Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2009 11:26 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Sú škodlivé, lebo posobia kyselinotvorne. Ale v kombinácii s vysokým množstvom zelininovej vlákniny+ovocie na ranajky(dalšia velmi hodnotná vláknina)+ pri konzumácii celých zrn to črevo zároven vymetie a prečistí+ked ten lepok človek dobre strávi, tak by to nemal byt problém. Navyše sa to črevo čistí klystýrmi(urina, byliny, teplá voda). Diamond, tvrdí tiež je to všetko o správnom kombinovaní. Sám však tvrdí, že maso a mlieko človek nepotrebuje. A to si myslím aj ja. Mlieko je azda najhoršie.
Trávenie a stres skutočne nejdú ku sebe. Nabudúce si dám pozor.
Niektorí zastávajú názor, že po obede by mal človek "siestovat". Lahnút si, trochu pospat.
Myslíte, že to napomože tráveniu? Celkom ma to zaujalo, pretože ja osobne sa idem po obede preist.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2009 12:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Sú škodlivé, lebo posobia kyselinotvorne. Ale v kombinácii s vysokým množstvom zelininovej vlákniny+ovocie na ranajky(dalšia velmi hodnotná vláknina)+ pri konzumácii celých zrn to črevo zároven vymetie a prečistí+ked ten lepok človek dobre strávi, tak by to nemal byt problém. Navyše sa to črevo čistí klystýrmi(urina, byliny, teplá voda). Diamond, tvrdí tiež je to všetko o správnom kombinovaní. Sám však tvrdí, že maso a mlieko človek nepotrebuje. A to si myslím aj ja. Mlieko je azda najhoršie.
Trávenie a stres skutočne nejdú ku sebe. Nabudúce si dám pozor.
Niektorí zastávajú názor, že po obede by mal človek "siestovat". Lahnút si, trochu pospat.
Myslíte, že to napomože tráveniu? Celkom ma to zaujalo, pretože ja osobne sa idem po obede preist.
Ďakujem

K těm obilovinám se již nemíním vracet, pokud Vám je někdo jiný doporučil, třeba Diamond, tak jistě napsal vše potřebné a když Vám to tak vyhovuje, tak to tak dělejte, já zastávám jiný názor a ve své argumentaci se zlomit nenechám, je za tím mnoho let osobních zkušeností.
Polehávat po jídle není třeba, správné jídlo energii dává a ne bere, myslíte si, že náš dávný předek mohl někde po jídle polehávat, na to určitě zařízení nejsme a je to náhražkový systém, ke strávení nevhodné stravy, čili jiným slovem, vyhánění čerta ďáblem. Stejně to po nějaké době, organizmus vzdá a něco se rozhasí, myslím si, že naopak pohyb je velice vhodný, ten právě měl po jídle náš předek a máme to tudíž napsáno v genetické informaci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2009 2:15 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ani ja sa ku nim nemienim vracat. Mienim ich jest tak ako ste to doporučili. Namočené atd...Len som chcel povedat,že úplne bez nich existovat nemožem.
K tým problémom ktorých ste sa zbavili, možte byt konkrétny?. Ja osobne, ked som ich jedol vo velkých množstvách a este ku tomu v rafinovanom stave.
Mne osobne je ten pohyb predsa prirodzenejší.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2009 6:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ani ja sa ku nim nemienim vracat. Mienim ich jest tak ako ste to doporučili. Namočené atd...Len som chcel povedat,že úplne bez nich existovat nemožem.
K tým problémom ktorých ste sa zbavili, možte byt konkrétny?. Ja osobne, ked som ich jedol vo velkých množstvách a este ku tomu v rafinovanom stave.
Mne osobne je ten pohyb predsa prirodzenejší.
Ďakujem

Existovat bez nich může každý, kdo chce.
Totálně sežraný žaludek a dvanácterník s krvácením horem i spodem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2009 6:34 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
ˇUplne asi nie. Polysacharidy sa ale nachádzajú práve v tých obilovinách. Z jednoduchých cukrov z ovcia sa čerpat dá ale stavat skoro iba z nich, na mne nefunguje. Najlepšie je konzumovat proso, pohanku, kukuricu. Tieto si dávam a verím, že ked to budem jest v rozumnom množstve, tak to na škodu byt nemože.
To znie hrozne, ale pochybujem, že to mali na svedomí iba obilniny. Skor by som povedal vzájomným posobením a prekombinovaním(alkohol, pečivo, maso, sladkosti). Také enormné prekyselenie by asi "zožralo" každého. Ale musím povedat, že okolo mna sa pohybuje množstvo ludí ktorí kombinujú úplne stupídne a žiadne z týchto problémov nemajú a to už sú v nejakom veku. Jednoducho sa riadia podla zásady, že telo má íst do hrobu zhumpolvané. Často mi vravia, že kým tučný schudne chudý skape. Vyznieva to síce hrubo,ale v mojom prípade to je momentálne pravda. Uvidím čo sparvia tie Omega 3 mastné kyseliny. Ja som už zase schudol a momentálne mám 61 kíl pri 185cm a aj sa tak cítim. Mizerne, bez energie, napriek klystýrom a vita strave. Spolieham sa už len na tie "omegy", čo ste mi poradili.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2009 7:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
ˇUplne asi nie. Polysacharidy sa ale nachádzajú práve v tých obilovinách. Z jednoduchých cukrov z ovcia sa čerpat dá ale stavat skoro iba z nich, na mne nefunguje. Najlepšie je konzumovat proso, pohanku, kukuricu. Tieto si dávam a verím, že ked to budem jest v rozumnom množstve, tak to na škodu byt nemože.
To znie hrozne, ale pochybujem, že to mali na svedomí iba obilniny. Skor by som povedal vzájomným posobením a prekombinovaním(alkohol, pečivo, maso, sladkosti). Také enormné prekyselenie by asi "zožralo" každého. Ale musím povedat, že okolo mna sa pohybuje množstvo ludí ktorí kombinujú úplne stupídne a žiadne z týchto problémov nemajú a to už sú v nejakom veku. Jednoducho sa riadia podla zásady, že telo má íst do hrobu zhumpolvané. Často mi vravia, že kým tučný schudne chudý skape. Vyznieva to síce hrubo,ale v mojom prípade to je momentálne pravda. Uvidím čo sparvia tie Omega 3 mastné kyseliny. Ja som už zase schudol a momentálne mám 61 kíl pri 185cm a aj sa tak cítim. Mizerne, bez energie, napriek klystýrom a vita strave. Spolieham sa už len na tie "omegy", čo ste mi poradili.

Blbě je Vám jenom kvůli kyselinotvorné stravě, ale pokud bez ní nemůžete žít, tak alespoň víte, proč ty potíže máte. Nesmyslné pokusy se svým tělem, budete konat tak dlouho, dokud se opravdu totálně neodrovnáte, ale to já Vám vysvětlit zřejmě nedokážu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2009 8:08 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Vobec sme sa nepochopili. Ku tejto váhe som sa dopracoval vita stravou a pitím stiav. Preto teraz skúšam zaradit v rozumnej miere tie obillniny a ten lanový olej+semená. Uvidím čo z oho vznikne.
Len by ma zaujímalo prečo tí ludia okolo mna nie sú už dávno mŕtvy. Ja sa takto strvovat nemienim, ale je to na zamyslenie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2009 7:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Vobec sme sa nepochopili. Ku tejto váhe som sa dopracoval vita stravou a pitím stiav. Preto teraz skúšam zaradit v rozumnej miere tie obillniny a ten lanový olej+semená. Uvidím čo z oho vznikne.
Len by ma zaujímalo prečo tí ludia okolo mna nie sú už dávno mŕtvy. Ja sa takto strvovat nemienim, ale je to na zamyslenie.

Pokud si dobře vzpomínám, tak jste mi na samém začátku psal, že máte tuším 65 kg, ale tu váhu jste mi řekl pokaždé jinou, takže vůbec netuším, jaká byla váha reálná. Já jsem Vám psal, že váha zpočátku trochu poklesne a následně se stabilizuje. To by samozřejmě proběhlo, pokud by jste stále něco nevymýšlel a dodržoval nějaké logické zásady. Pokud patláte vše do všeho, tak to takto probíhat nemůže a je jenom otázkou času, kdy se dostaví opravdu vážné zdravotní potíže.
U nemocného člověka, jediné rozumné množství konzumovaných obilovin, je nulové. Co se týká olejnatých semen, tak ty je třeba, co nejlépe zpracovat a používat jich také velmi malé množství, nejlépe formou ořechového mléka. Totéž se týká klíčených luštěnin a zde je rozumné množství, tak 2 - 3 polévkové lžíce.
Pokud se nad tím chcete zamýšlet, tak vždy porovnávejte veškeré faktory, například těžce pracující člověk, například ve stavebnictví, který se hodně pohybuje a stresem tudíž netrpí, asi spálí mnohem horší stravu, než úředník, trvale zalezlý v kanceláři u počítače, zcela bez pohybu a navíc vystavený permanentnímu stresu. Možná i toto je důvod, proč Vy jste na relativně přijatelné stravě nemocný a ti lidé o kterých se bavíte i na podstatně horší stravě, nijak výrazně nestrádají.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2009 8:11 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tie obiloviny jem doslova pár dní. Tá váha bola este o niečo vyššia. Odkedy som prešiel na vitariánstvo stále klesá, až sa dostala na hodnotu, ktorú som Vám napísal. Mýlil som sa v tom, kolko meriam, totoiž som vyšší ako som myslel. Tie semená som jedol 100g denne a to po dobu cca 2 týždne +/-par dní.
Čo sa týka tých ludí, tak vačšina z nich už nie je ekonomicky aktívna. Sú medz nimi ludia ktorí pracovali manuálne, rovnako ako aj "sedavo". Ja im tvrdím, že to čo jedia je nezdravé a ucpáva cievy atd. Oni sa nad tým len usmejú a s chutou konzumujú dalej. Spolieham už iba na tie vzácne tuky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2009 8:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Tie obiloviny jem doslova pár dní. Tá váha bola este o niečo vyššia. Odkedy som prešiel na vitariánstvo stále klesá, až sa dostala na hodnotu, ktorú som Vám napísal. Mýlil som sa v tom, kolko meriam, totoiž som vyšší ako som myslel. Tie semená som jedol 100g denne a to po dobu cca 2 týždne +/-par dní.
Čo sa týka tých ludí, tak vačšina z nich už nie je ekonomicky aktívna. Sú medz nimi ludia ktorí pracovali manuálne, rovnako ako aj "sedavo". Ja im tvrdím, že to čo jedia je nezdravé a ucpáva cievy atd. Oni sa nad tým len usmejú a s chutou konzumujú dalej. Spolieham už iba na tie vzácne tuky.

Uvedená dávka 100 g, je dost i na zdravého člověka, já doporučuji zdravým lidem 0,5 - 0,75 kg za týden a v případě těžkých nemocí, stačí 10 - 15 ks mandlí denně, víc není potřeba, jen syrové ovoce a zelenina.
Ty omega 3 mastné kyseliny, ovlivňují velké množství procesů v těle a jejich permanentní nedostatek, kterým trpí naprostá většina součastné populace, přináší mnoho zbytečných zdravotních problémů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2009 8:48 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
100gx= 700g=0,7KG/týžden.
Vtedy som to este "hrýzol" a nemixoval a jdeol som na to zeleninový šalát. Neskor som to na zakl Vašeho doporučenia mixoval a zapíjal štavou, samozrejme v menšom množstve. Na začiatku som ked som to nemixoval, tak som sa spoliehal že ked to poriadne prežujem až na kašu, cca60 aj viac krát tak to bude dobre strávitelné. Navyše ste mi napísali, že to možem miešat so zeleninou aj ovocím. Teraz mi ostávajú už len ten lanový olej a semená.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2009 8:52 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 20, 2009 11:11 am
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Mat píše:
...Len by ma zaujímalo prečo tí ludia okolo mna nie sú už dávno mŕtvy....


...například těžce pracující člověk, například ve stavebnictví, který se hodně pohybuje a stresem tudíž netrpí, asi spálí mnohem horší stravu, než úředník, trvale zalezlý v kanceláři u počítače, zcela bez pohybu .... ti lidé o kterých se bavíte i na podstatně horší stravě, nijak výrazně nestrádají.


Lidé, kteří vše stráví, je mnoho a mrtví být nemohou, protože jsou v soustavném pohybu, zřejmě naopak toho, že toho pohybu se vám nedostává. Proto vymýšlíte různé stravovací hovadiny. Dopřejte si knedlo, vepřo, zélo, zapijte pivem a bude vám hej. Energie budete mít tolik, že nebudete vědět, jak si ji zbavit. Nemoc má právě začátek v lenosti. Pouze pohyb každého nutí konzumovat vše, aby doplnil energii, kterou ze sebe vydal. Chcete li si pročistit střeva, stačí si dát 1 x týdně, vydatnou česnečku. Veškerá kyselá strava se dá snadno neutralizovat pitím zásadité – živé - vody. Toho je k nalezení na stránkách bezpočet, stačí zadat – alkaline water-( je to ovšem anglicky).

_________________
Voda neni lék ale má léčivé účinky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2009 9:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
100gx= 700g=0,7KG/týžden.
Vtedy som to este "hrýzol" a nemixoval a jdeol som na to zeleninový šalát. Neskor som to na zakl Vašeho doporučenia mixoval a zapíjal štavou, samozrejme v menšom množstve. Na začiatku som ked som to nemixoval, tak som sa spoliehal že ked to poriadne prežujem až na kašu, cca60 aj viac krát tak to bude dobre strávitelné. Navyše ste mi napísali, že to možem miešat so zeleninou aj ovocím. Teraz mi ostávajú už len ten lanový olej a semená.

Ani jeden z Vámi popisovaných postupů, jsem Vám nedoporučil i mixování jsem uvedl jako náhradní řešení, které je nedokonalé, hned na začátku jsem Vám doporučil dvouhřídelový odšťavňovač a vyrábět si ořechové mléko, nejlépe do mrkvové šťávy. Ani ten lněný olej není samospasitelný a nedá se také užívat v nějakých velkých dávkách, jinak výrazně snižuje tlak a ředí krev. U semen záleží, co to je za semena a co se s nimi řeší, většina jich obsahuje cca 50% oleje a v naprosté většině případů toho špatného, s omega 6 mastnými kyselinami.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2010 11:12 am 
Dobrý den. Posledních pár dní jím jen ovoce (banány, kiwi, sušené banány, sušená jablka). Dnes ráno (první ranní moč) jsem si udělala test na proužku Hepta Phan a vyšly mi pozitivně ketony 5/52 a bílkovina 1/100. (Ještě chci dodat, pokud to má nějaký význam, že jsem těsně před menstruací). Mohl byste mi objasnit, co to znamená? Díky za odpověd.


Nahoru
  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2010 1:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den. Posledních pár dní jím jen ovoce (banány, kiwi, sušené banány, sušená jablka). Dnes ráno (první ranní moč) jsem si udělala test na proužku Hepta Phan a vyšly mi pozitivně ketony 5/52 a bílkovina 1/100. (Ještě chci dodat, pokud to má nějaký význam, že jsem těsně před menstruací). Mohl byste mi objasnit, co to znamená? Díky za odpověd.

Jíst jen něco, ať je to cokoliv, je hrozný nesmysl a jde to dělat po poměrně krátkou dobu, jinak se rozhodíte a bude vám zle. Všem doporučuji si kupovat proužky co nejjednodušší, aby zbytečně stále neřešili blbosti a jediné, co je opravdu pro vaše zdraví podstatné, je pH. Pokud to nemáte správně, tak se samozřejmě rozhází i ostatní měřené hodnoty, protože tělo musí dělat některé věci prostě jinak. Podle mě to neznamená nic, čím by bylo vhodné se zabývat, jezte tak, ať máte v pořádku pH a ostatní se srovná tam, kde to má být. Co jste naměřila si přečtěte v příbalovém letáku, nebudu jej zde opisovat, protože je to stejně k ničemu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz