Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 2:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Bílkoviny, sacharidy, neutrální, by mi asi stačilo....chěla bych držel scd dietu a sestavit si recepty podle delené stravy. Mám psychické problémy, tak doufám, že nebudu muset jít do gaps, ta mi přijde dost složitá. \":-(\" Dále mám candidu, tak nevím, jestli ta psychika je špatná kvůli ní.....

Kandida je vždy důsledek ne příčina, tedy pokud máte příznaky adrenální únavy tak zde naprosto zbytečně řešíte stále dokola samé hovadiny a uniká vám podstata problému. To není primárně o jídle, ale o hormonech a pokud se budeme bavit o jídle tak nejlépe rovná hypoglykemické stavy právě kombinace 2 g sacharidů na 1 g tuku a 1 g bílkovin a ne nějaká dělená strava, nebo diskutabilní dieta. Musíte paradoxně docílit maximálně pomalého trávení aby vám nelítal krevní cukr jak veverka v bubnu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 12, 2017 12:36 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Zařadit podle čeho?

Zařadit v dělené stravě. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 12, 2017 10:41 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
krasnagadgetka píše:
Prosím vás, kam zařadit tyto potraviny? Názory se na internetu hodně liší nebo jsem je tam vůbec nenašla. Děkuji.

vařená rajčata
luštěniny
neloupaná rýže
vepřové maso
kapusta
řasy
kokosový olej
mochyně
zázvor
kokosové mléko
brusinky
jablečný ocet
wasabi
raw kakao
psylium
kimchi
kamu kamu
rakytník
česnek
zelený čaj
ovocný čaj
bancha
fermentovaná zelenina
maca
tibi nápoj
agar

Dievca zlate, ked nevies ktore z tychto potravin su sacharidove, bielkovinove a tukove (pripadne mix dvoch mozosti z toho), tak si pekne nastuduj MAKRONUTRIENTY. Riesis (formou otazok) veci do detailov v niektorych vlaknach, ale neovladas tie uplne najzakladnejsie zaklady...
Mimochodom.... U zeleneho caju, jablcneho octa, cesnaku a psylia (atd) riesis do akej skupiny potravin vramci delenej stravy patria ??? To si potom ani nedaj xylitolovu zuvacku po bielkovinno-tukovom jedle, lebo tych 500mg xylitolu (sacharid) znici principy delenej stravy.... \":lol:\"
Cesnaku zjes kolko, ze ta zaujima ci u neho prevladaju bielkoviny, tuky alebo sacharidy ? A co myslis...ked je jablcny ocot z jablk...a je kyslo-trpky bez naznaku inej chute.... Budu v nom tuky ? Bielkoviny ? Sacharidy ? Alebo prakticky (v mozno 10ml ktore si rozriedis v 3dcl vody) NIC ???
Este sa spytaj kam v delenej strave patri sol, cierne korenie a bobkovy list...
Chodim tu uz 7 rokov, ale toto som tu este nezazil...
Len sa pekne vzdelavaj... Staci ti nastudovat na nete nutricne hodnoty potravin, A BUDES V OBRAZE. Cez google to najdes do 10 sekund...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 16, 2017 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Zařadit v dělené stravě. Děkuji.

Stejně jak ty vaše dotazy nechápe člen SemTamTuPrídem, tak je nechápu mnohdy ani já. Jde většinou o tak velké odtržení od reality že to pochopit vůbec nejde. To že existují nějaké seznamy ve kterých kdosi rozdělil potraviny dle nějakých skupin přeci ještě vůbec neznamená že ty potraviny tak fungují v reálu, v kombinacích dle vašich představ a navíc u každého. To je také důvodem proč je v tom tak nejasno, protože každý autor má jiné zkušenosti a tím pádem i jiný seznam a dělení. Jinak je to celé blbost, protože pokud si otevřete nutriční kalkulačku cronometer.com a zadáte si tam kteroukoliv z uvedených položek zjistíte že v naprosté většině případů vždy obsahuje všechny tři složky tedy jak tuky tak bílkoviny a pochopitelně i sacharidy, tedy jaká dělená strava. Kdysi tuto stravu držela moje sestra proto aby zhubla, což jí nefungovalo a já jsem si z ní utahoval že tu stravu drží tak že si jídlo rozdělí na dvě velké hromady a pak je obě sežere což je vlastně také dělená strava, ale trochu jinak. Podle mě by si měl člověk prostě vypozorovat co jak tráví a ne se držet zuby nehty demagogicky nějakých seznamů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 13, 2017 9:04 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Jarda píše:
krasnagadgetka píše:
Zařadit v dělené stravě. Děkuji.

Podle mě by si měl člověk prostě vypozorovat co jak tráví a ne se držet zuby nehty demagogicky nějakých seznamů.

Toto by se mělo do kamene tesat, přestože jde o trivialitu, bohužel často opomíjenou. Odvážím se to rozvinouti tím směrem, že jest na každém, aby si jakýmkoliv procesem (půsty, naprostá změna stravy, vysazení určitých potravin na nějaký čas, atd.) zjemnil chutě a zvýšil citlivost vůči sobě samému. Nejde jen o fysikálno, je potřebí si i z makovice vymést různá klišé, stravovací zlozvyky, názory .... a také ty všemožné tabulky. Pak v podstatě nelze udělat dietní chybu, tělo si samo řekne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 13, 2017 11:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ctihodnymuz píše:
Toto by se mělo do kamene tesat, přestože jde o trivialitu, bohužel často opomíjenou. Odvážím se to rozvinouti tím směrem, že jest na každém, aby si jakýmkoliv procesem (půsty, naprostá změna stravy, vysazení určitých potravin na nějaký čas, atd.) zjemnil chutě a zvýšil citlivost vůči sobě samému. Nejde jen o fysikálno, je potřebí si i z makovice vymést různá klišé, stravovací zlozvyky, názory .... a také ty všemožné tabulky. Pak v podstatě nelze udělat dietní chybu, tělo si samo řekne.

S tím nelze než souhlasit, nedovedu si představit že by v tom takovou vědu viděl některý z našich dávných předků i když trochu nás omlouvá to že jíme většinou umělou hmotu a ne původní potraviny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 27, 2017 7:17 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Asi to sem nepatri... Ja len, ze cele roky som po zjedeni cibule (kludne dlho dusenej) grgal, zvykla ma z toho aj palit zaha, takze som ju prestal jest.... Vcera a dnes som si vsak dusenu cibulu (celu, ale malu rozmerovo) dal, lebo mi ta chut uz VELMI chybala... A zrazu...ani vcera, ani dnes...ziadnengdganie po cibuli, ziadne slabe palenie zahy...
Co sa mohlo stat, ake zmeny nastali, to netusim. Len viem, ze ma to dost potesilo...a budem si ju davat do jedla kazdy druhy den (zas aby som neprehanal).
Ma to niekto z cibulou rovnako - ze zrazu po dlhych rokoch ju moze konzumovat bez toho, aby z nej grgal ako divy ? ...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 30, 2017 7:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="JednorazovyNICK":2nocmjqp]Asi to sem nepatri... Ja len, ze cele roky som po zjedeni cibule (kludne dlho dusenej) grgal, zvykla ma z toho aj palit zaha, takze som ju prestal jest.... Vcera a dnes som si vsak dusenu cibulu (celu, ale malu rozmerovo) dal, lebo mi ta chut uz VELMI chybala... A zrazu...ani vcera, ani dnes...ziadnengdganie po cibuli, ziadne slabe palenie zahy...
Co sa mohlo stat, ake zmeny nastali, to netusim. Len viem, ze ma to dost potesilo...a budem si ju davat do jedla kazdy druhy den (zas aby som neprehanal).
Ma to niekto z cibulou rovnako - ze zrazu po dlhych rokoch ju moze konzumovat bez toho, aby z nej grgal ako divy ? ...[/quote:2nocmjqp]
Ono hodně záleží na stavu jater a žlučníku, což se relativně rychle může změnit, ale pokud je člověk v pohodě, jsou

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2019 2:08 pm 
Offline

Registrován: stř bře 13, 2019 3:50 pm
Příspěvky: 6
co se týče dělené stravy, zpracoval jsem takovou pomůcku .... kdyby tam byly chyby, tak je rád opravím \":wink:\"


Přílohy:
potraviny.gif
potraviny.gif [ 181.61 KiB | Zobrazeno 9292 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2019 5:23 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Dvoris08 píše:
co se týče dělené stravy, zpracoval jsem takovou pomůcku .... kdyby tam byly chyby, tak je rád opravím \":wink:\"

Takže konzumovat ořechy s ovocem je nevhodné. Mně osobně semínka/ořechy s ovocem chutnají, ale na trávení mi to dobře nedělá. A teď si vemte, že 90% různých musli a nebo jiných “zdravých” pochoutek nebo raw koláčů v obchodech a kavárnách je takto koncipováno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 30, 2019 8:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Dvoris08 píše:
co se týče dělené stravy, zpracoval jsem takovou pomůcku .... kdyby tam byly chyby, tak je rád opravím \":wink:\"

Dobrá pomůcka, na první pohled tam zásadní problém nevidím. Každopádně nemusí vyhovovat všem a za všech okolností, například tvrdě zatížený sportovec může jíst prakticky cokoliv s čímkoliv a stráví vše bez problémů a naopak člověk bez pohybu sedící celé dny u kompu bude mít problém asi i když tu stravu upraví dle této tabulky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 30, 2019 8:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Takže konzumovat ořechy s ovocem je nevhodné. Mně osobně semínka/ořechy s ovocem chutnají, ale na trávení mi to dobře nedělá. A teď si vemte, že 90% různých musli a nebo jiných “zdravých” pochoutek nebo raw koláčů v obchodech a kavárnách je takto koncipováno.

Ono mnoho produktů potravinářského průmyslu nemá ani za mák logiky a lidem mnohdy spíše výrazně škodí než prospívají. Musíte vzít v potaz že tyto produkty vznikají hlavně kvůli generování zisku ne za účelem generování nějakého dobrého zdraví konzumentů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz