Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Guarana
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2011 3:12 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Semena guarany se skládají většinou z načervenalých rostlinných vláken a pryskyřice s malým množství oleje a vody.Při klinických testech byly zjištěny tyto účinky a následná využití: působí jako všeobecné tonikum, zejména při pocitu vyčerpání při léčbě průjmu a úplavice. Je indikována při nervových depresích a rekonvalescenci po dlouhodobých nemocech. Dále působí uklidňujícím způsobem při bolestivé menstruaci, působí pozitivně na nervový a svalový systém a předchází únavě. Stimuluje mozkové funkce a podporuje mozkovou činnost. Celkově zmírňuje a uvolňuje bolest a umožňuje snadnější snášení vysokých teplot. Má také afrodisiakální vlastnosti.
Má někdo nějaké zkušenosti...

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Guarana
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2011 10:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Semena guarany se skládají většinou z načervenalých rostlinných vláken a pryskyřice s malým množství oleje a vody.Při klinických testech byly zjištěny tyto účinky a následná využití: působí jako všeobecné tonikum, zejména při pocitu vyčerpání při léčbě průjmu a úplavice. Je indikována při nervových depresích a rekonvalescenci po dlouhodobých nemocech. Dále působí uklidňujícím způsobem při bolestivé menstruaci, působí pozitivně na nervový a svalový systém a předchází únavě. Stimuluje mozkové funkce a podporuje mozkovou činnost. Celkově zmírňuje a uvolňuje bolest a umožňuje snadnější snášení vysokých teplot. Má také afrodisiakální vlastnosti.
Má někdo nějaké zkušenosti...

Tak zde osobní zkušenost nemám, ale nedomnívám se, že by byla výrazně lepší než místní byliny a ty budou mnohem levnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Guarana
PříspěvekNapsal: ned říj 30, 2011 12:10 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
RaDu píše:
Semena guarany se skládají většinou z načervenalých rostlinných vláken a pryskyřice s malým množství oleje a vody.Při klinických testech byly zjištěny tyto účinky a následná využití: působí jako všeobecné tonikum, zejména při pocitu vyčerpání při léčbě průjmu a úplavice. Je indikována při nervových depresích a rekonvalescenci po dlouhodobých nemocech. Dále působí uklidňujícím způsobem při bolestivé menstruaci, působí pozitivně na nervový a svalový systém a předchází únavě. Stimuluje mozkové funkce a podporuje mozkovou činnost. Celkově zmírňuje a uvolňuje bolest a umožňuje snadnější snášení vysokých teplot. Má také afrodisiakální vlastnosti.
Má někdo nějaké zkušenosti...

Zkusenosti s ni mam uz nekolik let, pouzivam ji vetsinou v pripadech, kdy jsem cely den v casovem presu, pri skoleni nebo obchodnim jednani nebo dlouhem rizeni auta od 200 do 900 km, a nemam moznost pouzit syrovou stravu. Pri jejim pouziti jsem cely den v pohode a bez nejake znatelne unavy. Guarana ma dlouhotrvajici ucinek ne jako kava, ktera povzbudi jenom na chvili, da se to srovnat svymi ucinky s vysokymi davkami vitaminu E, ktery pouzivaji pred letem vojensti piloti.

Pouzivam ale pouze cisty neupravovany guaranovy prasek.

Nedomnivam se, ze by guaranovy prasek byl vyrazne drazsi nez treba caj nebo kava:

http://www.salviaparadise.cz/guarana-ml ... th=117_199

Inzenyr


Naposledy upravil inzenyr dne ned říj 30, 2011 12:07 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Guarana
PříspěvekNapsal: ned říj 30, 2011 8:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Zkusenosti s ni mam uz nekolik let, pouzivam ji vetsinou v pripadech, kdy jsem cely den v casovem presu, pri skoleni nebo obchodnim jednani nebo dlouhem rizeni auta od 200 do 900 km, a nemam moznost pouzit syrovou stravu. Pri jejim pouziti jsem cely den v pohode a bez nejake znatelne unavy. Guarana ma dlouhotrvajici ucinek ne jako kava, ktera povzbudi jenom na chvili, da se to srovnat svymi ucinky s vysokymi davkami vitaminu E, ktery pouzivaji pred letem vojensti piloti.

Pouzivam ale pouze cisty neupravovany guaranovy prasek.

Nedomnivam se, ze by guaranovy prasek byl vyrazne drazsi nez treba cas nebo kava:

http://www.salviaparadise.cz/guarana-ml ... th=117_199

Inzenyr

Ty vaše osobní zkušenosti zní slibně, patrně se budu muset na tento dar přírody také trochu zaměřit a vyzkoušet, co to udělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Guarana
PříspěvekNapsal: pon říj 31, 2011 9:23 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Guarana působí neuvěřitelně dlouho. Řekl bych 8-10 hodin klidně. A velmi, velmi intezivně. Kofein je chudý bratranec, vlastně žebrák proti guaraně.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Guarana
PříspěvekNapsal: pon říj 31, 2011 10:18 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Vševěd píše:
Guarana působí neuvěřitelně dlouho. Řekl bych 8-10 hodin klidně. A velmi, velmi intezivně. Kofein je chudý bratranec, vlastně žebrák proti guaraně.

Vcera jsem ji pouzil rano v 9 hodin, protoze odpoledne jsem jel predvadet parni vysavac a nemel jsem uz cas se naobedvat. Na predvadeni jsem se zakecal a misto 4 hodin jsem povidal 6 hodin a domu jsem se vratil v 21:30 a vecerel jsem ve 22 hodin a to guarana porad jeste pusobila.
A to jsem za celou tu dobu vypil na te navsteve pouze jeden hrnek zeleneho caje, protoze mi uz trochu vypovidaly hlasivky. takze zadna energie navic.
Hlavne na rizeni auta na dlouhe trasy to je neocenitena vec. S guaranou venujete rizeni nekolik hodin stale stejnou pozornost a nestane se, ze clovek za volantem usne. Clovek je stale v pohode a nic ho nevytoci. Navic clovek na konci dne neni vycerpany. Po veceri jsem jeste sel vyvencit psa, pripravoval byt na malovani a u pocitace jsem skoncil v jednu hodinu rano. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Guarana
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 9:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Vcera jsem ji pouzil rano v 9 hodin, protoze odpoledne jsem jel predvadet parni vysavac a nemel jsem uz cas se naobedvat. Na predvadeni jsem se zakecal a misto 4 hodin jsem povidal 6 hodin a domu jsem se vratil v 21:30 a vecerel jsem ve 22 hodin a to guarana porad jeste pusobila.
A to jsem za celou tu dobu vypil na te navsteve pouze jeden hrnek zeleneho caje, protoze mi uz trochu vypovidaly hlasivky. takze zadna energie navic.
Hlavne na rizeni auta na dlouhe trasy to je neocenitena vec. S guaranou venujete rizeni nekolik hodin stale stejnou pozornost a nestane se, ze clovek za volantem usne. Clovek je stale v pohode a nic ho nevytoci. Navic clovek na konci dne neni vycerpany. Po veceri jsem jeste sel vyvencit psa, pripravoval byt na malovani a u pocitace jsem skoncil v jednu hodinu rano. \":-)\"

Inzenyr

To jsou velice zajímavé informace, tak jsem jí nějaké množství objednal a možná, když se osvědčí, tak ji dám i do nabídky. Pokud to opravdu má tak skvělé účinky, tak proč to lidem nedopřát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Guarana
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 9:35 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
inzenyr píše:
Vcera jsem ji pouzil rano v 9 hodin, protoze odpoledne jsem jel predvadet parni vysavac a nemel jsem uz cas se naobedvat. Na predvadeni jsem se zakecal a misto 4 hodin jsem povidal 6 hodin a domu jsem se vratil v 21:30 a vecerel jsem ve 22 hodin a to guarana porad jeste pusobila.
A to jsem za celou tu dobu vypil na te navsteve pouze jeden hrnek zeleneho caje, protoze mi uz trochu vypovidaly hlasivky. takze zadna energie navic.
Hlavne na rizeni auta na dlouhe trasy to je neocenitena vec. S guaranou venujete rizeni nekolik hodin stale stejnou pozornost a nestane se, ze clovek za volantem usne. Clovek je stale v pohode a nic ho nevytoci. Navic clovek na konci dne neni vycerpany. Po veceri jsem jeste sel vyvencit psa, pripravoval byt na malovani a u pocitace jsem skoncil v jednu hodinu rano. \":-)\"

Inzenyr

...v jakém množství ji užíváte

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Guarana
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 10:02 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
RaDu píše:
...v jakém množství ji užíváte

Jedna se o cisty prasek z guarany a ja beru tak rovnou cajovou lzicku na ten pulden. Pokud to ma pouze nahradit funkci kavy tak maximalne tretinu cajove lzice. Momentalne nemam k dipozici presnou vahu, abych zjistit vahove mnozstvi. Ja si na vypiti rozmicham guaranovy prasek v lehce ohrate vode a osladim medem, ale klidne ji muzete zamichat do ovocne nebo zeleninove stavy nebo do jidla. Ve vode ma nejrychlejsi ucinek, ktery se projevi maximalne do pul hodiny. Chut samotne guarany neni uplne prijemna, ale snest se da. Nedoporucuji ji ale pouzivat dlouhodobe, protoze opravdu na dlouhou dobu zahani pocit hladu, muzete s ni fungovat nekolik dni, ale pri fyzicke namaze muze dojit k citelnemu vysileni organizmu, pokud se za celou dobu rozumne nenajite, telo nekde potrebnou energii brat musi.
Pokud bych to porovnal se spotrebou kavy do turka, tak s nejvetsi pravdepodobnosti guarana vyjde o dost levneji nez kvalitni kava. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Guarana
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2011 9:42 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
To jsou velice zajímavé informace, tak jsem jí nějaké množství objednal a možná, když se osvědčí, tak ji dám i do nabídky. Pokud to opravdu má tak skvělé účinky, tak proč to lidem nedopřát.

To má i kokain:-) Guarana je stejná droga jako kofein, řekl bych, že překyseluje organismus, živí candidu jako každá jiná droga, honí to hercnu jako každý jiný stimulant...
Zdravé to moc nebude.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Guarana
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2011 6:17 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Člověk který celkově zdravě žije a je plný energie si myslím,že podobné drogy k životu nepotřebuje...Je otázka jak moc zdraví guarana škodí... a jak moc bude návyková.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Guarana
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2011 8:18 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
RaDu píše:
Člověk který celkově zdravě žije a je plný energie si myslím,že podobné drogy k životu nepotřebuje...Je otázka jak moc zdraví guarana škodí... a jak moc bude návyková.

Bude návyková stejně jako kofein, časem se zvýší tolerance a bude potřeba zvýšit dávky. Samozřejmě, vždycky je lepší se když je člověk hodně unavený, na chvilku natáhnout, ale
někdy to prostě nejde... jednou za čas to podle mně není nic proti ničemu. Ale pokud jde o překyselení, můžu se vsadit, že to určitě není nic pozitivního.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Guarana
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2011 9:51 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Vševěd píše:
Bude návyková stejně jako kofein, časem se zvýší tolerance a bude potřeba zvýšit dávky. Samozřejmě, vždycky je lepší se když je člověk hodně unavený, na chvilku natáhnout, ale
někdy to prostě nejde... jednou za čas to podle mně není nic proti ničemu. Ale pokud jde o překyselení, můžu se vsadit, že to určitě není nic pozitivního.

U mne se zatim ani po nekolika letech zadny navyk neprojevil. Guaranu beru pouze v pripadech, ktere jsem uvedl vyse, coz je nekolikŕat do roka, jinak ji brat nepotrebuji. Slouzi mi pouze ke zvyseni bezpecnosti pri jizde autem a pri dosazeni klidu pri obchodnich jednanich, kdy nemam cas na jidlo, natoz na zdravou stravu.

Po ctyrech dnech opravdu intezivni prace pro 3 firmy najednou, maximalne 6 hodinach spanku a navic doma malujeme, takze jedno jidlo rano a jedno jidlo pozde vecer. V prostrednich dvou dnech rano jedna rovna cajova lzice guarany. Bohate staci na cely den. Dnes ctvrty den rano PH moci/PH slin = 6,55/6,4, vecer PH moci/PH slin = 6,75/6,55, tep v klidu 55/min. Tlakem nemuzu slouzit, zatim nemam tlakomer, ale budu si ho muset poridit, protoze se mi pri vstavani obcas lehce mota hlava, tak bude asi nizky.

Merit znamena vedet. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Guarana
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2011 8:42 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
inzenyr píše:
U mne se zatim ani po nekolika letech zadny navyk neprojevil. Guaranu beru pouze v pripadech, ktere jsem uvedl vyse, coz je nekolikŕat do roka, jinak ji brat nepotrebuji. Slouzi mi pouze ke zvyseni bezpecnosti pri jizde autem a pri dosazeni klidu pri obchodnich jednanich, kdy nemam cas na jidlo, natoz na zdravou stravu.

Po ctyrech dnech opravdu intezivni prace pro 3 firmy najednou, maximalne 6 hodinach spanku a navic doma malujeme, takze jedno jidlo rano a jedno jidlo pozde vecer. V prostrednich dvou dnech rano jedna rovna cajova lzice guarany. Bohate staci na cely den. Dnes ctvrty den rano PH moci/PH slin = 6,55/6,4, vecer PH moci/PH slin = 6,75/6,55, tep v klidu 55/min. Tlakem nemuzu slouzit, zatim nemam tlakomer, ale budu si ho muset poridit, protoze se mi pri vstavani obcas lehce mota hlava, tak bude asi nizky.

Merit znamena vedet. \":-)\"

Inzenyr

Obávám se, že s kávou byste měl podobné výsledky:-) pokud máte normálně nízký tlak tak vám samozřejmě guarana neuškodí, spíš naopak. Jste ten případ, co mu doktor řekne že štamprlička
a kafe jsou pro Vás to pravé...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Guarana
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2011 10:19 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Vševěd píše:

Obávám se, že s kávou byste měl podobné výsledky:-) pokud máte normálně nízký tlak tak vám samozřejmě guarana neuškodí, spíš naopak. Jste ten případ, co mu doktor řekne že štamprlička
a kafe jsou pro Vás to pravé...

S kavou jsem nemel vubec podobne vysledky. Normalne jsem mel dost vysoky tlak, 145/95, ted 125/75. Nevim jak na nekoho jineho, mluvim pouze za sebe, ale na mne kava pusobila tak maximalne hodinu, pak dochazelo spis k utlumu, v aute dost neprijemnemu, v ustech jsem po ni mel kyselo, v zaludku take a projevoval se u mne neprijemny pocit silneho buseni srdce. Silny cerny caj pusobil o neco dele nez kava, ale kyselost v zaludku spusoboval take a pocit silneho buseni srdce take, to je take moje zkusenost jeste ze studii. Ve chvili, kdy jsem zacal pouzivat guaranu, tak jsem kavu prestal pit uplne. Guarana mne nezpusobuje ani kyselost v ustech, ani v zaludku, ani buseni srdce, navic po jejim vypiti nemam, jako u kavy nebo caje, hned pocit, ze musim neco snist. Ani nemam potrebu vypit kazdou hodinu dalsi salek guarany jako u kavy. Naopak po ni mam v zaludku prijemny pocit jako po kvalitnim jidle a mohu jist pravidelne, jak potrebuji. Po jidle se nedostavi potreba spanku, coz je v aute vysoce nebezpecny stav a je uplne jedno, jestli ridim pres den nebo pres noc. Po guarane take nedochazi k silne dehydrataci organizmu jako u kavy, coz je hlavne nebezpecne v horku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz