Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát srp 17, 2018 6:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tamariška píše:
Ďakujem za odpoveď, budem sa snažiť o zelené čísla. Niekedy ma vystraší 499 % pri dvoch mrkvičkách.

No u těch betakarotenů a dalších provitamínů skupiny A je to docela blbě definováno, tím se moc nezabývejte, tam mají lidé i tisíce procent, já se bavím pouze o vitamínech skupiny B.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob srp 18, 2018 9:24 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
pefi píše:
B12 v krvi může klamat, pokud laboratoř detekuje všechny cobalaminy a ne jen ty aktivní. Člověk může mít značný nadbytek neaktivních forem cobalaminu a současně deficit aktivní formy. Suplementovat se má proto buď methylcobalamin nebo hydroxicobalamin. Cyanocobalamin může, ale také nemusí fungovat.

Pokud je v krvi B12 málo, tak je deficit B12 jasný. Pokud však je B12 normálně nebo i nadbytek, tak to vůbec nemusí znamenat, že má tělo B12 skutečně dost. Nepřímým indikátorem, že má tělo B12 skutečně dostatek jsou správné hladiny MMA (Methylmalonic acid a homocysteinu (tHcy).
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3257642/

B12 se špatně vstřebává, proto se doporučují cucací tabletky methylcobalaminu, kdy se část vstřebává pod jazykem.
Testovala vám lékařka hladinu folátů v krvi ? To s B12 může souviset.

Jiný zdroj benfothiaminu, než Milgammu, jsem na našem trhu nenašel.
B6 je lepší brát v podobě P5P, případně jako kombinaci obou forem pyridoxin HCl a P5P.

Hodnoty z krve si musíte interpretovat sama, protože to co lékaří považují za "v normě", bývá hodně daleko od optima pro lidské tělo.

Zde jsou další tipy co by vám mohlo pomoci:
https://medium.com/@SpeedyReads/quantum ... 14b5808172

Ten benfotiamine podla tohto clanku nieje rozpustny v tuku, ale enzymi z neho urobia latku, ktora je rozpustna v tukoch a tak prechadza bunkami lepsie. Pisu tam, ze ma az 5x lepsiu vstrebatelnost, nez bezny vitamin B1. Treba si to preratat, ci nieje viac ako 5x drahsi, potom sa to oplati.

https://aor.ca/blog/bioactive-forms-nut ... ated-equal

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2018 7:28 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
pefi píše:
Zde jsou další tipy co by vám mohlo pomoci:
https://medium.com/@SpeedyReads/quantum ... 14b5808172

Ďakujem,
aj tie aminokyseliny by možno bolo dobre dopĺňať, len sa v tom musím viac zorientovať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2018 7:37 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
Xion píše:
Ten benfotiamine podla tohto clanku nieje rozpustny v tuku, ale enzymi z neho urobia latku, ktora je rozpustna v tukoch a tak prechadza bunkami lepsie. Pisu tam, ze ma az 5x lepsiu vstrebatelnost, nez bezny vitamin B1. Treba si to preratat, ci nieje viac ako 5x drahsi, potom sa to oplati.

https://aor.ca/blog/bioactive-forms-nut ... ated-equal

Ďakujem za reakciu, na Swanson.sk som našla benfotiamin s celkom výhodnou cenou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2018 6:26 pm 
Offline

Registrován: sob čer 23, 2018 12:56 pm
Příspěvky: 3
Zdravím, jakou formu doplňování vitamínů B byste doporučil, které by zároveň nehatila produkci ceruloplasminu ? Přemýšlím o pargavitu, popř. znáte nějaký lepší zdroj ? Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2018 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Rober_Fr":1d9si476]Zdravím, jakou formu doplňování vitamínů B byste doporučil, které by zároveň nehatila produkci ceruloplasminu ? Přemýšlím o pargavitu, popř. znáte nějaký lepší zdroj ? Díky moc[/quote:1d9si476]
Vše z potravin nijak neškodí a ceruloplazmin nesnižuje, tedy si můžete vybrat jakýkoliv zdroj potravy bohatý na tyto vitamíny a asi nejkomplexnější jsou

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte zář 11, 2018 12:54 pm 
Offline

Registrován: úte zář 11, 2018 12:52 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den.
Já doporučuji tyto bylinné extrakty -https://drkh.cz/produkt/vaccinokid
Je to čistě přírodní a maji produkty skoro na vše. A je to vhodné i pro děti..takže tak \":)\"
Léčím tim vše


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte zář 11, 2018 1:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
terezagekova píše:
Dobrý den.
Já doporučuji tyto bylinné extrakty -https://drkh.cz/produkt/vaccinokid
Je to čistě přírodní a maji produkty skoro na vše. A je to vhodné i pro děti..takže tak \":)\"
Léčím tim vše

No když přehlédnu že jde o reklamu což v pravidlech je zakázáno, tak faktická poznámka k umístění. Vám to co nabízíte připadá jako minerál, vitamín, nebo enzym? Další věc je cena kdy v ceně té male lahvičky mnohdy člověk pořídí velké balení originální byliny, kde je zpravidla efektivita působení nesrovnatelně lepší než u výtažků, tedy asi tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2018 3:34 pm 
Offline

Registrován: stř čer 15, 2016 2:52 pm
Příspěvky: 51
Dobrý den,

měl jsem problémy se sliznicemi a neurologické p.. Tak jsem zapátral a z vlasovky mi vyšel nízký křemík. Ten sem doplnil a pomohlo mi to dost hlavně na sliznice, ale začal jsem potřebovat b-komplex forte. Pokud ho beru, moje neuro problémy jsou na 20%. Jakmile ho přestanu brát tak se to výrazně zhoršuje. Takže jsem zapátral dál a zjistil sem že mám nízký ceruloplasmin a ten může být odpovědný za zbytek mých obtíží, jenže jak píšete na foru, když budu brát b-komplex, nikdy se nezvedne. Což mě vede k tomu nahradit ho přírodní formou.

Otázka ale je, co když problém není jen ceruloplasmin, co když něco způsobuje že mám zvýšenou potřebu vitaminu B, krom mých neuro obtíží. Znáte nějaké další problémy které mi mohly ujít které by vedly ke zvýšené spotřebě nebo nějaké špatné tvorbě a zpracování bček ? P.S. psychicky jsem zcela v klidu takže tudy cesta nevede

Děkuji za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2018 4:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="ondra258":fsljtj7c]Dobrý den,

měl jsem problémy se sliznicemi a neurologické p.. Tak jsem zapátral a z vlasovky mi vyšel nízký křemík. Ten sem doplnil a pomohlo mi to dost hlavně na sliznice, ale začal jsem potřebovat b-komplex forte. Pokud ho beru, moje neuro problémy jsou na 20%. Jakmile ho přestanu brát tak se to výrazně zhoršuje. Takže jsem zapátral dál a zjistil sem že mám nízký ceruloplasmin a ten může být odpovědný za zbytek mých obtíží, jenže jak píšete na foru, když budu brát b-komplex, nikdy se nezvedne. Což mě vede k tomu nahradit ho přírodní formou.

Otázka ale je, co když problém není jen ceruloplasmin, co když něco způsobuje že mám zvýšenou potřebu vitaminu B, krom mých neuro obtíží. Znáte nějaké další problémy které mi mohly ujít které by vedly ke zvýšené spotřebě nebo nějaké špatné tvorbě a zpracování bček ? P.S. psychicky jsem zcela v klidu takže tudy cesta nevede

Děkuji za odpovědi[/quote:fsljtj7c]
Většinou za tím bývá mizerný mikrobiom střeva a šmejdi co tam nemají co dělat rejdí tím vytvářejí vnitřní stres a blokují živiny které se jim nehodí. Jednou z nich je měď a další která je obecně těžce deficitní je retinol vitamín A. Vše jde dodat pomocí jediné potraviny a to jsou

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2018 7:00 pm 
Offline

Registrován: stř čer 15, 2016 2:52 pm
Příspěvky: 51
[quote="Jarda":laycreh8]Většinou za tím bývá mizerný mikrobiom střeva a šmejdi co tam nemají co dělat rejdí tím vytvářejí vnitřní stres a blokují živiny které se jim nehodí. Jednou z nich je měď a další která je obecně těžce deficitní je retinol vitamín A. Vše jde dodat pomocí jediné potraviny a to jsou

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2018 8:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ondra258 píše:
To zní jako dobrý popis ten vnitřní stres. Možná Vám ještě řeknou něco informace že jsem zkoušel následující doplňky a měl jsem stejnou "stresovou situaci" která vyžadovala více Bček na (od nejhorší po nejlehčí): Mn, Cr, Cu,Ca, glycin, Zn. Dá se z toho něco vyčíst ?

Většina uvedených látek buď likviduje šmejdy, nebo spouští methylaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2018 10:41 pm 
Offline

Registrován: stř čer 15, 2016 2:52 pm
Příspěvky: 51
[quote="Jarda":w0u2u0f5]Většina uvedených látek buď likviduje šmejdy, nebo spouští methylaci.[/quote:w0u2u0f5]
Takže ted mi nezbývá než "brát

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř zář 26, 2018 12:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="ondra258":1uc1dnx9]Takže ted mi nezbývá než "brát

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob zář 29, 2018 3:54 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
[quote="ondra258":2zpc0mcz] zjistil sem že mám nízký ceruloplasmin a ten může být odpovědný za zbytek mých obtíží, jenže jak píšete na foru, když budu brát b-komplex, nikdy se nezvedne. [/quote:2zpc0mcz]
Otázka je proč máte nízký ceruloplasmin. Může to být proto, že máte málo biologicky dostupné mědi nebo nadbytek bionedostupné. Může to být i proto, že máte máte značný deficit vitamínu A - ceruloplasmin vyrábí

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz