Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:00 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: sob kvě 06, 2017 7:58 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Alopat : Ta cernoska ma plastiky, a po dalsie, neverim ze ma 80 rokov.
Dalej...robit taku SPROSTOST, ze nahradit vajecne zltka (SUPERPOTRAVINA) nejakymi orechmi, ktore urcite neboli ani namacane namacanea su plne omega6 (ktore urychluju starnutie)...
Za dalsie - tato zena 100% podstupuje nejaku hormonalnu kuru.
Proste netreba vsetkemu verit \</div

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: sob kvě 06, 2017 3:23 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="SemTamTuPrídem":2bi02gjm]Alopat : Ta cernoska ma plastiky, a po dalsie, neverim ze ma 80 rokov.
Dalej...robit taku SPROSTOST, ze nahradit vajecne zltka (SUPERPOTRAVINA) nejakymi orechmi, ktore urcite neboli ani namacane namacanea su plne omega6 (ktore urychluju starnutie)...
Za dalsie - tato zena 100% podstupuje nejaku hormonalnu kuru.
Proste netreba vsetkemu verit \</div

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: sob kvě 06, 2017 4:38 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Xion : aj dyňové semienka ale odporúčam namáčať, nech sa "preberú" k životu. Vodu z namáčania by som možno aj použil na varenie, veľa fytátov by zas mať nemali...
Ale - dyňové semená obsahuje veľa fytoestrogénov, takže... odporúčal by som ich len ženám...
Toto je však topic o rybách a morských plodoch...
Odporúčam chladené či mrazené sardinky, prípadne ich sem-tam nahradiť konzevou sardiniek... Darmo, konzerva sardiniek vo vlastnej šťave /mierne slanom náleve... chutí mi to viac, než keď si sardinky pripravím sám.
No tak či tak, uprednostňujem doma uvarené sardinky pred sardinkami z konzervy. Tie si kúpim v hocijakom obchode, len keď som časovo nestíhal kúpiť čerstvé sardinky.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 10:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Jaké ryby tedy konzumovat?

Píšete, že ryby v sobě mají těžké kovy, jsou nějaké mořské v pořádku? Jak to poznám? Nebo je lepší raději konzumovat sladkovodní ryby?
Píšete, že pokud losos neni z velkochovu tak je v poradku, jak to poznám? Co musí být napsáno na obalu?
Píšete, že máme sledovat místo výlovu, od kud ryby mají pocházet?
Jak zjistím, jak je ryba kvalitní a jak byla zpracovaná?
Jak je to u ryb sladkovodních? Pokud si koupím rybu v čr čerstvou z výlovu, také přeci může obsahovat bůh ví co? Jaké byste pane Jardo doporučil? Někomu jste tu doporučoval pstruha, úhoře a sumce.
Všude na internetu každý doporučuje jíst lososa, vyrovná se mu ohledně omega 3 nějaká sladkovodní ryby?
Co si myslíte o sardinkách nebo o tuňákovi v konzervě? Také přeci mohou být plné těžkých kovů.

Moc děkuji.

U ryb z moře asi čím menší tím lepší, ideál je asi sardinka a sladkovodní většinou kontaminované nebývají, nebo ne zásadně, tedy zde se dá celkem doporučit jejich zařazení do jídelníčku a z mého pohledu bych preferoval pstruha, sumce, úhoře z důvodu správného poměru kvalitních omega mastných kyselin a minimální kontaminaci. Ostatní dotazy zodpovědět nelze, netuším jak by to mohl člověk pohledem na rybu při nákupu rozlišit. Musíte se spolehnout na to co uvádí výrobce, ale tomu mnohdy nelze věřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: pát lis 10, 2017 8:04 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Jak to tedy je? Zadělavám si na problém pokud denně konzumuji 100g ryb? Střídám sardinky, alijasskou tresku a kapra.

Teď jsem poprvé ochutnal tresčí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: pát lis 10, 2017 9:52 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
sparcoo píše:
Jak to tedy je? Zadělavám si na problém pokud denně konzumuji 100g ryb? Střídám sardinky, alijasskou tresku a kapra.

BOHA JEHO..... Jedz z toho len sardinky.... (nie z konzervy, ale ani tým sa nemusíš vyhýbať úplne)... bojíš sa nejakých ťažkých kovov ??? DETOX........DETOX.........DETOX.............
Ja aj keby som mal len jedlo z panensky čistej prírody niekde kde nevkročila ľudská noha a kde nespadol dážď z civilizovaného neba, aj tak by som si robil detox, pretože žijem TU, V CIVILIZÁCII, a všetko tu pôsobí do určitej miery deštruktívne na celý organizmus, a tým pádom aj na chod orgánov, vylučovanie, delenie buniek, atď...
Pevne som sa rozhodol robievať odteraz 15 minútový derivačný kúpeľ KAŽDÝ DEŇ. Navždy.
A čo sa rýb týka, jem týždenne 330 - 660g sardiniek. Ako ktorý týždeň. Varené (kúpené chladné). Z konzervy len občas.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: sob lis 11, 2017 4:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="sparcoo":2pgsug8p]Jak to tedy je? Zadělavám si na problém pokud denně konzumuji 100g ryb? Střídám sardinky, alijasskou tresku a kapra.

Teď jsem poprvé ochutnal tresčí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: pát lis 17, 2017 9:55 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
JednorazovyNICK píše:
BOHA JEHO..... Jedz z toho len sardinky.... (nie z konzervy, ale ani tým sa nemusíš vyhýbať úplne)... bojíš sa nejakých ťažkých kovov ??? DETOX........DETOX.........DETOX.............
Ja aj keby som mal len jedlo z panensky čistej prírody niekde kde nevkročila ľudská noha a kde nespadol dážď z civilizovaného neba, aj tak by som si robil detox, pretože žijem TU, V CIVILIZÁCII, a všetko tu pôsobí do určitej miery deštruktívne na celý organizmus, a tým pádom aj na chod orgánov, vylučovanie, delenie buniek, atď...
Pevne som sa rozhodol robievať odteraz 15 minútový derivačný kúpeľ KAŽDÝ DEŇ. Navždy.
A čo sa rýb týka, jem týždenne 330 - 660g sardiniek. Ako ktorý týždeň. Varené (kúpené chladné). Z konzervy len občas.

Nenadavaj.

A nie kazdemu sa chce hladkat si prirodzenie kazdy den. Mne je to neprijemne. Zase taka bomba derivacny kupel nieje. Ja dufam, ze civilizacia sa nikdy nebude skladat so vsetkych co si jak blbi budu hladkat pohlavne organy kazdy den 10 minut. Fuj... pri tej predstave sa mi zdviha zaludok.
Staci hladovka.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 9:52 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Xion píše:
Nenadavaj.

A nie kazdemu sa chce hladkat si prirodzenie kazdy den. Mne je to neprijemne. Zase taka bomba derivacny kupel nieje. Ja dufam, ze civilizacia sa nikdy nebude skladat so vsetkych co si jak blbi budu hladkat pohlavne organy kazdy den 10 minut. Fuj... pri tej predstave sa mi zdviha zaludok.
Staci hladovka.

Xion, "vôbec" nie si poznačený náboženstvom, "vôbec".... "Vôbec" nemáš komplexy z pohlavných orgánov a sexuality všeobecne..."vôbec".... \":roll:\"
Píšem tu o dennej masturbácii a ejakulovaní ? NIE.
Tebe sa dvíha žalúdok pri predstave že si denne robíš derivačný kúpeľ ? Keby si napísal, že pri tej predstave si povieš, že "do riti, premárnených 10 minút by to bolo", tak O.K., beriem - tvoj názor. Ale napísať, že je to fuj, a že sa ti pri tej predstave dvíha žalúdok ?
Xion, nehnevaj sa na mňa, ale poradím ti jedno... Tým kým nezmeníš svoj postoj k sexualite, "hriechu" a podobným tvojim dosť vážnym problémom, tak....nemaj dieťa, deti.... Lebo to ako ich vychováš...to bude hrozné... FAKT...
A to tvoje "nenadávaj".... Ty si čo o sebe myslíš - nič v zlom... Že si nejaký "boží vyslanec", alebo ? ... Písal som snáď nadávky typu "kkt", "pca", "chj" a podobne ? ... Nie. Tak ? ...
Xion, máš vážny problém. Alebo hlúposť.

A že derivačný kúpeľ nefunguje, resp. funguje slabo, a že nie je potrebný ? No...životne potrebný nebude, to je pravda, ALE.... ÚČINKUJE.... Robím ho teraz denne, robil som ho už len 2x týždenne. Teraz ho robím denne. Po 7 dňoch denného derivačného kúpeľa (už ho robím asi 2 týždne každý deň) som si všimol, že mi znova trochu ztmavli vlasy (šediny nemám žiadne, ale odtieň mojich hnedých vlasov sa trošičku ztmavil), a všimol som si to aj na mihalniciach.... pozeral som sa na svoje oči pri precvičovaní svalov v okolí očí (tvárová gymnastika), a nedalo sa nevšimnúť, ako mi trochu ztmavli aj mihalnice... Moje mihalnice sa trošičku zosvetľovali smerom od koreňa ku ich koncu, a teraz tam nie je žiadne zosvetlenie.
VYSVETLI MI, AKO JE TOTO MOŽNÉ....a vysvetli mi, prečo som taký efekt nespozoroval napr. u pôstov (alebo si aspoň na to nepamätám)... Tým nechcem samozrejme vôbec povedať, že by derivačný kúpeľ prekonával pôst, ALE... zas tu ide o to, ako dlho a ako pravidelne sa derivačný kúpeľ robí - a či je zabezpečené, aby telo bolo v teple (až na pohlavný orgán, ktorý ale po derivačnom kúpeli treba zahriať, ideálne teplo-horúcou sprchou)...
Ja teraz (chladné obdobie) robím derivačnú kúpeľ tak, že si sadnem na preskladanú osušku ktorú položím na hranu vane, nohy si namočím do teplo-horúcej vody ktorej trochu napúšťam do vane, a robím derivačný kúpeľ so studenou vodou. Pri tom počúvam/pozerám nejaký dokument z youtube...
A samozrejme, DERIVAČNÝ KÚPEĽ sa nepostará o to, aby tráviace orgány nemuseli tráviť, a aby telo nemuselo vstrebávať práve teraz, alebo pred pár hodinami zjedenú potravu....TO NIE. LENŽE - derivačný kúpeľ skutočne funguje - odstraňuje z tela rôzny BALAST... Z celého mäsa, telesných tekutín/"polotekutín", možno aj z kĺbov.
Vysvetli mi ako je možné, že mi ztmavli vlasy a mihalnice po týždni denného 15min robenia derivačného kúpeľa... Čo za špeciálne účinky derivačného kúpeľa vo výsledku spôsobujú niečo také ???
A to sa mi stalo aj v minulosti.
Derivačný kúpeľ je prakticky ZADARMO (trochu studenej a trošku viac teplej vody). Lenže keďže sa to spája s pohlavným orgánom, jeho ovlažovaním studenou mokrou "handričkou", tak u teba naskočí "sexuálno-patologická červená kontrolka", a už sa cítiš ako hriešnik, keby si to robil pravidelne... \":D\" \":D\" \":D\"
Pokiaľ pri derivačnom kúpeli nemyslíš na nič erotické, tak sa ti nepostaví ani o centimeter...
Škoda tvojej "náboženskej otupelosti"...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: úte led 26, 2021 6:31 pm 
Offline

Registrován: stř led 08, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
Zdravim. Papám občas sushi, tak bych rád věděl, kupuju občasně s tuňákem a jelikož jsem nedávno si začal sushi sám připravovat doma (nikoliv kupovat v restauraci), koupil jsem přes rohlik.cz tuňáka na steak a zjistil, že je asi tak 20x sladší, oproti všem těm, které jsem kdy měl v sushi restauracích.

Vysvětlíte proč? Neni to uplně ono, vlastně mi to nechutná. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: úte led 26, 2021 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
VitekH píše:
Zdravim. Papám občas sushi, tak bych rád věděl, kupuju občasně s tuňákem a jelikož jsem nedávno si začal sushi sám připravovat doma (nikoliv kupovat v restauraci), koupil jsem přes rohlik.cz tuňáka na steak a zjistil, že je asi tak 20x sladší, oproti všem těm, které jsem kdy měl v sushi restauracích.

Vysvětlíte proč? Neni to uplně ono, vlastně mi to nechutná. Díky.

Na to odpověď neznám, ale je klidně možné že tu chuť v restauraci dělá nějaká marináda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: úte led 26, 2021 11:17 pm 
Offline

Registrován: stř led 08, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
Tak ještě jeden dotaz, ona to neni ryba teda, ale nevim, kam , tak to hodim sem..pardon

co by to mělo být tohle? to žluté, pochopitelně


Přílohy:
sushi.jpg
sushi.jpg [ 115.24 KiB | Zobrazeno 7895 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2021 8:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
VitekH píše:
Tak ještě jeden dotaz, ona to neni ryba teda, ale nevim, kam , tak to hodim sem..pardon

co by to mělo být tohle? to žluté, pochopitelně

Tak proč se jich tam nezeptáte co to vlastně obsahuje toto hádat z celkem mizerné fotky je opravdu těžké, ale předpokládám něco jako papája nebo jiné ovce bohaté na enzymy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2021 1:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
xverunka píše:
Jak se pozná kvalitní ryba, od té nekvlalitní - nezdravé?

Konzumujem iba malé ryby (sardinky, baltické šproty), keďže obsahuju najmenej tuku, do ktorého sa ukladajú toxické látky - ťažké kovy (hlavne ortuť) a iné toxíny (DDT, PCB, dioxíny atď). Väčšia ryba má logicky väčší obsah tuku a tým viac obsahuje toxických látok. Okrem toho väčšie ryby konzumujú menšie ryby spolu s ich toxickými látkami, ktoré sa v nich hromadia. Najhoršie je na tom losos a tuniak. Ak chce niekto redukovať tuky, tak vhodným zdrojom je aljašská treska. Najnižšie koncentrácie toxických látok by mali byť v malých rybách, ako sú sardinky. Krevety neobsahujú žiaden tuk a v podstate sú čistým zdrojom proteínov.

Zásadne nejedávam ryby z fariem, pretože ich kŕmia potravou obsahujúcu nadmerné množstvo kyseliny linolovej (rastlinný prekurzor kyseliny arachidonovej), takže ich mäso namiesto omega-3 PUFA obsahuje veľké množstvo "prozápalovej" kyseliny arachidonovej. Pozrite si dokumenty o farmárskom chove rýb v Ázii a severských štátoch - akou chémiou (s lepkou na etikete, oblečení v skafantroch) ich striekajú, aby ryby neskapali. Zmutované hlavy a chvosty sa odrežú, vnútornosti s nádormi sa vyberú a následne sa "odpad" ekonomicky spracuje na granule, ktorými sa krmia ďalšie generácie farmových rýb. Mám silné podozrenie, že tento lacný zdroj potravy onedlho poputuje do chlievov, takže zamorené bude aj bravčové, hovädzie, ale aj slepačie mäso z veľkochovu.

https://www.youtube.com/watch?v=RYYf8cLUV5E (Farmed Norwegian Salmon World’s Most Toxic Food)

Btw: všetky rybacie oleje, ktoré sa sumplementujú ako zdroj EPA, DHA PUFA, sú zoxidované (aj tie z lekárne). Preto radšej konzumujem sardinky, šproty v primeranom množstve, aj napriek tomu, že sú naložené v konzerve.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a mořské plody
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2021 4:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Konzumujem iba malé ryby (sardinky, baltické šproty), keďže obsahuju najmenej tuku, do ktorého sa ukladajú toxické látky - ťažké kovy (hlavne ortuť) a iné toxíny (DDT, PCB, dioxíny atď). Väčšia ryba má logicky väčší obsah tuku a tým viac obsahuje toxických látok. Okrem toho väčšie ryby konzumujú menšie ryby spolu s ich toxickými látkami, ktoré sa v nich hromadia. Najhoršie je na tom losos a tuniak. Ak chce niekto redukovať tuky, tak vhodným zdrojom je aljašská treska. Najnižšie koncentrácie toxických látok by mali byť v malých rybách, ako sú sardinky. Krevety neobsahujú žiaden tuk a v podstate sú čistým zdrojom proteínov.

Zásadne nejedávam ryby z fariem, pretože ich kŕmia potravou obsahujúcu nadmerné množstvo kyseliny linolovej (rastlinný prekurzor kyseliny arachidonovej), takže ich mäso namiesto omega-3 PUFA obsahuje veľké množstvo "prozápalovej" kyseliny arachidonovej. Pozrite si dokumenty o farmárskom chove rýb v Ázii a severských štátoch - akou chémiou (s lepkou na etikete, oblečení v skafantroch) ich striekajú, aby ryby neskapali. Zmutované hlavy a chvosty sa odrežú, vnútornosti s nádormi sa vyberú a následne sa "odpad" ekonomicky spracuje na granule, ktorými sa krmia ďalšie generácie farmových rýb. Mám silné podozrenie, že tento lacný zdroj potravy onedlho poputuje do chlievov, takže zamorené bude aj bravčové, hovädzie, ale aj slepačie mäso z veľkochovu.

https://www.youtube.com/watch?v=RYYf8cLUV5E (Farmed Norwegian Salmon World’s Most Toxic Food)

Btw: všetky rybacie oleje, ktoré sa sumplementujú ako zdroj EPA, DHA PUFA, sú zoxidované (aj tie z lekárne). Preto radšej konzumujem sardinky, šproty v primeranom množstve, aj napriek tomu, že sú naložené v konzerve.

Pokud se týká zamoření potravního řetězce různým šmejdem tam už lidstvo opravdu pokročilo skoro do fáze sebelikvidace. Myslím že ještě budeme škemrat o trochu slušného žrádla od Rusů kde je zatím půda hnojená hnojem tedy má dostatek mikroorganizmů pro ekologické pěstování plodin a řeky většinou celkem čisté tedy i ryby zde ulovené jsou ve velice dobré kvalitě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Alopat a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz