Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:47 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: úte říj 28, 2014 9:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
Která sladkovodní ryba je vhodná ke konzumaci v syrovém stavu jako Sushi? \":P\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 5:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
martina72 píše:
A co rybářský lístek a dobrý prut? My přes sezonu jíme v podstatě ryby denně ... třeba pstruha, candáta, lína, úhoře .... kaprů můžeme mít z rybníka neúrekom, ale kapr nám nechutná ... je to prase, přesně jak psal Jarda. A ještě strávíte velmi hezky několik hodin denně (nebo v noci) na čerstvém vzduchu a v krásné přírodě. Kdo je hamoun, naloví víc, rybky si vykuchá a zamrazí i na zejmu.

Můj sen, ale i bez těch chycených ryb, prostě sedět u vody a čumět na hladinu, boží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 5:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nickname píše:
Která sladkovodní ryba je vhodná ke konzumaci v syrovém stavu jako Sushi? \":P\"

Nikdy jsem to nezkoušel, ale asi bych si vybral nějakou bez kostí a těch tedy zrovna mnoho není. Zde se tradičně dávají do kyselých nálevů včetně kostí a pak se jedí včetně kostí, které kyseliny částečně rozloží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: čtv kvě 21, 2015 7:38 pm 
Offline

Registrován: sob lis 15, 2014 12:44 pm
Příspěvky: 3
Já jsem se dostal k webu http://www.bonfood.cz/. Vypadá to, že prodávají opravdu kvalitní ryby z moře. Zamražené přímo na moři. Takže člověk musí opravdu věřit, že to hned distribuují a není to roky staré. Ještě nemám osobně ozkoušeno, ale všichni chválí co jsem se dočetl. Problém je s dopravou. Je dost drahá pro jednotlivce. Ideální tedy nakupovat ve větším a větší skupině.
V Makru se dají koupit asi nejkvalitnější ryby u nás. Dodávají do něj z http://www.fjordbohemia.cz/ a video o nich je na Stream.

Já jsem se sem dostal kvůli uzené makrele. Na Ona.idnes upozorňují, že může obsahovat choroboplodné zárodky salmonely a listerie, proto není příliš vhodná pro těhotné a děti.
Bohužel si myslím, že uzenou makrelu máčejí v koupeli s dýmovým aroma. Dokonce se mi k tomu podařilo nalézt Diplomovou práci Antonína Kölbla, která se zabývá zpracováním makrel. Z té to nevypadá, že by ono máčení v kouřovém roztoku bylo tak špatné.

Ve výše zmíněném videu na Stream je také vidět, že ve Fjord Bohemia udí standardním způsobem. Dá se tedy pořídit tato uzená ryba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: sob kvě 23, 2015 9:47 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Pokud čtete Ona.idnes, pak vám není pomoci. To přece nejsou noviny, zdroj informací, jde o hříčku, o bulvár. Tam nikomu na tom, co zrovna píší, vůbec nezáleží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 1:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kus píše:
Já jsem se dostal k webu http://www.bonfood.cz/. Vypadá to, že prodávají opravdu kvalitní ryby z moře. Zamražené přímo na moři. Takže člověk musí opravdu věřit, že to hned distribuují a není to roky staré. Ještě nemám osobně ozkoušeno, ale všichni chválí co jsem se dočetl. Problém je s dopravou. Je dost drahá pro jednotlivce. Ideální tedy nakupovat ve větším a větší skupině.
V Makru se dají koupit asi nejkvalitnější ryby u nás. Dodávají do něj z http://www.fjordbohemia.cz/ a video o nich je na Stream.

Já jsem se sem dostal kvůli uzené makrele. Na Ona.idnes upozorňují, že může obsahovat choroboplodné zárodky salmonely a listerie, proto není příliš vhodná pro těhotné a děti.
Bohužel si myslím, že uzenou makrelu máčejí v koupeli s dýmovým aroma. Dokonce se mi k tomu podařilo nalézt Diplomovou práci Antonína Kölbla, která se zabývá zpracováním makrel. Z té to nevypadá, že by ono máčení v kouřovém roztoku bylo tak špatné.

Ve výše zmíněném videu na Stream je také vidět, že ve Fjord Bohemia udí standardním způsobem. Dá se tedy pořídit tato uzená ryba.

Tak kvalita není pouze o zpracování i když to je nezpochybnitelně dost podstatné, ale o kvalitu ryby před vlastním zpracováním. Pokud budete kupovat sice dobře zpracované ryby, ale chované v sádkách a krmené nějakou umělou hmotou, tak stejně nic moc, to už je lepší kachna, nebo králík, které dodá Lojza z nedaleké vesnice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: pát čer 05, 2015 11:38 am 
Offline

Registrován: sob lis 15, 2014 12:44 pm
Příspěvky: 3
martina72 píše:
Pokud čtete Ona.idnes, pak vám není pomoci. To přece nejsou noviny, zdroj informací, jde o hříčku, o bulvár. Tam nikomu na tom, co zrovna píší, vůbec nezáleží.

Proto uvádím zdroj mých informací. Důvěryhodnost zdroje ať si každý přebere sám.

Vzhledem k tomu, že když zadám do Google "makrela salmoneloza" a vyjede toho spousta, tak na tom asi něco bude. Těhotným a kojícím ženám nedoporučováno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzená Makrela
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2017 3:53 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2017 4:11 pm
Příspěvky: 2
Alopat píše:
Proti dušení a vaření v páře nic nemám, naopak, i plátek vepřové kýty je z konvektomatu krásně měkoučký.

Uzené ryby a uzené maso musí splňovat přísné normy, navíc z kondenzovaného kouře jsou odstraněny nejvíce škodlivé složky. Podobně nízké úrovně benzo(a)pyrenu / PAU celkem jsou stanoveny pro jedlé oleje a tuky, kakaové boby a rafinovaný kokosový olej.

Údaje o výskytu PAU v obilovinách a zelenině jsou v současnosti omezené. Z dostupných údajů vyplývá, že obiloviny a zelenina obsahují PAU spíše v malé míře. Tyto nízké hodnoty zaznamenané ve stávajících dostupných údajích o výskytu neodůvodňují bezprostřední stanovení maximálních limitů. Evropský úřad pro bezpečnost potravin EFSA nicméně zjistil, že obiloviny a zelenina mohou významně přispívat k expozici lidí z důvodu jejich vysoké spotřeby. Obsah polycyklických aromatických uhlovodíků v těchto dvou skupinách produktů by proto měl být dále sledován. Na základě dalších údajů bude posouzena potřeba stanovení maximálních limitů.

Konvektomaty jsou bombový \":)\" máme jeden už asi 5 let doma a nemůžeme si ho vynachválit. Není to sice úplně levná záležitost, ale myslím si, že se to vyplatí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2017 2:40 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2017 4:11 pm
Příspěvky: 2
Já jsem teda masožravec, maso jím každý den a rybu si dám tak max. 10x do roka. Jinak maso kupuju normálně v reznictví a neřeším odkud je, nebo co dělalo předtím. Nejsem žádný naturální nebo jídlo řešící člověk. Zajdu si do mcdonaldu, zajdu na party atd... takže opravdu neřeším to, co moje maso dělalo předtím, než ho sním. Časem ještě plánuju zařídit gril na zahradu, miluju letní grilovačky, je to bomba, není nic lepšího \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2017 3:57 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
benfen píše:
Já jsem teda masožravec, maso jím každý den a rybu si dám tak max. 10x do roka. Jinak maso kupuju normálně v reznictví a neřeším odkud je, nebo co dělalo předtím. Nejsem žádný naturální nebo jídlo řešící člověk. Zajdu si do mcdonaldu, zajdu na party atd... takže opravdu neřeším to, co moje maso dělalo předtím, než ho sním. Časem ještě plánuju zařídit gril na zahradu, miluju letní grilovačky, je to bomba, není nic lepšího \":D\"

Potom nechápem, načo sem prispievaš... To akoby som ja prispieval na fórum o tuningu áut, a pritom ma to vôbec nezaujíma...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2017 10:19 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Přiznám se, že uzenou makrelu miluju. Ale kupuji si ji jen v obchodě s ruskými potravinami, protože to je zcela něco jiného, než ten vysušený troud, co se normálně prodává. Tohle je lahůdka, pevné maso, hodně tuku a lehce okouřeno. Takže doporučuji mrknout se do speciálního obchodu s ruskými potravinami. Ostatně, mají tam toho více, co stojí za ochutnání.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: sob bře 18, 2017 2:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mirabelka píše:
Přiznám se, že uzenou makrelu miluju. Ale kupuji si ji jen v obchodě s ruskými potravinami, protože to je zcela něco jiného, než ten vysušený troud, co se normálně prodává. Tohle je lahůdka, pevné maso, hodně tuku a lehce okouřeno. Takže doporučuji mrknout se do speciálního obchodu s ruskými potravinami. Ostatně, mají tam toho více, co stojí za ochutnání.....

Tomu bych věřil, oni se vůbec dost starají o kvalitu potravin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: stř kvě 03, 2017 12:14 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jaké ryby tedy konzumovat?

Píšete, že ryby v sobě mají těžké kovy, jsou nějaké mořské v pořádku? Jak to poznám? Nebo je lepší raději konzumovat sladkovodní ryby?
Píšete, že pokud losos neni z velkochovu tak je v poradku, jak to poznám? Co musí být napsáno na obalu?
Píšete, že máme sledovat místo výlovu, od kud ryby mají pocházet?
Jak zjistím, jak je ryba kvalitní a jak byla zpracovaná?
Jak je to u ryb sladkovodních? Pokud si koupím rybu v čr čerstvou z výlovu, také přeci může obsahovat bůh ví co? Jaké byste pane Jardo doporučil? Někomu jste tu doporučoval pstruha, úhoře a sumce.
Všude na internetu každý doporučuje jíst lososa, vyrovná se mu ohledně omega 3 nějaká sladkovodní ryby?
Co si myslíte o sardinkách nebo o tuňákovi v konzervě? Také přeci mohou být plné těžkých kovů.

Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: pát kvě 05, 2017 7:15 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
krasnagadgetka píše:
Jaké ryby tedy konzumovat?

Píšete, že ryby v sobě mají těžké kovy, jsou nějaké mořské v pořádku? Jak to poznám? Nebo je lepší raději konzumovat sladkovodní ryby?
Píšete, že pokud losos neni z velkochovu tak je v poradku, jak to poznám? Co musí být napsáno na obalu?
Píšete, že máme sledovat místo výlovu, od kud ryby mají pocházet?
Jak zjistím, jak je ryba kvalitní a jak byla zpracovaná?
Jak je to u ryb sladkovodních? Pokud si koupím rybu v čr čerstvou z výlovu, také přeci může obsahovat bůh ví co? Jaké byste pane Jardo doporučil? Někomu jste tu doporučoval pstruha, úhoře a sumce.
Všude na internetu každý doporučuje jíst lososa, vyrovná se mu ohledně omega 3 nějaká sladkovodní ryby?
Co si myslíte o sardinkách nebo o tuňákovi v konzervě? Také přeci mohou být plné těžkých kovů.

Moc děkuji.

Nebylo by lépe prostě skromně, jednoduše a velmi málo a velmi málo často jít .... a to základní suroviny (potraviny), bez nějakého spekulování?
Jídlo nemá být prospěšné a tabulkové a zdravé .... jídlo má být chutné, lehké, obyčejné ... a má ho být málo.
Nejezte třeba ryby vůbec ... proč byste je vlastně měla jíst, pokud vám dělají takové starosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: pát kvě 05, 2017 9:12 pm 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Záleží na tom jak chceš vypadat, můžeš jíst málo a trpět podvýživou ač obalen tukem z prázdných kalorií a ztrátou svalové hmoty jako většina českých důchodců nebo můžeš jíst podle tabulek - dle tvých měřítek hodně, cvičit a vypadat v osmdesáti letech jako lidé, kteří na stará kolena začali dělat fitness a kulturistik. Jenom namátkou, co jsem zhlédl (odkazy).

Z kapra splňují požadavek na Omega-3 mastné kyseliny pouze vnitřnosti - jirky a mlíčí, výborným zdrojem je pstruh - špatnou vodu nesnese a kančí maso, protože je oproti jiné zvěřině tučnější - nicméně oproti rybám nemá esenciální EPA a DHA, takže byste ho muselasníst 2 kilogramy nebo rovnou přes 200 gramů kančího sádla, aby si tělo mohlo vyrobit gram běžně přítomný spolu s Vitamínem A/D v čajové lžičce oleje z tresčích jater.

Přiznám se, že mě také obsah dioxinů a PCB znepokojuje, zejména kvůli jejich akumulaci v živočišných a lidských tkáních, i když mimo Baltické moře tresčí

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz