Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 8:13 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř zář 28, 2011 6:33 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Na OSLU jsem narazil na zajimavý článek jak tělo pracuje s informacemi ziskanými z rostlinných zdrojů:

http://www.osel.cz/index.php?clanek=5885

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Na OSLU jsem narazil na zajimavý článek jak tělo pracuje s informacemi ziskanými z rostlinných zdrojů:

http://www.osel.cz/index.php?clanek=5885

Inzenyr

To určitě ano, tělo vlastně dostává informace naprosto stále a z mnoha zdrojů, přičemž rostliny jako potravina, jsou po vzduchu a vodě asi opravdu dost zásadním zdrojem a vyloženě záleží na tom, co který člověk jí a dle toho pak i vypadá jeho zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 1:00 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 29, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
Kdysi jsem slysel od jednoho cloveka, ze ktereho se stal vegan, nazor, ze v masu prijimame karmu zvirat. Je neco takoveho mozne? Samozrejme je logicke, ze pokud zvire pred smrti trpelo (ci trpelo cely zivot nekde v chovu) pak jsou informace obsazene v jeho mase zarucene skodlive.

Jaky je Vas nazor?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 10:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Whitemagic píše:
Kdysi jsem slysel od jednoho cloveka, ze ktereho se stal vegan, nazor, ze v masu prijimame karmu zvirat. Je neco takoveho mozne? Samozrejme je logicke, ze pokud zvire pred smrti trpelo (ci trpelo cely zivot nekde v chovu) pak jsou informace obsazene v jeho mase zarucene skodlive.

Jaky je Vas nazor?

Tak to je jednoznačně pravdivé, ovšem moderní konzumní společností opomíjené úskalí konzumace masa a živočišných bílkovin obecně. Speciálně u vepřového masa jde prakticky o kanibalizmus, protože je nám natolik geneticky příbuzné, že se dokonce některé části prasat do člověka běžně transplantují, třeba srdeční chlopně. Jak je vidět tak muslimské vyznavače jejich prorok instruoval správně i když uvedl trochu jiné důvody. Osobně se masu vyhýbám a jím ho pouze tehdy pokud mě k tomu nutí společenské důvody a to se nestává tak často.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz