Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2019 9:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Milahoudecka píše:
Pane Jardo, četl sem tu na foru že mám jíst hodně zdravého tuku, třeba másla. Tak sem si začal pořádně mazat ke každé snídani na krajíc takové to drahé máslo ( nemyslím perlu nebo jiný hnus). Je to tak měsíc a nějak mě cukají oční víčka a svaly na rukách a nohách, může to mít nějakou spojitost ? Já myslel že tuk je dobrý nebo napadá vás něco co by se dalo máslem rozhodit ?

Máslem se nedá rozhodit nic, ale tou uvedenou kombinací máslo na chlebě už se dá rozhodit hodně. Musel bych znát poměr v jakém máte sacharidy proti tukům, ale patrně dáváte obě složky ve velkém a to v dlouhodobém pohledu vede k vytváření metabolického syndromu který pak spouští mnoho zdravotních komplikací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2019 11:14 am 
Offline

Registrován: sob bře 23, 2019 10:20 pm
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Máslem se nedá rozhodit nic, ale tou uvedenou kombinací máslo na chlebě už se dá rozhodit hodně. Musel bych znát poměr v jakém máte sacharidy proti tukům, ale patrně dáváte obě složky ve velkém a to v dlouhodobém pohledu vede k vytváření metabolického syndromu který pak spouští mnoho zdravotních komplikací.

Ještě mě napadá jak je na tom máslo s omega 3 ? nemůže to být tím ? připadne mi že jsem trochu zapoměl jíst ryby


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2019 4:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Milahoudecka píše:
Ještě mě napadá jak je na tom máslo s omega 3 ? nemůže to být tím ? připadne mi že jsem trochu zapoměl jíst ryby

Tak v másle trojky opravdu výrazně zastoupeny nejsou, zde je složení na 100 g:

Druh tuku..EH (kJ)..Tuky (g)..SAFA (g)..TFA (g)..MUFA (g)..PUFA (g)..omega 3 (g)
Máslo.......3100......82.........55.........2,5.......22........2,7..........0,6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2019 4:45 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Jarda píše:
Tak v másle trojky opravdu výrazně zastoupeny nejsou, zde je složení na 100 g:

Druh tuku..EH (kJ)..Tuky (g)..SAFA (g)..TFA (g)..MUFA (g)..PUFA (g)..omega 3 (g)
Máslo.......3100......82.........55.........2,5.......22........2,7..........0,6

Nie je maslo ako maslo, nie je bravčový tuk ako bravčový tuk....
Bežné maslo z obochodu od kráv, ktoré sa živia zrnami bude niečo oveľa iné (z hľadiska omega3), než maslo kráv pasúcich sa na lúkach. Napríklad ja používam maslo kráv, ktoré v sezóne žerú čerstvú trávu a bylinky, a mimo sezóny hlavne seno, resp. sušené "trávy".

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2019 5:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
Nie je maslo ako maslo, nie je bravčový tuk ako bravčový tuk....
Bežné maslo z obochodu od kráv, ktoré sa živia zrnami bude niečo oveľa iné (z hľadiska omega3), než maslo kráv pasúcich sa na lúkach. Napríklad ja používam maslo kráv, ktoré v sezóne žerú čerstvú trávu a bylinky, a mimo sezóny hlavne seno, resp. sušené "trávy".

To je sice pravda, ale kolik lidí takové produkty jí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2019 12:37 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Normalne rozmyslam, ze zajtra nepojdem na to vysetrenie ohladom anemie do laboratoria, aj ked som sa tam cez internet objednal... Vyhodit 28Eur na potvrdenie toho co viem ze mam ? A je fuk aky typ anemie mam, bude dusevnej priciny, a to dam dokopy len dusevnou/duchovnou pracou, hypnozou...
Nepojdem si dat vysetrit ani candidu. Zbytocne, ked som ju mal aj pocas ketozy trvajucej 2-3 roky (lupiny), cize ju mam vycvicenu aj na bielkovinivu vyzivu, tak naco si to dat potvrdit ? Rovno nasadim kokosak, a ine doporucenia ktore si dohladam vo vlakne o candidoze ... A nech mam akukolvek chorobu, bude vo mne existovat, kym radikalne nezmenim svoj pohlad na svet a svoje zvyky v prezivani zivota, a kym nezacnem konecne naplnat svoje lredsavzatia.... Moj zdravotny stav je zapricineny vylucne podvyzivenou dusou a balastom v dusi, nie deficitom zivin v strave, nie znecistenim organizmu...
Dajme tomu, ze by mi zistili nedostatok B12...aj ked ho mam v strave KOPU. Co potom ? Mam dodavat B12 v tabletkach, aj ked ho mam v strave kopu ? TO NEBUDE RIESENIE....Riesenim bude totalna zmena mojho "bioprocesoru"...a na zaklade toho bude moja dusa vyzarovat organom pozitivne vibracie, a vsetko zo stravy pekne vstrebem do kazdej bunky tela.
Treba sa upokojit, REALNE sa dostat do stavu pohody (mat vsetko v pazi, kym nejde o zivot), znizit dolezitost vsetkeho co neviem ovplyvnit (alebo co ide ovplyvnit len velmi tazko) na minimum, na nulu....

ALOPAT, mam ist podla teba do toho labaku zistit aky typ anemie mam ? Kaslat na to, se ? MAM JU. Ma ju mamka, mal ju otec (kym zil), mam ju ja (aj podla duchovnych pricin to sedi, nie len podla telesnycb priznakov). Zbytocne vyhodenych 28Eur, hlavne, ked penazi nazvys nemam. Radsej dam peniaze na hypnozu. Ta bude riesit problem OD KORENA.

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2019 3:32 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Nick: Já samozřejmě netuším co je u tebe příčina a co důsledek. Jen na sobě mám odpozorované jak neuvěřitelný má vliv aktuální obsah mých střev na to jak se psychicky cítím. Začal jsem si to uvědomovat, když jsme si všiml, že mi můj vlastní jogurt zlepšuje náladu. Když jsem dietně zhřešil, tak se to za půl dne začalo projevovat na psychice a zlepšilo se to, když jsem obsah střev vypustil, že se mi po dietním zhřešení zpomalí vyprazdňování s tím také souvisí. Když se nakrmím něčím, co by mělo fungovat antiparaziticky (naposledy smoothie špenát+mrkev s obsahem dýňových semínek, lněných semínek, lněného oleje, kurkumy a pepře), tak také následuje lehká zácpa a psychika pod psa. A zlepšení psychiky nastává pár minut po té, co výsledný produkt odejde z těla ven.
Takže minimálně u mě platí, že psychika mě sice umí podlomit zdravotně, ale zcela zřetelně to funguje i naopak.

Co se týče typu anémie, možná z toho Alopat dokáže poznat jakým mechanismem ta anemie vzniká. Minimálně z toho půjde poznat, zda potřebuješ doplňovat B12, zda nemá smysl zkusit zaútočit na šmejdy mědí a podobně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2019 7:24 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Pefi : Ja mám pravidelnú stolicu, vetry nemám zapáchajúce (sú akoby len vzduch zo žalúdku premiestnený do hrubého čreva), a osobne cítim, že u mňa za moju náladu môže len a jedine to, ako som si posr*l život svojou sociálnou neaktivitou, zlými rozhodnutiami, atď. V tom mám jasno - u seba \":)\"
Čo sa medi týka, podľa vlasovky mám +2 či +3% medi "nad normu", takže nedostatkom medi netrpím.

Vyšetriť anémiu som si nakoniec dnes dať nešiel (ospravedlnil som sa mailom), práve z dôvodu, že som názoru, že by ma znova riešenie tohto probému nejakými "doplnkami stravy" vzdialilo od toho, aby som sa zmenil ako osoba, aby som zmenil svoje činy/nečiny, svoj pohľad na svet, stal sa pokornejší, otvorenejší...
Chápeš, B12 mám zo stravy naozaj dostatok, veď v oboch jedlách dňa mám kopu živočíšnych bielkovín a tukov... Keď ho mám v krvi (alebo celkovo v tele) náhodou nedostatok, tak jeho dopĺňaním (aj tou najlepšou tabletkovou formou) len potieram problém vyvierajúci z duše. Nemám najmenšej pochybnosti, že U MŇA OSOBNE je za môj zdravotný stav (anémia, nedostatok nejakých minerálov, možný nedostatok nejakých vitamínov) zodpovedná moja psychika, a nie naopak - že by nejaké výživové nedostatky a niečim spôsobené znečistenie organizmu (napríklad kandidou) vznikli ako prvé, a reakciou na ne by boli duševné problémy. Nie, to je vylúčené.
Som rád, že v tom mám jasno.
Len nemám jasno v tom, ako dlho mi bude trvať si vyliečiť telo a dušu zmenou môjho pohľadu na svet, zmenou mojich negatívnych reakcií na udalosti s ktorými prichádzam do styku, a môžem len pevne veriť, že sa mi to podarí keď na tom budem pracovať (čo budem, lebo iné východisko proste nevidím).

Som šťastný že začína jar, pretože to môžem využiť na dlhšie prechádzky, konečne pôjdem do lesa ("šedý" opadaný vyblednutý les ma irituje), a tam sa oplatí prechádzať aj hodinu a pol, dve, tri hodiny...a nie pol hodinu po tom blbom sídlisku, hoci aj keď 2x denne... Ale to je oničom, to sú sídliskové energie, chodník, asfalt, autá (preplnené sídlisko autami, už nemajú kde parkovať)... Je to čerstvejší vzduch než doma, ale žiadna príroda to nie je... a tá mi veľmi chýba. Proste som zistil, že duša "velí" zdraviu/chorobe, a pokiaľ utrpenie duše nie je spôsobené ako výsledok zanesenia organizmu sajrajtom, ale je spôsobené reálnymi udalosťami/bôľmi/absenciami dôležitých vecí v živote, tak zdravie sa neprinavráti ničím iným, než vyriešením svojich duševných/duchovných problémov.
Alopat patrí k tým najlepším radcom na tejto stránke, má veľmi veľké vedomosti ohľadom všetkého "hmotného", ale jeho nedokonalosť je v tom, že v podstate vôbec nevenuje pozornosť duši, a ak hej, tak je presvedčený, že za utrpenie duše môže napadnutie tela nejakými parazitmi, alebo na vine je nedostatočná výživa. Nie je to tak. Existujú predsa aj cigáni z osád, s otrasnou stravou, a niektorí z nich majú vždy úsmev od ucha k uchu, sú kľuďasi, atď... aj keď takmer nemajú čo jesť (alebo jedia cestoviny, olej, pečivo, najlacnejšiu slaninu, najlacnejšie párky, najlacnejšie kurčatá), a je okolo nich plno baktérií, parazitov.
Som skalopevne presvedčený, že parazity napadnú len telo človeka ktorý si "dosr*l" dušu zlými rozhodnutiami, zlým myslením, dlhodobou absenciou konania vecí ktoré túži vykonávať, a takým spôsobom oslabil energetické pole svojho tela až natoľko, že ho postihnú rôzne choroby... No a to je môj prípad... Ešte môžem byť rád že mám špičkovú stravu a detox, a vďaka tomu na tom nie som horšie... \":D\"

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2019 12:56 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Nick: Je to tvůj boj. Nicméně můj anemický příbuzný jedl normálně, anemický byl, v krvi se mu našla abnormálně vysoká hladina B12, aniž by kdy bral vitamíny - jeho tělo neumělo B12 využít a nejspíš proto byl anemický. Takže rozbor krve může ukázat něco, co by člověka nenapadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2019 6:35 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Pefi : ked jeho telo nevedelo vyuzit abnormalne mnozstvo B12 z krvi, ako to riesil ? ... Hadam nie B12 tabletkami...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2019 6:45 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Jednorazovy_Nick píše:
Pefi : ked jeho telo nevedelo vyuzit abnormalne mnozstvo B12 z krvi, ako to riesil ? ... Hadam nie B12 tabletkami...

No tak nejspíš asi B12 ve formě Methylu, aby B12 doplnil. Nebo ty myslíš jak to rozhýbal zpět, aby tělo vstřebávalo B12 ze stravy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2019 9:51 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jednorazovy_Nick píše:
Normalne rozmyslam,

Este som ti zabudol poradit jednu vec, co ma napadla az potom, ohladom toho zeleza a vitaminu C. Kiwi.
Mozes zjest jedno kiwi po zivocisnom jedle, lebo obsahuje enzym, co pomaha stiepit bielkoviny, a najma tie zivocisne. Takisto obsahuje hojne vitaminu C. Takze pomoze vstrebat aj zelezo. Jedno kiwi nieje zas taky velky zdroj sacharidov, takze toto by mohlo byt dobre. Len si treba opat vyplachnut zuby. Tak ako grapfruit, ananas, i kiwi dost nici zubnu sklovinu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2019 11:09 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Xion, ku kazdemu jedlu mam 1 tobolku "Plant Enzymes", a 40kvapiek HCL \":)\"
Chyba bude fakt v dusevnej rovine... Dusevna pricina anemie. Samozrejme ta anemia sa musi nejak nadobudnut... Nie je to lusknutim prstu typu "...tak, vstrebal si vsetko vdaka enzymom a HCL, ale ja, tvoja dusa, to zelezo (a mozno aj B12-tku) vymazem z tvojej krvi alebo z tvojich tkaniv, pretoze si ZISIEL z cesty..."...
Skor mi to pride tak, ze trapiaca sa dusa mi zablokuje vstrebavanie..... Chapes... "Nevstrebavas take a take zivotne udalosti, nedovolis mi realizovat sa, tak nebudes vstrebavat zelezo...." ... Logiku to celkom dava....

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2019 1:15 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Zatím velmi dobrá zkušenost s večerní konzumací čerstvé papáji. Podaná před spaním startuje metabolické procesy a zkracuje dobu spánku. Chutný a zdravotně naprosto okouzlující ovocný plod. Vydlabaná semínka smíchaná s medem lze použít jako antiparazitikum Kam se hrabe lahodný čerstvý ananas a aromatický cukrový meloun, konečně dosažen měřitelný efekt jako u dýňového (čistě semínkového) bochníku.

http://pennstatehershey.adam.com/content.aspx?productId=107&pid=33&gid=000097

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2019 5:36 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Alopat píše:
Zatím velmi dobrá zkušenost s večerní konzumací čerstvé papáji. Podaná před spaním startuje metabolické procesy a zkracuje dobu spánku. Chutný a zdravotně naprosto okouzlující ovocný plod. Vydlabaná semínka smíchaná s medem lze použít jako antiparazitikum Kam se hrabe lahodný čerstvý ananas a aromatický cukrový meloun, konečně dosažen měřitelný efekt jako u dýňového (čistě semínkového) bochníku.

http://pennstatehershey.adam.com/content.aspx?productId=107&pid=33&gid=000097

Ano, ale papaja je velmi draha. Vela z nas riesi aj cenu, lebo nezaraba majland. Priemerne velka papaja stoji 2 euro, nema ani kilo, ked odratas odpad, tak mozno tak 300gramov cistej hmoty. Cize 6 eur za kilo. Dalej zle sa s nou robi. Ked ju uz otvoris, musis ju zjest behom dna. Ked chces mat papaju kazdy den, tak povedzme musis kazdy druhy den otvorit novu. To znamena 15 papaji za mesiac = 30 eur. To je uz ultra drahe, za jedno ovocie tolko platit. Ja sa chcem stravovat lacno, aby som si nezvykol na luxus, ked pride kriza, a tak mat vydavky za jedlo do 60 eur mesacne. Predsa nedam polovicu len za papaju.

Naproti tomu kiwi je akurat tak velke, ze jedno das po jedle, a super. Dobre sa snim pracuje, dokupujes priebezne, ked je niekde akcia. Byvaju za 20 centov kus, tak si to prerataj. 6-12 eur mesacne. 3-5x lacnejsie nez papaja.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz