Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 5:43 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stravou proti rakovině
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 10:34 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2012 3:45 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda máte někdo osobní zkušenost s léčbou rakoviny plic pomocí diety. Začali jsme u tatínka aplikovat dietu, pro jeho motivaci bych ráda znala někoho, kdo s rakovinou takto zatočil. Já jsem přesvědčena o zásadním významu stravy v boji proti všem civilizačním chorobám a degenerativním onemocněním. Začala jsem dietu držet s tatínkem - zatím máme necelé tři týdny za sebou. Pokud mohu, uvedu zde základní principy, kterých se držíme - pokud by mi někdo poradil co děláme špatně nebo co dělat jinak, budu moc ráda. Vyřadili jsme bílý cukr i bílou mouku - pokud potřebujeme sladit - což je max. denně - tak 1 lžička nerafinovaného cukru nebo javorový sirup. zdaleka se snažíme vyhnout přísunu aflatoixnů, dioxinů, glutamátů a soli. Pijeme zeleninové a ovocné šťávy - 2x denně zeleninovou (červená řepa, mrkev, celer, petržel někdy přidám i zelí dýni nebo cuketu) 1x denně ovocnou (jablka, pomeranč, mandarinka či grep do toho přimíchávám mrkev) - celkem za den 600 ml šťáv. Maso minimálně, vařená vejce také minimálně. Pokud upravujeme stravu, pak na páře, lehce povaříme či podusíme. Zařadili jsme celozrnné pečivo, semínka (slunečnice, sezam, dýně) a ořechy. Také jsem namíchala čajovou směs z popence, divizny, jitrocele, koprníku a plicníku - zatím připravuji 1 x denně. Co se týká pitného režimu - dáváme si hlavně vodu a čaje - slabý zelený nebo bylinný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stravou proti rakovině
PříspěvekNapsal: stř lis 07, 2012 12:21 am 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
waly píše:
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda máte někdo osobní zkušenost s léčbou rakoviny plic pomocí diety. Začali jsme u tatínka aplikovat dietu, pro jeho motivaci bych ráda znala někoho, kdo s rakovinou takto zatočil. Já jsem přesvědčena o zásadním významu stravy v boji proti všem civilizačním chorobám a degenerativním onemocněním. Začala jsem dietu držet s tatínkem - zatím máme necelé tři týdny za sebou. Pokud mohu, uvedu zde základní principy, kterých se držíme - pokud by mi někdo poradil co děláme špatně nebo co dělat jinak, budu moc ráda. Vyřadili jsme bílý cukr i bílou mouku - pokud potřebujeme sladit - což je max. denně - tak 1 lžička nerafinovaného cukru nebo javorový sirup. zdaleka se snažíme vyhnout přísunu aflatoixnů, dioxinů, glutamátů a soli. Pijeme zeleninové a ovocné šťávy - 2x denně zeleninovou (červená řepa, mrkev, celer, petržel někdy přidám i zelí dýni nebo cuketu) 1x denně ovocnou (jablka, pomeranč, mandarinka či grep do toho přimíchávám mrkev) - celkem za den 600 ml šťáv. Maso minimálně, vařená vejce také minimálně. Pokud upravujeme stravu, pak na páře, lehce povaříme či podusíme. Zařadili jsme celozrnné pečivo, semínka (slunečnice, sezam, dýně) a ořechy. Také jsem namíchala čajovou směs z popence, divizny, jitrocele, koprníku a plicníku - zatím připravuji 1 x denně. Co se týká pitného režimu - dáváme si hlavně vodu a čaje - slabý zelený nebo bylinný.

tu sa dost hovori o tom, ze rakovina je vlastne extremne premnozena candida a plesne...cize asi by som si nastudoval bezsacharidovu dietu (teda ziadny cukor, ani javorovy, ziadne ovocie, ziadne pecivo a podobne) a vsetko co s tym suvisi...a Jarda by asi este povedal, ze jedna z klucovych veci je drzat pH na spravnych hodnotach...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stravou proti rakovině
PříspěvekNapsal: stř lis 07, 2012 3:52 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[list:2tlryofn][quote="jiddu":2tlryofn]tu sa dost hovori o tom, ze rakovina je vlastne extremne premnozena candida a plesne...cize asi by som si nastudoval bezsacharidovu dietu (teda ziadny cukor, ani javorovy, [b:2tlryofn][color=#FF0000:2tlryofn]ziadne ovocie[/color:2tlryofn][/b:2tlryofn], ziadne pecivo a podobne) a vsetko co s tym suvisi...a Jarda by asi este povedal, ze jedna z klucovych veci je drzat pH na spravnych hodnotach...[/quote:2tlryofn]
Waly a Jiddu,
chtel bych v rychlosti napsat aspon par radku k mistnimu boji proti candide, tedy presneji obetovani jednoho z nejvetsich daru prirody, ovoce \":(\" , za to, aby kdyz plivnu do sklenicky tak se sliny udrzely na vode a neklesaly dolu (plivaci test). Jiddu, pises soucasne, ze jedna z klicovych veci je drzet pH na spravnych hodnotach. Vis, ze ovoce je vetsinou zasadotvorne? Vcetne kyselych citronu. Takze z hlediska pH je zakaz ovoce naprosta pitomost, stejne jako z dalsich duvodu. Nic neni jen cernobily. Ovoce ma cukry, ale za prve je to jiny cukr nez ten skodlivy a ma taky spoustu latek, ktere rakovinu nici. Ma cistici ucinky... Tedy ne, ze bych se pokousel pochopit jak to v tele funguje. Ale hodne jsem cetl o uspesnych metodach lecby rakoviny a sam jsem par pripadu sledoval. Az na male vyjimky, mozna dr Nolfi, ovoce vsichni na lecbu rakoviny doporucovali. To jen abych tuto diskuzi trochu zobjektivizoval. Samozrejme kazdy at si vybere sam, ale at ma k tomu vic podkladu.

[*:2tlryofn]Napriklad [b:2tlryofn]dr Budwigova[/b:2tlryofn] vylecila rakovinu stovkam lidi a ke strave pise:[quote="dr Budwigova":2tlryofn]Jak taková strava vypadá? Můj „olejovo-bílkovinový potravinový plán" obsahuje oleje bohaté na elektrony, oleje ze semen
a zdravé bílkoviny, které v kombinaci s oleji dokážou aktivovat vitální funkce organizmu. Navíce tento potravinový plán obsahuje velké množství čerstvé zeleniny a [color=#FF0000:2tlryofn]ovoce[/color:2tlryofn].[/quote:2tlryofn]
Postup lecby rakoviny podle Budwigove jsem dal na viewtopic.php?p=37863#p37863 . Uvedl bych odtud kousek zakladniho navodu[quote="Postup lecby rakoviny podle dr budwigove":2tlryofn][2] Rozemelte 2 polévkové lžíce celých lněných semínek elektrickým mlýnkem na kávu (já mám na doporučení Bosch asi za 600,- a výborně funguje) a přidejte do směsi. Čerstvě mletá semínka mohou rychle žluknout, jezte to okamžitě.
[3] Přidat čerstvé (nebo rozmrazené, dříve zmrazené) [color=#FF0000:2tlryofn]bobuloviny, borůvky,... jahody, ... obsahují protirakovinné kyseliny[/color:2tlryofn].
[4] Přidejte další [color=#FF0000:2tlryofn]čerstvé ovoce[/color:2tlryofn], pokud chcete, v celkové výši 1 / 2 až 1 šálek ovoce.[/quote:2tlryofn][/*:m:2tlryofn][*:2tlryofn]Dalsi znama protirakovinova dieta je[b:2tlryofn] gersonova dieta[/b:2tlryofn]. Jednim z jejich zakladnich piliru je opet ovoce [quote="Vance Farrel - Gersonova terapie":2tlryofn]The primary foods are these: Zakladni jidlo je:
• Fresh juices: Juices of fruits, leaves, and vegetables. [color=#FF0000:2tlryofn]Cerstve stavy z ovoce[/color:2tlryofn], listu a zeleniny
• Raw fruit and vegetables: Large quantities [color=#FF0000:2tlryofn]Syrove ovoce a zelenina ve velkem[/color:2tlryofn]
either in their natural form, finely grated, or salads ................
of fresh leaves and vegetables.
• Stewed fruits and vegetables: Vegetables
stewed in their own juice, stewed fruit, potatoes and
oatmeal, the special (Hippocrates’) soup, saltless rye
bread, oatmeal.[/quote:2tlryofn][/*:m:2tlryofn][*:2tlryofn][quote="[b:2tlryofn]Andreas Moritz[/b:2tlryofn]- Rakovina neni nemoc...":2tlryofn]There is plenty of evidence that fruits and vegetables have cancer-curing and cancerpreventive properties.
Preklad: [color=#FF0000:2tlryofn]Existuje spousta dukazu ze ovoce a zelenina ma schopnosti lecit rakovinu[/color:2tlryofn] a delat prevenci rakoviny[/quote:2tlryofn][/*:m:2tlryofn][*:2tlryofn][b:2tlryofn]Dr Schulze[/b:2tlryofn] vylecil tisice lidi z nevylecitelnych nemoci, predevsim rakoviny. Na zacatku sveho programu lecby nevylecitelnych nemoci doporucuje tezce nemocnym okamzite prestat jist pevnou stravu a pit denne 4 litry cerstvych ovocnych a zeleninovy stav. po ukonceni stavoveho pustu doporucuje[quote:2tlryofn]Once you are off 100% juices, you will be eating a 100% total vegan vegetarian raw diet. This includes all vegetables, fruits, raw nuts and seeds, and soaked and sprouted beans and grains. Eat fresh organic produce that is locally grown and in season.[/quote:2tlryofn]Tedy po skonceni 100% stav budes jist 100% veganskou vegetarianskou syrovou dietu. To zahrnuje [color=#FF0000:2tlryofn]vsechnu zeleninu, ovoce[/color:2tlryofn], syrove orechy a seminka a namacene a naklicene lusteniny a obili.
Uvadi tam na jednom miste, ze jedine varovani je, ze nekteri nemocni maji byt opatrni s ovocnymi dzusy aby nemeli prilis cukru. On sam uvadi, ze uziva jen male mnozstvi ovocnych stav redenych vodou. Nicmene jeho male mnozstvi je asi maximum co vypijeme u nas, pri dzusovem pustu chce 4 litry stav denne.
[/*:m:2tlryofn]
[*:2tlryofn][b:2tlryofn]Dr. Simoncini[/b:2tlryofn] vylecil spoustu lidi z rakoviny a tvrdi, ze[b:2tlryofn][color=#FF0000:2tlryofn] rakovina je vlastne premonozena Candida[/color:2tlryofn][/b:2tlryofn]. A presto velice doporucuje ovoce a zeleninu,

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stravou proti rakovině
PříspěvekNapsal: stř lis 07, 2012 8:59 am 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2012 3:45 pm
Příspěvky: 8
Děkuji moc za příspěvky, ještě dodám, že se snažím naše snažení zaznamenávat co nejpřesněji pro případné další účely (tlak, teplotu, váhu, BMI, Ph i subjektivní pocity-nálady a také složení šťáv) - mám nakoupené Ph papírky - sledujeme Ph moči - jelikož jsem kdesi vyčetla a předpokládám že to tak je - Ph moči je stejné jako Ph plazmy. O javorovém sirupu jsem také četla že je zásadotvorný - klidně mě opravte. Dnes si uděláme malé zhodnocení - po cca 3 týdnech. potřebovala bych vědět víc o plivacím testu. Prosím, jak se provádí a co mi prozradí? (na jednom foru jsem se dočetla o tomto testu, ale tvůrcem či propagátorem je prý moderátor tohoto fóra Jarda - jestli jsem to dobře pochopila - prosím o přesnější informace) díky moc W


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stravou proti rakovině
PříspěvekNapsal: stř lis 07, 2012 9:53 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
waly píše:
Děkuji moc za příspěvky, ještě dodám, že se snažím naše snažení zaznamenávat co nejpřesněji pro případné další účely (tlak, teplotu, váhu, BMI, Ph i subjektivní pocity-nálady a také složení šťáv) - mám nakoupené Ph papírky - sledujeme Ph moči - jelikož jsem kdesi vyčetla a předpokládám že to tak je - Ph moči je stejné jako Ph plazmy. O javorovém sirupu jsem také četla že je zásadotvorný - klidně mě opravte. Dnes si uděláme malé zhodnocení - po cca 3 týdnech. potřebovala bych vědět víc o plivacím testu. Prosím, jak se provádí a co mi prozradí? (na jednom foru jsem se dočetla o tomto testu, ale tvůrcem či propagátorem je prý moderátor tohoto fóra Jarda - jestli jsem to dobře pochopila - prosím o přesnější informace) díky moc W

Plivaci test si muzes najit kdyz si das do googlu napriklad
candida spit test,
vylezou toho kvanta. Dost z toho je negativni a tvrdi, ze pozitivni test zdaleka nemusi znamenat jen premnozenou Candidu. To je i muj nazor.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stravou proti rakovině
PříspěvekNapsal: stř lis 07, 2012 9:00 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
waly píše:
...potřebovala bych vědět víc o plivacím testu. Prosím, jak se provádí a co mi prozradí? (na jednom foru jsem se dočetla o tomto testu, ale tvůrcem či propagátorem je prý moderátor tohoto fóra Jarda - jestli jsem to dobře pochopila - prosím o přesnější informace) díky moc W

Plivací test:
Je orientační test na přemnoženou kandidu.

Ráno hned po probuzení (na lačno) natočit vodu do skleničky, sebrat sliny a plivnout je do vody. Počkat 30 minut. Pokud se táhnou provazce, dělá se usazenina či bílé "šupinky" značí to, že kandida je přemnožená. Zdravá slina je hladká a zůstává na hladině. Pro přesnost opakovat 3 dny.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stravou proti rakovině
PříspěvekNapsal: čtv lis 08, 2012 8:45 am 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2012 3:45 pm
Příspěvky: 8
Díky \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stravou proti rakovině
PříspěvekNapsal: sob lis 10, 2012 6:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:28 am
Příspěvky: 40
Dobrý den waly,

jak zde již bylo řečeno, metod jak se správně stravovat pro boj proti rakovině je mnoho. Ať už ta či ona metoda, všechny jsou dobré, protože se snaží pomoci a změnit myšlení člověka, donutí jej začít žít zdravě!

Mému kolegovi řekli doktoři, když mu diagnostikovali rakovinu, že má pár měsíců života. Ostatní členové tohoto fora mi dají za pravdu, když ironicky řeknu "Skvělá povzbudivá vyhlídka", ale dobrá práce doktorů za to, že aspoň zjistili, že umírá a paradoxně si tak mohl zachránit život. Díky zeleninové dietě a čisté vodě je nyní velmi vitální, plný energie a říká, že se podruhé narodil. (protože tu už několiklet neměl být)

Takže držím palce ať vytrváte a nad rakovinou vyhrajete.

Kromě diet a zdravé stravy nezapomínejte na kvalitní zdravý příjem tekutin. Voda je velmi nenápadný faktor prospívající našemu zdraví a věnuje se mu velmi málo pozornosti.
Abych se neopakoval, tak Vás odkáži na vlákno: http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=9&t=2362

Ve výsledku jde o rovnováhu pH. Pokud je tělo překyselené, je velmi náchylné na nemoci a tyto nemoci dále pomáhají k překyselení.
Pokud jim vezmete jejich kyselé prostředí, půjdou na ústup. Naopak zásadité pH těla zlepšuje imunitu, dodává tělu energii a sílu do života.
Ideální je pití více jak 2L alkalické vody a zdravá strava/dieta nebo minimum nezdravého (kyselotvorné stravy).

Samozřejmě ať budete dělat alespoň něco prospěšného, bude to dobré. Čím horší nemoc, tím drastičtější přístup se musí zvolit.
Nemoc indikuje pouze to, že je nějaký problém, že je něco špatně. (faktorů může být víc, popište jak Váš otec žil předtím, co jedl,kde se pohyboval... A najděte co dělal špatně. Špatný vliv má i prostředí, stres apod...)
V žádném případě nepřipusťte, aby se vše vrátilo zpět k původnímu životnímu stylu.

Při testování změřit pH moči a slin. Schválně porovnejte se sebou. Lidé s rakovinou mají zpravidla pH velmi špatné.

Budeme jistě všichni rádi, když se s námi podělíte s výsledky a dalšími poznatky.

_________________
S pozdravem a přáním krásného dne,
Ing. Petr Hamtil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stravou proti rakovině
PříspěvekNapsal: pon lis 12, 2012 8:11 am 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2012 3:45 pm
Příspěvky: 8
alkastream píše:
Dobrý den waly,

jak zde již bylo řečeno, metod jak se správně stravovat pro boj proti rakovině je mnoho. Ať už ta či ona metoda, všechny jsou dobré, protože se snaží pomoci a změnit myšlení člověka, donutí jej začít žít zdravě!

Mému kolegovi řekli doktoři, když mu diagnostikovali rakovinu, že má pár měsíců života. Ostatní členové tohoto fora mi dají za pravdu, když ironicky řeknu "Skvělá povzbudivá vyhlídka", ale dobrá práce doktorů za to, že aspoň zjistili, že umírá a paradoxně si tak mohl zachránit život. Díky zeleninové dietě a čisté vodě je nyní velmi vitální, plný energie a říká, že se podruhé narodil. (protože tu už několiklet neměl být)

Takže držím palce ať vytrváte a nad rakovinou vyhrajete.

Kromě diet a zdravé stravy nezapomínejte na kvalitní zdravý příjem tekutin. Voda je velmi nenápadný faktor prospívající našemu zdraví a věnuje se mu velmi málo pozornosti.
Abych se neopakoval, tak Vás odkáži na vlákno: http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=9&t=2362

Ve výsledku jde o rovnováhu pH. Pokud je tělo překyselené, je velmi náchylné na nemoci a tyto nemoci dále pomáhají k překyselení.
Pokud jim vezmete jejich kyselé prostředí, půjdou na ústup. Naopak zásadité pH těla zlepšuje imunitu, dodává tělu energii a sílu do života.
Ideální je pití více jak 2L alkalické vody a zdravá strava/dieta nebo minimum nezdravého (kyselotvorné stravy).

Samozřejmě ať budete dělat alespoň něco prospěšného, bude to dobré. Čím horší nemoc, tím drastičtější přístup se musí zvolit.
Nemoc indikuje pouze to, že je nějaký problém, že je něco špatně. (faktorů může být víc, popište jak Váš otec žil předtím, co jedl,kde se pohyboval... A najděte co dělal špatně. Špatný vliv má i prostředí, stres apod...)
V žádném případě nepřipusťte, aby se vše vrátilo zpět k původnímu životnímu stylu.

Při testování změřit pH moči a slin. Schválně porovnejte se sebou. Lidé s rakovinou mají zpravidla pH velmi špatné.

Budeme jistě všichni rádi, když se s námi podělíte s výsledky a dalšími poznatky.

Děkuji za povzbudivé informace, nemoc je určitě stav, který nám dává prostor uvažovat o věcech jinak - vím to sama z vlastní zkušenosti. Pozitivní myšlení je první nejdůležitější krok. Takže díky moc za váš příspěvek. W


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stravou proti rakovině
PříspěvekNapsal: pon lis 12, 2012 8:23 am 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2012 3:45 pm
Příspěvky: 8
Ještě jednu věc pro ty, které to bude zajímat - tatínek má PH zásaditější než já - držíme stejnou dietu \":-)\", můj manžel má kyselejší PH jsme v rozmezí PH 6 -5,5 - 5 pořadí dle vyjmenování výše (upozorňuji, že se jedná o PH moči - takže je kyselejší než krev). PH papírky jsem zakoupila v lékárně \":-)\")) 50 ks za 100,- Kč. w


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stravou proti rakovině
PříspěvekNapsal: úte lis 13, 2012 2:48 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2012 3:45 pm
Příspěvky: 8
V rychlosti se pokusím shrnout moje dosavadní výsledky z diety - minimum masa, minimum mléka, ovocno-zeleninové šťávy litr/den, denně 2,5 -3 litry tekutin - voda/čaj, obiloviny a celozrnné pečivo (nekonzumuji bílý cukr ani bílou mouku). Po třech týdnech se cítím lépe, mám víc energie, lépe spím a ustoupil mi ekzém, se kterým se potýkám již léta a pozoruju i hormonální změny - k lepšímu. PH moči 6 - ale trvale užívám léky, takže může být ovlivněno. Mám nižší tělesnou teplotu a o maličko lepší prokrvení končetin - hlavně rukou. Váhový úbytek minimální - necelé 2kg (!nepotřebuji zhubnout!) BMI 20,44.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stravou proti rakovině
PříspěvekNapsal: stř lis 14, 2012 11:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
waly píše:
Ještě jednu věc pro ty, které to bude zajímat - tatínek má pH zásaditější než já - držíme stejnou dietu, můj manžel má kyselejší pH, jsme v rozmezí pH 6 -5,5 - 5 pořadí dle vyjmenování výše (upozorňuji, že se jedná o PH moči - takže je kyselejší než krev)

řekněme, že držíte stejnou dietu. čili - stejnou stravu, že,
ale: dýcháte stejný vzduch? máte tytéž aktivity? máte tutéž stresovou zátěž? máte stejný metabolismus? máte stejnou tělesnou konstituci?
ne, nemáte,
to nejde až tak snadno srovnávat \":wink:\"

jestli neznáte knihu Tepperwein: Pryč s kyselostí, určitě ji přečtěte, je skvělá

zmínka, že jde o pH moči a nikoli pH krve je zbytečná, páč kdyby měla krev pH 5,5, už nežijete

všichni tři máte to pH hodně kyselé, to asi víte, ale je-li to měřeno ráno, dalo by se to tolerovat, viz acidobazický píst


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stravou proti rakovině
PříspěvekNapsal: čtv lis 15, 2012 8:17 am 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2012 3:45 pm
Příspěvky: 8
Díky za příspěvky,
manžel nemá žádné zdravotní potíže - o rozdílech PH při stresu/pohodě vím - psala jsem to pro představu. Přestože bydlím s někým v jedné domácnosti, není jisté jestli dýcháme stejný vzduch \":-)\" no, stejný vzduch možná, ale za jiných podmínek...PH měřené z vzorku ranní moči - takže kyselejší. Přes den hodně záleží na stravě - včera jsem zkoušela průběžně během dne rozmezí ráno-poledne -odpoledne -večer a PH 6 - 7 - 7,5 -7,5.
Na tu knihu se určitě podívám, díky ještě jednou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stravou proti rakovině
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 5:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Waly a Jiddu,
chtel bych v rychlosti napsat aspon par radku k mistnimu boji proti candide, tedy presneji obetovani jednoho z nejvetsich daru prirody, ovoce \":(\" , za to, aby kdyz plivnu do sklenicky tak se sliny udrzely na vode a neklesaly dolu (plivaci test). Jiddu, pises soucasne, ze jedna z klicovych veci je drzet pH na spravnych hodnotach. Vis, ze ovoce je vetsinou zasadotvorne? Vcetne kyselych citronu. Takze z hlediska pH je zakaz ovoce naprosta pitomost, stejne jako z dalsich duvodu. Nic neni jen cernobily. Ovoce ma cukry, ale za prve je to jiny cukr nez ten skodlivy a ma taky spoustu latek, ktere rakovinu nici. Ma cistici ucinky... Tedy ne, ze bych se pokousel pochopit jak to v tele funguje. Ale hodne jsem cetl o uspesnych metodach lecby rakoviny a sam jsem par pripadu sledoval. Az na male vyjimky, mozna dr Nolfi, ovoce vsichni na lecbu rakoviny doporucovali. To jen abych tuto diskuzi trochu zobjektivizoval. Samozrejme kazdy at si vybere sam, ale at ma k tomu vic podkladu.

Napriklad dr Budwigova vylecila rakovinu stovkam lidi a ke strave pise:
dr Budwigova píše:
Jak taková strava vypadá? Můj „olejovo-bílkovinový potravinový plán" obsahuje oleje bohaté na elektrony, oleje ze semen
a zdravé bílkoviny, které v kombinaci s oleji dokážou aktivovat vitální funkce organizmu. Navíce tento potravinový plán obsahuje velké množství čerstvé zeleniny a ovoce.

Postup lecby rakoviny podle Budwigove jsem dal na viewtopic.php?p=37863#p37863 . Uvedl bych odtud kousek zakladniho navodu
Postup lecby rakoviny podle dr budwigove píše:
[2] Rozemelte 2 polévkové lžíce celých lněných semínek elektrickým mlýnkem na kávu (já mám na doporučení Bosch asi za 600,- a výborně funguje) a přidejte do směsi. Čerstvě mletá semínka mohou rychle žluknout, jezte to okamžitě.
[3] Přidat čerstvé (nebo rozmrazené, dříve zmrazené) bobuloviny, borůvky,... jahody, ... obsahují protirakovinné kyseliny.
[4] Přidejte další čerstvé ovoce, pokud chcete, v celkové výši 1 / 2 až 1 šálek ovoce.
Dalsi znama protiravinova dieta je gersonova dieta. Jednim z jejich zakladnich piliru je opet ovoce
Vance Farrel - Gersonova terapie píše:
The primary foods are these: Zakladni jidlo je:
• Fresh juices: Juices of fruits, leaves, and vegetables. Cerstve stavy z ovoce, listu a zeleniny
• Raw fruit and vegetables: Large quantities Syrove ovoce a zelenina ve velkem
either in their natural form, finely grated, or salads ................
of fresh leaves and vegetables.
• Stewed fruits and vegetables: Vegetables
stewed in their own juice, stewed fruit, potatoes and
oatmeal, the special (Hippocrates’) soup, saltless rye
bread, oatmeal.
Andreas Moritz- Rakovina neni nemoc... píše:
There is plenty of evidence that fruits and vegetables have cancer-curing and cancerpreventive properties.
Preklad: Existuje spousta dukazu ze ovoce a zelenina ma schopnosti lecit rakovinu a delat prevenci rakoviny
Dr Schulze vylecil tisice lidi z nevylecitelnych nemoci, predevsim rakoviny. Na zacatku sveho programu lecby nevylecitelnych nemoci doporucuje tezce nemocnym okamzite prestat jist pevnou stravu a pit denne 4 litry cerstvych ovocnych a zeleninovy stav. po ukonceni stavoveho pustu doporucuje
Citace:
Once you are off 100% juices, you will be eating a 100% total vegan vegetarian raw diet. This includes all vegetables, fruits, raw nuts and seeds, and soaked and sprouted beans and grains. Eat fresh organic produce that is locally grown and in season.
Tedy po skonceni 100% stav budes jist 100% veganskou vegetarianskou syrovou dietu. To zahrnuje vsechnu zeleninu, ovoce, syrove orechy a seminka a namacene a naklicene lusteniny a obili.
Uvadi tam na jednom miste, ze jedine varovani je, ze nekteri nemocni maji byt opatrni s ovocnymi dzusy aby nemeli prilis cukru. On sam uvadi, ze uziva jen male mnozstvi ovocnych stav redenych vodou. Nicmene jeho male mnozstvi je asi maximum co vypijeme u nas, pri dzusovem pustu chce 4 litry stav denne.

To je všechno sice pravda, ale také je pravda, že u těch autorů šlo o jiné ovoce a zeleninu, než koupí současný nemocný v superhypermarketu, to je vlastně pouze cukr, nic jiného a to ho v konečném důsledku může opravdu zabít. Pokud půjde o to co nejde pokazit, tak to jsou plodiny, které uměle pěstovat nejdou, třeba borůvky, proti těm nemám žádné výhrady a naopak bych je u rakoviny doporučil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stravou proti rakovině
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 5:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
waly píše:
Děkuji moc za příspěvky, ještě dodám, že se snažím naše snažení zaznamenávat co nejpřesněji pro případné další účely (tlak, teplotu, váhu, BMI, Ph i subjektivní pocity-nálady a také složení šťáv) - mám nakoupené Ph papírky - sledujeme Ph moči - jelikož jsem kdesi vyčetla a předpokládám že to tak je - Ph moči je stejné jako Ph plazmy. O javorovém sirupu jsem také četla že je zásadotvorný - klidně mě opravte. Dnes si uděláme malé zhodnocení - po cca 3 týdnech. potřebovala bych vědět víc o plivacím testu. Prosím, jak se provádí a co mi prozradí? (na jednom foru jsem se dočetla o tomto testu, ale tvůrcem či propagátorem je prý moderátor tohoto fóra Jarda - jestli jsem to dobře pochopila - prosím o přesnější informace) díky moc W

Tak autor nejsem, jde o starý postup a je zde http://www.zdravi-az.cz/doc/R09_58-59_N ... zrouta.pdf


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz