Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 5:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rozdíl chléb - rohlík
PříspěvekNapsal: sob říj 21, 2017 6:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
testoviny jsou fajn, ale nahrazku bych spis hledal v necem co si muzu oblozit. Napriklad si rad mazu na pecivo avokado, samotny mi tolik nechutna. Kdyz je skodlive psenicne, zitne, tak co treba kukuricne platky? To je taky na jedno brdo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozdíl chléb - rohlík
PříspěvekNapsal: ned říj 22, 2017 12:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
johny54 píše:
testoviny jsou fajn, ale nahrazku bych spis hledal v necem co si muzu oblozit. Napriklad si rad mazu na pecivo avokado, samotny mi tolik nechutna. Kdyz je skodlive psenicne, zitne, tak co treba kukuricne platky? To je taky na jedno brdo?

Ono to je prašť jako uhoď, já tam velký rozdíl nevidím a když už máte tu potřebu si něco obložit, osobně bych upřednostnil před obložením chleba obložení vlastního těla přítulnými dívčinami, což je obklad který zdraví určitě neškodí na rozdíl od obloženého chleba. Záleží ovšem na věku, vkusu a potřebách daného jednotlivce, dovedu si představit i jedince kteří mají priority v obkládání zcela opačné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozdíl chléb - rohlík
PříspěvekNapsal: ned říj 22, 2017 1:07 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
johny54 píše:
testoviny jsou fajn, ale nahrazku bych spis hledal v necem co si muzu oblozit. Napriklad si rad mazu na pecivo avokado, samotny mi tolik nechutna. Kdyz je skodlive psenicne, zitne, tak co treba kukuricne platky? To je taky na jedno brdo?

No, vidíš, a já znám lidi, kteří jedí avokádo "syrové", prostě ho dlabou lžicej ze slupky či si ukrajují kousky, nic nikam nemažou.
Kukuřice je také "škodlivá" (pokud je škodlivá pšenice). Budeš si muset věci trošku lépe promyslet a hlavně - rozhodovat se sám za sebe, ne hledat alibi v podobě toho, co jsi si kde přečetl či kdo ti co řekl.
Jediné, co je důležité. je stát se partnerem sebe sama. Mít rád své tělo i svou mysl, stát se citlivějším ve smyslu tom, že tělo i tvůj temperament (možná tomu říkáš jinak, ale je to fuk) mají své nějaké základní potřeby, ale také své perverze. Je zcela na tobě, zda s nimi budeš v naprostém souladu, či budeš dělat kompromisy či dokonce půjdeš proti nim. Všechny cesty jsou možné.
Lze zcela docílit stavu, kdy pro tebe pšenice nebo kukuřice budou ty nejdravější věci na světě. Nebo toho stavu nedocílit .... Může se také stát, že ti budou velmi škodit. Je to zcela na tobě.
Jinak, avokado, pokud ti nechutná .... proč ho tedy jíst? Jde o zcela nadbytečnou věc v jídelníčku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozdíl chléb - rohlík
PříspěvekNapsal: ned říj 22, 2017 1:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
Avokado mi samozrejme chutna, jinak bych ho nejedl. Jim ho i nakrajene v salatu, ale nejchutnejsi mi vzdycky prislo na pecivu a spolu s vajickem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozdíl chléb - rohlík
PříspěvekNapsal: ned říj 22, 2017 1:58 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Avokádo a vejce jsou svou podstatou, kvalitativně, tak jinde, že se divím, že to matláš dohromady. Tož, jak bylo psáno ... zcela dle tebe a citu. Ta vejce jsou natvrdo? Zničená surovina?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozdíl chléb - rohlík
PříspěvekNapsal: ned říj 22, 2017 9:15 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, tak ako je to s tými cestovinami ? Pohankové a Jahlové su najmenej škodlivé? Inak Xion prečo si dal pšeničné cestoviny nad napríklad špaldove, není lepšia špaldová muka ? Pšenica čo sa týka Glykemického indexu je na tom velmi zle, takže zvyšuje dosť cukor v krvi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozdíl chléb - rohlík
PříspěvekNapsal: ned říj 22, 2017 10:56 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Menma, co se týče stavu a práce slinivky, je potřebí rozlišovat její nedostatečnost (či absolutní neschopnost) ve smyslu ovlivňování hladiny krevního cukru produkcí zcela specifického hormonu, který má pro buňky v podstatě informační hodnotu .... a její hlavní funkci, tedy schopnost produkovat hormony a trávicí šťávy a jiné věci a vyzařovat nějakou energii, to vše nezbatné pro mnoho dalších věcí. Slinivka je velmi citlivá na stres. Je potřebí s ní komunikovat.Vážit si jí a hýčkat ji, jako nejbližšího partnera. Jídlo je až druhotná věc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozdíl chléb - rohlík
PříspěvekNapsal: pát říj 27, 2017 2:31 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Ono to je prašť jako uhoď, já tam velký rozdíl nevidím a když už máte tu potřebu si něco obložit, osobně bych upřednostnil před obložením chleba obložení vlastního těla přítulnými dívčinami, což je obklad který zdraví určitě neškodí na rozdíl od obloženého chleba. Záleží ovšem na věku, vkusu a potřebách daného jednotlivce, dovedu si představit i jedince kteří mají priority v obkládání zcela opačné.

Praveze skodia aj tie dievciny, hlavne ak je to femme fatale. Osobna skusenost. Ide o velmi rizikovu zalezitost, so zenami si treba dat extra velky pozor, ovela vacsi nez s jedlom. A hlavne, ked sa snazi oblozit na telo.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozdíl chléb - rohlík
PříspěvekNapsal: sob říj 28, 2017 10:58 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Xion píše:
Praveze skodia aj tie dievciny, hlavne ak je to femme fatale. Osobna skusenost. Ide o velmi rizikovu zalezitost, so zenami si treba dat extra velky pozor, ovela vacsi nez s jedlom. A hlavne, ked sa snazi oblozit na telo.

Ja by som povedal takto............ Čím ma človek viac odvahy (smeruje k nebojácnosti), tým menej nástrah zo strany žien.... A keď je človek nebojácny (vrchol odvahy), žiadna žena s ním nezametie.... Pretože nebojácny muž si môže doslova prakticky vyberať kdekoľvek sa ocitne... TO MUSÍ BYŤ TOTÁLNE NÁDHERNÝ STAV.... \"8)\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozdíl chléb - rohlík
PříspěvekNapsal: sob říj 28, 2017 5:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Zdravím, tak ako je to s tými cestovinami ? Pohankové a Jahlové su najmenej škodlivé? Inak Xion prečo si dal pšeničné cestoviny nad napríklad špaldove, není lepšia špaldová muka ? Pšenica čo sa týka Glykemického indexu je na tom velmi zle, takže zvyšuje dosť cukor v krvi.

Těstoviny obecně jsou už produkt z něčeho a jak na něco sáhne potravinářsko-chemický průmysl je to vždy špatně. Osobně to zpracování vidím jako daleko větší problém než vlastní zrno ze kterého vznikají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozdíl chléb - rohlík
PříspěvekNapsal: sob říj 28, 2017 5:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Praveze skodia aj tie dievciny, hlavne ak je to femme fatale. Osobna skusenost. Ide o velmi rizikovu zalezitost, so zenami si treba dat extra velky pozor, ovela vacsi nez s jedlom. A hlavne, ked sa snazi oblozit na telo.

Tak pochopitelně i zde je třeba zboží které se nabízí důsledně třídit, ne vše je zlato co se třpytí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozdíl chléb - rohlík
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 8:11 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
JednorazovyNICK píše:
Xion píše:
Praveze skodia aj tie dievciny, hlavne ak je to femme fatale. Osobna skusenost. Ide o velmi rizikovu zalezitost, so zenami si treba dat extra velky pozor, ovela vacsi nez s jedlom. A hlavne, ked sa snazi oblozit na telo.

Ja by som povedal takto............ Čím ma človek viac odvahy (smeruje k nebojácnosti), tým menej nástrah zo strany žien.... A keď je človek nebojácny (vrchol odvahy), žiadna žena s ním nezametie.... Pretože nebojácny muž si môže doslova prakticky vyberať kdekoľvek sa ocitne... TO MUSÍ BYŤ TOTÁLNE NÁDHERNÝ STAV.... \"8)\"

On to také nádherný stav jest .... až na to, že je to trivialita, obyčejná obyčejnost a běžná běžnost. Zralý muž si opravdu může vybírat, kam zaměří svůj nepatrný zájem, tam je bouřlivá odezva, kam ho nezaměří, je možná občas obtěžován nevyvolaným zájmem druhé strany, ale dokáže elegantně poodejít dále, aniž by urazil, prostě je to už na pohodu.
S nebojácností to nemá nic společného. Zralý muž NENÍ nebojácný.
Je v pohodě.
NEBOJÁCNÝ se snaží být ten, jenž BOJÁCNÝ jest.


Naposledy upravil ctihodnymuz dne pon říj 30, 2017 9:28 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozdíl chléb - rohlík
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 8:57 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
ctihodnymuz píše:
NEBOJÁCNÝ se snaží být ten, jenž BOJÁCNÝ jest.

A.... ? Veď to je jasné.... že ten kto sa SNAŽÍ byť nebojácny, tak nebojácnym nie je, pretože sa ešte len SNAŽÍ, a ten kto nebojácny je, ten sa už snažiť NEMUSÍ.
Nebojácnosť je to najkrajšie čo existuje/môže existovať v živote človeka. To viem aj teraz, aj keď mám k nebojácnosti ďaleko až-až-aaaaažžžžž... Hoci nie som nejaký posera...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozdíl chléb - rohlík
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 9:30 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
To je, myslím si, férová odpověď. Kdo se snaží, vlastně už nebojácný není. Přehodil výhybku. Souhlas.
Já jsem jen upozornil na high level, kdy se tyto věci už vůbec neřeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozdíl chléb - rohlík
PříspěvekNapsal: pon lis 06, 2017 7:28 am 
Offline

Registrován: úte zář 26, 2017 7:22 am
Příspěvky: 17
složité téma to je, osobně procházím změnou už mnoho let a hledám si svojí cestu...
dost se inspiruji makrobiotikou, přijde mi, že má hlavu a patu a věci jsou tam celkem logické (což mi vyhovuje)
ALE..taky je to co člověk, to názor...

Jeden čas jsem vysadil pečivo (a to jsme už jedli pouze domácí kvas. chléb), přešel jsem a jedl hlavně obiloviny (často celozrnné na kaši), po nějaké době člověk zjistí, že jídlo ve formě "kaší - hodně vody" pro člověka co dělá i fyzickou činnost není vždy to pravé, zařadit i chleba (pečivo - kvalitní) nemusí být vůbec špatné, naopak vhodné....

Tak jsem se vrátil zpět k celozrnnému celožitnému bio domácímu kváskovému chlebu a nemůžu říct, že bych se cítil hrozně, naopak necítím tak brzo hlad a ještě si i pochutnám...

je jasné, že 95%kupovaných věcí je hrozných, tak je lepší dělat si věci sám a pořádně a udělat si na to i čas...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz