Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:09 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř lis 18, 2009 7:47 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ked to teda stačí v tej prírodnej forme tak to nebudem dalej riešit.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte lis 24, 2009 11:39 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Akurat zacinam s kurou, kedy chcem brat vyssie davky vitaminu C.
Jednak davam do pozornosti velmi dobru knizku zadarmo: http://www.badatel.sk/documents/Vitamin_C-liecba.pdf

A chcem sa opytat, ktory vitamin C doporucujete. Neda sa niekde zohnat cista kyselina askorbova? Nemam dobry pocit s tych vseliakych pridavnych latok, co sa davaju do tabletiek, ked budem jest 20 tabletiek denne. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2009 6:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Xion":3bxnoq6e]Akurat zacinam s kurou, kedy chcem brat vyssie davky vitaminu C.
Jednak davam do pozornosti velmi dobru knizku zadarmo: http://www.badatel.sk/documents/Vitamin_C-liecba.pdf

A chcem sa opytat, ktory vitamin C doporucujete. Neda sa niekde zohnat cista kyselina askorbova? Nemam dobry pocit s tych vseliakych pridavnych latok, co sa davaju do tabletiek, ked budem jest 20 tabletiek denne. \":-)\"[/quote:3bxnoq6e]
Dá, já to kupuji zde,

Naposledy upravil
Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2009 12:07 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="Jarda":11ilhy1j]Dá, já to kupuji zde,

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Naposledy upravil Xion dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
id=137&


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2009 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Xion":1ez0prmr]Dakujem, ja som zatial vypatral tento zdroj:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1ez0prmr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát pro 04, 2009 11:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Dá, já to kupuji zde, ale musíte to zamixovat třeba do rajčat, nebo borůvek, prostě do něčeho, kde jsou flavonidy. Je to opravdu velmi jednoduché stačí obyčejná rajčata a stačí jich velice málo. Rajčata se rozmixuji a smíchají s vitaminem C a je přitom jedno, jaké množství vypijete, kolik rajčat sníte, je to totéž. Doporučitelná dávka je 1 až 3g vitamínu C denně, při zdravotních problémech ji ale lze postupně navýšit třeba až na 30 gramů. S vysokými dávkami je ovšem nutné podávat látky, které se s vitamínem C spotřebovávají, minimálně kyselinu listovou, vitamíny B6, B12, zinek a jako ochranu před ledvinovými kameny hořčík. Také je pro zvýšení účinku vhodné doplnit i vápník a vitamín E.
Mám otázku, prosím, platí tady poměr, že příjem 1 gramu kyseliny askorbové je roven příjmu 1 gramu vitamínu C ?? Pokud nikoli, jak je to tedy? Díky díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob pro 05, 2009 12:27 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Kupte si 1000 mg se šípky v balení 100 ks,to vyjde asi nejlevněji v přepočtu na dodané jednotky
Už už jsem chtěl koupit 1000 mg se šípky, ale Vy kupujete kyselinu askorbovou, tak to ji objednám taky, dostanu víc muziky za míň peněz, jen ale nevím, je to tedy vhodný ekvivalent?
Jarda píše:
Pangamin, je nejlevnější a nejjednodušší cesta k velkému množství prvků a vitamínů, hlavně skupiny B
No jo, ale teď jsem našel, že Pangaminu je hodně druhů; který si kupujete Jardo Vy? Díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob pro 05, 2009 8:48 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Neviem čím to je, ale už sa mi viackrát stalo že ked som namočil quinou konkrétne, čiastočne naklíčila a to sa máčala zatial iba 10h. Večer som ju iba zalial vodou a dal do chladničky. Zvykol som to zjest v takomto čiastočne naklíčenom stave.
Nie je to nejako zdravotne závadné alebo? nebolo to klíčené klasickým sposobom, tak neviem či je to vhodné takto aktivovat.
Pri iných "obilninách"(amarant, pohanka) sa to nestávalo.

Ešte by som sa spýtal ku tomu horčíku.
Je tam uvedené, že to mám jest po jedle, ale ja to jem ráno, v tom pomer vápnik horčík 2:1.
Na vápniku sa neuvádza, že po jedle. Robím to teda správne,ked to jem takto nalačno?
Ďakujem


Naposledy upravil Mat dne sob pro 05, 2009 10:55 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob pro 05, 2009 10:46 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Mat píše:
Neviem čím to je, ale už sa mi viackrát stalo že ked som namočil quinou konkrétne, čiastočne naklíčila a to sa máčala zatial iba 10h. Večer som ju iba zalial vodou a dal do chladničky. Zvykol som to zjest v takomto čiastočne naklíčenom stave.
Nie je to nejako zdravotne závadné alebo? nebolo to klíčené klasickým sposobom, tak neviem či je to vhodné takto aktivovat.
Pri iných "obilninách"(amarant, pohanka) sa to nestávalo.
Ďakujem

Ja namáčam quinou aj dlhšie ako 10 hodín, ráno namočím a dám do chladničky, aby sa zvytočne nemnožili mikroskopické potvory a večer, keď prídem z práce, je to viac ako 10 hodín a ešte sa mi nestalo, aby za taký čas vyklíčila. Aj keby vyklíčila, nemôže to byť na závadu, podľa môjho názoru, práve naopak. Klíčiť quinou ma ešte nenapadlo, ale vyskúšam to, môže to byť podnetné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob pro 05, 2009 1:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Xion píše:
Akurat zacinam s kurou, kedy chcem brat vyssie davky vitaminu C.
Jednak davam do pozornosti velmi dobru knizku zadarmo: http://www.badatel.sk/documents/Vitamin_C-liecba.pdf
Velmi zajímavá knížka, Xione dík moc!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob pro 05, 2009 1:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Mám otázku, prosím, platí tady poměr, že příjem 1 gramu kyseliny askorbové je roven příjmu 1 gramu vitamínu C ?? Pokud nikoli, jak je to tedy? Díky díky.

Oni to mají blbě uvedené na tom sáčku, mám od nich i bezpečnostní list a je to skutečně vitamín C, kyselina L-askorbová. Dávkování je tedy stejné, akorát proti tomu se šípky jde o čistou formu a je nutné to zamíchat do nějaké barevné šťávy, mrkvové, pomerančové, apod., nebo rozmixovat do rajčat, borůvek, červené řepy, prostě do něčeho, kde jsou bioflavonidy-barviva. Tím se doba průchodu organizmem natáhne ze 2 hodin na cca 12 hodin a máte za třetinu ceny stejný produkt jako v lékárně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob pro 05, 2009 2:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Už už jsem chtěl koupit 1000 mg se šípky, ale Vy kupujete kyselinu askorbovou, tak to ji objednám taky, dostanu víc muziky za míň peněz, jen ale nevím, je to tedy vhodný ekvivalent?
No jo, ale teď jsem našel, že Pangaminu je hodně druhů; který si kupujete Jardo Vy? Díky!

V předchozí odpovědi to máte podrobně popsané a je to naprosto srovnatelné.
Pangamin používám tento, http://www.lekarna.cz/pangamin-bifi-s-i ... 200-sacek/, ale je to jedno, to záleží kolik za to chcete dát peněz, bohatě stačí i ten nejlevnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob pro 05, 2009 2:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Neviem čím to je, ale už sa mi viackrát stalo že ked som namočil quinou konkrétne, čiastočne naklíčila a to sa máčala zatial iba 10h. Večer som ju iba zalial vodou a dal do chladničky. Zvykol som to zjest v takomto čiastočne naklíčenom stave.
Nie je to nejako zdravotne závadné alebo? nebolo to klíčené klasickým sposobom, tak neviem či je to vhodné takto aktivovat.
Pri iných "obilninách"(amarant, pohanka) sa to nestávalo.

Ešte by som sa spýtal ku tomu horčíku.
Je tam uvedené, že to mám jest po jedle, ale ja to jem ráno, v tom pomer vápnik horčík 2:1.
Na vápniku sa neuvádza, že po jedle. Robím to teda správne,ked to jem takto nalačno?
Ďakujem

To není naklíčení, pouze se zrno otevře a tím se klíček trochu napřímí, na závadu to rozhodně není, ba právě naopak. Obecně je vhodné aktivovat namočením na 6-12 hodin enzymy a odblokovat zrno, čímž se získá ze zdravotního hlediska mimořádně hodnotný produkt, což se o nenamočeném zrnu tvrdit nedá.
Hořčík je nejvhodnější jíst jako zinek ráno a večer na lačno, takto má nejlepší vstřebatelnost. Není nutné ho jíst naráz s vápníkem a u vás už vůbec ne, protože máte vápníku velké množství ve stravě, takže dokud nedostanete po hořčíku průjem, nemusíte se o vápník starat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob pro 05, 2009 3:06 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To som rád. Namáčam vždy na 12h,ale táto konk. quinoa sa "naklíčila" už po 10tich.
Ten horčík sa snažím dodat prírodnou a zároven aj tabletovou formou.Vápnik deto.
Pekne ďakujem za objasnenie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vitaminy a mineraly
PříspěvekNapsal: stř pro 09, 2009 12:02 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 26, 2009 11:37 pm
Příspěvky: 4
Dobry den,mel bych dotaz ohledne uzivani vitaminovych pripravku.Uzivam vitaminC(celkem 2g denne),zinek(50mg denne),horcik(150mg denne).Tablety uzivam dohromady ve dvou etapach vzdy na lacno rano a potom vecer.Horcik pouze jednou a to rano.Je to tak v poradku?Nemuze se ta kombinace a jeste na lacno nejak "bit".A jeste k horciku,jaka muze byt nejvyssi vhodna denni davka?Uzivam vse na podporu imunity a kvuli koznim problemum...Dik Milan


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz