Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mořské řasy
PříspěvekNapsal: čtv lis 13, 2014 11:23 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:58 pm
Příspěvky: 45
Bydliště: Polička
co říkáte na čerstvé mořské řasy konzervované solí? Před použitím se namočí do vody tím se odsolí a pak se konzumují. Jsou výborné a mnohem chutnější než sušené \":-)\" http://www.cerstverybybrno.cz/www-cerst ... /10-1-RASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mořské řasy
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 7:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Honzek píše:
co říkáte na čerstvé mořské řasy konzervované solí? Před použitím se namočí do vody tím se odsolí a pak se konzumují. Jsou výborné a mnohem chutnější než sušené \":-)\" http://www.cerstverybybrno.cz/www-cerst ... /10-1-RASY

Nedovedu posoudit, nikdy jsem nic takového nezkoušel, hlavně asi nebude tak snadné je běžně sehnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mořské řasy
PříspěvekNapsal: pon lis 24, 2014 8:17 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:58 pm
Příspěvky: 45
Bydliště: Polička
V Praze se dají koupit v obchodech které se specializují na zdravou stravu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mořské řasy
PříspěvekNapsal: sob led 17, 2015 7:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Honzek píše:
V Praze se dají koupit v obchodech které se specializují na zdravou stravu.

Tak Prahu nemůžete srovnávat s venkovem, zde jsem je nikdy neviděl, třeba ve větších městech, to nedovedu posoudit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mořské řasy
PříspěvekNapsal: sob bře 04, 2017 2:51 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jsou mořské řasy bezpečné kvůli vzrůstajícím zněčištěním moří?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mořské řasy
PříspěvekNapsal: sob bře 04, 2017 3:14 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
krasnagadgetka píše:
Jsou mořské řasy bezpečné kvůli vzrůstajícím zněčištěním moří?
Děkuji

Hleďte, to je jako kdybyste se ptala, zda je zdravá "biozelenina", když fetuje běžný vzduch a prší na ni běžný déšť (tedy z atmosféry zamořené civilizací).
U současných potravin, u těch dostupných, už vůbec nejde o to, zda je potravina z chemického hlediska "čistá" a "přírodní". Není, žádná, a nikdy a nikde. Jde tedy jen o to, zda to příjemné a užitečné, či to, čím je ona potravina speciální a vyjímečná, převládá a jest pro vaše tělo nějakým přínosem, který to nutně negativní převýší.
Berte to tak, že jedovaté jsou všechny mrkve, které si můžete koupit, ovšem já bych jedl tu, která má třeba stokrát větší obsah toho, co mne na mrkvi zajímá, než ta její sousedka. Jedovatá ať si je stejně - s tím nic nenadělám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mořské řasy
PříspěvekNapsal: sob bře 18, 2017 6:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Jsou mořské řasy bezpečné kvůli vzrůstajícím zněčištěním moří?
Děkuji

Tak zamořené je dnes skoro všechno, jak vám píše člen ctihodnymuz, ale zase jsou detoxoikační postupy a dá se tech látek docela slušně zbavit, tedy to nutně nemusí znamenat problém. Pochopitelně bych asi nejedl něco co přímo "svítí" a sklízí se těsně vedle zničené atomové elektrárny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mořské řasy
PříspěvekNapsal: stř kvě 03, 2017 9:04 am 
Offline

Registrován: stř kvě 03, 2017 8:47 am
Příspěvky: 4
Ono je docela problém zjistit, které řasy obsahují znečištění málo a které hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mořské řasy
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 9:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
LamalovaK píše:
Ono je docela problém zjistit, které řasy obsahují znečištění málo a které hodně.

To je pravda, nicméně existují analýzy a certifikace, tedy částečně se to ověřit dá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 06, 2019 9:07 pm 
Offline

Registrován: stř úno 05, 2014 5:02 pm
Příspěvky: 21
Ako zdroj organickeho jodu chcem brat kelp v prasku (hypofunkcia stitnej zlazy), ale mam problem s tym, ze posledne 3 znacky, ktore som kupila, mali neprijemnu pachut rybaciny, co dost kazi jedlo, do ktoreho ho pridavam. Pricom 2 ine rozne znacky, ktore som kupila pred rokmi (podotykam drahsie) mali uplne neutralnu chut (jeden z nich bol akurat slany, ale inac neutralnej – ziadnej chuti), no znacky si nepamatam.
Neviete mi niekto prosim poradit konkretny vyrobok kelp prasku bez tej pachute? (idealne aj v dobrej cene a Bio)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2019 10:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Zuzanya píše:
Ako zdroj organickeho jodu chcem brat kelp v prasku (hypofunkcia stitnej zlazy), ale mam problem s tym, ze posledne 3 znacky, ktore som kupila, mali neprijemnu pachut rybaciny, co dost kazi jedlo, do ktoreho ho pridavam. Pricom 2 ine rozne znacky, ktore som kupila pred rokmi (podotykam drahsie) mali uplne neutralnu chut (jeden z nich bol akurat slany, ale inac neutralnej – ziadnej chuti), no znacky si nepamatam.
Neviete mi niekto prosim poradit konkretny vyrobok kelp prasku bez tej pachute? (idealne aj v dobrej cene a Bio)

První co by jste měla řešit není ani tak chuť těch řas jako hladinu selenu a progesteronu které je potřeba srovnat dříve než začnete zvyšovat jód a to i organickou cestou. Jinak pokud jde o chuť řas je mizerná prakticky vždy pokud nejsou nějak upravované tedy ta rybí pachuť je víceméně správná. Konkrétní značku bohužel neznám sám tento druh řas běžně nepoužívám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 16, 2019 5:17 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2012 8:10 am
Příspěvky: 25
Zuzanya píše:
Ako zdroj organickeho jodu chcem brat kelp v prasku (hypofunkcia stitnej zlazy), ale mam problem s tym, ze posledne 3 znacky, ktore som kupila, mali neprijemnu pachut rybaciny, co dost kazi jedlo, do ktoreho ho pridavam. Pricom 2 ine rozne znacky, ktore som kupila pred rokmi (podotykam drahsie) mali uplne neutralnu chut (jeden z nich bol akurat slany, ale inac neutralnej – ziadnej chuti), no znacky si nepamatam.
Neviete mi niekto prosim poradit konkretny vyrobok kelp prasku bez tej pachute? (idealne aj v dobrej cene a Bio)

Osobne konzumujem morske riasy denne. Hlavne wakame. Je fakt, ze kelp, znama aj ako kombu, obsahuje najviac jodu. Nikdy by som si nekupil prasok. Nemozete vediet co v nom je. Kelp nechuti rybacinou. Rybacinou chuti riasa nori. Kupte si susene riasy a uvidite rozdiel oproti prasku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2020 11:29 am 
Offline

Registrován: stř úno 05, 2014 5:02 pm
Příspěvky: 21
Jarda píše:
První co by jste měla řešit není ani tak chuť těch řas jako hladinu selenu a progesteronu které je potřeba srovnat dříve než začnete zvyšovat jód a to i organickou cestou. Jinak pokud jde o chuť řas je mizerná prakticky vždy pokud nejsou nějak upravované tedy ta rybí pachuť je víceméně správná. Konkrétní značku bohužel neznám sám tento druh řas běžně nepoužívám.

Dakujem krasne za reakciu. Mohli by ste mi prosim o tom napisat trochu viac (alebo ma odkazat na nejaky link)? Prvy krat totiz citam, ze pred suplementaciou jodu treba riesit selen a progesteron. Obvodna mi dost casto dovoli pridat na analyzu krvi nejake veci, ale progesteron mozno cez gynekologa? Ci len platene? Progesteron je len jeden, ci viac druhov? A pomohlo by mi trosku teorie, ze preco selen a prog. vo vztahu s hypofunkciou st. zlazy, ak by ste si nasli cas, vopred dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2020 1:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Zuzanya píše:
Dakujem krasne za reakciu. Mohli by ste mi prosim o tom napisat trochu viac (alebo ma odkazat na nejaky link)? Prvy krat totiz citam, ze pred suplementaciou jodu treba riesit selen a progesteron. Obvodna mi dost casto dovoli pridat na analyzu krvi nejake veci, ale progesteron mozno cez gynekologa? Ci len platene? Progesteron je len jeden, ci viac druhov? A pomohlo by mi trosku teorie, ze preco selen a prog. vo vztahu s hypofunkciou st. zlazy, ak by ste si nasli cas, vopred dakujem.

Pokud vyhladovělou štítnou nasytíte rychle jódem bez současného dodávání selenu můžete si vygenerovat zbytečný problém a pokud jde o progesteron tak jeho hladina se v zásadě podílí na správném chodu štítné, tedy ne vždy musí být problém štítné vyhodnocován jako pouhý deficit jódu. Progesteron laboratoře běžně z krve dělají a nejde o nějak zásadně drahé vyšetření tedy si ho lze i uhradit ovšem selen běžně laborky nedělají, pokud vím tak jeho testování je velice málo zastoupeno a je třeba takovou laboratoř cíleně hledat, ale dá se i to. Pokud bude potřeba vysvětlení podrobnější klidně zavolejte, ale většinu jsem zde již psal.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz