Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob črc 30, 2011 5:47 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Igi píše:
Sice sem už nejspíš nechodíte, ale mohlo by to zajímat i někoho jiného. Nejsem si jist, jestli se jedná o elektromagnetické vyzařování(což nejspíš ano, protože i různé pochody v lidském těle jsou na elektrické bázi), tak byste to vyzařování změřil anténou s dobrým ziskem na daných frekvencích, dále citlivý vf zesilovač přivedený do spektrálního analyzátoru. Akorát je tu problém, že na těchto frekvencích vysílají i rádia apod, takže byste to musel měřit v nějaké stíněné komoře.

Trochu fyziky:

http://en.wikipedia.org/wiki/Angstrom

1 m=10 dm=100 cm=1.000 mm=1.000.000 um=1.000.000.000 nm=10.000.000.000Å
nebo obracene
1 Å=0,000.000.000.1m=0,1nm=0,000.1um=0,000.000.1mm=0,000.000.000.01m

Takze pokud se pohybujeme v oblasti 1.000 az 10.000 Å, tak se nejedna o oblast MHz, ale oblast 3.300THz az 330THz, coz je oblast svetelneho a tepelneho zareni.

To uz smysl dava, protoze telo vyzaruje v oblasti tepelneho zareni.

Cituji z clanku: "Zjistili, že lidský organismus emituje vlny v rozsahu 6200 Å až 7000 Å, což odpovídá růžové barvě slunečního spektra."

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ectrum.png

Proto se tam take hovori o mereni techto vlnovych delek spektrometrem. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 30, 2011 6:28 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
inzenyr píše:
Trochu fyziky:

http://en.wikipedia.org/wiki/Angstrom

1 m=10 dm=100 cm=1.000 mm=1.000.000 um=1.000.000.000 nm=10.000.000.000Å
nebo obracene
1 Å=0,000.000.000.1m=0,1nm=0,000.1um=0,000.000.1mm=0,000.000.000.01m

Takze pokud se pohybujeme v oblasti 1.000 az 10.000 Å, tak se nejedna o oblast MHz, ale oblast 3.300THz az 330THz, coz je oblast svetelneho a tepelneho zareni.

To uz smysl dava, protoze telo vyzaruje v oblasti tepelneho zareni.

Cituji z clanku: "Zjistili, že lidský organismus emituje vlny v rozsahu 6200 Å až 7000 Å, což odpovídá růžové barvě slunečního spektra."

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ectrum.png

Proto se tam take hovori o mereni techto vlnovych delek spektrometrem. \":-)\"

Aha, tak to jo. Já četl jen ten příspěvek na fóru, takhle to dává lepší smysl. No tak to už by se dost obtížně měřilo na takových frekvencích..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2011 8:28 pm 
Offline

Registrován: pon lis 07, 2011 8:24 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
velice mě zaujala radiovitalita v potravinách. Jsem laik, ale dá se přístroj nějak vyrobit zakoupit?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 11:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Soptík píše:
Dobrý den,
velice mě zaujala radiovitalita v potravinách. Jsem laik, ale dá se přístroj nějak vyrobit zakoupit?
Děkuji

Tak to vás zklamu, na to je potřeba vybavení za opravdu dlouhé peníze.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2012 6:16 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2012 9:13 pm
Příspěvky: 7
Nejsem sice žádný fyzik, možná se tedy šíleně pletu, ale v úvodním článku mi jedna věc nesedí (nechci ale tímto říct že se jedná o nesmysl, nebo něco podobného, jen mi to nějak nezapadá). Jak se píše o tom, že "...Zjistili třeba, že bulva cukrové řepy vykazuje radiaci 8000 Å, ale kostka cukru z řepy průmyslově vyrobená vykazuje záření téměř neměřitelné, blížící se k nule....." Podle mě, pokud se hodnota veličiny vyjádřené jednotkou Å bude blížit nule - tedy zmenšovat, bude to znamenat zkracování vlnové délky, tedy zvyšování frekvence - a podle mě tedy spíše nárůst energie, než její vymizení.
Podle přepočtu, který tady popsal Igy by vycházelo, že pokud lidský organizmus emituje vlny v rozsahu 6200 až 7000 Å, pak tento člověk bude svítit žlutým až červeným světlem. A pokud bulva cukrové řepy vykazuje radiaci 8000 Å, měla by na dotek hřát, či pálit, protože opět tato vlnová délka odpovídá vlnové délce IR záření.
Z toho mi vyplývá jasná otázka - Záleží tedy jen na vlnové délce, tedy hodnotě veličiny vyjádřené jednotkou Å, nebo i na něčem dalším (třeba na tom co způsobuje, že bežný člověk nevidí kolem lidského těla barevnou záři nebo že cukrová řepa nehřeje; podle mě tedy na amplitudě daného záření)?


Tak a teď kde sem udělal chybu....
Nějak mi to pořád vrtá hlavou, tak se omlouvám, že to tak rozpatlávám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 29, 2012 1:03 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
No, máte skoro pravdu. Nezáříme barvami a potraviny nehřejí, protože to asi není elektromagnetické záření, ale nějaké esoterické kdovíco. Jenom to má odpovídající vlnovou délku.
Zajímavé je, že jak jste správně poznamenal, opravdu zde se považuje nižší vyzařovaná frekvence za lepší, což odporuje snad všem jiným esoterickým teoriím, kde je naopak žádoucí vyšší frekvence, ale asi se jedná zase o frekvence něčeho jiného (čeho, to vám asi nikdo neřekne:-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 29, 2012 10:23 am 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2012 9:13 pm
Příspěvky: 7
ravima píše:
No, máte skoro pravdu. Nezáříme barvami a potraviny nehřejí, protože to asi není elektromagnetické záření, ale nějaké esoterické kdovíco. Jenom to má odpovídající vlnovou délku.
Zajímavé je, že jak jste správně poznamenal, opravdu zde se považuje nižší vyzařovaná frekvence za lepší, což odporuje snad všem jiným esoterickým teoriím, kde je naopak žádoucí vyšší frekvence, ale asi se jedná zase o frekvence něčeho jiného (čeho, to vám asi nikdo neřekne:-)

Tvrzení "....se považuje nižší vyzařovaná frekvence za lepší, což odporuje snad všem jiným esoterickým teoriím...." není zase tak pravda, pokusím se vše trošku rozepsat, snad to bude logické. Jen pozor, neplést si frekvenci s vlnovou délkou. S růstem vlnové délky se frekvence snižuje.

Pokud to "kdovíco" je měřitelné spektometrem, jak je popsáno v úvodním článku, pak by se mělo jednat o elektromagnetické záření. Dle mého názoru lidé nesvítí a potraviny nehřejí kvůli tomu, že se jedná o elmag.záření s tak malou amplitudou - intenzitou, že je běžný člověk nedokáže zaregistrovat (registrují ho pouze velmi citliví jedinci - například senzibilové, kteří kolem člověka vidí barevnou záři, či jakousi auru, podle které dokáží odhadnout mimojiné i zdraví člověka). Jinými slovy: Veličina, kterou zde nazýváme jako radiovitalita není nic jeného než naprosto běžné elektromagnetické vlnění s vlnovou délkou cca 50 - 1200 nanometrů (tedy 500 - 12000 Å)(tedy přesně to samé, co my vnímáme jako UV záření, kterému se vystavujeme při opalování na sluníčku, viditelné světlo a IR záření, které sálá z infrazářičů, infratopidel nebo i z ohně, když opékáme špekáčky.

Této mé teorii by nasvěčoval i fakt, že i zářeřní (s amplitudou tak vysokou, že ho naše tělo rozpozná) s vlnovou délkou menší než 4000 Å (jedná se o UV záření) které lidskému tělu bezpodmínečně škodí, kdežto na druhou stranu záření o vlnové délce vyšší než 7000 Å vnímáme jako teplo, které lidskému tělu do určité míry naopak prospívá. A stejně tak je to i s potravinama. 4000 Å a méně- nepříliš prospěšné jídlo, 4000 - 7000 Å - běžné jídlo, 7000 Å a více - velmi zdravé jídlo.

A jen tak na okraj, pro úplnost věci:
Se snižující se vlnovou délkou energie neklesá, jak je popsáno na úvodní stánce.Právě naopak - energie tohoto záření roste - ovšem jedná se o růst energie která je pro lidské tělo škodlivá (UV záření) na úkor energie pozitivní. Se snižující se vlnovou délkou tedy klesá pouze ta lidskému organizmu prospěšná energie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 29, 2012 7:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
DJ_IRK píše:
Tvrzení "....se považuje nižší vyzařovaná frekvence za lepší, což odporuje snad všem jiným esoterickým teoriím...." není zase tak pravda, pokusím se vše trošku rozepsat, snad to bude logické. Jen pozor, neplést si frekvenci s vlnovou délkou. S růstem vlnové délky se frekvence snižuje.

Pokud to "kdovíco" je měřitelné spektometrem, jak je popsáno v úvodním článku, pak by se mělo jednat o elektromagnetické záření. Dle mého názoru lidé nesvítí a potraviny nehřejí kvůli tomu, že se jedná o elmag.záření s tak malou amplitudou - intenzitou, že je běžný člověk nedokáže zaregistrovat (registrují ho pouze velmi citliví jedinci - například senzibilové, kteří kolem člověka vidí barevnou záři, či jakousi auru, podle které dokáží odhadnout mimojiné i zdraví člověka). Jinými slovy: Veličina, kterou zde nazýváme jako radiovitalita není nic jeného než naprosto běžné elektromagnetické vlnění s vlnovou délkou cca 50 - 1200 nanometrů (tedy 500 - 12000 Å)(tedy přesně to samé, co my vnímáme jako UV záření, kterému se vystavujeme při opalování na sluníčku, viditelné světlo a IR záření, které sálá z infrazářičů, infratopidel nebo i z ohně, když opékáme špekáčky.

Této mé teorii by nasvěčoval i fakt, že i zářeřní (s amplitudou tak vysokou, že ho naše tělo rozpozná) s vlnovou délkou menší než 4000 Å (jedná se o UV záření) které lidskému tělu bezpodmínečně škodí, kdežto na druhou stranu záření o vlnové délce vyšší než 7000 Å vnímáme jako teplo, které lidskému tělu do určité míry naopak prospívá. A stejně tak je to i s potravinama. 4000 Å a méně- nepříliš prospěšné jídlo, 4000 - 7000 Å - běžné jídlo, 7000 Å a více - velmi zdravé jídlo.

A jen tak na okraj, pro úplnost věci:
Se snižující se vlnovou délkou energie neklesá, jak je popsáno na úvodní stánce.Právě naopak - energie tohoto záření roste - ovšem jedná se o růst energie která je pro lidské tělo škodlivá (UV záření) na úkor energie pozitivní. Se snižující se vlnovou délkou tedy klesá pouze ta lidskému organizmu prospěšná energie.

Zhruba stejně, jako jste to nyní popsal, vnímám problém také, mě připadá celá věc jako jakési zakonzervování životodárné energie v tělech lidí, živočichů, rostlin a dalších látek, kterou jsme pak schopni využívat ve svůj prospěch, pokud je hodnota vyšší než ta naše momentální hodnota. Nikdy jsem ovšem věc nepitval do detailů, mě stačí pouze holý fakt, že to funguje a tato energie může člověka léčit, nebo zabíjet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 29, 2012 8:29 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2012 9:13 pm
Příspěvky: 7
[quote="Jarda":329tuvub]
Zhruba stejně, jako jste to nyní popsal, vnímám problém také, mě připadá celá věc jako jakési zakonzervování životodárné energie v tělech lidí, živočichů, rostlin a dalších látek, kterou jsme pak schopni využívat ve svůj prospěch, pokud je hodnota vyšší než ta naše momentální hodnota. Nikdy jsem ovšem věc nepitval do detailů, mě stačí pouze holý fakt, že to funguje a tato energie může člověka léčit, nebo zabíjet.[/quote:329tuvub]

Chtěl jsem poukázat na skutečnost, že člověk při svém daném stylu života přichází do styku a konzumuje věci s hodnotou jak vyšší, tak nižší. Tyto energie se poté vzájemně eliminují a "průměrují", a výsledkem je záření jednotlivého člověka.

Jak bylo popsáno, zdravý člověk vyzařuje energii o vlnové délce 6500 Å. Vyhýbáním se věcem a potravinám s energií nižší a vyhledáváním energie s vyšší vlnovou délkou než 6500 Å by mělo zapříčnit nárůst energie člověka jako takového. (Například krmit se pouze čerstvým ovocem a zeleninou, zajídat to pečenými brambory, zapíjet čerstvou přírodní minerálkou a nahřívat se infrazářičem....) \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 1:03 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
DJ_IRK píše:
Jen by mě zajímalo, jak je to s potravinami typu sůl a mouka. NA jednu stranu je označujete za bílé jedy, ale v úvodním článku píšete, že mořská sůl emituje vlnění délky 9000 Å, nebo "Obilí v celých zrnech to vyhrává, jednak svou vysokou radiací a jednak tím, že tvoří nejobjemnější složku naší výživy. Pšenice září 8 – 9000 Å, pohanka, oves, kukuřice 8500 Å. Vařením obilí jeho radiace stoupá až na 9 – 10000 Å. Čerstvě namleté obilí září jako zrní a kváskový chléb z čerstvě namletého obilí má 9200 Å". Tedy by měly být prospěšné, nemám pravdu?

Nejde jen o energii ale i o spoustu dalších faktorů. Bílé jedy ti můžou dodat energii, ale překyselení z toho plynoucí výhody určitě víc než jen eliminuje.
DJ_IRK píše:
Mě osobně by tedy velice zajímalo, jak se na člověku projeví, a jak to sám na sobě pozná, že jeho tělo nevyzařuje energii o vlnové délce 6500 Å, jako na to byl zvyklý doposud, ale třeba 8000 Å. Tato myšlenka mě velice láká, a myslím že to v brzké době vyzkouším - tedy jako pokus, čistě ze studijních důvodů....

Dá se tohle měřit s běžným lidem dostupnými přístroji? Pro mě je pořád radiovitalita dost abstraktní pojem. Nezměřím si ji, nedokážu zjistit, jak na co reaguju a musím věřit datům, který prý někdo nějak naměřil. Sice mi to dává smysl, ale to ještě neznamená, že to tak opravdu je.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 2:16 am 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2012 9:13 pm
Příspěvky: 7
Xeelee píše:
Dá se tohle měřit s běžným lidem dostupnými přístroji? Pro mě je pořád radiovitalita dost abstraktní pojem. Nezměřím si ji, nedokážu zjistit, jak na co reaguju a musím věřit datům, který prý někdo nějak naměřil. Sice mi to dává smysl, ale to ještě neznamená, že to tak opravdu je.

Podle mě to je měřitelné, ale multimetrem to nejspíš nezměříš, protože se, dle mého názoru, jedná o světlo, případně IR záření (jak sem to popsal výše). Intenzita obou veličin se běžně dá měřit. Problém je pouze v tom, že se jedná o světlo či IR s tak nízkou intenzitou, že to bude chtít kapánek citlivější přístroje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 11:44 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
DJ_IRK píše:
Mě osobně by tedy velice zajímalo, jak se na člověku projeví, a jak to sám na sobě pozná, že jeho tělo nevyzařuje energii o vlnové délce 6500 Å, jako na to byl zvyklý doposud, ale třeba 8000 Å.

A proč, když zdravý člověk má 6500 Å, by větší vlnová délka měla být lepší? Jakékoliv vychýlení ze správné vlnové délky (nemusí to být nutně těch 6500) asi bude špatné - a to jakýmkoliv směrem. Není to rozhodně tak, že čím menší frekvence, tím líp.
DJ_IRK píše:
...zářeřní (s amplitudou tak vysokou, že ho naše tělo rozpozná) s vlnovou délkou menší než 4000 Å (jedná se o UV záření) které lidskému tělu bezpodmínečně škodí, kdežto na druhou stranu záření o vlnové délce vyšší než 7000 Å vnímáme jako teplo, které lidskému tělu do určité míry naopak prospívá.

Každá konkrétní frekvence má jiné účinky a všechny nutně potřebujeme, to vůbec není tak, že některé bezpodmínečně škodí (třeba UV) a jiné prospívá (třeba IR), jde jen o další jejich parametry - hlavně "množství". A vzhledem k tomu, že se tady bavíme o extra malých intenzitách, tak stejně všechno bude úplně jinak než u "normálního" UV/světla/IR atp.
Navíc nejen záření s méně než 4000 Å mohou být škodlivá, co třeba takové mikrovlny (wifi atd.)? Ty mají víc než 10000000 Å, tak to asi budou superzdravé \":-)\" - měly by mi silně zvyšovat tu energii, která se tady nesmyslně měří v Å...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 12:33 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2012 9:13 pm
Příspěvky: 7
ravima píše:
Každá konkrétní frekvence má jiné účinky a všechny nutně potřebujeme, to vůbec není tak, že některé bezpodmínečně škodí (třeba UV) a jiné prospívá (třeba IR), jde jen o další jejich parametry - hlavně "množství". A vzhledem k tomu, že se tady bavíme o extra malých intenzitách, tak stejně všechno bude úplně jinak než u "normálního" UV/světla/IR atp.

Nenapadá mě jediný rozumný důvod, proč by při malých dávkách mělo být všechno úplně jinak než při vyšších. Stejně tak mě teď nenapadá situace, kdy by třeba UV záření mělo být pro lidský organizmus přínosem. Pokud teď pominu situaci, kdy se člověk chce opalovat. A právě proto že se zde jedná o malé intenzity, tak se jedná i o pomalý proces, například, že při pravidelném požívání jídla vyzařujícího UV záření nám energie klesá postupně pomalu, třeba 20let. pokud by šlo o vysokou intenzitu, pak by to zřejmě byl i rychlejší proces. Třeba si představ situaci, kdy člověk spolkne zapnutou UV lampu. To pak bude sakra rychlý proces.
ravima píše:
Navíc nejen záření s méně než 4000 Å mohou být škodlivá, co třeba takové mikrovlny (wifi atd.)? Ty mají víc než 10000000 Å, tak to asi budou superzdravé \":-)\" - měly by mi silně zvyšovat tu energii, která se tady nesmyslně měří v Å...

Já od začátku předpokládal, že se zde bavíme o jídle a bězných věcech se kterými přicházime do styku - tedy v určitém rozpětí frekvencí. Nikde jsem netvrdil že pojídání satelitů, TV antén, mikrovlnek a wifi routerů je zdraví prospěšné. A jen bych si dovolil poopravit: jednotkou Å se neměří energie, ale pouze vlnová délka záření - a to jsou dvě naprosto odlišné věci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 1:49 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
DJ_IRK píše:
Nenapadá mě jediný rozumný důvod, proč by při malých dávkách mělo být všechno úplně jinak než při vyšších.

No ale to tak opravdu je - stejně jako se vším ostatním. Třeba radioaktivní záření v minimálních dávkách rovněž prospívá - pouze aktivuje určité vhodné procesy v buňkách, ale nestihne nic poškodit. Na takových věcech je založena spousta léčebných postupů. Ostatně i jídlo, třeba minerály ve správných dávkách jsou pro život nezbytně nutné (stejně jako i to UV záření), ale ve vyšších dávkách dokážou i spolehlivě zabít.
DJ_IRK píše:
Já od začátku předpokládal, že se zde bavíme o jídle a bězných věcech se kterými přicházime do styku - tedy v určitém rozpětí frekvencí. Nikde jsem netvrdil že pojídání satelitů, TV antén, mikrovlnek a wifi routerů je zdraví prospěšné.

Myslíte si, že k tomu, aby na vás působilo elmag. záření, musíte to (mobil, notebook, atp.) sníst? Opravdu nerozumím... Sám píšete, že považujete za zdravé nahřívat se infrazářičem (to máte maximálně 100 000 Å).
Prostě si zavolejte mobilem a hned do sebe dostanete několik desítek milionů Å. Nebo používejte wifi.
DJ_IRK píše:
A jen bych si dovolil poopravit: jednotkou Å se neměří energie, ale pouze vlnová délka záření - a to jsou dvě naprosto odlišné věci.

No právě - ono to ale vyznívá jako kdyby se tím měřila nějaká energie, nebo intenzita/množství záření. Jarda třeba píše, že něco má záření blízké 0 Å a tedy skoro vůbec nezáří. Nebo že snížením počtu Å se "snižuje" radiace atp. Je toho plný celý ten článek. Ve skutečnosti málo Å znamená akorát větší frekvenci, vyšší vibrace.
Taky mi připadá podezřelé, že se používá jakási jednotka Å - jako kdyby tím někdo chtěl schválně mást. Proč nepoužít obyčejné nanometry ať je jasné o co jde...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 5:47 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2012 9:13 pm
Příspěvky: 7
[quote="ravima":37br49rl]....Ve skutečnosti málo Å znamená akorát větší frekvenci, vyšší vibrace....[/quote:37br49rl]
Přesně to tvrdím taky, že čím méně Å, tím vyšší frekvence a tedy i energie. však jsem to tady tak už popisoval - někde výše.

[quote="ravima":37br49rl]Proč nepoužít obyčejné nanometry ať je jasné o co jde...[/quote:37br49rl]
Možná proto, že vlnová délka světla se uvádí v Angstromech, stejně tak jako v nanometrech. Teda aspoň nám to na základce říkali \</div

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz