Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 02, 2024 8:20 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 11:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
[quote="DJ_IRK":ah08ig0s]Chtěl jsem poukázat na skutečnost, že člověk při svém daném stylu života přichází do styku a konzumuje věci s hodnotou jak vyšší, tak nižší. Tyto energie se poté vzájemně eliminují a "průměrují", a výsledkem je záření jednotlivého člověka.

Jak bylo popsáno, zdravý člověk vyzařuje energii o vlnové délce 6500 Å. Vyhýbáním se věcem a potravinám s energií nižší a vyhledáváním energie s vyšší vlnovou délkou než 6500 Å by mělo zapříčnit nárůst energie člověka jako takového. (Například krmit se pouze čerstvým ovocem a zeleninou, zajídat to pečenými brambory, zapíjet čerstvou přírodní minerálkou a nahřívat se infrazářičem....) \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 13, 2012 2:48 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 21, 2012 11:08 am
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno, Znojmo
Problém je také v tom, že ezoterické disciplíny používají stejné pojmy jako fyzika, ale s jiným nebo posunutým významem. Zářným příkladem je "energie", ve fyzice je to veličina charakterizující schopnost systému konat práci, v ezoterice se druží spíše k vitalitě. Z rukou léčitele zcela nepochybně nevychází tato fyzikální veličina.

Nicméně i v ezoterice máme docela dobré a prakticky použitelné vodítko, jak se v tom vyznat. A tím je kineziologický test, kterým poměrně jednoduše stanovíme, zda nám určitá potravina, určitá věc či určité místo prospívá či nám škodí. A zjistíme, že to, co prospívá jednomu, je neutrální vůči druhému a třetímu a čtvrtému škodí. Bez ohledu na to, co říká teorie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 13, 2012 6:55 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
To je des, co se tady clovek obcas docte.

Jednotkou energie je 1Joule = 1Ws, to s vlnovou delkou merenou v Å nema vubec nic spolecneho.

Clovek vyzaruje cele spektrum energii o ruznych vlnovych delkách, pocinajicich treba generaci tepla v infra oblasti, nebo treba elektrickymi impulsy generovanymi mozkem:

Beta vlny, Alfa vlny, Theta vlny, Delta vlny
Beta vlny (13 - 30 Hz)
Tyto vlny převládají v normálním bdělém stavu vědomí. Při vyšších frekvencích nastávají stresové stavy nebo stavy napětí. Zde probíhá logicko-analytické myšlení, často se projevují neklidem, stresem, zlostí nebo strachem. Pozornost je vedena vně a směřuje k problémům spojeným s okolím.

Alfa vlny (8 - 13 Hz)
Převládají v uvolněných a současně bdělých stavech. Klid a mír bez pocitu ospalosti nebo únavy jsou charakteristické pocity pod vlivem alfa frekvencí. Zde vznikají představy, kreativní řešení problémů a idejí. Mozek pracuje harmonicky a bez vysokých ztrát vzniklých třením.

Theta vlny (4 - 8 Hz)
Tyto mozkové vlny charakterizují stav hlubokého uvolnění, meditace, určité fáze spánku. Při theta frekvencích lze nacházet v bdělém stavu vědomí neobvyklá řešení problémů, mohou nastat hluboké náhledy, rozvoj intuice a vize.

Delta vlny (0 - 4 Hz)
Delta frekvence se vyskytuje hlavně v hlubokém spánku nebo stavu hlubokého uvolnění. Tyto mozkové frekvence doprovázejí procesy obsahující tělesnou regeneraci.

U frekvence pulzu ridicich srdce je to pri 60 tepech za minutu 1Hz.

Jinak podle nejnovejsich poznatku fyziky je hmota pouze jista forma energie.

NECO s absolutne nulovou energii zatim neobjevili, protoze zatim stale plati vzorec Alberta Einsteina [[E = m c2]]. Protoze pokud by byla energie toho NECO nulova, tak by i hmotnost toho NECO musel byt nulova, protoze rychlost svetla je konstanta. Takze to NECO by vlasne bylo NIC. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 13, 2012 8:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
To chce klid. Hlavně se nerozčilovat \</div

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 13, 2012 10:15 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
[quote="Xeelee":29tpufnw]To chce klid. Hlavně se nerozčilovat \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 14, 2012 9:21 am 
Offline

Registrován: čtv čer 21, 2012 11:08 am
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno, Znojmo
inzenyr píše:
Jinak podle nejnovejsich poznatku fyziky je hmota pouze jista forma energie.

NECO s absolutne nulovou energii zatim neobjevili, protoze zatim stale plati vzorec Alberta Einsteina [[E = m c2]]. Protoze pokud by byla energie toho NECO nulova, tak by i hmotnost toho NECO musel byt nulova, protoze rychlost svetla je konstanta. Takze to NECO by vlasne bylo NIC. \":-)\"

Inzenyr

Včera jsem se zmínil trochu výše o tom, že velkým problémem vztahu ezoteriky je používání stejných pojmů, jakých užívá fyzika a technika, ale s posunutým či odlišným významem. Třeba ve výše uvedeném příspěvku (pánové, promiňte mi to hnidopyšství):

"Hmota je pouze jistá forma energie." Zde jsou hmota a energie kategorie jsoucna (nenapadá mne lepší vyjádření)
"E = m c2": Zde je E fyzikální veličina energie a m fyzikální veličina hmotnost. Prosím, všiměte si, hmotnost, ne hmota. A mají se k sobě tak, že hmotnost vyjadřuje určitou vlastnost hmoty.

A ona "nulová energie" je taktéž kategorie jsoucna a není to totéž jako E = O (nula).

Bude-li se to stále zaměňovat či házet do jednoho pytle (oko v plotě = oko v hlavě), nemůžeme se divit, že bude docházet k nedorozumněním, udělováním bludných balvanů a podobným věcem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 14, 2012 3:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
inzenyr píše:
Nejnovejsimi poznatky myslim to, ze hmota je jistou formou energie.

To je pořádně starej poznatek vyplývající z teorie relativity. Samotnej fakt ale moh bejt (a myslím že byů) známej už dřív.
Jirik.TK píše:
Včera jsem se zmínil trochu výše o tom, že velkým problémem vztahu ezoteriky je používání stejných pojmů, jakých užívá fyzika a technika, ale s posunutým či odlišným významem. Třeba ve výše uvedeném příspěvku (pánové, promiňte mi to hnidopyšství):

"Hmota je pouze jistá forma energie." Zde jsou hmota a energie kategorie jsoucna (nenapadá mne lepší vyjádření)
"E = m c2": Zde je E fyzikální veličina energie a m fyzikální veličina hmotnost. Prosím, všiměte si, hmotnost, ne hmota. A mají se k sobě tak, že hmotnost vyjadřuje určitou vlastnost hmoty.

A ona "nulová energie" je taktéž kategorie jsoucna a není to totéž jako E = O (nula).

Bude-li se to stále zaměňovat či házet do jednoho pytle (oko v plotě = oko v hlavě), nemůžeme se divit, že bude docházet k nedorozumněním, udělováním bludných balvanů a podobným věcem.

Včera jsi naprosto chybně definoval co je z fyzikálního pohledu práce. Z toho nejspíš vyplynul názor, že existují různé energie. Nehmotná energie nedává smysl ať se na ni dívám z jakýhokoliv úhlu. Jakoukoliv informaci se dá přenést jen elektromagnetickým vlněním (i mezi léčitelem a pacientem). To je forma energie/hmoty. Kdyby léčitel vyslal k pacientovi nějaký teoretický nehmotný záření, tak jak by něco bez hmotnosti mohlo s čímkoliv co mu stojí v cestě interagovat?

Předpokládejme, že tu je nějaký jsoucno, na jehož principu funguje tebou zmiňovaná esoterika. Mohl bys ho definovat a zdůvodnit, proč si myslíš, že popírá fyzikální zákony? Proč by esoterika nemohla fungovat na fyzikálních principech (přenos elmag. vln)? Proč myslíš, že by na dostatečné vědecké úrovni nešla vysvělit čistě fyzikálně*? To co tu píšeš mi nedává smysl.

* To vyplývá z tebou řečenýho a pokud přijmeme, že jde o přenos energie, tak na dostatečný technologický úrovni bysme měli být schopni jev detekovat a popsat jak funguje.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 14, 2012 5:55 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 21, 2012 11:08 am
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno, Znojmo
Xeelee píše:
Včera jsi naprosto chybně definoval co je z fyzikálního pohledu práce. Z toho nejspíš vyplynul názor, že existují různé energie. Nehmotná energie nedává smysl ať se na ni dívám z jakýhokoliv úhlu. Jakoukoliv informaci se dá přenést jen elektromagnetickým vlněním (i mezi léčitelem a pacientem). To je forma energie/hmoty. Kdyby léčitel vyslal k pacientovi nějaký teoretický nehmotný záření, tak jak by něco bez hmotnosti mohlo s čímkoliv co mu stojí v cestě interagovat?

Předpokládejme, že tu je nějaký jsoucno, na jehož principu funguje tebou zmiňovaná esoterika. Mohl bys ho definovat a zdůvodnit, proč si myslíš, že popírá fyzikální zákony? Proč by esoterika nemohla fungovat na fyzikálních principech (přenos elmag. vln)? Proč myslíš, že by na dostatečné vědecké úrovni nešla vysvělit čistě fyzikálně*? To co tu píšeš mi nedává smysl.

* To vyplývá z tebou řečenýho a pokud přijmeme, že jde o přenos energie, tak na dostatečný technologický úrovni bysme měli být schopni jev detekovat a popsat jak funguje.

"Definoval" jsem energii a nikoli práci, a to ještě v té nejjednodušší podobě. Ale netuším jak jsi přišel na to, že mám za to, že ezoterika nefunguje na fyzikálních zákonech. Naopak, i když za současného stavu znalostí neumíme ještě vše vysvětlit. Poukázal jsem však na zmatené používání fyzikálních pojmů v ezoterice, čiliže to samé slovo nemusí znamenat totéž v ezoterice jako ve fyzice či technice.

Když to trochu nadnesu, tak fyzik říká, že pohybující se auto má kinetickou energii, ezoterik zpravidla říká, že pohybující auto je kinetická energie.

A to, že hmota je jistou formou energie - no já vím, že se to v kdejaké knížce píše a bere se to tak nějak samozřejmě. A svádí se to na Einsteina. Ale kdo z autorů se podíval, jak k tomu Einstein přišel a co svou "slavnou" rovnicí mínil?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 14, 2012 8:15 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Stejně nikdo neví, co je to energie nebo hmotnost ve skutečnosti. Jedno definujeme pomocí druhého a naopak, u těchhle elementárních pojmů se vždycky točíme v kruhu. Fyzika nemůže popsat nějakou skutečnost (a ani se o to nesnaží, to dělá možná filozofie), pouze nějaký jakž takž fungující model toho co vnímáme smysly (tedy pouze model obrazu skutečnosti).

Shrnuto - fráze "hmota je forma energie" je pouze filozofický/ezoterický "blábol", který vůbec nic neříká. Nehledě na to, že E=mc2 nemluví o energii a hmotě, ale o energii a hmotnosti, což jsou spíš jen vlastnosti hmoty, ale co je to vlastně ta hmota, že? \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 14, 2012 8:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jirik.TK píše:
"Definoval" jsem energii a nikoli práci, a to ještě v té nejjednodušší podobě. Ale netuším jak jsi přišel na to, že mám za to, že ezoterika nefunguje na fyzikálních zákonech. Naopak, i když za současného stavu znalostí neumíme ještě vše vysvětlit. Poukázal jsem však na zmatené používání fyzikálních pojmů v ezoterice, čiliže to samé slovo nemusí znamenat totéž v ezoterice jako ve fyzice či technice.

Když to trochu nadnesu, tak fyzik říká, že pohybující se auto má kinetickou energii, ezoterik zpravidla říká, že pohybující auto je kinetická energie.

A to, že hmota je jistou formou energie - no já vím, že se to v kdejaké knížce píše a bere se to tak nějak samozřejmě. A svádí se to na Einsteina. Ale kdo z autorů se podíval, jak k tomu Einstein přišel a co svou "slavnou" rovnicí mínil?

Myslel sem energii. Všechno logicky vyplývá z tvý teze o dvou různých energiích a jedné z nich s nulovou hmotností. Snažil sem se ti vysvětlit, že ve fyzice i ezoterice je energie totožná. Jen se k ní odlišně přistupuje.

Pohybující se auto nemůže bejt kinetická energie protože není pouze kinetickou energií, která sama o sobě existovat nemůže. Vzniká až pohybem jednoho tělesa vůči druhýmu v daný vztažný soustavě.

Tvou poslední otázku nechápu. Rovnicí nic nemínil, prostě mu vyšla a vyplývá z ní strašně moc věcí vč. toho, že hmota je formou energie a naopak.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 14, 2012 8:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
[quote="ravima":1ylsa3e7]Stejně nikdo neví, co je to energie nebo hmotnost ve skutečnosti. Jedno definujeme pomocí druhého a naopak, u těchhle elementárních pojmů se vždycky točíme v kruhu. Fyzika nemůže popsat nějakou skutečnost (a ani se o to nesnaží, to dělá možná filozofie), pouze nějaký jakž takž fungující model toho co vnímáme smysly (tedy pouze model obrazu skutečnosti).

Shrnuto - fráze "hmota je forma energie" je pouze filozofický/ezoterický "blábol", který vůbec nic neříká. Nehledě na to, že E=mc2 nemluví o energii a hmotě, ale o energii a hmotnosti, což jsou spíš jen vlastnosti hmoty, ale co je to vlastně ta hmota, že? \</div

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 14, 2012 9:23 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Xeelee promiň, ale zmatek v tom máš ty (narozdíl třeba od Jirika.TK), obzvlášť ten poslední příspěvek - mohl bych ti vyvrátit úplně každou větu, ale pokud vůbec nerozumíš fyzice (což mám silný dojem), radši bych toho nechal. Se středoškolskými znalostmi "fyziky" (to co se učí na střední nemůžu nazývat fyzikou) se tyto věci dají těžko pochopit z wikipedie a neodborných populárních článků.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 15, 2012 12:02 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
ravima píše:
Xeelee promiň, ale zmatek v tom máš ty (narozdíl třeba od Jirika.TK), obzvlášť ten poslední příspěvek - mohl bych ti vyvrátit úplně každou větu, ale pokud vůbec nerozumíš fyzice (což mám silný dojem), radši bych toho nechal.

Tvý protiargumenty bych si rád přečet. Považování jednoho ze základů fyziky za filosofickej/esoterickej blábol vážně nepobírám.

Jak to co píšeš koresponduje s duální povahou částic? Tzn. že se můžou chovat jako částice, nebo jako vlnění.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 15, 2012 12:57 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
ravima píše:
Xeelee promiň, ale zmatek v tom máš ty (narozdíl třeba od Jirika.TK), obzvlášť ten poslední příspěvek - mohl bych ti vyvrátit úplně každou větu, ale pokud vůbec nerozumíš fyzice (což mám silný dojem), radši bych toho nechal. Se středoškolskými znalostmi "fyziky" (to co se učí na střední nemůžu nazývat fyzikou) se tyto věci dají těžko pochopit z wikipedie a neodborných populárních článků.

Pokud si postupne prectu Vase prispevky, tak smeruji ke konstatovani "Vim, ze nic nevim."

Ani tady se presne nevi, zda tento vyrok pripsat Sokratovi nebo Platonovi.

Z timto konstatovanim bych si ale ja osobne netroufal nekomu neco vyvracet, kdyz podle Vas fyzika popisuje pouze nějaký jakž takž fungující model toho co vnímáme smysly.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 15, 2012 9:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Ja jsem klidny. \":-)\"

Jenom mne udivuje, co dokazi lide v dobe internetu, kdy je mozne bez problemu informace ziskat, jeste tvrdit za bludy.
Staci si zjistit podle vlnove delky o jake kmitoctove pasmo se jedna a vyjde to celkem logicky.

Nejnovejsimi poznatky myslim to, ze hmota je jistou formou energie.
Dokonce se to poznani shoduje s poznatky starych vychodnich ucencu.
Takze pokud lecitel pusobi svoji rukou, tak pusobi pouze jistou formou energie. \":-)\"
To energeticke pusobeni lecitele jsem si vyzkousel na vlastnim tele a byl docela problem tu teplotu vydrzet a necuknout.

Inzenyr

Ono patrně té energie ani nebude více druhů, zřejmě pouze budou asi jenom jiné formy, protože už to působení jednoho člověka na druhého, nebo působení stromu, stravy či prostředí na člověka je zase jen o přenosu energie a patrně stále té samé.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz