Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 8:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 205 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 8:14 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Kam by ste zařadili máslo nebo ghí?Do neutrálních nebo vařených?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 9:25 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sakul píše:
Máš asi pravdu, jako dřevorubec bych se možná necítil dobře. Jednak jak správně píšeš nemám zrovna postavu mocného kulturisty a také jsem dost nešikovný, takže bych zřejmě brzy zranil sebe nebo někoho v okolí.

O duševní vyzrálosti si s tebou velmi rád někdy popovídám. Kdy to bude možné záleží jen na tobě ...

já má postavu nemocného kulturisty \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" PEACE mně se jenom nelíbí, když někdo zobecňuje, to je opravdu zjednodušené vidění celé situace, jsou prostě lidé,
kteří mají vyšší kalorické nároky, které prostě nejsou sto uživit se syrovou stravou...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 10:25 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Vševěd píše:
já má postavu nemocného kulturisty \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" PEACE mně se jenom nelíbí, když někdo zobecňuje, to je opravdu zjednodušené vidění celé situace, jsou prostě lidé,
kteří mají vyšší kalorické nároky, které prostě nejsou sto uživit se syrovou stravou...

Teraz súhlasím so "Vševědom"....
Napríklad moje stravovanie (denne : 400-450g tuku, 70-110g bielkovín, 80-100g sacharidov) vyžaduje to, aby som si jedlo rozdelil na 3 časti - teda jedlo tri krát denne. VYHOVUJE MI, že nemusím jesť častejšie, než tri krát denne.
Keby som bol na surovej strave (alebo väčšinovo na surovej strave - a tá surová strava by nezahŕňala kaloricky výdatný kozí syr s údenou slaninou - obe by spĺňali to, že by boli surové...), tak by som musel jesť každú chvíľu...
Zo skúseností môžem povedať, že ak by som si dal prvé jedlo dňa (približne rovnaké zloženie S B T ako zvyšné dve jedlá - v bežný deň, keď zjem tri jedlá denne) niekedy o 12:00 či o 12:30, tak by sa mi do tej 21:00 rozhodne nechcelo zjesť tri jedlá, ale zjedol by som len dve. Totiž mám zdravý rozum, a nasilu jesť nebudem.
Na druhej strane... keď som nedávno skúšal iné zamestnanie a raňajky som bežne dojedol o 07:00 hod, tak mi 3 jedlá denne príliš nestačili...
U mňa je ideálne dojesť raňajky niekedy o tej 9:30, a potom ešte dve jedlá počas dňa, posledné dojesť o 20:00.
V tom prípade mi vyhovujú tri jedlá denne, a vyhovuje to aj mojim svalom.
Ak by som jedol rastlinnú stravu s malým množstvom biekovín a tukov, tak by som nemal na výšku 190cm 80kg (a svaly, za ktoré sa nemusím hanbiť + žiadna vyrážka ani na chrbte - informácia pre tých, čo si myslia, že sa mi špiní organizmus...), ale nejakých 65kg... vyzeral by som HROZNE. Keby som mal nejakých 170cm, tak by "chudučká postava" až tak silno nebila do očí... Ale pri výške 190cm teda áno, a mne osobne by to prekážalo (pamätám sa na tú dobu...spred 5 rokov dozadu...mal som nejakých 67kg a tak isto málo tuku ako teraz - ale "žiadne" svaly...).
Ak by som jedol rastlinnú stravu s obsahom bielkovín a tukov (na deň) v pomere B : T ... 100:100 a k tomu sacharidy (neviem teraz koľko by ich mohlo byť, dajme tomu 350g sacharidov denne...), tak by som pravdepodobne nechudol, ALE bol by som "zrnožrút", a obilniny sú menejcenná potravina, obsahujú fytáty, atď... zlé zloženie aminokyselín atď....
Preto si REÁLNE môžem vyberať medzi stravou ovocie (a šťava z neho), zelenina (a šťava z nej), orechy, kefír, ALEBO Vajíčka, mäso, slanina, Ghí, kozí syr, masť, trochu kvaseného hrachu či šošovice, zeleninové šťavy na striedačku s ovocnými.

Vybral som si tú druhú možnosť, viac kalorickú. Vyhovuje mi po všetkých stránkach.

sakul : Duševná vyzrelosť je to, ak sa vedomosti zmenia na činy, a ak človek koná tak, že to prospieva jeho telu a duši + zároveň nikomu neberie slobodu (fyzickú, sexuálnu, finančnú, majetkovú...ak sa bavíme o človeku, ktorý skončil štúdium na škole). Takže by sa dalo polemizovať o tom, aká je pravda...
Ja duševne zrelý nie som. Ale som na ceste, lebo v tom vidím zmysel života, resp. nástroj na SKUTOČNÝ ŽIVOT (v tomto vlákne ale už o "duševnej zrelosti" písať nebudem)

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 10:47 am 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
NOWOCAYN píše:
Teraz súhlasím so "Vševědom"....
Napríklad moje stravovanie (denne : 400-450g tuku, 70-110g bielkovín, 80-100g sacharidov) vyžaduje to, aby som si jedlo rozdelil na 3 časti - teda jedlo tri krát denne. VYHOVUJE MI, že nemusím jesť častejšie, než tri krát denne.
Keby som bol na surovej strave (alebo väčšinovo na surovej strave - a tá surová strava by nezahŕňala kaloricky výdatný kozí syr s údenou slaninou - obe by spĺňali to, že by boli surové...), tak by som musel jesť každú chvíľu...
Zo skúseností môžem povedať, že ak by som si dal prvé jedlo dňa (približne rovnaké zloženie S B T ako zvyšné dve jedlá - v bežný deň, keď zjem tri jedlá denne) niekedy o 12:00 či o 12:30, tak by sa mi do tej 21:00 rozhodne nechcelo zjesť tri jedlá, ale zjedol by som len dve. Totiž mám zdravý rozum, a nasilu jesť nebudem.
Na druhej strane... keď som nedávno skúšal iné zamestnanie a raňajky som bežne dojedol o 07:00 hod, tak mi 3 jedlá denne príliš nestačili...
U mňa je ideálne dojesť raňajky niekedy o tej 9:30, a potom ešte dve jedlá počas dňa, posledné dojesť o 20:00.
V tom prípade mi vyhovujú tri jedlá denne, a vyhovuje to aj mojim svalom.
Ak by som jedol rastlinnú stravu s malým množstvom biekovín a tukov, tak by som nemal na výšku 190cm 80kg (a svaly, za ktoré sa nemusím hanbiť + žiadna vyrážka ani na chrbte - informácia pre tých, čo si myslia, že sa mi špiní organizmus...), ale nejakých 65kg... vyzeral by som HROZNE. Keby som mal nejakých 170cm, tak by "chudučká postava" až tak silno nebila do očí... Ale pri výške 190cm teda áno, a mne osobne by to prekážalo (pamätám sa na tú dobu...spred 5 rokov dozadu...mal som nejakých 67kg a tak isto málo tuku ako teraz - ale "žiadne" svaly...).
Ak by som jedol rastlinnú stravu s obsahom bielkovín a tukov (na deň) v pomere B : T ... 100:100 a k tomu sacharidy (neviem teraz koľko by ich mohlo byť, dajme tomu 350g sacharidov denne...), tak by som pravdepodobne nechudol, ALE bol by som "zrnožrút", a obilniny sú menejcenná potravina, obsahujú fytáty, atď... zlé zloženie aminokyselín atď....
Preto si REÁLNE môžem vyberať medzi stravou ovocie (a šťava z neho), zelenina (a šťava z nej), orechy, kefír, ALEBO Vajíčka, mäso, slanina, Ghí, kozí syr, masť, trochu kvaseného hrachu či šošovice, zeleninové šťavy na striedačku s ovocnými.

Vybral som si tú druhú možnosť, viac kalorickú. Vyhovuje mi po všetkých stránkach.

sakul : Duševná vyzrelosť je to, ak sa vedomosti zmenia na činy, a ak človek koná tak, že to prospieva jeho telu a duši + zároveň nikomu neberie slobodu (fyzickú, sexuálnu, finančnú, majetkovú...ak sa bavíme o človeku, ktorý skončil štúdium na škole). Takže by sa dalo polemizovať o tom, aká je pravda...
Ja duševne zrelý nie som. Ale som na ceste, lebo v tom vidím zmysel života, resp. nástroj na SKUTOČNÝ ŽIVOT (v tomto vlákne ale už o "duševnej zrelosti" písať nebudem)

Nezkoumejte stále váhu, zkoumejte své zdraví, to je jediné zajímavé, vše ostatní je nepodstatné.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 11:11 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Pavel Veselý píše:
Kam by ste zařadili máslo nebo ghí?Do neutrálních nebo vařených?

Ghí bych nepovažoval za vařený. Mléčnej tuk je teplotně velmi stabilní (kouřovej bod 252 °C) a jeho extrakce pokud vím vlastnosti tuku nijak nemění.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 11:26 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
RaDu píše:
Nezkoumejte stále váhu, zkoumejte své zdraví, to je jediné zajímavé, vše ostatní je nepodstatné.

Nesúhlasím.... Lebo zdravý nebude ani "vychtrlec", a ani "tučko"...
Je dôležité skúmať váhu, najmä ak jej nosnú časť (okrem kostí a orgánov) tvorí svalstvo.
Svaly sú dôležité aj PRE SRDCE a krvný obeh.
Treba nájsť "zlatý stred", napríklad 3 krát týždenne celé telo precvičiť v posilňovni, a skonzumovať dostatok bielkovín (ideálne 1,3 - 1,5g na kg telesnej váhy). Pri malom príjme bielkovín (niektorí tu konzumujú denne aj menej než 40g bieklovín...) svaly porastú len trošku.
Zdravie mám v tomto období najlepšie za svoj život. Doslova.
Ľudia, pozrite sa na svalnaté opice, ktoré vkuse prirovnávate k ľuďom... Oni majú také svaly hlavne z rastlinnej stravy - jasný dôkaz, že ich tráviaca sústava a potreby organizmu SÚ INÉ, než u človeka...
Človek má byť svalnatý (primerane)... a strava, ktorou sa tá svalnatosť nedá dosiahnuť, je NE-DO-STA-ČU-JÚ-CA.
Mám "najradšej" tých, čo sú tenučký ako prútik, a tvrdia, že "idem si zacvičiť, nech pekne vyrýsujem svaly...ja nechcem objem...".... čo chce "špilka" rysovať ? ... Stačilo, keby ten konkrétny človek zvýšil KCAL a bielkoviny, a hneď by po nejakej dobe prišli svaly... a aj tá "chudá tvár" by už nebola taká "vychudnutá", oči by tak netrčali (ak nie sú vpadnuté - vtedy to často vyzerá ešte horšie...teda nezdravšie...)...
Budete jesť dostatok kvalitných KCAL a kvalitných bielkovín, budete mať "mäso", budete mať dobrý zadok (ak ho budete cvičiť napr. pri drepoch a podobne...), hrudík, chrbát, paže, nohy (samozrejme, cvičenie tomu dopomôže, bez neho to nečakajte)... Budete vyzerať tak, ako človek má vyzerať - budete mať atletickú postavu... Ale nie "atletickú postavu" maratónca, ktorý má obvod paže 32cm.... \":wink:\"
Každé zviera je "vypracované".... ale vitariáni (ovocie, zelenina, trochu orechov, trochu kefíru) sú podvýživení. Nutrične.
Je to proste tak, oči neoklamete... SAMOZREJME, aj "všežravci", či ľudia na tej strave akú konzumujem ja... keď necvičia, tiež nebudú svalnatí, ale - ALE budú mať aj tak viac svaloviny, než necvičiaci vitariáni, či vegáni, ktorý konzumujú málo KCAL a málo bielkovín...
Ja som tiež taký bol, a počul som často (aj z "druhej ruky", aj keď som "nastavil uši"...) niečo v štýle : "Hmmm...keby nebol taký chudý...hmmm" ... - Dotyčná myslela samozrejme toto : "Hmmm...keby mal viac svalov.... zadok, ruky, hrudník, chrbát, nohy...a nie len špilky a "žiadne mäso" na tele...."
Všimnite si, ako sa ženám páčia športovci... s atletickými postavami, s primarenými objemami.... PÁČI SA IM TO, lebo to tak zariadila príroda... totiž, MUŽ TAK MÁ VYZERAŤ.
Ja som EKTOMORF, ale dokázal som zmeniť svoj samotyp, a tak sa približujem ku EZOMORF-ovi...
Ezomorf je totiž "zlatý stred", myslím, že takto by mal vyzerať človek - s možno nejakými 180cm, a atletickou svalnatou postavou (možno 75 - 80kg na tú výšku)
Mám toľko tuku, koľko mám mať (tehličky mi stále pekne vidno, aj iné svaly, a tuk mi nikde netrčí...). To sa ženám páči... A to sa páči aj telu, lebo svalstvo je potrebné... nie len pre zdvíhanie váh či ťažkú prácu, nie len pre pohľad, ale aj PRE ZDRAVIE krvného obehu.
A to bez bielkovín a dostatočného množstva KCAL proste nejde...
A ako vidíte z môjho príkladu - nemusíte jesť každú chvíľu.... Mne stačí 3 krát denne + doplnok proteín v prášku (bez príchutí a farbív), ktorý síce nie je extra ideálny, ale - načo robím detoxikácie ? ... \":wink:\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 11:53 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
RaDu píše:
Nezkoumejte stále váhu, zkoumejte své zdraví, to je jediné zajímavé, vše ostatní je nepodstatné.

Pokud dochází ke katabolismu, rozkladu svalových vláken a jejich přeměna na energii, zcela určitě to není to pravé ořechové pro imunitu,
potažmo pro zdraví. Takže zde souvislost je.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 4:28 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Zabudate, ze su aj ludia, ktori nejedia vobec, ako vysvetlis nowocayn, skade beru energiu a bielkoviny oni? \":-)\"
Podla mna ovocna strava je na pol ceste medzi tym, ale skor za polovicou. Jasne, ze nie kazdemu funguje, ako som pisal vyssie, to je ako naliat vysokovykonne palivo do motoru, ktory je na naftu... iba to znici motor. \":-)\" Clovek, co chce ist vyssie, stale a stale steluje a vylepsuje motor... jeho vnutro.
Vysledok je, ze clovek nemusi zit ako zviera a pachat nasilie na zvieratach. Pozerat sa, ako umieraju, ako prska krv, hrabat sa vo vnutronostiach. Moze ist, a s usmevom si odtrhnut jablko a staci mu to. Historia patri vitazom, a nieje pravdiva, mozno tu kedysi bola tak vyspela civilizacia, ze sa zivila len ovocym a potrebovala jest minimalne. Je smutne, ako duchovne upadol dnesny clovek, ze mu postacuje zit ako zviera, argumentovat krutostou prirody, a mozog vyuzivat len nato, aby sa stal este krutejsim, nez je priroda. Ja sa jednoducho pozrem na deti, a vidim z akym odporom sleduju akekolvek vrazdenie, krv... treba v nich najprv nieco zlomit, aby to zacali robit. Takze mne je jasne, ze clovek ma na ovela viac, nez hrabat sa v krvi a vnutornostiach, aby prezil, ze jeho potencial siaha vysoko vysoko nad uroven simpanzieho stravovania.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 2:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Xion píše:
Zabudate, ze su aj ludia, ktori nejedia vobec, ako vysvetlis nowocayn, skade beru energiu a bielkoviny oni? \":-)\"
Podla mna ovocna strava je na pol ceste medzi tym, ale skor za polovicou. Jasne, ze nie kazdemu funguje, ako som pisal vyssie, to je ako naliat vysokovykonne palivo do motoru, ktory je na naftu... iba to znici motor. \":-)\" Clovek, co chce ist vyssie, stale a stale steluje a vylepsuje motor... jeho vnutro.
Vysledok je, ze clovek nemusi zit ako zviera a pachat nasilie na zvieratach. Pozerat sa, ako umieraju, ako prska krv, hrabat sa vo vnutronostiach. Moze ist, a s usmevom si odtrhnut jablko a staci mu to. Historia patri vitazom, a nieje pravdiva, mozno tu kedysi bola tak vyspela civilizacia, ze sa zivila len ovocym a potrebovala jest minimalne. Je smutne, ako duchovne upadol dnesny clovek, ze mu postacuje zit ako zviera, argumentovat krutostou prirody, a mozog vyuzivat len nato, aby sa stal este krutejsim, nez je priroda. Ja sa jednoducho pozrem na deti, a vidim z akym odporom sleduju akekolvek vrazdenie, krv... treba v nich najprv nieco zlomit, aby to zacali robit. Takze mne je jasne, ze clovek ma na ovela viac, nez hrabat sa v krvi a vnutornostiach, aby prezil, ze jeho potencial siaha vysoko vysoko nad uroven simpanzieho stravovania.

Nemozem s vami suhlasit. Clovek jedol maso aj davno pred civilizaciou. A spytajte sa 90 rocnej starenky ktora prezila dva svet. vojny ta vam povie ked bolo maso bolo to ako zlato v dome. Takzevnetreba pisat hluposti. Vsetko z mierou jest maso nemozu len chory ludia.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 3:01 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Xion píše:
Zabudate, ze su aj ludia, ktori nejedia vobec, ako vysvetlis nowocayn, skade beru energiu a bielkoviny oni? \":-)\"
Podla mna ovocna strava je na pol ceste medzi tym, ale skor za polovicou. Jasne, ze nie kazdemu funguje, ako som pisal vyssie, to je ako naliat vysokovykonne palivo do motoru, ktory je na naftu... iba to znici motor. \":-)\" Clovek, co chce ist vyssie, stale a stale steluje a vylepsuje motor... jeho vnutro.
Vysledok je, ze clovek nemusi zit ako zviera a pachat nasilie na zvieratach. Pozerat sa, ako umieraju, ako prska krv, hrabat sa vo vnutronostiach. Moze ist, a s usmevom si odtrhnut jablko a staci mu to. Historia patri vitazom, a nieje pravdiva, mozno tu kedysi bola tak vyspela civilizacia, ze sa zivila len ovocym a potrebovala jest minimalne. Je smutne, ako duchovne upadol dnesny clovek, ze mu postacuje zit ako zviera, argumentovat krutostou prirody, a mozog vyuzivat len nato, aby sa stal este krutejsim, nez je priroda. Ja sa jednoducho pozrem na deti, a vidim z akym odporom sleduju akekolvek vrazdenie, krv... treba v nich najprv nieco zlomit, aby to zacali robit. Takze mne je jasne, ze clovek ma na ovela viac, nez hrabat sa v krvi a vnutornostiach, aby prezil, ze jeho potencial siaha vysoko vysoko nad uroven simpanzieho stravovania.

Máš na mysli podvodníky jako Jasmuheen a Henry Monfort??? Ano, tihle lidé vydělávají na lži, vymýšlejí si pohádky o tom, že nemusejí jíst. Ale držme se reality: člověk musí jist. \":D\" Je mi líto, že Ti beru iluze, ale bez jídla dlouho žít nemůžeš; klidně to zkus. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 3:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
milo1 píše:
Vsetko z mierou jest maso nemozu len chory ludia.

Na tohle hloupý odsouzení velký skupiny lidí na základě vlastního přesvědčení snad ani nemá smysl reagovat. Napadá mě tolik velkejch osobností, který musely bejt chorý...

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 4:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Xeelee píše:
Na tohle hloupý odsouzení velký skupiny lidí na základě vlastního přesvědčení snad ani nemá smysl reagovat. Napadá mě tolik velkejch osobností, který musely bejt chorý...

Chory ludia myslel som tym ludi po operaciach operaciach zaludka apd. Nejest maso len preto ze sa vam hnusi pozarat ako ho spracuvaju je vasa hlupostn

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 4:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
smajliss píše:
Rozdílné zkušenosti lidí svědčí o jednom. Člověk a jeho tělo je úžasný nástroj, který disponuje úžasnou schopností přizpůsobit se a přežít. Proto existuje mnoho postupů, kterým lze tohoto stavu dosáhnout. Je ale jasné, že některé postupy budou účinější a budou fungovat na větší počet lidí. Osobně si myslím, že syrová strava je tím nejsilnějším a nejspolehlivějším jmenovatelem pro většinu lidí i když to nejde paušalizovat na každého.

K tomu len dodam Ze nie vseti sme rovnaky mame inue disozicne schopnosti adaptacie. Napr. iskto zje surovu stravu a nafukuje ho. Niekoou nic nie je. Niekto ako moj kolega je saninu a vobec nema brusko je pravda ze vela chodi do horna turistuku. Travene je aj o dusevnej rvnovahe a kazdy mame iny geneticky kod DNA ktory sme zdedili po predkoch. Je mi uprimne luto dievcat ktory od malicka vstepuju jednostranu stravu. Je my luto tych dievcat ktore pod tlakom masmedii a mozno aj chybnou vychovou mal. dievcat vedu k tomu ze nakoniec z nich vyrastu anorexiçky . porovavat sa z roznymi samanmi, z ludmi zijucimi v inych kulturach so zvykom jest ine jedla ako sme zvyknuy v europe je hazard zo zdravym a prepacte za vyraz pokusne kraliky ktore by nikto nikdy nejedol.
Ty ludia maju ine DNA a vynie ste stavany jest ich stravu. Pozna ludi hlave zeny vo svojom okoi ktore nejedia lebo maju v hlave vstiepenye ze chcu byt stihle a potom sa stazuju v praci ze sa I'm stahuje zaludok zle sava ze su nervozne a pod. Takze nech si urobi kazdyvsvoj nazor.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 6:15 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Xion píše:
Zabudate, ze su aj ludia, ktori nejedia vobec, ako vysvetlis nowocayn, skade beru energiu a bielkoviny oni? \":-)\"
Podla mna ovocna strava je na pol ceste medzi tym, ale skor za polovicou. Jasne, ze nie kazdemu funguje, ako som pisal vyssie, to je ako naliat vysokovykonne palivo do motoru, ktory je na naftu... iba to znici motor. \":-)\" Clovek, co chce ist vyssie, stale a stale steluje a vylepsuje motor... jeho vnutro.
Vysledok je, ze clovek nemusi zit ako zviera a pachat nasilie na zvieratach. Pozerat sa, ako umieraju, ako prska krv, hrabat sa vo vnutronostiach. Moze ist, a s usmevom si odtrhnut jablko a staci mu to. Historia patri vitazom, a nieje pravdiva, mozno tu kedysi bola tak vyspela civilizacia, ze sa zivila len ovocym a potrebovala jest minimalne. Je smutne, ako duchovne upadol dnesny clovek, ze mu postacuje zit ako zviera, argumentovat krutostou prirody, a mozog vyuzivat len nato, aby sa stal este krutejsim, nez je priroda. Ja sa jednoducho pozrem na deti, a vidim z akym odporom sleduju akekolvek vrazdenie, krv... treba v nich najprv nieco zlomit, aby to zacali robit. Takze mne je jasne, ze clovek ma na ovela viac, nez hrabat sa v krvi a vnutornostiach, aby prezil, ze jeho potencial siaha vysoko vysoko nad uroven simpanzieho stravovania.

Xion, energiu berú zo sacharidov, ktoré si musí telo ťažkou cestou pretvárať na "nejaké tie bielkoviny"... v pečeni... \":wink:\" .
Rastlinná strava nestačí - a už vôbec nie ovocie, zelenina a trošku orechov.... Svaly z toho neporastú (teda porastú - na "smiešnu" úroveň, aj pri posilňovaní...), ničí sa slinivka, chýbajú živiny...
Čo sa týka stravovania, tak strava všeobecne môže vytvárať dva druhy chorôb.... Choroby z nedostatku, a choroby z prebytku (ktoré ide ruka v ruke s chorobami zo znečistenia organizmu, lebo prebytok môže byť čokokoľvek, a väčšinou sú to biele jedy, ktoré vytvárajú prebytok ŠPINY...). Ty si si vybral cestu, kde sa nijak neznečistíš, ale - budeš podvýživený. Proste z rastlinnej stravy nezískaš to, čo skutočne potrebuješ. Škoda že si myslíš, že človek sa nemá živiť zvieratami. Zabúdaš ale, že človek potrebuje čo najviac koncentrované potraviny, ktoré majú čo najviac živín....
Pozri na človeka - je úplne iný ako ostatné živočíchy... je oveľa inteligentnejší, dokáže vytvoriť tisíce vecí,a smaozrejme aj zničiť... Lenže to, že dokáže aj ničiť, a zabíjať druhých ľudí - to rozhodne nepripisuj konzumácii mäsa a iných živočíšnych výrobkov... \":wink:\" ...
Mohol si si vybrať aj iný druh stravovania... Napr. taký, aký som si vybral ja.... Neznečisťuje, a zároveň je plný živín.... Nie sú tam "biele jedy".... Nemáš mi v tomto prípade ako protiargumentovať, Xion.... Všetky výskumy o "škodlivosti mäsa a živočíšnych produktov" (medzi ktoré patria aj živočíšne tuky), sa robili u tých ľudí, ktorí konzumovali aj SALÁMY A INÉ SLANÉ "VÝROBKY", PEČIVO, OBILNINY, SLADKOSTI, PASTERIZOVANÉ MLIEKO, atď... teda konzumovali veľa sacharidov dosť chabej kvality... + biele jedy.... To sa nepočíta... \":wink:\"
Zdravé telo má vyzerať silno. Nie je to len o čistote. Je to aj o hmote. JE TO O ČISTOTE, HMOTE A ŽIVINÁCH SÚČASNE... A to neposkytne čisto rastlinná strava, proste je to tak...
A - jablko samo o sebe je jeden "šmejd" (ak by malo byť považované za primárnu potravinu)... je to samá voda s pár vitamínmi a minerálmi, prakticky BEZ TUKOV A BEZ BIELKOVÍN...
Ja som sa naučil piť zeleninové šťavy, a tak 2 krát týždenne aj jablkovú....všetko čerstvo urobené.... Ale keby som mal jesť samotnú varenú či nstrúhanú mrkvu, alebo celisvé jablká.... tak...ĎAKUJEM, NEPROSÍM... Ja sacharidy pochádzajúce zo zeleniny a ovocia som ochotný jesť (resp. piť) len vo forme ich štiav... Výnimku tvorí napr. brokolica, ktorú si uvarenú nemám problém dať s hocijakým živočíšnym jedlom (ale určite ňou nenahradím tuky v ňom...).
Xion, človek je úplne JEDINEČNÝ cicavec.... Neporovnával by som ho s ostatnými živočíchmi (cicavcami)... Je pravda, aj človek sa potrebuje rozmnožovať takkým istým spôsobom ako oni... ale on má erotiku aj "pomimo" plánov rozmnožovania, ktorú vie krásne KULTIVOVAŤ, ak chce.... Človek dokáže byť umelcom v rôznych sférach, a u žiadneho iného živočícha NIE SÚ TAK OBROVSKÉ ROZDIELY u jednotlivcoch, ako u človeka..... PLNO VECÍ čo dávajú logiku u živočíchoch, NEDÁVAJÚ logiku u ľudí... A NAOPAK. ... Tak, ako v smečke bojujú rôzne cicavce o to, kto bude na čele.... rôzne bitky, atď... - tak je to U NICH PRIRODZENÉ.... U ľudí by to tak prirodzené NEMALO BYŤ, lebo my sme VYŠŚIE ako zvieratá, naša duša našla vhodné podmienky na Zemi na to, aby presne v týchto podmienkach a v ľudskom tele, mohla (ale veľmi často tak nerobí...) rásť, tešiť sa, smiať sa, zdokonaľovať sa a byť v extáze.... TO NÁS LÍŠI OD ZVIERAT. .. Tak neviem prečo niektorí ľudia nevedia pochopiť, že ak sa NATOĽKO ODLIŠUJEME OD ZVIERAT V RôZNYCH VECIACH, tak... PREČO BY SME SA NEMOHLI ODLIŠOVAŤ AJ V SPôSOBE STRAVOVANIA = TEPELNÁ ÚPRAVA ŽIVOČÍŠNYCH POTRAVÍN, ktoré tvoria v jedálničku vedúcu potravinu.... ?
Tak, ako zviera nepotrebuje smiať sa, nepotrebuje uspokojovať toľko "éterické telo" ako človek rôznymi vnemami (čuch, chuť, zrak, sluch, hmat, at´d.... erotika ako komunikácia, atď...), nepotrebuje rôzne iné veci, ktoré človek POTREBUJE, tak človek navyše potrebuje aj SVOJIM VLASTNÝM A SEBE URĆENÝM SPôSOBOM KONZUMOVAŤ VÝŽIVNÚ POTRAVU, ABY MOHOL ČO NAJEFEKTÍVNEJŚIE ŽIŤ A PLNIŤ POTREBY SVOJEJ DUŠE (potrava samozrejme asi ťažko bude cieľom, tá bude prostriedkom...).
To je môj názor, veľa ľudí s ním súhlasí, veľa ľudí s ním nesúhlasí. Ja sa ním ale riadim - logicky.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 6:20 pm 
Offline

Registrován: pon dub 02, 2012 5:32 pm
Příspěvky: 12
Kdekoľvek, kde prebiehajú debaty všežravci verzus vegetariáni, vegáni, vitariáni a pod. zachádza to do nie práve pekných oblastí. Ja by som navrhovala, keď je z vlákna jasné, že sa v ňom bavíme o živej strave, tak nech to skutočne číta človek, ktorého to zaujíma. Zapájať sa do debaty, len za účelom zhadzovania oponenta a jeho svetonázoru považujem za plytkosť ducha. Na margo živej stravy poviem svoju vlastnú skúsenosť. Živá strava je niečo k čomu smerujem. Začala som vegetariánstvom, keď môj zdevastovaný organizmus spustil alarm. V priebehu dvoch mesiacov som sa z čisto etického dôvodu stala vegánkou. Môžem povedať, že som milovala chuť mäsa a vôňu takej klobásky. Po asi pol roku vegánstva mi raz známi silou mocou napchal pod nos tlačenku a klobásu, no ovoňaj tú nádheru. Tá nádhera mi obrátila žalúdok hore nohami a ja som zistila, že to, čo mi kedysi voňalo, teraz sposobuje už nie len morálne utrpenie. Nie som zatiaľ 100% raw a dokonca ani 70% nie, ale nie je to preto, že by ma táto strava nedokázala zasýtiť. Vysvetľujem si to tým, že varená strava je svojím spôsobom droga. Tak ako varenie, príprava jedla. Myslíme si, že ak niečo trvá pár sekúnd, tak to nemôže byť kompletným jedlom. Odrhnúť jablko a zjesť ho, alebo sa pod stromom zasýtiť čerešňami je najlepší prírodný fast food. Čím viac živej stravy jem, tým sa cítim byť vitálnejšia a zdravšia. Jediným problémom je zatiaľ závislosť na varenej strave. Verím však tomu, že toto leto pokorím aj túto moju úchylku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 205 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz