
Děkuji za reakci. Ono je to složité, například doplňování hořčíku chloridem, nebo citrátem zcela jistě funguje. Což jsem si ověřil na sobě. A vidím to jako asi jedinou cestu na doplňění deficitů. Díky za to Jardovi. Ale jak píšeš u ostatních syntetických vitamínů si jistý vůbec nejsem... A dost mě na tom nebaví, že finančně podporuji stejné firmy, které vyrábí léky. A tím i celý farmaceutický průmysl. A pokud tento jednou elegantně "přepne" z výroby léků na výrobu umělých vitamínů a zaplatí dalších pár studií, tak pokračujeme ve stejném nesmyslném směru. A pokud nezačneme každý u sebe, nikdy se s tím nic nestane. Jak ale začít a to celé nepodporovat, když jsme si zničili skoro všechny přírodní zdroje? Sháním vejce na vesnici, kupuji jen domácí kuřata taktéž tam, snažím se o "bio" produkty, kde to jen jde, ale je to skutečně dostatečné? Nejrozumnější se jeví co nejrychlejší doplnění deficitů syntetickými vitamíny, ověření stavu vlasovou analýzou a lékařskými testy a najetí na rozumnou výživu bez jakéhokoli průmyslového zpracování. Ale půjde to bez kontroverzních doplňků??

Samozrejme, s urcitymi poznatkami si mozes dovolit uzivat aj synteticke vitaminy. Alebo to ries tymi cisto prirodnymi, napriklad firma Garden of Life, take vyraba. Niektore firmy su vsak totalne predrazene Nutrilife. Vo vseobecnosti, su tieto cisto prirodne extrakty, velmi drahe, takze nieje to pre kazdeho (vychadza to aj 50 alebo 100 eur mesacne, niekedy aj viac, doplnat si tymito vitaminmi)

Co sa tyka farmaceutickeho priemyslu, ten samozrejme zastresuje vyrobu niektorych syntetickych vitaminov a mineralov, ale v skutocnosti , firmy ako Now Foods alebo Life Extension, ktore sa specializuju na vyrobu doplnkov, su im konkurenti a idu mimo nich. Teda su povazovani za alternativnu medicinu, ktoru klasicka a teda farmaceuticke firmy, nijako neschvaluju, prave naopak, neraz ociernuju a neraz im to stazuju v prisnosti kontrol co najviac (stat a politicke clanky stale stoja na strane klasickej mediciny, co je jasne)... co nieje zas tak na skodu, lebo vysledkom su naozaj kvalitne doplnky, hlavne v amerike, cez FDA neprejde len tak hocico...
Tieto firmy su neraz tiez velmi bohate a platia si vlastne studie a vyskumy, kde ukazuju, kolko toho sa da vyriesit doplnanim urcitych doplnkov. Napriklad http://www.lifeextension.com/magazine/2 ... id/page-01

Ja som toho precital dost, ale na trhu nieje ziadna knizka, ktora by bola dost dobra, o tom, teda ze by si si precital jednu knizku a vedel toho tak vela, ze sa mozes vrhnut na suplementovanie vo velkom. Je to roztrusene vo vela knizkach, clankoch a rozdiskutovane na vela forach. Vela vedel napriklad RNG, ma este stranku, ale uz sa tam neda pripsievat. Ten sa tym zaoberal niekolko dekad, a sledoval aj najnovsie vyskumy a trendy. V tychto poznatkoch suplementacie bol fakt nabuseny.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz