Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2016 12:58 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Lenka B píše:
Dobrý den, asi před 2 roky jsem přešla na dělenou stravu. Žádné změny na sobě nepozoruji, ale připadá mi logické nemíchat potraviny které se tráví hodinu, s těmi, které trávím tři hodiny. Nedávno jsem ve vlákně Med narazila na odpověď pana Zajíčka: "Jakákoliv potravina s vyšším obsahem sacharidů se dá brzdit bílkovinou nebo tukem, příp. obojím." Tím chápu jíst sacharidy společně s bílkovinou a snížít glykemický index. Co je to tedy správně, prosím o Vaše názory.
Ještě prosím o nějaké typy na bílkovinná jídla. Začala jsem stravu počítat na cronometru a nemůžu se na doporučovaných 20 % bílkovin vyšplhat. Všechna jídla, překvapivě i zelenina, mají hodně sacharidů. Děkuji moc.

Správne je nejesť väčšie množstvo sacharidov v jednom jedle bez dostatočného množstva bielkovín alebo bez tuku. Aby prudko nestúpol inzulín...
V každom prípade jesť veľa sacharidov (akýchkoľvek) je nevhodné vždy a pre každého. Hlavne z dlhodobého hľadiska.

Bielkovinové jedlá : akékoľvek mäso, akékoľvek ryby, kvalitné vajíčka, nepasterizovaná 100% ovčia bryndza, nejaké tvrdé syry (odporúčam len nepasterizované, ale syry vo všeobecnosti nejak neodporúčam s výnimkou mäkkého syru s názvom bryndza) kefír/domáci jogurt.... Veľa toho nevymyslíš... A ak sa náhodou brániš živočíšnym potravinám, tak choď do kelu...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2016 5:44 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Ono je jídlo dost jednoduchá věc - když chcu maso (tělo si o něj říká), dám si pořádný flák masa a kopec zeleniny, něco dušené, něco syrové. Maso rozhodně nezničit, nesmažit, neudit, nekořenit kravinami. Nejíst k tomu sacharidy. Když chce tělo sacharidy, ukroj si dva tlusté velké krajíce toho nejlepšího kvasového chleba z malé regionální pekárny a k tomu se nalemtej půllitrem kefíru, jogurtu s bylinkami, nebo si je tlustě namaž dobrou bryndzou. Pokud nechceš chleba, upeč si pár brambor ve slupce a použij je stejně. Na tomhle se nedá zahynout a budeš zdravej jako řípa a váha by měla jít dolů na normál. Hlavně se nepřejídat, nejíst moc často, a nematlat věci dohromady. A nikdy nejíst "víc chodů". Buď dobrou polévku nebo flák masa. Ne oboje. A nezapíjet jídlo hektolitry tekutin. A úplně vynechat "pochutiny". Pochutnej si na dobrých přirozených věcech, ne na složitostech. A občas na jídlo úplně zapomenout.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2016 9:16 pm 
Offline

Registrován: pon dub 18, 2016 8:12 pm
Příspěvky: 3
Kvalitní chléb obsahuje bílkoviny též.

_________________
S alergií mi pomohla tradiční čínská medicína.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 6:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lenka B píše:
Dobrý den, asi před 2 roky jsem přešla na dělenou stravu. Žádné změny na sobě nepozoruji, ale připadá mi logické nemíchat potraviny které se tráví hodinu, s těmi, které trávím tři hodiny. Nedávno jsem ve vlákně Med narazila na odpověď pana Zajíčka: "Jakákoliv potravina s vyšším obsahem sacharidů se dá brzdit bílkovinou nebo tukem, příp. obojím." Tím chápu jíst sacharidy společně s bílkovinou a snížít glykemický index. Co je to tedy správně, prosím o Vaše názory.
Ještě prosím o nějaké typy na bílkovinná jídla. Začala jsem stravu počítat na cronometru a nemůžu se na doporučovaných 20 % bílkovin vyšplhat. Všechna jídla, překvapivě i zelenina, mají hodně sacharidů. Děkuji moc.

Tak dobře je nekombinovat, nicméně to naprostá většina lidí nezvládá a pak je tedy vhodné rychlé sacharidy brzdit aby se zbytečně nehýbala hladina krevního cukru, což je po obilí s cukrem docela mazec. Jak vidíte počítáním na nutriční kalkulačce se člověku teprve otevřou oči a s údivem zjistí co dělá celé roky blbě. Jinak není nezbytně nutné držet striktně těch 20%, ale je to vhodné, nicméně bílkoviny mohou kolísat od 1 do 1,5-2 g na kilo váhy a den. Docílit tento stav lze pomocí proteinů, například dodávat kolagen, tam je to čistá bílkovina, tedy gram proteinu naskočí jako gram bílkovin. Pochopitelně nejideálnější jsou vajíčka, jsou chutná, snadno se používají a mají komplexní spektrum aminokyselin.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 7:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JojovskaJ píše:
Kvalitní chléb obsahuje bílkoviny též.

Tak jistě, mnoho našich předků nic jiného nejedlo, ale kvalitní chléb je dnes nedostupná potravina.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 16, 2016 4:32 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
SemTamTuPrídem píše:
Správne je nejesť väčšie množstvo sacharidov v jednom jedle bez dostatočného množstva bielkovín alebo bez tuku. Aby prudko nestúpol inzulín...
V každom prípade jesť veľa sacharidov (akýchkoľvek) je nevhodné vždy a pre každého. Hlavne z dlhodobého hľadiska.

Bielkovinové jedlá : akékoľvek mäso, akékoľvek ryby, kvalitné vajíčka, nepasterizovaná 100% ovčia bryndza, nejaké tvrdé syry (odporúčam len nepasterizované, ale syry vo všeobecnosti nejak neodporúčam s výnimkou mäkkého syru s názvom bryndza) kefír/domáci jogurt.... Veľa toho nevymyslíš... A ak sa náhodou brániš živočíšnym potravinám, tak choď do kelu...

Takže když si dám k večeři komplexní sacharidy bez bílkovin se zeleninou např. luštěniny se zeleninou, rýži natural se zeleninou, brambory se zeleninou, tak je to špatně? Jsem z toho blázen. \":-(\" Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 18, 2016 9:05 am 
Offline

Registrován: pon úno 02, 2015 8:24 pm
Příspěvky: 35
Prosím Vás poraďte, jak zadávat do nutriční kalkulačky např. glycin. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 18, 2016 3:14 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Já si dělám takové rychlé jednohubky, nakrájím bramboru na plátky, tak 3 - 5 mm silné a rozložím je na talíř. Na každý dám trochu pasty z avokáda s česnekem, pak ozdobím kouskem rajčete a třeba polovinou vlašského ořechu, nebo mandlí. Ještě lepší, je přidat ostrou papriku, to pak má opravdu grády a pěkně to zahřeje.

Ty brambory mají být syrové? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 1:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lenka B píše:
Prosím Vás poraďte, jak zadávat do nutriční kalkulačky např. glycin. Děkuji.

Ten si musíte jako položku vytvořit a dělá se to pod tlačítkem FOODS a dále CREATE NEW FOOD. Následně musíte dát do položky Glycin 1g a uložit. Pod tím tlačítkem CREATE NEW FOOD vám po správném provedení vznikne nová položka a ta se vám již zobrazí modře v normální nabídce. Takto si lze vytvořit jakoukoliv potravinu, nebo doplněk, dokonce i minerálky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 1:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Ty brambory mají být syrové? Děkuji.

Tady je myšleno syrové, ale ne každému to musí vyhovovat. Můžete vyzkoušet stejný postu, ale se zapečenou bramborou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2017 12:00 am 
Offline

Registrován: pát dub 24, 2015 10:55 am
Příspěvky: 6
Když tady tak pročítám toto forum, jsem z toho docela zmaten. Pane Jardo pečlivě pročítám Vaše názory, a dozvídám se, že obilniny nejíst, chléb nejíst, těstoviny nejíst, brambory taky moc ne, tak vlastně nevím, co vlastně jíst. Dosud jsem z těchto věcí čerpal většinu energie, a i tak jsem byl rád, že jsem udržel váhu. Nemám sedavé zaměstnání a hubenej jsem dost, nerad bych ztratil dalších 10 kilo, protože pro mě nabrat nějaké kilo je otázka několika let (pokud se samozřejmě nebudu cpát špekem a dorty, což nedělám). Když jsem si tak pokusně střelil jídelníček z ovoce, zeleniny a semen, jak doporučujete, a hodil do cronometer, a vzhledem k tomu, že jím zpravidle 3 jídla denně, protože v práci mám jak je obvyklé jen jednu pauzu, tak tím nepokryji ani svůj bazální metabolismus. Tak bych Vás poprosil o radu, jak z toho ven. Určitě je tady na podobné téma řeč, ale nemohu to najít, jen se všude dočítám, že lidi takto se živící váží při mé výšce 190 cm okolo 60 kilo a celkem dokážu pochopit proč.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2017 9:26 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
1ramon : energiu čerpaj z tukov....... Maslo, masť, loj, kokosový tuk, slanina, olivový olej.
Denne prijmi okolo 100-120g sacharidov, zbytok tuky (teda zbytok...skôr HLAVNE tuky...toľko, koľko potrebuješ na energiu).
Bielkovín aspoň 1g/kg telesnej hmotnosti.
Tuku toľko, koľko potrebuš na energiu - ja cvičím, denne zjem (keďže znova jem 2 jedlá miesto jedného za deň) nejakých 300g tukov. Tebe bude stačiť možno 200g. Eskimáci zjedia ešte menej tukov než 200g denne, ale...zjedia nejakých 250-300g bielkovín... Lepšia cesta je zjesť viac tuku než bielkovín. Oni ale tuk používajú HLAVNE na svietenie do lámp a na vykurovanie iglu...
Hovädzie mäso, bravčové (ale to musí byť marinované 24 hodín v chladničke v octe), divina.
Kvalitné vajíčka.
Kefír.
Kvasený ovos (potom varený), klíčená a kvasená ryža, klíčená a kvasená pohánka. V jednom jedle s kefírom a dobre dozretým banánom, hoci 2ks.
Kvasená zelenina (alebo šťava z nej)...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Naposledy upravil SemTamTuPrídem dne čtv led 26, 2017 9:43 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2017 9:34 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
1ramon píše:
Když jsem si tak pokusně střelil jídelníček z ovoce, zeleniny a semen, jak doporučujete, a hodil do cronometer, a vzhledem k tomu, že jím zpravidle 3 jídla denně, protože v práci mám jak je obvyklé jen jednu pauzu, tak tím nepokryji ani svůj bazální metabolismus. Tak bych Vás poprosil o radu, jak z toho ven.

Návod som ti napísal o príspevok dozadu \":)\"
Už nemusíš hľadať spôsoby, už si našiel.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2017 10:39 am 
Offline

Registrován: pát dub 24, 2015 10:55 am
Příspěvky: 6
SemTamTuPrídem píše:
Návod som ti napísal o príspevok dozadu \":)\"
Už nemusíš hľadať spôsoby, už si našiel.

No to je dobrej názor, jenže co se týče bílkovin v jiným vlákně pan Jarda maso nedoporučuje, divočinu už vůbec ne, že je prý nejhorší, vajíčka jen domácí a ne více než 2 dny stará, to neseženu, takže asi zbývají jen luštěniny, kterýma se moc nacpat nedá, kefír(ale asi z nepasterizovaného mléka, krávu nemám a kozu už vůbec), a to už vůbec nemluvím o tom, že i kdybych tyto věci nějak sehnal, tak za to utratím celou výplatu. No a u těch živočišných tuků a sacharidů si taky nejsem jistej úplně stejným způsobem, obilí snad jen naklíčené? Fakt jsem v kelu z toho a nedokážu se zorientovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2017 11:34 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Skus to co ti odporucam. SKUS. BUDE TOLI NAJLEPSIE ZA CELY ZIVOT.
Skus a presvedcis sa.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz