Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 4:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 1:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte dub 24, 2012 6:48 pm
Příspěvky: 10
Bydliště: Zlín
Dobrý den Jardo,

slyšel jsem, že Vitamín C synteticky vyráběný (tedy pravotočivý) je pro tělo špatně vstřebatelný, ba dokonce v něterých ohledech škodlivý. Měl by se jíst spíš přírodní - levotočivý.
Zhlediska dostupnosti, i financí, beru ten syntetický. Kdysi jsem měl i levotočivý, kde 1/2 kg stálo něco kolem 500Kč, podotýkám, že je to už asi 10 let.
V ovoci a zelenině tolik vitamínu C není, takže je nutné ho doplňovat. Moc by mě zajímal Váš názor. Děkuji za odpověď, Petr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 11:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
vanad píše:
Dobrý den Jardo,

slyšel jsem, že Vitamín C synteticky vyráběný (tedy pravotočivý) je pro tělo špatně vstřebatelný, ba dokonce v něterých ohledech škodlivý. Měl by se jíst spíš přírodní - levotočivý.
Zhlediska dostupnosti, i financí, beru ten syntetický. Kdysi jsem měl i levotočivý, kde 1/2 kg stálo něco kolem 500Kč, podotýkám, že je to už asi 10 let.
V ovoci a zelenině tolik vitamínu C není, takže je nutné ho doplňovat. Moc by mě zajímal Váš názor. Děkuji za odpověď, Petr

Tak jsou takové názory, nicméně již pouhé zkombinování přírodního a umělého céčka funguje dobře a pokud na roztoku počarujete pomocí spinování (lze dohledat na netu), tak by měl mít roztok orientaci správnou a fungovat ve váš prospěch.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2012 1:29 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Já zase slyšel, že vše levotočivé je špatné, že ve vesmíru je vše konstruktivní pravotočivé a destruktivní levotočivé, tak nevím..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 16, 2012 7:31 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv čer 07, 2012 5:25 am
Příspěvky: 3
Je tu řeč o umělém vitamínu C. To je tento ?


_________________
"Je pošetilost být moudrý tam, kde je nevědomost blahem."
A.C.Bhaktivedanta Svámí Prabhůpáda


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1t24mb21


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 8:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
[quote="Lukáš HK":330db9cy]Je tu řeč o umělém vitamínu C. To je tento ?



Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
330db9cy


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 12:56 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 28, 2012 12:44 pm
Příspěvky: 4
Myxomatoza -u domácího zakrslého králíčka..
PROSÍM O RADU,pomoc....
Vím,že to zde není server o zvířatech a pro zvířata a možná je můj příspěvek i tam kde být nemá..za což se omlouvám..moc se tady v tom pořád nemohu vyznat......ale někdo zde léčil králíka s myxomatozou MMS...bohužel neúspěšně...Náš 9letý králík chytil na stará kolena Myxomátozu...oteklé zalepené oči,zvětšené pohlavní orgány ..jinak žere,vše v normálu...v rámci možností a věku...veterinář nasadil ATB...,ale antibiotika přece viry neničí..tak mě napadlo ,zkusit to zlikvidovat nikoliv MMS...ale obyčejnými extra vysokými dávkami Vitamínu C....ale nevím který je nejlepší ..Pan Zajíček zde někde doporučoval PRÁŠKOVÝ...ale ten u nás v lékárně nevedou...a na netu jsem ho taky nenašla..může mi někdo poradit, kde seženu nějaký kvalitní práškový vit C?..spěchá to..děkuji...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 2:13 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Také se bohužel i u nás ač králíkům snášíme jen to nejlepší - občas myxomatóza vyskytne.
Letos nám uhynuli už 2 - docela velcí - dáváme preventivně do vody ocet i vitamíny a i tak někdy k úhynu dojde. Napadá mě jestli myxomatózu nezpůsobují parazité - nevím, ale jestli
by něco jako trojčátko bylo pro podávání vhodné.
Také budu ráda za Vaše zkušenosti a názory.
Děkuji všem předem \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 2:22 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
esie píše:
Také se bohužel i u nás ač králíkům snášíme jen to nejlepší - občas myxomatóza vyskytne.
Letos nám uhynuli už 2 - docela velcí - dáváme preventivně do vody ocet i vitamíny a i tak někdy k úhynu dojde. Napadá mě jestli myxomatózu nezpůsobují parazité - nevím, ale jestli
by něco jako trojčátko bylo pro podávání vhodné.
Také budu ráda za Vaše zkušenosti a názory.
Děkuji všem předem \":D\"

Doporučuji z vlastní zkušenosti pro zvířátka MMS1 - mám to vyzkoušené řadu let a funguje naprosto spolehlivě


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 2:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Práškový vitamin C nabízí přece zde na fóru Jarda ve vlákně "Nabídka zboží", jinak ke koupi též v DM Drogeriích. Určitě berte pouze farma kvalitu bez hliníku (což obojí mnou zde zmíněné splňují)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
lada283 píše:
Myxomatoza -u domácího zakrslého králíčka..
PROSÍM O RADU,pomoc....
Vím,že to zde není server o zvířatech a pro zvířata a možná je můj příspěvek i tam kde být nemá..za což se omlouvám..moc se tady v tom pořád nemohu vyznat......ale někdo zde léčil králíka s myxomatozou MMS...bohužel neúspěšně...Náš 9letý králík chytil na stará kolena Myxomátozu...oteklé zalepené oči,zvětšené pohlavní orgány ..jinak žere,vše v normálu...v rámci možností a věku...veterinář nasadil ATB...,ale antibiotika přece viry neničí..tak mě napadlo ,zkusit to zlikvidovat nikoliv MMS...ale obyčejnými extra vysokými dávkami Vitamínu C....ale nevím který je nejlepší ..Pan Zajíček zde někde doporučoval PRÁŠKOVÝ...ale ten u nás v lékárně nevedou...a na netu jsem ho taky nenašla..může mi někdo poradit, kde seženu nějaký kvalitní práškový vit C?..spěchá to..děkuji...

Člen Jindra vám to píše správně, mohu vám ho poslat, nebo se dá koupit na mnoha místech a serverech, nicméně patrně nejlepší výsledky podá MMS, jak vám píše člen Sikora.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 10:54 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 28, 2012 12:44 pm
Příspěvky: 4
Dobrý večer všem...moc děkuji za rady...problém,že králíčkovi byla nasazena veterinářem i antibiotika+ nějaké masti a vitamíny orálně...protože má kromě myxomatozy i bouli -absces) plný hnisu..který chodíme vymačkávat a čistit..tak ted nevím, jak s tím MMS by to šlo zkloubit...ani netuším, jak se toto MMS podává..v jakých dávkách atd pro zakrslého králíčka...zda přitom vysadit antibiotika....moc ráda bych mu pomohla..protože on se chudák snaží ..ač už má vysoký věk...ale nezvdáváme to ani jeden..je jinak docela čupr kluk.....Dnes měl těžký den,veterinářka mu musela zaživa rozříznout tu bouli,a čistila a čistila..uspání jsme neriskovali..vše bobek přetrpěl..a tak bych to MMS zkusila pořídit..budte prosím tak moc hodní a napište mi přesnější údaje ,nebo návod na tuto léčbu pro králika..moc děkuji všem za ochotu .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 6:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
[quote="lada283":g36rne6f]Dobrý večer všem...moc děkuji za rady...problém,že králíčkovi byla nasazena veterinářem i antibiotika+ nějaké masti a vitamíny orálně...protože má kromě myxomatozy i bouli -absces) plný hnisu..který chodíme vymačkávat a čistit..tak ted nevím, jak s tím MMS by to šlo zkloubit...ani netuším, jak se toto MMS podává..v jakých dávkách atd pro zakrslého králíčka...zda přitom vysadit antibiotika....moc ráda bych mu pomohla..protože on se chudák snaží ..ač už má vysoký věk...ale nezvdáváme to ani jeden..je jinak docela čupr kluk.....Dnes měl těžký den,veterinářka mu musela zaživa rozříznout tu bouli,a čistila a čistila..uspání jsme neriskovali..vše bobek přetrpěl..a tak bych to MMS zkusila pořídit..budte prosím tak moc hodní a napište mi přesnější údaje ,nebo návod na tuto léčbu pro králika..moc děkuji všem za ochotu .[/quote:g36rne6f]
Potřebujete toto

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
g36rne6f


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Otazky odkazdeho trosku
PříspěvekNapsal: sob zář 15, 2012 8:06 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:50 pm
Příspěvky: 31
Mam zopar otazok, a kedze kazda je z ineho sudka, tak som ich hodil sem k potravinam, ak to sem nepatri takto kludne prehodte.

1. p Jarda otazka na Vas. Niekde som tu cital, ze beriete vitaminove doplnky konkretne vitamin c. Zvazujem ho tiez zaradit, lem mam otazku aky konkretny produkt si vybrat.

Cital som, ze existuje Vitamin C 1000 z predlzenym vstrebavanim zo sipok. Ale na nete som ho nikde nenasiel, nasiel som len "Vitamin C 1000 z predlzenym vstrebavanim so sipkami" tak neviem ci je to to iste, alebo v tom je rozdiel a ten prvy sa skutocne vyraba iba zo sipok, alebo je to chemicky vitamin a pridany je nejaky sipkovy extrakt? Viete nejaky poradit?

2. Konzumacia zelenych byliniek: (zihlava, pupava (pampeliska) datelina (jetel).
V akych mnozstvach je mozne tieto konzumovat? Je skutocne mozne si robit napriklad zihlavovy spenat (vareny ci surovy) a zjest tak velke mnosztvo zihlav (pupav atd)? Ak si kupite zihlavovy caj je tam upozornenie ze maximalne sa maju vypit 2 salky denne, co predstavuje tak cca 40g vyluhovanej susenej zihlavy. Ak toto mnozstvo sa nesmie presiahnut, potom nechapem ci konzumacia povedzme 200g surovej rozmixovanej zihlavy nemoze byt nebezpecna.

3. Zhanam novy mixer, kedze prechadzam na Vita. Otazka znie, vie niekto poradit nieco fakt velmi vykonneho (rychle otacky) a spolahliveho za solidnu cenu, co by rozmixovalo takmer vsetky typy zeleniny na kasu, pripadne orechy a pod.

Dakujem

ps: mal som este jednu otazku ale ta mi teraz nejak vyfucala tak ju azda doplnim neskor \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otazky odkazdeho trosku
PříspěvekNapsal: sob zář 15, 2012 9:16 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
Falkon keby si vlakna k tvojim témam čítal našiel by si aj odovede. Uznaj že ked sa všetci takto budeme pýtať tak tu bude chaos.
O tých mixéroch sme sa nedávno rozprávali s bludickou

Naposledy upravil Renka dne čtv led 01, 1970 2:05 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otazky odkazdeho trosku
PříspěvekNapsal: pon zář 24, 2012 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
falkon píše:
Mam zopar otazok, a kedze kazda je z ineho sudka, tak som ich hodil sem k potravinam, ak to sem nepatri takto kludne prehodte.

1. p Jarda otazka na Vas. Niekde som tu cital, ze beriete vitaminove doplnky konkretne vitamin c. Zvazujem ho tiez zaradit, lem mam otazku aky konkretny produkt si vybrat.

Cital som, ze existuje Vitamin C 1000 z predlzenym vstrebavanim zo sipok. Ale na nete som ho nikde nenasiel, nasiel som len "Vitamin C 1000 z predlzenym vstrebavanim so sipkami" tak neviem ci je to to iste, alebo v tom je rozdiel a ten prvy sa skutocne vyraba iba zo sipok, alebo je to chemicky vitamin a pridany je nejaky sipkovy extrakt? Viete nejaky poradit?

2. Konzumacia zelenych byliniek: (zihlava, pupava (pampeliska) datelina (jetel).
V akych mnozstvach je mozne tieto konzumovat? Je skutocne mozne si robit napriklad zihlavovy spenat (vareny ci surovy) a zjest tak velke mnosztvo zihlav (pupav atd)? Ak si kupite zihlavovy caj je tam upozornenie ze maximalne sa maju vypit 2 salky denne, co predstavuje tak cca 40g vyluhovanej susenej zihlavy. Ak toto mnozstvo sa nesmie presiahnut, potom nechapem ci konzumacia povedzme 200g surovej rozmixovanej zihlavy nemoze byt nebezpecna.

3. Zhanam novy mixer, kedze prechadzam na Vita. Otazka znie, vie niekto poradit nieco fakt velmi vykonneho (rychle otacky) a spolahliveho za solidnu cenu, co by rozmixovalo takmer vsetky typy zeleniny na kasu, pripadne orechy a pod.

Dakujem

ps: mal som este jednu otazku ale ta mi teraz nejak vyfucala tak ju azda doplnim neskor \":)\"

Vitamín C se nijak lišit nemůže a pouze se přidáním šípků prodlouží doba jeho setrvání v organizmu. Ze šípků se určitě nevyrábí, to by nikdo nezaplatil. Jinak vám to členka Renka píše správně, více čtěte a méně se zbytečně a nesmyslně ptejte, vždy jeden dotaz k jednomu tématu i tak je zde již dost velký chaos i bez těch vašich směsných otázek.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz