Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob kvě 06, 2017 3:13 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Alopat píše:
Zdravější bude takový, který je vyroben z čerstvého mléka a smetany a nebyla z něj odebrána syrovátka, avšak kulturistům a dietářům může vyhovovat úplně jiný poměr tuků a bílkovin. I když také jak pro koho, kasein a smetana ničí Helicobacter Pylori, syrovátka posiluje imunitu a ničí candidu a raka. Ale jak navádí Semtamtupridem, je třeba se posunout dál a jezdit si pro mléko do kravína.

https://www.dtest.cz/clanek-5767/jak-vybrat-recky-jogurt
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=82612&sid=cac55837cae6bff92fa4e8c488601787#p82612

Alopat, dakujeme Ti za informacie o reckom jogurte, mnohe som sa dozvedel. Nikdy som nevedel, aky je rozdiel medzi greckym jogurtom, a jogurtom greckeho typu. Teraz uz viem.
Ja tiez obcas kupujem z tesca. Vyrabat doma sa mi vzdy nechce. Niekedy ide energia inym smerom.

Len jedna poznamka. V tom teste vyhral Grecky jogurt Milko, ale ten vysokotucny, s 5% tuku.
Predavaju ale aj taky, co ma 0% tuku. Za ziadnych okolnosti sa podla mna neoplati konzumovat nizkotucne mliecne vyrobky, a ten prvy link, co si sem hodil z tesca, je prave na ten 0% tuku.
Tak dufam, ze kupujes ten tucny, teda on je tak stredne tucny... ja som zvykol grecke jogurty kupovat vzdy vo vysokotucnej verzii, teda aspon 8% tuku.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 06, 2017 9:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Gamina píše:
Co přesně tím myslíte, kam tyto potraviny zařadit?

Myslím v dělené stravě? Abych věděla, s čím je kombinovat a s čím ne.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 9:26 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
krasnagadgetka píše:
Myslím v dělené stravě? Abych věděla, s čím je kombinovat a s čím ne.
Děkuji.

To jsem pochopila, ale jaké máte k dispozii kategorie? Nebo jedete podle kategorií, jak jste je vypsala v kombinování potravin podle Dr. Sheltona, které jste tady zmiňovala?

Mohla bych se zeptat, proč volíte zrovna dělenou stravu? Pokud máte zdravotní problémy, pravděpodobně to stejně bude vyžadovat nějakou drastičtější dietu. Pokud si vyberete nějakou populární, tak mají lidé dobře zmapované co se může, co se nemůže, jaká jsou rizika atd., a celkem bez problémů to vyhledáte na internetu, obzvlášť pokud umíte anglicky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 15, 2017 12:30 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Gamina píše:
To jsem pochopila, ale jaké máte k dispozii kategorie? Nebo jedete podle kategorií, jak jste je vypsala v kombinování potravin podle Dr. Sheltona, které jste tady zmiňovala?

Mohla bych se zeptat, proč volíte zrovna dělenou stravu? Pokud máte zdravotní problémy, pravděpodobně to stejně bude vyžadovat nějakou drastičtější dietu. Pokud si vyberete nějakou populární, tak mají lidé dobře zmapované co se může, co se nemůže, jaká jsou rizika atd., a celkem bez problémů to vyhledáte na internetu, obzvlášť pokud umíte anglicky.

Bílkoviny, sacharidy, neutrální, by mi asi stačilo....chěla bych držel scd dietu a sestavit si recepty podle delené stravy. Mám psychické problémy, tak doufám, že nebudu muset jít do gaps, ta mi přijde dost složitá. \":-(\" Dále mám candidu, tak nevím, jestli ta psychika je špatná kvůli ní.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 16, 2017 7:52 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
krasnagadgetka píše:

Bílkoviny, sacharidy, neutrální, by mi asi stačilo....chěla bych držel scd dietu a sestavit si recepty podle delené stravy. Mám psychické problémy, tak doufám, že nebudu muset jít do gaps, ta mi přijde dost složitá. \":-(\" Dále mám candidu, tak nevím, jestli ta psychika je špatná kvůli ní.....

Z toho se zblázníte, SCD je složitá sama o sobě, proč si to komplikovat něčím navíc, když nevíte, jestli to je potřeba? Až pokud Vám nebude fungovat SCD, tak můžete zkusit přidat něco dalšího (jako třeba navíc ještě dělenou stravu).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 16, 2017 8:59 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Gamina píše:
Z toho se zblázníte, SCD je složitá sama o sobě, proč si to komplikovat něčím navíc, když nevíte, jestli to je potřeba? Až pokud Vám nebude fungovat SCD, tak můžete zkusit přidat něco dalšího (jako třeba navíc ještě dělenou stravu).

Mě ta scd složitá nepřijde, jen se vynechají některé potraviny. Nebo se pletu? Ta gaps mi přijde o hodně složitější.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 16, 2017 9:29 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
krasnagadgetka píše:
Mě ta scd složitá nepřijde, jen se vynechají některé potraviny. Nebo se pletu? Ta gaps mi přijde o hodně složitější.

No nevím, já jsem na GAPS a SCD je něco hodně podobného, také má úvodní fáze, kdy se vynechá skoro všechno, také má doporučené potraviny, které se jí co nejčastěji, taky si vyrábíte vlastní jogurty, a tak. Rozhodně to není tak, že by GAPS byla nějak dramaticky složitější, než SCD. Kolik toho zatím víte o SCD?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 16, 2017 10:07 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
krasnagadgetka píše:
vařená rajčata
luštěniny
neloupaná rýže
vepřové maso
kapusta
řasy
kokosový olej
mochyně
zázvor
kokosové mléko
brusinky
jablečný ocet
wasabi
raw kakao
psylium
kimchi
kamu kamu
rakytník
česnek
zelený čaj
ovocný čaj
bancha
fermentovaná zelenina
maca
tibi nápoj
agar

Mimochodem, pokud chcete držet SCD, tak následující položky z Vašeho seznamu vůbec nebudete moci jíst, takže není důvod je řešit:
agar
raw kakao
psylium
neloupaná rýže


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 06, 2017 1:21 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Gamina píše:
Mimochodem, pokud chcete držet SCD, tak následující položky z Vašeho seznamu vůbec nebudete moci jíst, takže není důvod je řešit:
agar
raw kakao
psylium
neloupaná rýže

Máte pravdu, děkuji. A nevíte jak je to u těch ostatních?
Moc děkuji za ochotu...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 06, 2017 6:10 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
krasnagadgetka píše:
Máte pravdu, děkuji. A nevíte jak je to u těch ostatních?
Moc děkuji za ochotu...

Pojďme se na to podívat z širšího hlediska. Na internetu je spousta výživových kalkulaček. Ty Vám sdělí obsah bílkovin, tuků a cukrů v daném jídle. Co Vám brání je použít a vyhledat si jednotlivé potraviny?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 07, 2017 2:14 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Gamina píše:
Pojďme se na to podívat z širšího hlediska. Na internetu je spousta výživových kalkulaček. Ty Vám sdělí obsah bílkovin, tuků a cukrů v daném jídle. Co Vám brání je použít a vyhledat si jednotlivé potraviny?

Aha, to mě nenapadlo. Takže potravinu vždy zařadím podle toho, čeho obsahuje nejvíce? Např. mléko bude obsahovat nejvíce bílkovin, takže ho dám do bílkovin? Ale jak poznám, že je potravina neutrální? Prosím Vás, ještě se chci zeptat, jestli jíte třeba sušené meruňky a brusinky, tak s čím je kombinujete? Nebo kvůli kvašení raději nekombinovat?
Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 2:02 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Prosím vás, kam zařadit tyto potraviny? Názory se na internetu hodně liší nebo jsem je tam vůbec nenašla. Děkuji.

vařená rajčata
luštěniny
neloupaná rýže
vepřové maso
kapusta
řasy
kokosový olej
mochyně
zázvor
kokosové mléko
brusinky
jablečný ocet
wasabi
raw kakao
psylium
kimchi
kamu kamu
rakytník
česnek
zelený čaj
ovocný čaj
bancha
fermentovaná zelenina
maca
tibi nápoj
agar

Zařadit podle čeho?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 2:06 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Podle koho kombinujete potraviny? Koukala jsem na kombinování potravin podle Dr. Sheltona. Jsou níže uvedené informace prosím vás správně? Není mi vůbec jasné, s čím mohu tedy kombinovat např. červenou řepu, mrkev. Někdy si je dělám v odšťavňovači a ještě si do toho přidám třeba okurku a nebo jindy jablko a celer. \":-(\"
Moc děkuji.




Mezi bílkoviny řadíme: ořechy a semínka, suché luštěniny,dužninu kokosu

Mezi škroby řadíme dýně, dužnina kokosu, , artyčoky mrkev, červená řepa

Neutrální řadíme : zelené fazolky, fazolové lusky, tuřín, olivy

Mezi polosladké ovoce řadíme : meruňky, brusinky, borůvky, jahody, nektarinky, maliny, ostružiny, sladký angrešt, mango, bezinka, oliva, čerstvý fík, sladké jablko, třešně sladké, sladké broskve,

Mezi kyselé ovoce řadíme : pomeranče, ananas, kyselé jablka, kyselé ryngle a švestky, citróny, grepy, kyselé broskve, limetky, kyselé víno, rajčata, višně, kyselý angrešt, kyselé hrušky


1) Všechno co obsahuje v dužnině semena jsou plody (napr. rajčata, okurky a dýně) nekonzumovat se zeleninou. Maximálně se zeleninou chudou na bílkoviny a škroby. Rajčata nekombinujte s žádným ovocem, ale maximálně je lze kombinovat s listovou zeleninou bez obsahu škrobu.

2) Ovoce jíst jen jako samotné... a když kombinovat tak jen kyselé s kyselým či polosladkým nebo sladké se sladkým či polosladkým, ale nikdy né kyselé se sladkým...
3) Avokádo nejlépe kombinovat s neškrobouvou zeleninou, s kyselým ovocem ale nikdy ne se sladkým ovocem.

4) Bílkoviny kombinovat se zeleninou neobsahující škrob. Zelenina chudá na škrob se hodí k zelenině, která je zároveň i ovocem jako rajčata (ne sladká a kyselinu obsahující plodová zelenina).

5) Cukr, sirupy a sladidla včetně medu by se neměly nikdy užívat k dochucování žádné potravy.

6) Když už tuky (oleje apod), tak pouze se zeleninou neobsahující škrob nebo na škrob velmi chudou.

7 ) Melouny pouze samostatně.

\"8)\" Zeleninu neobsahující škrob můžeš kombinovat mezi sebou, nebo s proteiny a nebo se škrobem ale nikdy ne s proteiny a škrobem současně.

9) Mléku se vyhni a pokud už tak jen samostatně.

10) Kyselé by se nikdy nemělo konzumovat se škroby – např. obilné kaše s jablky a nehledě na to kdyby k tomu ještě přidal med nebo hrozinku.

11) Kyselé ovoce a bílkoviny- Citrusové ovoce, rajčata, ananas, jahody a další kyselé plody by se neměly kombinovat se sýry, vejci, ořechy

12) Sladké ovoce : a škroby - Špatná kombinace. Cukru obsaženému ve sladkém ovoci by nemělo nic bránit průchodem žaludkem do dvaceti minut.

13) Bílkoviny a tuky: Špatná kombinace. Jestliže potravina obsahuje bílkovinu obsahuje zároveň už i tuk vhodného složení. Naše tělo si vystačí s minimem tuků. Tuk zpomaluje vyměšování trávících šťáv, snižuje účinnost pepsinu a kyseliny chlorovodíkové nezbytné pro trávení bílkovin. I sebemenší množství tuku je schopno snížit trávící schopnost organismu až o 50%. Uživejte tedy tuky s opatrností a nepoužívejte jiné tuky než tuky Avokáda a ořechů.

14) Bílkoviny a jiné bílkoviny: Špatná kombinace.

15) Škrob a tuky: Špatná kombinace. Tuk brzdí odchod stráveného škrobu do střeva a to vede ke kvasu. Jestliže jíte tuky s listovou zeleninou a natěmi, pak je jejich brzdná schopnost pozastavena.

16) Škrob a jiné škroby: Špatná kombinace. Následky jsou ještě horší než u jiných kombinací. Zeleninu s mírným obsahem škrobu lze kombinovat se zeleninou s větším obsahem škrobu např. mrkev a brambory, ale nikoliv s obilninami a luštěninami.

Avokádo : Nejlépe je jíst s listovou zeleninou a natěmi, Dále pak lze avokádo kombinovat s nakyslým nebo kyselým ovocem. To je dokonce lepší kombinace než když se kombinuje listová zelenina s ovocem. Protože avokádo obsahuje málo bílkovin, lze jej zkombinovat i s brambory nebo jinými škrobovitými jídly za předpokladu, že součástí této kombinace je i listová zelenina. Avokádo by se nemělo nikdy kombinovat s ořechy a semeny.




Nakyslé ovoce lze kombinovat se sladkým ovocem... zejména když chceme dosladit pro lepší chuť. Pro lidi s oslabeným trávením jsou banány však nejlepší jako samostatné jídlo. Ostatní je mohou zkombinovat s datlemi nebo rozinkami, sladkým hroznovým vínem a jiným sladkým ovocem a listovou a naťovou zeleninou. Sladké a sušené ovoce by se mělo používat zřídka, protože cukr je vněm koncentrovanější a snadno může dojít ke kvasu když se neodhadne kyselost ostatních plodů v kombinaci. Proto je vhodnější toto ovoce vždy kombinovat jen s listovou a naťovou zeleninou.

Kombinovat ovoce jen s čerstvou listovou a naťovou zeleninou. Tyto kombinace ještě dokonce zlepší trávení ovoce.

Listová zelenina se velmi dobře hodí ke všem jídlům a měla by tvořit většinu vašeho jídelníčku. Během týdne jezte rozmanité druhy zeleniny jak je to jen možné. Zelenina především bez obsahu škrobu zanechá žaludek beze změny, pokud ovšem nepoužijete nějakou olejnatou zálivku která celé trávení zkomplikuje.

Vyhněte se příliš zralému ovoci, to je rovněž jedna z příčin zažívacích potíží.

Obiloviny a luštěniny je nejlépe jíst naklíčené. Klíčením přejdou do stavu živé zeleniny a jsou obohaceny kyslíkem. Staly se tedy potravou předtrávenou. Jiné semena lze klíčit také.

Vodu - Nepijte však během jídla ani po jídle (v závislosti na složitosti kombinace) abyste neředily trávící enzymy.

Tabulka kombinování potravin podle Dr. Sheltona
B Š T MV-S MV-K Z-NŠ-V Z-S O-K O-P O-S-S M
B -- -- -- -- -- + + -* -- -- --
Š -- + + -- -- + + -- ++ - --
T -- + + ++ ++ + + + + + --
MV-S -- -- + + + - - ++ ++ -- --
MV-K -- -- + + + - - ++ ++ ++ --
Z-Č-V + + + - - + + - ++ - --
O-P -- -- + ++ ++ - - + + + ++
O-K -- -- + ++ ++ ++ ++ + + - ++
O-S-S - - + - ++ - - - + + ++
M -- -- -- -- -- -- -- -- ++ ++ +


Vysvětlivky:
B = Bílkovina
Š = Škrob
T = Tuk
MV-S = Mléčné výrobky sladké
MV-K = Mléčné výrobky kysané
Z-Č+V = Zelenina čerstvá + vařená
Z-NŠ+V = Zelenina neškrobová + vařená
Z-Č = Zelenina čerstvá
O-P = Ovoce polosladké
O-K = Ovoce kyselé
O-S+S = Ovoce sladké + sušené
++ = Skvělá kombinace
-- = Špatná kombinace
+ = Dobrá kombinace
- = Snesitelná kombinace
* Kyselé ovoce jde skvěle s ořechy.

Klidně mě zavolejte a zodpovím, psát se s tím nemám čas to bych vám musel napsat knihu a určitě ji již někdo napsal a to bych ji psal zbytečně, tedy spíše budete muset používat vlastní mozek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 2:09 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Nezkoušeli jste přidat do podmáslí sušenou syrovátku nebo syrovátkový protein, aby se trávilo jednoznačně jako sacharid nebo bílkovina? Dá se tzatziki z okurky a řeckého jogurtu nahradit jedno hlavní jídlo?

Kombinaci podmáslí a syrovátky jsem nikdy nezkoušel, tedy nevím a tzatziki bych hlavně v letních měsících viděl jako dobré jídlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 2:12 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Děkuji za tento příspěvěk. A který jogurt z těchto dvou je zdravější co se týká složeníí?

U toho Milko je: Složení: mléko, smetana, jogurtová kultura s Bifidobacterium BB-12, vápník: 111 mg/100 g, bílkoviny: 8,2 %, tuk: 5,8 %, tukuprostá sušina: 13,3 %, živé jogurtové bakterie: 1,2 mld.

U Holandie: Složení: mléko, mléčná bílkovina, jogurtová kultura, kultura Bifidobacterium a Lactobacillus acidophilus, vápník: 126 mg/100 g, bílkoviny: 3,8 %, tuk: 3,9 % tukuprostá sušina: 8,8 %, živé jog. bakterie: 1,5 mld

Děkuji.

Ani jeden, udělejte si kvalitní jogurt doma sama a ten kvalitní bude.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz