Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 8:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 205 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 6:24 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Pozeral som dokument o Ajurvéde ( Ayurvéda - Umění bytí )...
Jedna žena čo tam robí pôrody hovorila, že musia deti masírovať špeciálnymi olejmi, atď... aby im nerástli krivé kosti, a aby sa normálne vyvíjali... Prečo to tak asi je ? ... Lebo ich strava je chudobná na živiny... Obsahuje zbytočne veľa sacharidov, a málo živočíšnych tukov, málo bielkovín (resp aj bielkovín zlej kvality).... Tak sa vymyslela v tom prostredí AJURVÉDA, ktorá by mohla dnaé problémy riešiť... a aj rieši... LENŽE.... odporúča práve tie potraviny, ktorých základnná časť spôsobuje somínané problémy.... a snaží sa to vyladiť rôznymi "postupmi" v ich úprave, resp. v pridaní bylín, atď.... aby sa nie príliš pozitívny vplyv potravy znížil, resp. aby sa ich využiteľnosť pre organizmus zvýšila...
AK BY ČLOVEK KONZUMOVAL TAKÚ STRAVU, AKÁ JE JEHO ORGNAIZMU SKUTOČNE URČENÁ, TAK BY NIČ Z TOHO NEPOTREBOVAL, a úplne by mu stačilo sa pár krát za dlhú dobu detoxikovať (lebo existuje aj stres, znečistený vzduch, pesticídy... s tým asi nič nenarobíme...)... NERODILI BY SA ĽUDIA SO ZRAVOTNÝMI PROBLÉMAMI, ako v takej Indii, kde už musia robiť také opatrenia, že deti po narodení preventívne "narovnávajú", a robia s nimi rôzne úkony, aby sa dobre vyvíjali...
V CHUDOBE SA DÁ DOCIELIŤ MAXIMÁLNE TAK ČISTOTE.... ALE SKUTOĆNÉMU ZDRAVIU ŤAŽKO, LEBO CHUDOBA = PODVÝŽIVA (podvýživený môže byť kľudne aj tučný človek, ale to väčšina z vás vie).

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 6:30 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
cathyc píše:
Kdekoľvek, kde prebiehajú debaty všežravci verzus vegetariáni, vegáni, vitariáni a pod. zachádza to do nie práve pekných oblastí. Ja by som navrhovala, keď je z vlákna jasné, že sa v ňom bavíme o živej strave, tak nech to skutočne číta človek, ktorého to zaujíma. Zapájať sa do debaty, len za účelom zhadzovania oponenta a jeho svetonázoru považujem za plytkosť ducha. Na margo živej stravy poviem svoju vlastnú skúsenosť. Živá strava je niečo k čomu smerujem. Začala som vegetariánstvom, keď môj zdevastovaný organizmus spustil alarm. V priebehu dvoch mesiacov som sa z čisto etického dôvodu stala vegánkou. Môžem povedať, že som milovala chuť mäsa a vôňu takej klobásky. Po asi pol roku vegánstva mi raz známi silou mocou napchal pod nos tlačenku a klobásu, no ovoňaj tú nádheru. Tá nádhera mi obrátila žalúdok hore nohami a ja som zistila, že to, čo mi kedysi voňalo, teraz sposobuje už nie len morálne utrpenie. Nie som zatiaľ 100% raw a dokonca ani 70% nie, ale nie je to preto, že by ma táto strava nedokázala zasýtiť. Vysvetľujem si to tým, že varená strava je svojím spôsobom droga. Tak ako varenie, príprava jedla. Myslíme si, že ak niečo trvá pár sekúnd, tak to nemôže byť kompletným jedlom. Odrhnúť jablko a zjesť ho, alebo sa pod stromom zasýtiť čerešňami je najlepší prírodný fast food. Čím viac živej stravy jem, tým sa cítim byť vitálnejšia a zdravšia. Jediným problémom je zatiaľ závislosť na varenej strave. Verím však tomu, že toto leto pokorím aj túto moju úchylku.

Cathyc ..... Tvoja potreba varenej stravy nie je úchylka.... Dúfam, že to raz pochopíš.
Ja na túto stránku chodím pre rady ohľadom očíst a detoxikácie organizmu + niečo sa dozvedieť o vitaímnoch a mineráloch, bylinkách.
Táto sránka je SUPER, lebo je komplexná. To, že nesúhlasím so "živou stravou", ktorá sa tu propaguje, to je druhá vec.
Ak budeš úplne "RAW", tak si budeš staviať "vzdušné zámky", nebudeš "nad vecou", budeš viac človek "premýšľania", než človek činu... Neveríš ? Skús. \":)\" ... to dokáže silné odklonenie sa od prirodzenej stravy, akou pre človeka rozhodne nie je jablko, čerešne, a ani banán (to sú len doplnky)... Neporovnávaj sa s opicou... Opica má úplne iný žalúdok a trávenie - a hlavne, má úplne iné "poslanie".... \":)\"

Píšeš : "...V priebehu dvoch mesiacov som sa z čisto etického dôvodu stala vegánkou..." ... Kto vymyslel, že zabíjanie zvierat pre potravu je neetické ? NEJAKÉ NÁBOŽENSKÉ SPOLOČENSTVO..... Kto vytvoril to spoločenstvo ? Nejaká SKUPINA ĽUDÍ.... .... NIE PRÍRODA....
Odporcovia varenia... ak chcete byť 100% prirodzení, prestaňte odšťavovať...... Kúpte sa v studenej vode..... Nehoľte či neskracujte si ochlpenie na žiadnej časti tela.....Nepoužívajte zubnú kefku a zubnú niť..... Nepoužívajte na umývanie intímnych partií nič okrem vody, ktorá nech je studená... V zime sa kúpte vo vode ľadovej, oheň je zlý.... Neže budete používať kúrenie.... Nemali ste stratiť srsť - je to vaša vina.... Neobliekajte sa (ak žijete na lazoch, lebo v civilizácii je trestné chodiť po ulici nahý, žiaľ...)... Nepoužívajte nôž, to je tiež vynález... Nepoužívajte mixér.... Nepoužívajte saunu.... lebo prídete o všetky enzými v tele, ktoré sa ničia pri teplote 44 (či tak nejako...) stupňov.... Hmmmmm ? \":wink:\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 6:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
cathyc píše:
Kdekoľvek, kde prebiehajú debaty všežravci verzus vegetariáni, vegáni, vitariáni a pod. zachádza to do nie práve pekných oblastí. Ja by som navrhovala, keď je z vlákna jasné, že sa v ňom bavíme o živej strave, tak nech to skutočne číta človek, ktorého to zaujíma. Zapájať sa do debaty, len za účelom zhadzovania oponenta a jeho svetonázoru považujem za plytkosť ducha. Na margo živej stravy poviem svoju vlastnú skúsenosť. Živá strava je niečo k čomu smerujem. Začala som vegetariánstvom, keď môj zdevastovaný organizmus spustil alarm. V priebehu
dvoch mesiacov som sa z čisto etického dôvodu stala vegánkou. Môžem povedať, že som milovala chuť mäsa a vôňu takej klobásky. Po asi pol roku vegánstva mi raz známi silou mocou napchal pod nos tlačenku a klobáovoňaj tú nádheru. Tá nádhera mi obrátila žalúdok hore nohami a ja som zistila, že to, čo mi kedysi voňalo, teraz sposobuje už nie len morálne utrpenie. Nie som zatiaľ 100% raw a dokonca ani 70% nie, ale nie je to preto, že by ma táto shtrava nedokázala zasýtiť. Vysvetľujem si to tým, že varená strava je svojím spôsobom droga. Tak ako varenie, príprava jedla. Myslíme si, že ak niečo trvá pár sekúnd, tak to nemôže byť kompletným jedlom. Odrhnúť jablko a zjesť ho, alebo sa pod stromom zasýtiť čerešňami je najlepší prírodný fast food. Čím viac živej stravy jem, tým sa cítim byť vitálnejšia a zdravšia. Jediným problémom je zatiaľ závislosť na varenej strave. Verím však tomu, že toto leto pokorím aj túto moju úchylku.

Vazea pani vysvetlujete si to spatne. Toze vas zaludok neprije tlacenku teda masove vyrobky je to ze ste ho odvikli od tychto potravin. Konkretne - zaludok restal

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 7:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
cathyc píše:
Kdekoľvek, kde prebiehajú debaty všežravci verzus vegetariáni, vegáni, vitariáni a pod. zachádza to do nie práve pekných oblastí. Ja by som navrhovala, keď je z vlákna jasné, že sa v ňom bavíme o živej strave, tak nech to skutočne číta človek, ktorého to zaujíma. Zapájať sa do debaty, len za účelom zhadzovania oponenta a jeho svetonázoru považujem za plytkosť ducha. Na margo živej stravy poviem svoju vlastnú skúsenosť. Živá strava je niečo k čomu smerujem. Začala som vegetariánstvom, keď môj zdevastovaný organizmus spustil alarm. V priebehu dvoch mesiacov som sa z čisto etického dôvodu stala vegánkou. Môžem povedať, že som milovala chuť mäsa a vôňu takej klobásky. Po asi pol roku vegánstva mi raz známi silou mocou napchal pod nos tlačenku a klobásu, no ovoňaj tú nádheru. Tá nádhera mi obrátila žalúdok hore nohami a ja som zistila, že to,ĺ Vysvetľujem si to tým, že varená strava je svojím spôsobom droga. Tak ako varenie, príprava jedla. Myslíme si, že ak niečo trvá pár sekúnd, tak to nemôže byť kompletným jedlom. Odrhnúť jablko a zjesť
ho, alebo sa pod stromom zasýtiť čerešňami je najlepší prírodný fast food. Čím viac živej stravy jem, tým sa cítim byť vitálnejšia a zdravšia. Jediným problémom je zatiaľ závislosť na varenej strave. Verím však tomu, že toto leto pokorím aj túto moju úchylku.

Vazena pani ste na velkom omyle to ze vam prestalo chutit maso po polrocnej veganskej strave ne so zdravotneho hladiska. Konkretne - váš žalúdok si odvykol a to tak že prestal produkovat tolko HCL ako
Kked ste ejedli maso. Jednoducho ste zmenili jeho prirodzenu funkciu. K tomu dodam ze o niekolko rokov takejto stravy a ako pisete este aj planujete nejest varenu stravu sa moze stat ze ak predsa budete hoc aj a dochodku chcet zjest co len usok masa zacnete mat zaludocne problemy, poznam par takych ludi v ambulancii gastroporadi je ich dost .
este dodam ze pocitajte s tym ze pri takejto strave vam ochabnu prsia, zmeni sa vyzor tvare bude vychudnuta. Ak aj napriek tomu chcete prejst na uplnu nevarenu stravu chcem vam popriat aby ste sa nestali sucastou pripadu pacienta pre gastroporadnu.
ked ste jedli normalnu stravu, slinivka brusna znizila produkciu niektorych enzymov potrebnych na spracovanie ziv. tukov,

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 7:08 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
milo1 píše:
Vazea pani vysvetlujete si to spatne. Toze vas zaludok neprije tlacenku teda masove vyrobky je to ze ste ho odvikli od tychto potravin. Konkretne - zaludok restal

milo1 : Cathyc tú tlačenku ani nezjedla, lebo ju proste nechcela, žalúdok sa jej "obrátil" už len z čuchnutia k nej (tak som to pochopil)... Vieš, Cathyc... človek vie sám seba "naprogramovať" ako chce (začína to mentálnym presvedčením, končí presvedčením zmyslov, že to čo kedysi voňalo je teraz zrazu "fuj"...)... A sám tomu uverí. Viac k tomu dodať asi nemusím, jedine ešte to, že ani mne tlačenka nejak extra nevonia (tie koreniny v tom...sú mi proti srsti...). Vonia mi zo všetkých živočíšnych produktov najmenej, no na druhej strane živočíšna želatína mi sama o sebe chutí, dávam si každý večer lyžičku drobno namletej do vody rozpustiť, a vypiť + vitamín C k tomu... Asi si si mala čuchnúť ku nejakej domácej slaninke... \":)\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 7:18 pm 
Offline

Registrován: pon dub 02, 2012 5:32 pm
Příspěvky: 12
presne sa potvrdili moje slová. Boj a večný boj. Tieto argumenty akože prirodzenej stravy mi idú riadne na nervy. Na margo toho len toľko. Človek začal jesť mäso v dobe ľadovej keď nemal inú možnosť prežitia. Doba ľadová skončila a ja mám inú možnosť. Bola tu už zmienka o starých ľuďoch, ktorí tiež jedli mäso. Tak k tomu jednu maličkosť a toto mám zo skúseností pamätníkov, naši predkovia mäso síce jedli, ale presne vedeli ako sa na ich stôl dostalo a mali k zvieratám, ktoré im poskytovali výživu patričnú úctu. Mäso sa jedlo maximálne raz do týždňa a aj to len napr. 1 kura pre 5 ľudí. Žiadne obžerstvo viď. súčasnosť, ráno mäso, desiata mäso, obed mäso, olovrant mäso, večera mäso a možno nejaký mäsový dezert by ešte bodol. Náš vzťah ku tvorom a produkcii toho čím plníme svoje telá je zjavný už aj z tejto reklamy. VÝROBA čerstvých konzumných vajec a hydiny. Zo života sme spravili stroje. Apropó a fakt to neberte ako povinnosť mi na moju otázku odpovedať, lebo Vaše argumenty už teraz poznám a sú mi na smiech, dodám len toľko...prečo Vám lekár pri chorobe predpíše obmedzenie mäsových výrobkov, prečo si pri chorobe Vaše telo žiada pôst? Žeby pre to, že práve toto je pre nás prirodzené? A súcit považujem za najkrajší dar, ktorého sa mi dostalo. Nebránim sa mu a nemám potrebu ho popierať, len preto, že si niekto protiargumentáciou očisťuje svoje vlastné kričiace svedomie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 7:32 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
cathyc píše:
presne sa potvrdili moje slová. Boj a večný boj. Tieto argumenty akože prirodzenej stravy mi idú riadne na nervy. Na margo toho len toľko. Človek začal jesť mäso v dobe ľadovej keď nemal inú možnosť prežitia. Doba ľadová skončila a ja mám inú možnosť. Bola tu už zmienka o starých ľuďoch, ktorí tiež jedli mäso. Tak k tomu jednu maličkosť a toto mám zo skúseností pamätníkov, naši predkovia mäso síce jedli, ale presne vedeli ako sa na ich stôl dostalo a mali k zvieratám, ktoré im poskytovali výživu patričnú úctu. Mäso sa jedlo maximálne raz do týždňa a aj to len napr. 1 kura pre 5 ľudí. Žiadne obžerstvo viď. súčasnosť, ráno mäso, desiata mäso, obed mäso, olovrant mäso, večera mäso a možno nejaký mäsový dezert by ešte bodol. Náš vzťah ku tvorom a produkcii toho čím plníme svoje telá je zjavný už aj z tejto reklamy. VÝROBA čerstvých konzumných vajec a hydiny. Zo života sme spravili stroje. Apropó a fakt to neberte ako povinnosť mi na moju otázku odpovedať, lebo Vaše argumenty už teraz poznám a sú mi na smiech, dodám len toľko...prečo Vám lekár pri chorobe predpíše obmedzenie mäsových výrobkov, prečo si pri chorobe Vaše telo žiada pôst? Žeby pre to, že práve toto je pre nás prirodzené? A súcit považujem za najkrajší dar, ktorého sa mi dostalo. Nebránim sa mu a nemám potrebu ho popierať, len preto, že si niekto protiargumentáciou očisťuje svoje vlastné kričiace svedomie.

Odpoveď na tvoje otázky : Nikto neodporúča jesť mäso niekoľko krát denne.... Ja ho jem v priemere raz denne (jeden deň vôbec, niekedy jedeň deň dve porcie)...
Potreby organizmu nemôžu za to, že niektorí primitívi pestujú obilie na polke rozlohy pevniny zemegule, a tak kurčatá a kravy pchajú do malých priestorov...
Telo si žiada pôst, lebo keď dostane chorobu (Z BIELYCH JEDOV, ALEBO Z PREŤAŽENIA ORGANIZMU STRESOM ČI NADMIEROU FYZICKEJ ČINNOSTI), tak logicky chce čo najmenej energie venovať tráveniu...
Ja som sa nestretol s tým, že by lekár predpisoval obmedzovanie mäsa, ale máš pravdu, mäsových výrobkov možno hej, keďže sú plné soli, a jedia sa so zemiakmi či ešte častejšie s chlebom...
Súcit nie je dar, to je kvalita duše, ktorú si môže každý osvojiť - stačí len chcieť. Ale - treba sa rozhodnúť, čo je dôležitejšie - či nedopriať telu živny a nechať kravičky, kurčatá a ovečky pobehovať do prirodzenej smrti po poliach (a potom ich zožerú supy, alebo líšky a vlci - lebo oni na to právo MAJÚ, my ľudia podľa teba nie...), alebo dopriať telu živiny, a poďakovať (aspoň peniazmi, že ? Lebo sami si loviť už nelovíme - nemáme kde... a ...ťažko sa "ďakuje" balenému mäsu, ktoré sme si sami neulovili ...) za možnosť konzumovať koncentrovanú výživnú potravinu, ktorá je už pekne pretvorená tak, aby nám čo najviac prospievala.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 7:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
cathyc píše:
presne sa potvrdili moje slová. Boj a večný boj. Tieto argumenty akože prirodzenej stravy mi idú riadne na nervy. Na margo toho len toľko. Človek začal jesť mäso v dobe ľadovej keď nemal inú možnosť prežitia. Doba ľadová skončila a ja mám inú možnosť. Bola tu už zmienka o starých ľuďoch, ktorí tiež jedli mäso. Tak k tomu jednu maličkosť a toto mám zo skúseností pamätníkov, naši predkovia mäso síce jedli, ale presne vedeli ako sa na ich stôl dostalo a mali k zvieratám, ktoré im poskytovali výživu patričnú úctu. Mäso sa jedlo maximálne raz do týždňa a aj to len napr. 1 kura pre 5 ľudí. Žiadne obžerstvo viď. súčasnosť, ráno mäso, desiata mäso, obed mäso, olovrant mäso, večera mäso a možno nejaký mäsový dezert by ešte bodol. Náš vzťah ku tvorom a produkcii toho čím plníme svoje telá je zjavný už aj z tejto reklamy. VÝROBA čerstvých konzumných vajec a hydiny. Zo života sme spravili stroje. Apropó a fakt to neberte ako povinnosť mi na moju otázku odpovedať, lebo Vaše argumenty už teraz poznám a sú mi na smiech, dodám len toľko...prečo Vám lekár pri chorobe predpíše obmedzenie mäsových výrobkov, prečo si pri chorobe Vaše telo žiada pôst? Žeby pre to, že práve toto je pre nás prirodzené? A súcit považujem za najkrajší dar, ktorého sa mi dostalo. Nebránim sa mu a nemám potrebu ho popierať, len preto, že si niekto protiargumentáciou očisťuje svoje vlastné kričiace svedomie.

Pišete ze nerozumiete tou preco lekar pri chorobe predpisuje dietu neuviedli ste konkretne ktoru ale vo vseobecnosti kazda spracovanie stravy si vyzaduje vela energie zo strany organizmu na spracovanie potravy,vak matenapr. Chripku je jasne ze vas org sa snazi smerovat svoju energiu niekam inam, teda jest by bola zataz pre uz aj tak vycerpane telo. dalej su aj ine dovody nebudem sa tu rospisovat.
Ano nasi predkovia jedli maso, a nastavili nase DNA na konzumaciu masa jedli obilniny nas org. Sa prisposobil tym ze mame dlhe creva pretoze spracovanie obilnin v nasom tele trva dlhsie.
Proste ak porusime nase DNA zmenime cely cyklus v nasom tele samozrejme u kazdeho je to ine pretoze nie kazdy mame enzymi na spracovanie sur. Stravy. Ak my neverite je to vada vec.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 7:42 pm 
Offline

Registrován: pon dub 02, 2012 5:32 pm
Příspěvky: 12
NOWOCAYN píše:
Odpoveď na tvoje otázky : Nikto neodporúča jesť mäso niekoľko krát denne.... Ja ho jem v priemere raz denne (jeden deň vôbec, niekedy jedeň deň dve porcie)...
Potreby organizmu nemôžu za to, že niektorí primitívi pestujú obilie na polke rozlohy pevniny zemegule, a tak kurčatá a kravy pchajú do malých priestorov...
Telo si žiada pôst, lebo keď dostane chorobu (Z BIELYCH JEDOV, ALEBO Z PREŤAŽENIA ORGANIZMU STRESOM ČI NADMIEROU FYZICKEJ ČINNOSTI), tak logicky chce čo najmenej energie venovať tráveniu...
Ja som sa nestretol s tým, že by lekár predpisoval obmedzovanie mäsa, ale máš pravdu, mäsových výrobkov možno hej, keďže sú plné soli, a jedia sa so zemiakmi či ešte častejšie s chlebom...
Súcit nie je dar, to je kvalita duše, ktorú si môže každý osvojiť - stačí len chcieť. Ale - treba sa rozhodnúť, čo je dôležitejšie - či nedopriať telu živny a nechať kravičky, kurčatá a ovečky pobehovať do prirodzenej smrti po poliach (a potom ich zožerú supy, alebo líšky a vlci - lebo oni na to právo MAJÚ, my ľudia podľa teba nie...), alebo dopriať telu živiny, a poďakovať (aspoň peniazmi, že ? Lebo sami si loviť už nelovíme - nemáme kde... a ...ťažko sa "ďakuje" balenému mäsu, ktoré sme si sami neulovili ...) za možnosť konzumovať koncentrovanú výživnú potravinu, ktorá je už pekne pretvorená tak, aby nám čo najviac prospievala.

Ja som to naozaj myslela vážne, že na odpoveď nečakám. Bola to len rečnícka otázka a tieto vraj argumenty ma naozaj pobavili. Tak sorry. Možno raz nájdeme inú tému v ktorej sa zhodneme. Obhajobu svojho životného postoja považujem za zbytočnú, pretože nemám dôvod ho niekomu vnucovať. Bol by to neefektívny a zbytočný počin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 8:04 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
cathyc píše:
Ja som to naozaj myslela vážne, že na odpoveď nečakám. Bola to len rečnícka otázka a tieto vraj argumenty ma naozaj pobavili. Tak sorry. Možno raz nájdeme inú tému v ktorej sa zhodneme. Obhajobu svojho životného postoja považujem za zbytočnú, pretože nemám dôvod ho niekomu vnucovať. Bol by to neefektívny a zbytočný počin.

Mne sa argumenty ktoré teraz propagujem tiež zdali smiešne - v minulosti.
Lebo všetko čo som sa dovtedy dozvedel, silno odporovalo tomu novému, čo ku mne prichádzalo.
Ale keď som si uvedomil, že sú v podstate len TRI ODPORÚČANIA V STRAVOVANÍ (masovo rozšírené), a to typu : Z KAŽDÉHO ROŽKU TROŠKU, MORÁLNA VÝŽIVA (vegánstvo, makrobiotika, vitariánstvo a iné formy), a doporučenia WHO (čo je jeden veľký podvod...), tak som si povedal, že veľmi rád otvorím dvere štvrtému smeru, ktorý mi dával logiku. A ním je určitá modifikácia NÍZKOSACHARIDOVÉHO STRAVOVANIA, ktoré síce patrí do "väčšej rodiny nízkosacharidových stravovaní", ale - nemá nič s Atkinsonom, lebo tak, ako vysokosacharidová strava môže znamenať potraviny typu ovocie a zelenina, ale aj potraviny typu obilniny a strukoviny, tak aj nízkosacharidová strava môže byť rôzne poskladaná. Ja som si vybral taký typ, kde je veľa tukov, a stredne bielkovín, a potraviny sú živočíšneho pôvodu, lebo mäso a masť sa nebráni pred "votrelcami" tak, ako sa bránia semená a niektoré plody. A vyzerám každý deň lepšie (sorry)... Akurát samozrejme - na odstrániene parazitov, a rôznych nečistôt v organizme (z období obilninovej stravy + sladkosti...) mi moja strava sama o sebe nepostačí. Preto nevyzerám ako "Ken". Ale rozhodne vyzerám statne a vyrovnanejšie, ako kedykoľvek predtým.

Teraz si nič neber osobne, Cathyc. Ja len to, že ... ak si predstavím vitariánku (Ty ňou nie si, a už vôbec nie dlhodobo), tak... si predstavím večne usmievajúcu, ale zároveň nevyrovnanú osobu, ktorá príliš rada sníva, má jemnučký hlások ako víla, vie sa ľahko uraziť, a nevie sa "obracať" v reálnom svete, chce utiekať niekde "mimo", a je nahnevaná na celý svet. NEVRAVÍM, ŽE SI TO TY. Vravím, že taká môže byť väčšina žien (a samozrejme AJ MUŽOV), ktorí sú dlhodobo na vitariánskej strave, kde sa konzumuje len rastlinná potrava (pár gramov tuku a bielkovín z kefíru nič nezachráni...)...
Totiž - človek potrebuje výbojnosť... Rastlinná RAW strava (aj varená...rastlinná...ale tá menej...) je príliš "krehká", a vytvára krehké telo, ktoré síce je čisté, ale čisté je aj telo konzumujúce živočíšne výrobky - bez bielych jedov, a vo vhodnom pomere jednotlivých potravín a makronutrientov. No na rastlinnej raw strave nečakaj svalnatú postavu, čakaj len šľachy - v lepšom prípade (na ktoré sa tak "odvolávajú" vitariáni, ktorí vravia, že človek má byť štíhlunkí, šľachovitý, a má pripomínať podvýživeného inda)... Bielkoviny pomáhajú svalom, aby neartrofovali... Ak neprijímaš v strave bielkoviny (alebo ich prijímaš len pár gramov..), tak si musí pečeň vytvárať zo sacharidov bielkoviny... čo je značná záťaž pre ňu... a aj pre celé telo.
Ľudské telo nie je zostrojené na tak enormné množstvo sacharidov, a už vôbec nie na tak enormné množstvo sacharidov z ovocia.
Ak sa pri určitom druhu potravín so súčasným športovnaím nebuduje svalstvo, tak.... SÚ TO NEVHODNÉ POTRAVINY na to, aby sa konzumovali primárne.
Ak sa pri určitom druhu potravín so súčasným športovaním svalstvo buduje (očividne), tak .... EŠTE TO NEZNAMENÁ, že tie potraviny nešpinia organizmus (kurča s ryžou, zemiaky s hovädzím, koláč, tuniak s cestovinami, jogurt s ovocím)
Ale ak sa pri určitom druhu potravín a súčasným športovaním svalstvo očividne buduje, a zároveň sa organizmus neznečištuje, tak... tam je záruka, že sme si zvolil vhodný stravovací režim.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 12:03 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ates píše:
Máš na mysli podvodníky jako Jasmuheen a Henry Monfort??? Ano, tihle lidé vydělávají na lži, vymýšlejí si pohádky o tom, že nemusejí jíst. Ale držme se reality: člověk musí jist. \":D\" Je mi líto, že Ti beru iluze, ale bez jídla dlouho žít nemůžeš; klidně to zkus. \":D\"

Neberes mi iluzie, a nemal som na mysli panov, ktorych si spominal. Podvodnici su vsade, ale vyskyt podvodnikov este nepopiera pravdivost povodnej myslienky. Niektore veci su lepsie, ked ostanu v utajeni. Ziaden rozumny breatharian s tym nevijde takto verejne na svetlo sveta, pretoze nutny fakt na zvladnutie breatharianstva je zvladnut svoje ego. A nikto so zvladnutym egom si nepotrebuje robit reklamu ani ohurovat ostatnych. Je to rovnake, ako nikdy neuvidis skutocneho majstra bojovych umeni v ringu s tymi nabuchanymi borcami. Vsetci cakaju len na to, aby mohli ukazat, ze kung-fu je lepsie, ale nikdy sa to nestane.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 12:46 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Xion píše:
Neberes mi iluzie, a nemal som na mysli panov, ktorych si spominal. Podvodnici su vsade, ale vyskyt podvodnikov este nepopiera pravdivost povodnej myslienky. Niektore veci su lepsie, ked ostanu v utajeni. Ziaden rozumny breatharian s tym nevijde takto verejne na svetlo sveta, pretoze nutny fakt na zvladnutie breatharianstva je zvladnut svoje ego. A nikto so zvladnutym egom si nepotrebuje robit reklamu ani ohurovat ostatnych. Je to rovnake, ako nikdy neuvidis skutocneho majstra bojovych umeni v ringu s tymi nabuchanymi borcami. Vsetci cakaju len na to, aby mohli ukazat, ze kung-fu je lepsie, ale nikdy sa to nestane.

Xion, ja som presvedčený o tom, že vôbec nie je dôležité stať sa breathariánom..... Prečo som toho presvedčenia ? Lebo sa to podarí pár ľuďom na svete (ak je to vôbec pravda...), navyše potom človek nebude využívať tráviace orgány, nebude sa tešiť z chute potravín (lebo nebude nič jesť - a ani piť ?...)... nebudú sa mu normálne vytvárať sliny, telesné dutiny v ktorých sa bežne vyskytuje potrava (napríklad hrubé črevo) budú nevyužiteľné a zbytočné... Nebude treba ani análny otvor, a keď sa ani nepije (neviem, aj to patrí do breathariánstva ? ...), tak bude zbytočný aj močovod, obličky... pečeň...žalúdok....pankreas... tenké črevo....atď....
Z čoho sa ti bude tvoriť semeno (pýta sa ten, ktorý orgazmuje v priemere len raz mesačne - lebo som si to tak zvolil) ? Keď ejakuluješ, tak po nejakej dobe ti má moč premyť močovú trubicu od semena.... Z čoho sa vytvorí moč ? ............. A ak breathariáni môžu piť.... tak... aká bude moč ? Vždy číra ako voda a aj takého istého zloženia ako voda ? ... Alebo predsa len sa nasýti nejakými minerálmi a vitamínmi, hormónmi, atď... z tela, a ty to, čo neprijímaš v potrave, vycikáš, a tak si časom "vycikáš" zo seba všetky minerály ? ... Alebo chceš byť breathariánom a riešiť dodatok minerálov a vitamínov cez pokožku ? ... TO BY BOLO TOTÁLNE PROTI PRÍRODE (ak sa samozrejme nejedná len o niekoľkodňovú, dajme tomu 1-60 dňovú hladovku, ktorá je ale HLADOVKA, a nie breathariánstvo)... to by si namiesto jedenia ústami jedol kožou... To by si bol jediný taký cicavec na zemi (a možno aj ďalší traja ľudia z planéty, ktorým by sa to podarilo, ak je to VôBEC možné...). A... ČO BY SI Z TOHO MAL ? N-I-Č.
V živote treba riešiť iné veci - spoločenský život, psychológiu, psychoterapiu, jógu, "4 dohody" (napríklad), správny výber a kombináciu stravy, sexualitu, financie, majetok (ak nechceš žiť na lazoch, odkiaľ keď ti náhodou utečie tvoja priateľka, na ktorej by si bol spoločensky totálne závislý, tak sa zošalíš...)...
Breathariánstvo je proste len ÚLET, ktorý vznikol v hlave nejakého "vzdušnozámkového" 100% vitariána, ktorý nežije v realite, a che byť vo fyzickom tele nezávislý na fyzickej potrave = nemožné... \":)\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 4:37 pm 
Offline

Registrován: pon dub 02, 2012 5:32 pm
Příspěvky: 12
Xion píše:
Neberes mi iluzie, a nemal som na mysli panov, ktorych si spominal. Podvodnici su vsade, ale vyskyt podvodnikov este nepopiera pravdivost povodnej myslienky. Niektore veci su lepsie, ked ostanu v utajeni. Ziaden rozumny breatharian s tym nevijde takto verejne na svetlo sveta, pretoze nutny fakt na zvladnutie breatharianstva je zvladnut svoje ego. A nikto so zvladnutym egom si nepotrebuje robit reklamu ani ohurovat ostatnych. Je to rovnake, ako nikdy neuvidis skutocneho majstra bojovych umeni v ringu s tymi nabuchanymi borcami. Vsetci cakaju len na to, aby mohli ukazat, ze kung-fu je lepsie, ale nikdy sa to nestane.

Plne s Tebou súhlasím. Kto che dôkazy si nájde a kto nie, ten nájde množstvo dôvodov tomu neveriť. V Indii vo vojenskej nemocnici testovali brathariána, ktorý už 70 rokov nič nejedol a ani nepil. Na pozorovanie boli prizvaní aj vedci a lekári z celého sveta. Zistilo sa, že aj napriek tomu, že ten chlapík dokonca ani nič nepil, vytváralo sa mu malé množstvo moču počas dňa, ktorý sa však stále vstrebal. Sú veci medzi nebom a zemou, ktoré našim materiálnym mozgom nemôžeme ani pochopiť, ale môžeme cítiť, že je to pravda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 5:03 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
cathyc píše:
Plne s Tebou súhlasím. Kto che dôkazy si nájde a kto nie, ten nájde množstvo dôvodov tomu neveriť. V Indii vo vojenskej nemocnici testovali brathariána, ktorý už 70 rokov nič nejedol a ani nepil. Na pozorovanie boli prizvaní aj vedci a lekári z celého sveta. Zistilo sa, že aj napriek tomu, že ten chlapík dokonca ani nič nepil, vytváralo sa mu malé množstvo moču počas dňa, ktorý sa však stále vstrebal. Sú veci medzi nebom a zemou, ktoré našim materiálnym mozgom nemôžeme ani pochopiť, ale môžeme cítiť, že je to pravda.

Chcelo by to dôkazy.... a nie také pochybné, že "niekde v zapadákove v Indii niekto testoval človeka údajne 70 rokov nič nekonzumujúceho - ani potravu, ani vodu...) Podľa mňa nejaký "breatharián", ak vôbec existuje, nie je pre bežného človeka niečo tak nepochopiteľné, ako nejaký šaman z brazílskeho pralesa... Totiž zdeľovacím prostriedkom potrebným na vysvetlenie prečo breatharián (ak existuje...) nemusí jesť a ani piť, by porozumel každý priemerne inteligentní človek (ak sa bude hovoriť jeho rečou, a nie indčtinou)...
A ja sa pýtam - kto chce byť breatharián (ak je niečo také možné, čomu ja ale ROZHODNE neverím..) ? ... Ako sa môže človek ktorý roky nič nekonzumuje a nepije bozkávať ? ... Načo má tráviace orgány ? Načo má sliny ? Načo má semeno ? Načo má chuťové poháriky ? Načo má čuch, keď to čo ovonia nemôže ani ochutnať ? Načo má zuby ? NIE JE TO NÁHODOU MIMOZEMŠŤAN (to by bola najlogickejšia odpoveď, keby sa nejaký taký reálny breatharián niekde vyskytol...) ?

JE TO SCI-FI .... A Xion, odpovedz úprimne... usiluješ o to stať sa breathariánom ? Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 5:12 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
cathyc píše:
Sú veci medzi nebom a zemou, ktoré našim materiálnym mozgom nemôžeme ani pochopiť, ale môžeme cítiť, že je to pravda.

Verím v mimozemšťanov, verím v reinkarnáciu, verím v obrovskú silu slova, skutkov, verím v "parazitov matrixu", verím v to - že človek je vlastne jedna jednota/jeden organizmus pozliepaný zo 7 miliárd ľudí ... Ale tomu, aby sa nejaký človek naučil žiť bez potravy a mal tak energiu, a dokázať bez potravy a vody obnovovať delenie buniek svojho tela cez "kozmos" + nepotrebovať zavlažovať svoje vnútorné orgány vodou.... to je SCI-FI, a s takým človekom by som sa bál byť v jednej miestnosti (ak by existoval), a jeho telo, aj keby patrilo nejakej KRÁSNEJ BREATHARIÁNKE, by sa mi hnusilo... Veď v ňom ani nič nepracuje... VEĎ NEMUSÍ...
...A ČO POT ? ... denne ho človek môže vylúčiť od dajme tomu 1dcl (vydychovanie), do niekoľkých litrov..... MôŽE BREATHARIÁN byť na Slnku ? AKÝM SPôSOBOM SCHLADÍ SVOJE TELO, ak nie potením sa ? ALEBO SA VIE POTIŤ ? A odkiaľ má vodu na potenie, AK NEPIJE ? Zošle mu ju pán Boh neviditeľnou silou priamo do potných žliaz ?
ČO VÁM ĽUDIA NA BREATHARIÁNSTVE MôŽE DÁVAŤ ČOBY LEN Z-L-O-M-O-K LOGIKY ? ... Veď je to proti totálne VŠETKÝM fyzickým zákonom PANUJÚCIM TU NA ZEMI.
BREATHARIÁN je možný jedine vtedy, ak sa nevyvinul NA ZEMI, ale je tu zoslaný. POKIAĽ VIEM, NA ZEMI NEEXISTUJE ŽIADEN ŽIVOĆÍCHA PRAVDEPODOBNE ANI ORGANIZMUS, KTORÝ BY DOKÁZAL BYŤ AKTÍVNY (POHYB, PLNENIE SI SVOJHO POSLANIA) BEZ TOHO, ABY PRIJÍMAL URČITÚ FYZICKÚ POTRAVU. ...TO DOKÁZE LEN ENERGIA, A TÁ NEMÁ HMOTNÚ PODOBU, JEDINE JEJ ÚČINOK SA ZOBRAZUJE V HMOTNOM SVETE FORMOU REAKCIE NA ŇU. Ale nič fyzické čo rastie a hýbe sa, premýšľa, atď....NEMôŽE ŽIŤ BEZ POTRAVY A VODY, LEBO VŠETKO ŽIVÉ FYZICKÉ NA TOMTO SVETE POTREBUJE NA SVOJ CHOD FYZICKÉ ŽIVINY, a tie sa bez jedenia do tela nedostanú (jedine infúziou, ale to je o niečom úplne inom, a nie o breathariánstve).

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 205 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz