Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Intolerance laktózy
PříspěvekNapsal: pát říj 19, 2012 11:02 am 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 10:56 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, je zde někdo kdo má intoleranci laktózy?? Včera mi vyšel pozitivně test na kravské mléko \":?\" , tak hledám lidičky, kteří jsou na tom stejně a nebo případně kdo by mi poradil co a jak se s tim v životě poprat... Děkuji moc za každý příspěvek!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intolerance laktózy
PříspěvekNapsal: pát říj 19, 2012 11:27 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
blonďák píše:
Dobrý den, je zde někdo kdo má intoleranci laktózy?? Včera mi vyšel pozitivně test na kravské mléko \":?\" , tak hledám lidičky, kteří jsou na tom stejně a nebo případně kdo by mi poradil co a jak se s tim v životě poprat... Děkuji moc za každý příspěvek!

Intolerance laktózy není alergie na kasein, jaký test to byl? Většinou pomáhá vysadit to, na co jsi pozitivní:-)
teď koukám, že jsi blonďák, takže v pohodě \":lol:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intolerance laktózy
PříspěvekNapsal: pát říj 19, 2012 11:41 am 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 10:56 am
Příspěvky: 2
Bohužel přímo tohle mi bylo řečeno lékařem.. "máte pozitivní test na laktózu na alergii na kravské mléko" tak to tak i formuluji.. přitom jsem si přečetla, že se liší intolerance na laktózu teda na mléčný cukr a alergie na mléčnou bílkovinu. Dělali mi odběr krve a z toho test. Ptala jsem se na co přímo tedy aler.jsem, ale prý z toho testu se to nedá určit. Sama se přikláním přímo k nesnášenlivosti laktózy, protože mi dělá obrovské bolesti i léky ACC atd. , které jsem teď objevila, že též laktózu obsahují.. Četla jsem, že přímo na tu laktózu je to nedostatkem enzymu ve střevech.. jde nějak doplnit?? Nebo nevíte zda existuje, nějaký poradce či odborník, který by zjistil víc a přímo poradil co smím a co ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intolerance laktózy
PříspěvekNapsal: pát říj 19, 2012 1:12 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Existujú enzýmy na trávenie mliečnych produktov.

http://www.iherb.com/Now-Foods-Dairy-Di ... Vcaps/7269

Osobné skúsenosti s tým nemám žiadne. Ale ja by som vyradila úplne mliečne produkty. Alebo skúsila obmedziť možno na tie, ktoré neobsahujú kazeín napr. srvátka, maslo, ak je to alergia na kazeín. Laktóza je zase mliečny cukor, tak tam je voľba na probiotických výrobkoch, kde je čiastočne zredukovaný obsah laktózy. Ono viac sfermentovaný prírodný kefír obsahuje už dosť málo laktózy, ale netuším aké je kritické množstvo pri neznášanlivosti.

Príp. skúsiť napr. surové kozie, ovčie mlieko, možno by tam bola lepšia znášanlivosť. Niekomu surové mlieko problém nerobí a naopak pasterizované hej.

Ale čo som napr. vôbec netušila je toto:

""Both kefir and yogurt improve lactose digestion simply because some of the bacterial cells give up their lives in the intestinal tract, release their enzymes and digest the lactose. "

Kefír a jogurt zlepšujú trávenie laktózy jednoducho tým, že niektoré bakteriálne kmene, ktoré sú usmrtené v tráviacom trakte, vylúčia svoje enzýmy a tie napomáhajú stráviť laktózu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intolerance laktózy
PříspěvekNapsal: pát lis 16, 2012 2:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
blonďák píše:
Dobrý den, je zde někdo kdo má intoleranci laktózy?? Včera mi vyšel pozitivně test na kravské mléko \":?\" , tak hledám lidičky, kteří jsou na tom stejně a nebo případně kdo by mi poradil co a jak se s tim v životě poprat... Děkuji moc za každý příspěvek!

Dobře vám to píše členka bludicka, většinou lidí s touto poruchou snesou mléčné výrobky kozí, nebo ovčí a ideální je pokud jsou zpracované pomocí laktobacilů, třeba domácí jogurty a další nepasterizované výrobky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Rada ohledně alergie na laktózu
PříspěvekNapsal: úte bře 17, 2015 11:53 am 
Offline

Registrován: úte bře 17, 2015 11:48 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat na nějaké bližsí informace ohledne intolerance laktózy. Už od narození mám tuto alergii na laktózu. Dnes je mi 28 let a na svém těle cítím zlepšení, v ohledu konzumace.

Hlavní otázkou je, zda mohu jíst nějaké sýry, či tvarohové výrobky. Někde jsem se dočetl, že je možná konzumace Ementálu, Cheddaru, či velmi vyzrálých sýrů typu Camembert atd.. V případě tvarohů si nejsem jistý, zatím jsem ani nezkoušel.

Má někdo podobné zkušenosti s produkty ? Popřípadě by mi doporučil, či odkázal na nějaké bližsí informace.

Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně alergie na laktózu
PříspěvekNapsal: úte bře 17, 2015 12:31 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Setkal jsem se s člověkem co měl alergii na laktózu i kasein a vyléčil se pomocí přerušovaného hladovění,ale on to bere jako životní styl a né jako krátkodobou léčbu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně alergie na laktózu
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 1:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petr718 píše:
Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat na nějaké bližsí informace ohledne intolerance laktózy. Už od narození mám tuto alergii na laktózu. Dnes je mi 28 let a na svém těle cítím zlepšení, v ohledu konzumace.

Hlavní otázkou je, zda mohu jíst nějaké sýry, či tvarohové výrobky. Někde jsem se dočetl, že je možná konzumace Ementálu, Cheddaru, či velmi vyzrálých sýrů typu Camembert atd.. V případě tvarohů si nejsem jistý, zatím jsem ani nezkoušel.

Má někdo podobné zkušenosti s produkty ? Popřípadě by mi doporučil, či odkázal na nějaké bližsí informace.

Děkuji za odpověď.

Obávám se, že zde vám bude cokoliv ze zkušeností ostatních k ničemu. Prostě bych to opatrně vyzkoušel, ale ne tak že budu plácat páté přes deváté a do toho ještě sýry. Prostě si vyzkoušejte jedno, nebo dvě jednoduchá jídla o kterých víte, že po nich nikdy nenastal žádný problém. Například dušená mrkev s libovým masem, dušený lisový špenát s vajíčkem a podobně a k tomu snězte ještě v průběhu dne třeba 50-100 g toho sýra. Pokud se za 5-7 dní neobjeví problém, je dosti pravděpodobné, že se neobjeví nikdy. Obecně čím tvrdší a vyzrálejší sýr, tím menší pravděpodobnost komplikací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intolerance laktózy
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2015 8:25 am 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
Mojí dceři byla ve dvou letech zjištěna intolerance na laktózu. Dostala ji z toho dárcovská salivaterapie. Někomu možná bude připadat tahle metoda nechutná, ale opravdu funguje. Ono je to v podstatě to, co dělaly svým dětem všechny matky ještě před zhruba sto lety, před vynálezem mixéru. Je to prosté předžvýkání stravy, které nejen potravu pro bezzubé dítě rozmělní, ale prosytí slinami a trávicími enzymy matky a taky tak dítě přes sliny od matky dostává určité bakterie, které zvyšují jeho imunitu. Proto například křováci a všechny primitivní národy neznají, co jsou to autoimunitní choroby či potravinové alergie. Dle některých pediatrů byla náhrada předžvýkání stravy mixérem fatální chyba. Žijeme v příliš hygienickém a sterilním prostředí a platíme za to svoji daň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intolerance laktózy
PříspěvekNapsal: ned dub 26, 2015 10:25 am 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Pokud má člověk intoleranci laktozy a občas se z nějakého důvodu nechce nebo nemůže vyhnou mléčnému výrobku, pomůže tableta obsahující enzym laktáza. Tímto enzymem se laktóza dobře stráví, funguje to docela spolehlivě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intolerance laktózy
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 8:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nečasová píše:
Mojí dceři byla ve dvou letech zjištěna intolerance na laktózu. Dostala ji z toho dárcovská salivaterapie. Někomu možná bude připadat tahle metoda nechutná, ale opravdu funguje. Ono je to v podstatě to, co dělaly svým dětem všechny matky ještě před zhruba sto lety, před vynálezem mixéru. Je to prosté předžvýkání stravy, které nejen potravu pro bezzubé dítě rozmělní, ale prosytí slinami a trávicími enzymy matky a taky tak dítě přes sliny od matky dostává určité bakterie, které zvyšují jeho imunitu. Proto například křováci a všechny primitivní národy neznají, co jsou to autoimunitní choroby či potravinové alergie. Dle některých pediatrů byla náhrada předžvýkání stravy mixérem fatální chyba. Žijeme v příliš hygienickém a sterilním prostředí a platíme za to svoji daň.

To je velice cenná informace, pokud si člověk uvědomí, že z pohledu medicíny jde o neřešitelný problém. Pouze tím vyvstává lépe fakt, že naše zdraví je takové, jaká je skladba našich bakterií a sterilní prostředí nám spíše škodí než pomáhá, jak tvrdí oficiální názory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Intolerance na laktózu
PříspěvekNapsal: sob bře 14, 2020 7:15 pm 
Offline

Registrován: stř led 08, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
Zdravim, ve svých 27 letech mi došlo, že trpim intolerancí na laktózu. Trpěl jsem na to už v dětství - či snad, pamatuji si, že jako dítě, když jsem si dal kakao, tak jsem byl jakoby zatížen a vlastně to platí doteď - zrovna včera jsem si zkusil jedno dát asi po dvou týdnech a 4 loky mě zatížily na x hodin.. tak bych se rád zeptal - mám si to zajít k lékaři potvrdit? Co můžu? - teď jsem četl, že bych neměl jíst ani pečivo, tak uplně nevim, nebo prostě ochodit všechno.. Děkujii Vítek H.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intolerance na laktózu
PříspěvekNapsal: sob bře 14, 2020 8:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
VitekH píše:
Zdravim, ve svých 27 letech mi došlo, že trpim intolerancí na laktózu. Trpěl jsem na to už v dětství - či snad, pamatuji si, že jako dítě, když jsem si dal kakao, tak jsem byl jakoby zatížen a vlastně to platí doteď - zrovna včera jsem si zkusil jedno dát asi po dvou týdnech a 4 loky mě zatížily na x hodin.. tak bych se rád zeptal - mám si to zajít k lékaři potvrdit? Co můžu? - teď jsem četl, že bych neměl jíst ani pečivo, tak uplně nevim, nebo prostě ochodit všechno.. Děkujii Vítek H.

Tak vyšetření by vhodné určitě bylo i když tak jak stav popisujete si místo kakaa můžete reakci před tím raději ověřit ještě jinou potravinou s laktózou a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně alergie na laktózu
PříspěvekNapsal: sob srp 07, 2021 9:18 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
Pavel Veselý píše:
Setkal jsem se s člověkem co měl alergii na laktózu i kasein a vyléčil se pomocí přerušovaného hladovění,ale on to bere jako životní styl a né jako krátkodobou léčbu.

Samozřejmě, že krátkodobé hladovění je nutno opakovat, ideálně třeba jednou týdně hodinový půst. Kdysi dávno věřící křesťané nejedli v pátek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně alergie na laktózu
PříspěvekNapsal: ned srp 08, 2021 7:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Daryl píše:
Samozřejmě, že krátkodobé hladovění je nutno opakovat, ideálně třeba jednou týdně hodinový půst. Kdysi dávno věřící křesťané nejedli v pátek.

Přerušované hladovění není hladovění jednou za týden nebo nějakou konkrétní dobu, jde o každodenní hladovění přerušené stravou v krátkém denním okně. Jako funkční se bere poměr 18 hodin hladu a 6 hodin jídla, ale jakákoliv ostřejší verze funguje ještě lépe. Sám celkem dlouhodobě držím 22/2 a dá se tak fungovat zcela bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz