Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:49 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 4:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
milda píše:
Nejsem vůbec zastánce masožroutství, ale napadlo mě, jak je to se "zdravou divočinou"? Zajíc, bažant se nechává nějaký čas pověšený, aby byl pak lepší k jídlu. Kvalita masa tím ale asi moc nestoupne...?

Divočina je obecně nejkyselinotvornější maso vůbec a po takovéto gurmánské úpravě odležením jde navíc o špičkový zdroj breberek, které způsobují například dnu, což byla v minulosti výsada bohatých a nyní ji už může mít i chudák. Tomu říkám pokrok a pokud budeme takto pokračovat dále, tak asi ani nebudeme učit děti chodit a děti rovnou vyfasují vozíky. Dnes například žije ve volné přírodě tolik nutrií, které chovatelé pro nízkou ziskovost chovu již raději pouštějí do volné přírody, že bych si ji raději dal místo divočiny. Jedná se o mimořádně zdravé maso, velice kvalitní a například tady u nás se ji povede běžně najít přejetou na silnici, čili je jich opravdu hodně a bude jich stále víc, protože snesou opravdu tvrdé podmínky, možná dokonce lépe než naše normální divoká zvířata.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 4:28 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Ano s tímto množstvím není celkem žádný problém, Akorát by vadilo stálé pojídání vlašských ořechů v tomto objemu, ty jsou jednak silně kyselinotvorné a dále způsobují bolesti hlavy.

Takže to de facto znamená, že se ve stravě za den objeví 50-100g semen a ořechů, které se stále obměňují. To činí odhadem 25-70g tuku. Zbytek se dožene sirnou patlanicí cca 100g či rostliným olejem třeba s podmálím - cca 100g. Rostlinný oleje střídat - nejlépa lněný, konopný, popřípadě olivový... Tuky jsou vyřešeny a v podstatě i s ním aminokyseliny, bílkoviny, mastné kyseliny a vše co se kolem toho týče. Je to tak? Pak stačí už jen zelenina na uhlovodany a energii, která mimo to ještě obsahuje nějakou bílkovinu a trochu naklíčených luštěnin. Co se týče ovoce, možná, že je vhodné ráno kvůli čištění organismu, ale asi vyloženě nutné nebude. A když tak nejlépe sezónní.

Taky jsem zjistil, že když člověk sní 1-2PL rozeml.lněných semen a třeba ještě ČL ostropetř.kašičky a málo pije, že má zácpu a nevykadí se... Ta vláknina chce sakra hodně vody...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 9:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Takže to de facto znamená, že se ve stravě za den objeví 50-100g semen a ořechů, které se stále obměňují. To činí odhadem 25-70g tuku. Zbytek se dožene sirnou patlanicí cca 100g či rostliným olejem třeba s podmálím - cca 100g. Rostlinný oleje střídat - nejlépa lněný, konopný, popřípadě olivový... Tuky jsou vyřešeny a v podstatě i s ním aminokyseliny, bílkoviny, mastné kyseliny a vše co se kolem toho týče. Je to tak? Pak stačí už jen zelenina na uhlovodany a energii, která mimo to ještě obsahuje nějakou bílkovinu a trochu naklíčených luštěnin. Co se týče ovoce, možná, že je vhodné ráno kvůli čištění organismu, ale asi vyloženě nutné nebude. A když tak nejlépe sezónní.

Taky jsem zjistil, že když člověk sní 1-2PL rozeml.lněných semen a třeba ještě ČL ostropetř.kašičky a málo pije, že má zácpu a nevykadí se... Ta vláknina chce sakra hodně vody...

Je to tak, jak píšete a každá vláknina chce kvantum vody, jinak jednoznačně vyvolá spíše potíže a zácpu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 10:41 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Je to tak, jak píšete a každá vláknina chce kvantum vody, jinak jednoznačně vyvolá spíše potíže a zácpu.

Presne tak, dokonca tá ovocná(jablká) je tak účinná, že jej vobec mnoho netreba.
Nefunguje to sposobom dám tam miesto 3 jablk 30 ved je to zdravé atd.
Výsledok je opačný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 24, 2010 7:24 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jak si z hlediska dělené stravy stojí luštěniny. Jíst samostatně nebo jen s neutrálními potravinami jako je zelenina nebo možno kombinovat i se sacharidami - třeba s bramborami?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 24, 2010 7:43 pm 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 11:01 pm
Příspěvky: 29
sakul píše:
Jak si z hlediska dělené stravy stojí luštěniny. Jíst samostatně nebo jen s neutrálními potravinami jako je zelenina nebo možno kombinovat i se sacharidami - třeba s bramborami?

Děkuji

Na tuto otazku velmi dobre zodpovie tato stranka http://www.oslikuv.net/skola/cl059.htm. Dole je tabulka, kde prejdenim myskou po tabulke urci ci ide o vhodnu kombinaciu potravin.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 24, 2010 10:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Jak si z hlediska dělené stravy stojí luštěniny. Jíst samostatně nebo jen s neutrálními potravinami jako je zelenina nebo možno kombinovat i se sacharidami - třeba s bramborami?

Děkuji

Ono je to otázka jaké luštěniny, protože i veškeré luštěniny se nechovají naprosto stejně vzhledem k různému složení. Já je zrovna moc nejím a pokud vůbec, tak třeba klíčené a v malém množství vždy se zeleninou, což bych jako jediné vhodné řešení viděl i u vařených luštěnin. V každém případě je krajně nevhodné je míchat s čímkoliv, nebo jich jíst hodně, protože i jako samotné mají velice diskutabilní stravitelnost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 24, 2010 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
positive_sun píše:
Na tuto otazku velmi dobre zodpovie tato stranka http://www.oslikuv.net/skola/cl059.htm. Dole je tabulka, kde prejdenim myskou po tabulke urci ci ide o vhodnu kombinaciu potravin.

Ta tabulka je opravdu dobrá a vysvětlí toho celkem dost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 10:10 pm 
Offline

Registrován: sob led 29, 2011 4:27 pm
Příspěvky: 29
S dělenkou koketuji . . .za 8 měsíců jsem shodila 16 kg. Můj jídelníček vypadá asi takhle:

v 5.30 ovesná kaše (instantní zalitá horkou vodou)
v 8.30 zelenin. salát + krajíc žit. chleba
v 11.30 kuřecí maso + zelenin. salát
v 14.30 zelenin. salát + krajíc žit. chleba
v 18 hod. rybu + zelenin.salát

Denně 3 l kohoutkové vody . . .

Možná by bylo dobré ráno vyměnit ovesné vločky za 0,5l čerstvé pomerančové šťávy.Kuř. maso,ryby a žit. chleba není žádná sláva,ale cítím se lepší než po řízku a brambor. salátu . . . \":wink:\" Zelenin. salát dělám z paprik,okurek,rajčat,čín. zelí,ledového salátu + oliv. olej. Není to žádná sláva,ale s 1200-1500,- na měsíc toho moc nevykouzlím \":(\" .
Chystám se na domácí výrobu jabl. octu,který chci zařadit ráno s vlažnou vodou,začít s klystýry s urinou a očišťováním orgánů (ledviny,játra . . .).
Mám dobře našlápnuto nebo to stojí za starou belu???


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 10:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Sisinka píše:
S dělenkou koketuji . . .za 8 měsíců jsem shodila 16 kg. Můj jídelníček vypadá asi takhle:

v 5.30 ovesná kaše (instantní zalitá horkou vodou)
v 8.30 zelenin. salát + krajíc žit. chleba
v 11.30 kuřecí maso + zelenin. salát
v 14.30 zelenin. salát + krajíc žit. chleba
v 18 hod. rybu + zelenin.salát

Denně 3 l kohoutkové vody . . .

Možná by bylo dobré ráno vyměnit ovesné vločky za 0,5l čerstvé pomerančové šťávy.Kuř. maso,ryby a žit. chleba není žádná sláva,ale cítím se lepší než po řízku a brambor. salátu . . . \":wink:\" Zelenin. salát dělám z paprik,okurek,rajčat,čín. zelí,ledového salátu + oliv. olej. Není to žádná sláva,ale s 1200-1500,- na měsíc toho moc nevykouzlím \":(\" .
Chystám se na domácí výrobu jabl. octu,který chci zařadit ráno s vlažnou vodou,začít s klystýry s urinou a očišťováním orgánů (ledviny,játra . . .).
Mám dobře našlápnuto nebo to stojí za starou belu???

Tak ideální to určitě není, ale zase těch 16 kilo svědčí o celkem slušné detoxikaci organizmu, čili já bych to viděl dobré i když vždy je co zlepšovat. Taková jednoduchá změna i když podstatná se týká toho chleba, což považuji za vrchol zla. Dal bych si místo něho pohanku, kukuřičné placky, nebo jáhly a zase to bude lepší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 02, 2011 8:58 pm 
Offline

Registrován: sob led 29, 2011 4:27 pm
Příspěvky: 29
Kukuřičné placky z kukuřičné hladké mouky nebo ze steril. kukuřice? Na netu jsou nějaké receptíky,ale nevím co by bylo vhodnější . . .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 02, 2011 10:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Sisinka píše:
Kukuřičné placky z kukuřičné hladké mouky nebo ze steril. kukuřice? Na netu jsou nějaké receptíky,ale nevím co by bylo vhodnější . . .

Tak to první je určitě vhodnější, nejedná se konzervovanou potravinu a chce to přidávat syrovou zeleninu, nebo k těm plackám můžete použít kvašený salát pickles.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 14, 2011 1:21 pm 
Offline

Registrován: pon led 25, 2010 3:09 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den panezajíčku ,mohu se zeptat jaký máte nazor nasyrové ovesné vločky ,jenom namočené na hodinku ve vodě?? Sanžím se být na ovocné azeleninové stravě ammám pořád hrozný hlad a jsem unavený,děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 14, 2011 7:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
stistko píše:
Dobrý den panezajíčku ,mohu se zeptat jaký máte nazor nasyrové ovesné vločky ,jenom namočené na hodinku ve vodě?? Sanžím se být na ovocné azeleninové stravě ammám pořád hrozný hlad a jsem unavený,děkuji

To jsem zde již určitě psal, že jde o velice problematickou potravinu, která je vysoce hlenotvorná, zanáší tedy střeva a vyloženě krmí kvasinky. Navíc obsahují žluklý tuk a ten má velice nepříznivý vliv na játra, což dle mého názoru rozumný člověk jíst prostě nebude. To si raději dejte vařené jáhly, nebo pohanku a budete na tom lépe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 4:25 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Co se týče bezpečných kombinací potravin, mám nejasnosti ohledně tří potravin: avokáda, oliv a semínek.

1. Semínka (dýně, slunečnice, sezam): domnívám se, že se dají bezpečně kombinovat se vším: se zeleninou - tedy do salátů. k ovoci, nebo se sacharaidy - třeba do kaší. Jediná problematická potravina bude maso, které se stejně těžko kombinuje s čímkoli.

2. avokádo - je to v podstatě ovoce, ale poměrně tučné s obsahem bílkovin. Počítám tedy že by mělo být v pohodě do salátu, ale zřejmě ne s dalším ovocem. Tady mně napadá vyjímka a to jsou rajčata, které patří mezi kyselé ovoce a to by se snad mohly s avokádem snést. Uvažuji správně?

3. Olivy - někde jsem je viděl zařazené do ovoce, někde do tuků. Předpokládám, že do salátů v pořádku, co ale třeba do kaší, k bramborám apod?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz