Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:43 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nezralé ovoce
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 10:33 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Protože se snažím kvůli kvasince ovoce spíš nejíst, ale zároveň je mi líto ho zcela vyřadit ze svého života, napadlo mě, zdali by nebylo lepší natrhat si teď nezralé hrušky a jablka a uskladnit je. Zatím si z nich dělám džusy, s přidáním zázvoru, a docela to jde \":-)\" Má nezralé ovoce nějaký negativní vliv na zdraví? Nevíte, jak se bude chovat při uskladnění? Asi časem dozraje, že? Ale možná by se mohlo méně kazit než natrhané zralé, ne?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezralé ovoce
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 8:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Protože se snažím kvůli kvasince ovoce spíš nejíst, ale zároveň je mi líto ho zcela vyřadit ze svého života, napadlo mě, zdali by nebylo lepší natrhat si teď nezralé hrušky a jablka a uskladnit je. Zatím si z nich dělám džusy, s přidáním zázvoru, a docela to jde \":-)\" Má nezralé ovoce nějaký negativní vliv na zdraví? Nevíte, jak se bude chovat při uskladnění? Asi časem dozraje, že? Ale možná by se mohlo méně kazit než natrhané zralé, ne?

Nezralé ovoce je silně kyselinotvorné a v těle slušně kvasí, čili to se mě nezdá být dobrý nápad. Také z něho prakticky nic nezískáte, většina látek se uvolní a tvoří až plnou zralostí, to je také důvod, proč mají tyto produkty ze superhypermarketů výživnou hodnotu saharského písku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezralé ovoce
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 8:59 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Nevím, no... dnes ráno jsem vypila půl litru džusu z nedozrálých jablek a hrušek a bylo mi po tom ok. A teď odpoledne jsem zchroustala 2 hrušky a taky dobrý. Přitom mám jinak trávení extrémně přecitlivělé, takže bych se asi dost nepříjemným způsobem dozvěděla, kdyby to nebylo ok.
Samozřejmě jde taky o to, čemu říkáme nezralé ovoce. Mám na mysli fázi, kdy už je po chuti poznat, o jaké ovoce se jedná, je v něm už trošku cukru, ale chuť je stále výrazně méně sladká než u dozrálého ovoce a plod je tvrdší.

Zkusím do sebe někdy v příštích dnech nalít ještě více džusu a měřit pH, co to udělá.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezralé ovoce
PříspěvekNapsal: úte zář 20, 2011 10:13 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ja osobne si myslim, ze aj nezrele ovocie je casto lepsie, nez niektore kyselinotvorne jedla. Hlavne v odstavenom stave som si tiez na sebe vsimol, ze vacsinou nesposobi problemy. Mozno prave kvoli tomu, ze tam nema co kvasit... proste kyseliny sa vstrebaju do krvi, a pokial niesi dehydrovana, vylucis ich. Spolu s nimi sa vsak vstrebe aj ta horda vitaminov, a kvalitna voda obsiahnuta v ovoci. Co je podstatne lepsi stav, ako dat si napriklad chlieb z bielej muky. Ten kvasi tiez, prekyseli organizmus tiez, lenze neobsahuje ziadnu vodu, a prakticky ziadne hodnotne latky. Myslim, ze tu na plnej ciare vyhrava stava z nezreleho ovocia.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezralé ovoce
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 9:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ja osobne si myslim, ze aj nezrele ovocie je casto lepsie, nez niektore kyselinotvorne jedla. Hlavne v odstavenom stave som si tiez na sebe vsimol, ze vacsinou nesposobi problemy. Mozno prave kvoli tomu, ze tam nema co kvasit... proste kyseliny sa vstrebaju do krvi, a pokial niesi dehydrovana, vylucis ich. Spolu s nimi sa vsak vstrebe aj ta horda vitaminov, a kvalitna voda obsiahnuta v ovoci. Co je podstatne lepsi stav, ako dat si napriklad chlieb z bielej muky. Ten kvasi tiez, prekyseli organizmus tiez, lenze neobsahuje ziadnu vodu, a prakticky ziadne hodnotne latky. Myslim, ze tu na plnej ciare vyhrava stava z nezreleho ovocia.

Tak, že to bude zdravější než buchty, tak o tom není třeba polemizovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezralé ovoce
PříspěvekNapsal: sob kvě 06, 2017 10:19 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Pane Jardo, píšete, že nezdralé ovoce se nemá konzumovat, ale u papáyi zase píšete, že se má konzumovat zelená nezralá. Tak kdo se v tom má pak vyznat? \":roll:\"

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezralé ovoce
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 10:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Pane Jardo, píšete, že nezdralé ovoce se nemá konzumovat, ale u papáyi zase píšete, že se má konzumovat zelená nezralá. Tak kdo se v tom má pak vyznat? \":roll:\"

Děkuji.

Co na tom hledáte stále za složitosti, prostě papain je více obsažen v nezralém plodu, ale jinak je nezralé ovoce plné kyselin, což člověku dobře nedělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezralé ovoce
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 1:11 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
U ananasu je to tiez tak, ze nezrely obsahuje viac bromelainu, ako zrely. Ale i tak, si myslim, ze by sa malo jest ovocie zrele. Lepsie potom ten bromelin/papain doplnit tabletkami.
Robi sa to tak, ze sa ziskava aj zo supky, aj z toho stredu ananasu a urobi sa vytazok. Tymto sposobom sa nemusi jest nezrele ovocie, hoci ten bromelin sa ziskava z nezreleho plodu, lebo je to tak vyhodnejsie.

Druha moznost je odstavit nezrely ananas, aj s tym stredom samozrejme.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezralé ovoce
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 9:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
U ananasu je to tiez tak, ze nezrely obsahuje viac bromelainu, ako zrely. Ale i tak, si myslim, ze by sa malo jest ovocie zrele. Lepsie potom ten bromelin/papain doplnit tabletkami.
Robi sa to tak, ze sa ziskava aj zo supky, aj z toho stredu ananasu a urobi sa vytazok. Tymto sposobom sa nemusi jest nezrele ovocie, hoci ten bromelin sa ziskava z nezreleho plodu, lebo je to tak vyhodnejsie.

Druha moznost je odstavit nezrely ananas, aj s tym stredom samozrejme.

To je pravda, navíc ananas je tak silný že některým jedincům může i poleptat sliznice a nejde o nic příjemného. Rozumné množství celkem nevadí, ale ve velkém množství dokáže likvidovat i parazity, zvláště ve spojení s dýňovým semínkem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz