Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:05 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2012 3:35 pm 
Offline

Registrován: úte dub 03, 2012 7:51 pm
Příspěvky: 14
Zdravím, v jednom příspěvku (četla jsem ho před časem a bohužel ho teď nemohu najít, abych sem dala přesnou citaci..) Jarda varoval před konzumací ryb, že jsou v dnešní době plné škodlivých látek. Já mám to štěští, že patřím k těm kterým většina masa prostě nechutná. Přímo nesnáším vepřové a zhruba tak 3x do roka mám chuť na hovězí, tak si ho dopřeji. Jinak jsem (kromě ryb) nemasožravec. Ovšem ryby a mořské plody miluji. Proto se chci zeptat zda-li se v dnešní době dají někde koupit ryby a mořské plody jež budou kvalitní a zdravé. Tusím, že asi ty chytané na volném moři a ne pěstované na farmách. Máte i zkušennosti s kvalitou tuzemských ryb či konkrétní tipy kde je kupovat? Jak se pozná kvalitní ryba, od té nekvlalitní - nezdravé? Jediné co umím u ryb určit je čerstvost, kvalitu už tolik nepoznám.

Děkuji za zkušennosti a rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2012 5:28 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
ryby v sobe maji ruzne latky pochazejici jak z lodni dopravy na mori (predevsim tezke kovy) tak take latky ,ktere tam pritecou z pevniny, staci se projit podel potoku co tecou pobliz vetsich mest a hned vidite jake vsechny dobroty v te rybe muzete mit( i kdyz ty nejhorsi asi nejsou vetsinou ani videt) \":)\"
Jinak Jarda psal ze pokud losos neni z velkochovu tak je v poradku

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2012 6:27 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
xverunka píše:
Zdravím, v jednom příspěvku (četla jsem ho před časem a bohužel ho teď nemohu najít, abych sem dala přesnou citaci..) Jarda varoval před konzumací ryb, že jsou v dnešní době plné škodlivých látek. Já mám to štěští, že patřím k těm kterým většina masa prostě nechutná. Přímo nesnáším vepřové a zhruba tak 3x do roka mám chuť na hovězí, tak si ho dopřeji. Jinak jsem (kromě ryb) nemasožravec. Ovšem ryby a mořské plody miluji. Proto se chci zeptat zda-li se v dnešní době dají někde koupit ryby a mořské plody jež budou kvalitní a zdravé. Tusím, že asi ty chytané na volném moři a ne pěstované na farmách. Máte i zkušennosti s kvalitou tuzemských ryb či konkrétní tipy kde je kupovat? Jak se pozná kvalitní ryba, od té nekvlalitní - nezdravé? Jediné co umím u ryb určit je čerstvost, kvalitu už tolik nepoznám.

Děkuji za zkušennosti a rady

Tak to jsem na tom podobně jako xverunka, plody moře můžu v jakémkoli množství.
Nejlépe ale přímo u zdroje, kde je relativně velká šance relativně málo kontaminované potravy = to je stejně jako v česku u farmáře na dvoře..
Skutečně vše, co projde nákupem potravinářských řetězců je nanejvýš riskantní konzumovat a to včetně ryb a plodů..
Byl v cz Tv pořad o chovu lososů na farmách a kvanta antibiotik a chemie v potravě ryb pro růžovější barvu masa násobně převyšuje všechna omezení.. = to, co se dodržuje např. v Norsku naprosto nerespektují kdekoli jinde.. Lososa ze supermarketu bych se nedotknul ani násadou od koštěte..
Proto raději pstruha z prověřeného chovu nebo vlastnoručního candáta či štiku.. no a co nejdříve do středomoří ke zdrojům..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2012 1:43 pm 
Offline

Registrován: úte dub 03, 2012 7:51 pm
Příspěvky: 14
Tak dnes jsem se bavila s jedním Gurmánem - co si na čerstvost a kvalitu ryb velmi potrpí a poradil mi pár adres, kde se dá kvalitní a čerstvá ryba najít. Jelikož jsem z Prahy, jsou to pražské adresy. Jednak fishpoint ( www.fishpoint.cz ) který jsem doposud neznala a Seefood který má v Praze pobočky ve Zborovské a v Palladiu. Ceny jsou samozdřejmě o dost vyšší než v Tescu či Kauflandu, ale kvalita by měla být značně lepší.

Jinak prý se dají relativně kvalitní a čerstvé ryby a mořské plody koupit v Makru. Máte někdo zkušennosti? (Já sama jsem tam parkrát kupovala chobitnici a spokojenost, ale s jiným sortimentem nemám zkušennost)

A teď mě napadá, že v Ikee prodávají za relativně dobrou cenu mraženého norského lososa, volně žijícího. Maso je na již na pohled jiné než běžný supermarketový losos - je tmavší a nemá ty silné tukové proužky. Bohužel je mražený ale stále myslím, že je lepší tento mražený než rádoby čerstvý supermarketový.

Potom jsem ještě při hledání narazila na tyto stránky www.cerstveryby.cz a vypadá to velmi, velmi dobře, nemáte někdo zkušennost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
xverunka píše:
Tak dnes jsem se bavila s jedním Gurmánem - co si na čerstvost a kvalitu ryb velmi potrpí a poradil mi pár adres, kde se dá kvalitní a čerstvá ryba najít. Jelikož jsem z Prahy, jsou to pražské adresy. Jednak fishpoint ( http://www.fishpoint.cz ) který jsem doposud neznala a Seefood který má v Praze pobočky ve Zborovské a v Palladiu. Ceny jsou samozdřejmě o dost vyšší než v Tescu či Kauflandu, ale kvalita by měla být značně lepší.

Jinak prý se dají relativně kvalitní a čerstvé ryby a mořské plody koupit v Makru. Máte někdo zkušennosti? (Já sama jsem tam parkrát kupovala chobitnici a spokojenost, ale s jiným sortimentem nemám zkušennost)

A teď mě napadá, že v Ikee prodávají za relativně dobrou cenu mraženého norského lososa, volně žijícího. Maso je na již na pohled jiné než běžný supermarketový losos - je tmavší a nemá ty silné tukové proužky. Bohužel je mražený ale stále myslím, že je lepší tento mražený než rádoby čerstvý supermarketový.

Potom jsem ještě při hledání narazila na tyto stránky http://www.cerstveryby.cz a vypadá to velmi, velmi dobře, nemáte někdo zkušennost?

Ty kontakty vypadají zajímavě, ale i Makro má poměrně dobré zboží, vždy je třeba sledovat místo výlovu a pokud možno nekupovat ryby sádkované, protože ryba je mnohem větší prase, než prase a je schopna sežrat neuvěřitelné svinstvo, což se pak pochopitelně projeví na kvalitě jejího masa. Vrcholnou specialitou je v tomto ohledu pangasius, kterého bych nesnědl, ani kdyby mě k tomu dodavatel doplatil, stačí se podívat jak je pěstován a každému musí být jasné co to je za nepoživatelný šmejd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 11:44 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jarda píše:
Vrcholnou specialitou je v tomto ohledu pangasius, kterého bych nesnědl, ani kdyby mě k tomu dodavatel doplatil, stačí se podívat jak je pěstován a každému musí být jasné co to je za nepoživatelný šmejd.

Šlo o hoax. Pangasius by neměl být škodlivější něž jiné sádkované ryby.
http://www.hoax.cz/hoax/pangasius---je-to-k-jidlu/

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Uzená Makrela
PříspěvekNapsal: čtv kvě 16, 2013 10:10 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
Chci se zeptat jestli je uzená Makrela zdravé jídlo. Jako jestli to "uzení" neudělalo ze zdravého jídla škodlivé jídlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzená Makrela
PříspěvekNapsal: čtv kvě 16, 2013 11:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
myslím, že bych na tom nic moc zdravého nenašel, ikdyž uznávám, je to dobrota, dřív jsem ji rád kupoval, dnes už ne,
zdravé jídlo nám má dodat nějaký ten enzym, vitamin a minerál (samozřejmě v organické podobě) a to v uzené makrele nenajdu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzená Makrela
PříspěvekNapsal: čtv kvě 16, 2013 11:50 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
a co omega 3? zůstane tam i po uzení? a nevzniknou tam trans tuky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Snadno stravitelná bílkovina
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2013 8:14 pm 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Rybí maso tepelně upravené je velice dobře stravitelné. Nejraději si dopřávám rybí řízek z kapra, grilovaného pstruha a uzenou makrelu nebo platýze.

Ryby obsahují v průměru 15 - 20 % bílkovin, které jsou velmi kvalitní. Tyto bílkoviny jsou plnohodnotné, protože obsahují všechny aminokyseliny, které potřebujeme. Jsou lehce stravitelné, obsahují jen málo pojivových bílkovin a žádný elastin. Náš trávicí trakt je dokáže strávit za asi 2 - 3 hodiny (vepřové či hovězí maso může ležet ve střevech i 6 - 8 hodin).

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzená Makrela
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2013 11:00 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
Grilování a uzení je údajně velmi škodlivý. Potom postrádá jakýkoliv význam ty ryby jíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzená Makrela
PříspěvekNapsal: sob kvě 18, 2013 1:24 pm 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Proti dušení a vaření v páře nic nemám, naopak, i plátek vepřové kýty je z konvektomatu krásně měkoučký.

Uzené ryby a uzené maso musí splňovat přísné normy, navíc z kondenzovaného kouře jsou odstraněny nejvíce škodlivé složky. Podobně nízké úrovně benzo(a)pyrenu / PAU celkem jsou stanoveny pro jedlé oleje a tuky, kakaové boby a rafinovaný kokosový olej.

Údaje o výskytu PAU v obilovinách a zelenině jsou v současnosti omezené. Z dostupných údajů vyplývá, že obiloviny a zelenina obsahují PAU spíše v malé míře. Tyto nízké hodnoty zaznamenané ve stávajících dostupných údajích o výskytu neodůvodňují bezprostřední stanovení maximálních limitů. Evropský úřad pro bezpečnost potravin EFSA nicméně zjistil, že obiloviny a zelenina mohou významně přispívat k expozici lidí z důvodu jejich vysoké spotřeby. Obsah polycyklických aromatických uhlovodíků v těchto dvou skupinách produktů by proto měl být dále sledován. Na základě dalších údajů bude posouzena potřeba stanovení maximálních limitů.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzená Makrela
PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 12:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Ja sa tiez obcas ulakomim na udenu makrelu, chutovo je vynikajuca, vzdy ma vsak napadne, ci nie je v skutocnosti len namacana v E-ckovom kupeli s dymovou aromou...

_________________
Za 8 mesiacov zo 120kg na 80kg Jardovým systémom, bez hladovania, bez trápenia, v plnej sile a vitalite.
Pálenie záhy, peľová alergia, vyšší tlak, syndróm vyhorenia - vyliečené do mesiaca!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzená Makrela
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 11:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jantar píše:
Chci se zeptat jestli je uzená Makrela zdravé jídlo. Jako jestli to "uzení" neudělalo ze zdravého jídla škodlivé jídlo.

Je sice určitě velice dobrá, nicméně zrovna zdravá asi nebude, ovšem jednou za čas, proč ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2013 2:45 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
A co rybářský lístek a dobrý prut? My přes sezonu jíme v podstatě ryby denně ... třeba pstruha, candáta, lína, úhoře .... kaprů můžeme mít z rybníka neúrekom, ale kapr nám nechutná ... je to prase, přesně jak psal Jarda. A ještě strávíte velmi hezky několik hodin denně (nebo v noci) na čerstvém vzduchu a v krásné přírodě. Kdo je hamoun, naloví víc, rybky si vykuchá a zamrazí i na zejmu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz