Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 30  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2010 5:43 pm 
Dobrý den. Chci se zeptat jestli se může stát, že je organismus najednou překyselený z důvodu přechodu na syrovou stravu? Myslím tím to, že tělo se začíná čistit, uvolnuje tak škodlivé látky do organismu a to se projeví i na PH moči?Pokud ano, za jak dlouho se přibližně srovná, pokud jím zásadotvorné potraviny? Díky za odpoved.
Ještě jeden dotaz. Dokud jsem jedla nezdravě, kuřecí maso, ryby, brambory, celoz. těstoviny, pečivo, rýži, pohybovalo se moje Ph moči ráno a večer v normě, ale jakmile jsem přešla na ovoce, zeleninu, ovocné štávy, prostě syrovou stravu, je moje Ph moči nízké a během dne se nezvyšuje. Taky se necítím moc dobře, hlavně k večeru. Nedokážu si to vysvětlit???


Nahoru
  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2010 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den. Chci se zeptat jestli se může stát, že je organismus najednou překyselený z důvodu přechodu na syrovou stravu? Myslím tím to, že tělo se začíná čistit, uvolnuje tak škodlivé látky do organismu a to se projeví i na PH moči?Pokud ano, za jak dlouho se přibližně srovná, pokud jím zásadotvorné potraviny? Díky za odpoved.
Ještě jeden dotaz. Dokud jsem jedla nezdravě, kuřecí maso, ryby, brambory, celoz. těstoviny, pečivo, rýži, pohybovalo se moje Ph moči ráno a večer v normě, ale jakmile jsem přešla na ovoce, zeleninu, ovocné štávy, prostě syrovou stravu, je moje Ph moči nízké a během dne se nezvyšuje. Taky se necítím moc dobře, hlavně k večeru. Nedokážu si to vysvětlit???

Za tím žádnou složitost není třeba hledat, tělo si prostě zásady vykompenzuje s nastřádanými kyselinami a začne rovnat váhu na přirozenou fyziologickou úroveň. Člověk jak se zbavuje kyselin tak zpravidla dost ztrácí váhu a součastně vylučuje množství nastřádaných kyselin, které se při tom uvolňují. Trvá to tak dlouho, dokud se nadbytečných kyselin nezbaví a to dost záleží na výchozím stavu a případné nadváze. Pokud jste jedla kyselinotvorná jídla, tak se tělo kyselin nemohlo zbavovat a pH skutečně zdánlivě může souhlasit ráno a večer, ale je otázkou zda tam byl také v pořádku odpolední stav na pH vyšším než 7 pH, což je nutné pro acidobazický píst. Odpoledne to pH vyžeňte nad 7 pH okurkovou šťávou, nebo případně i jedlou sodou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 4:03 pm 
Offline

Registrován: stř úno 17, 2010 3:42 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, mám překyselený organismus. Je nějaká rada jak a co dodržovat, aby se Ph dostalo zase do normálu. Vím o zásaditých a kyselinotvorných potravinách, ale stačí dodržovat jen stravu, když ten problém už tady je? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 4:13 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Michaela píše:
Dobrý den, mám překyselený organismus. Je nějaká rada jak a co dodržovat, aby se Ph dostalo zase do normálu. Vím o zásaditých a kyselinotvorných potravinách, ale stačí dodržovat jen stravu, když ten problém už tady je? Děkuji

Co tak precitat clanok a tuto diskusiu, hmm?? \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 6:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Michaela píše:
Dobrý den, mám překyselený organismus. Je nějaká rada jak a co dodržovat, aby se Ph dostalo zase do normálu. Vím o zásaditých a kyselinotvorných potravinách, ale stačí dodržovat jen stravu, když ten problém už tady je? Děkuji

Xion vám radí dobře o pH v organizmu jsou nakonec celé tyto stránky, ale pokud jste v acidóze a chcete se jí zbavit, tak si dejte pár dní monodietu na okurkách a okurkové šťávě. Okurka má pH 9 a rychle vás srovná, ale jak přestanete, tak se to zase rozhodí a musíte to průběžně sledovat pomocí pravidelných náměrů. Pokud by se vám to nezdálo dost rychlé, tak rozmíchejte cca 5-8 g jedlé sody do 0,4 litru teplé vody a vypijte. Po tomto se vaše pH pohne skoro okamžitě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 12:32 pm 
Offline

Registrován: pát bře 12, 2010 4:52 pm
Příspěvky: 68
Dobrý den,
snažím se připravovat jídlo pro svou rodinu co nejlépe. Manžel a starší syn vyžadují chleba a tepelně upravovanou stravu. Peču tedy vlastní chléb z převážně celozrnné mouky a přidávám do něj velké množství rozemletých semen, hlavně sezam, len a slunečnici. Lněné rozemleté semínko si sypou i do jogurtů. Má smysl semeno v pečeném chlebu ? Jak bych mohla vylepšit kvalitu tepelně upravované potravy potravy ?
Díky Michala


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 2:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
MICHALA píše:
Dobrý den,
snažím se připravovat jídlo pro svou rodinu co nejlépe. Manžel a starší syn vyžadují chleba a tepelně upravovanou stravu. Peču tedy vlastní chléb z převážně celozrnné mouky a přidávám do něj velké množství rozemletých semen, hlavně sezam, len a slunečnici. Lněné rozemleté semínko si sypou i do jogurtů. Má smysl semeno v pečeném chlebu ? Jak bych mohla vylepšit kvalitu tepelně upravované potravy potravy ?
Díky Michala

Nie som si istá, či si tu správne. Na týchto stránkach sa zameriavame na presný opak toho, čo žiadaš a to ako vôbec nevylepšovať varenú stravu, teda ju vôbec nejesť a snažíme sa prejsť na nevarenú. Polovičné riešenie ako jesť čo najmenej škodlivé a pritom variť je určite lepšie ako nič nerobiť pre zdravie, ale možno keby si začala čítaním úvodných textov, a potom niektorých poučných príspevkov v mnohých tunajších vláknach, tam máš všetko pekne zhrnuté a spočítané, kam by sme sa mali dopracovať bez varenej stravy \":)\". Pozitívne je aj to, že si sa začala zaujímať o to, že treba niečo zmeniť, aj to už je veľký úspech.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 8:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MICHALA píše:
Dobrý den,
snažím se připravovat jídlo pro svou rodinu co nejlépe. Manžel a starší syn vyžadují chleba a tepelně upravovanou stravu. Peču tedy vlastní chléb z převážně celozrnné mouky a přidávám do něj velké množství rozemletých semen, hlavně sezam, len a slunečnici. Lněné rozemleté semínko si sypou i do jogurtů. Má smysl semeno v pečeném chlebu ? Jak bych mohla vylepšit kvalitu tepelně upravované potravy potravy ?
Díky Michala

Kvalitu tepelně upravených potravin vylepšíte jejich neupravováním, ale to asi víte. Pokud to již nutně musíte jíst, což je vždy málo vhodné, tak je potřeba aby celkový podíl syrové stravy byl minimálně 50 %, optimálně 75-85 % váhového poměru celkového objemu stravy. Jednoznačně nepoužívat běžnou kuchyňskou sůl, také jakékoliv konzervanty a éčka ze svého jídelníčku škrtnout.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2010 11:11 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Vcera okolo stvrtej som bol na slavnosti a bola tam aj hostina, varene jedlo, a na to sladke dezerty, proste som sa poriadne nahadzal, jedno cez druhe. Potom vecer okolo 22:00 som mal pol litra zeleninovej stavy. Potom 23:00 kupel v MMS. Pocas poobedia az do vecera som takisto zobral 10 kvapiek MMS v 3 davkach.
No a meral som si pH moci dnes o 10:30 a hodnota bola cez 8 (nestacila stupnica do \"8)\", odhadujem, ze to mohlo byt tak 8,2-8,4. Tak tomuto nechapem, z coho mohol byt moc tak zasadity?
Myslite, ze to sposobil kupel v MMS? Cital som totiz, ze ked zomiera kandida, zaplavuje telo alkalickymi toxinmi. Mohlo by to byt kvoli tomu, ze to MMS nieco likvidovalo, a to zaplavilo telo alkalickymi latkami?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2010 1:23 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Xion píše:
Vcera okolo stvrtej som bol na slavnosti a bola tam aj hostina, varene jedlo, a na to sladke dezerty, proste som sa poriadne nahadzal, jedno cez druhe. Potom vecer okolo 22:00 som mal pol litra zeleninovej stavy. Potom 23:00 kupel v MMS. Pocas poobedia az do vecera som takisto zobral 10 kvapiek MMS v 3 davkach.
No a meral som si pH moci dnes o 10:30 a hodnota bola cez 8 (nestacila stupnica do \"8)\", odhadujem, ze to mohlo byt tak 8,2-8,4. Tak tomuto nechapem, z coho mohol byt moc tak zasadity?
Myslite, ze to sposobil kupel v MMS? Cital som totiz, ze ked zomiera kandida, zaplavuje telo alkalickymi toxinmi. Mohlo by to byt kvoli tomu, ze to MMS nieco likvidovalo, a to zaplavilo telo alkalickymi latkami?

Tiež ako som tu písal mávam po nezdravých jedlách pH medzi 7,5-8,0. Neriešim to a jem prevažne zdravo.
Edit: dokonca pri služobke a ceste z amsterdamu na SK tak ranajky boli ovocie, cely cas pH okolo 6. Potom po prejazde cez CZ sme neodolali tradičnému knedlo vepřo zelo a o 2h pH 7,5. A to som 13h sedel v aute,ciže žiaden pohyb. Prestal som to riešiť a prevažne jem zdravo aj keď napr. dnes po udených krkovičkách, chleboch, zákuskoch a na obed kačica a kava tak teraz som si meral pH a papierik fialovy. Takže u mňa tak. Ale zas to vedie k ekzemom a obezite a tak robim prehrešok ale len fakt takto vynimočne ako sú oslavy alebo velka noc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2010 3:45 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
mohy píše:
Tiež ako som tu písal mávam po nezdravých jedlách pH medzi 7,5-8,0. Neriešim to a jem prevažne zdravo.
Edit: dokonca pri služobke a ceste z amsterdamu na SK tak ranajky boli ovocie, cely cas pH okolo 6. Potom po prejazde cez CZ sme neodolali tradičnému knedlo vepřo zelo a o 2h pH 7,5. A to som 13h sedel v aute,ciže žiaden pohyb. Prestal som to riešiť a prevažne jem zdravo aj keď napr. dnes po udených krkovičkách, chleboch, zákuskoch a na obed kačica a kava tak teraz som si meral pH a papierik fialovy. Takže u mňa tak. Ale zas to vedie k ekzemom a obezite a tak robim prehrešok ale len fakt takto vynimočne ako sú oslavy alebo velka noc.

mohy, lenze ja si meram pH, a take vysoke som prakticky este nemal. Cely dzusovy post (17 dni) sa pohybovalo okolo 7 stabilne. Ale medzi 7,5 a 8,5 je brutalny rozdiel. To nieje akoze je to o trochu zasaditejsie, to je uz 10x zasaditejsie. Navyse, nieje to po 2 hodinach po oslave, ale meral som to asi 16 hodin po oslave. Este nikdy som rano nemal taku vysoku hodnotu. Preto ma to zarazilo, inak mensie vykyvy neriesim ani ja.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2010 8:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Vcera okolo stvrtej som bol na slavnosti a bola tam aj hostina, varene jedlo, a na to sladke dezerty, proste som sa poriadne nahadzal, jedno cez druhe. Potom vecer okolo 22:00 som mal pol litra zeleninovej stavy. Potom 23:00 kupel v MMS. Pocas poobedia az do vecera som takisto zobral 10 kvapiek MMS v 3 davkach.
No a meral som si pH moci dnes o 10:30 a hodnota bola cez 8 (nestacila stupnica do \"8)\", odhadujem, ze to mohlo byt tak 8,2-8,4. Tak tomuto nechapem, z coho mohol byt moc tak zasadity?
Myslite, ze to sposobil kupel v MMS? Cital som totiz, ze ked zomiera kandida, zaplavuje telo alkalickymi toxinmi. Mohlo by to byt kvoli tomu, ze to MMS nieco likvidovalo, a to zaplavilo telo alkalickymi latkami?

MMS samozřejmě vytáhne pH na slušné hodnoty, ale takto by s tím hnulo v koupeli asi pouze neaktivované MMS. Orální aplikace takto malé dávky asi zase tolik kvasinek nezlikviduje, ale to odhadnout nedokážu, je to velice individuální. Spíš to závisí na tom, jaké jídlo jste tam vlastně jedl a pokud to byla větší dávka bramborového salátu, tak to je pravděpodobně z toho.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 10:17 pm 
Jestli si dobře vzpomínám, někde tady píšete, že rajče je ovoce, což mě docela zarazilo. Doted jsem myslela, že rajče je zelenina, proto štávu z rajčat piju odpoledne, ale je-li to ovoce, měla bych tuto štávu pít spíš dopoledne? Taky cherry rajčata přidávám do zeleninového salátu, což je zřejmě špatně, že?


Nahoru
  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 11:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Jestli si dobře vzpomínám, někde tady píšete, že rajče je ovoce, což mě docela zarazilo. Doted jsem myslela, že rajče je zelenina, proto štávu z rajčat piju odpoledne, ale je-li to ovoce, měla bych tuto štávu pít spíš dopoledne? Taky cherry rajčata přidávám do zeleninového salátu, což je zřejmě špatně, že?

To je pravda, ale ten čas pití není rozhodující, spíše jde o to nemíchat ho zbytečně s ničím co může kvasit. V tom zeleninovém salátu to až tak nevadí, ale zase je lepší samotný rajčatový salát, třeba s cibulí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: HCL
PříspěvekNapsal: pon dub 12, 2010 9:39 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Tak robil som si ten test, este ho zopakujem, lebo nedoslo ku grgnutiu vobec. Takze je mozne, ze sa mi HCL netvori.
Zaroven sa chcem opytat, ci to moze mat tento suvis. Uz 5 rokov, mi byva po ovoci na ranajky, rano nalacno tazko, a casto aj po ovocnej stave. Stava sa mi to na 100% s hroznom, skoro na 100% s jablkami, s ananasom nie, ostatne som velmi nesledoval. Je to taka tazoba, ktora vzdy prijde 20 minut po jedle/vypiti stavy, trva asi 15 minut, uplne mi odijde energia a citim to v oblasti zaludka, ale moze to byt aj slinivka, niesom si ist ci zaludok. Zrazu mam na tu dobu strasne malo energie, zadycha ma aj chodenie a najlepsie je, ked si na tu dobu sadnem a 15 minut pockam, potom to postupne odijde. Co to moze byt? Moze to byt teoreticky prave kvoli tej HCL?
Po varenej strave rano (chlieb, ovsene vlocky) sa mi to nestane, respektive nie tak intenzivne, aby som si to vsimol, ale po ovoci je to intenzivne.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz