Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 7:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: ned říj 16, 2011 8:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
pavelb píše:
Pane Jardo a ostatní , co si myslíte na konzumaci guarany?

Asi jako píše Kometa, žádné zázraky bych od toho asi nečekal, ale jinak je výborná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: pon říj 17, 2011 4:46 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
ale guarana obsahuje kofein ... tiez ako kava ...tak preco taky rozdielny nazor na kavu a guaranu ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 7:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
ale guarana obsahuje kofein ... tiez ako kava ...tak preco taky rozdielny nazor na kavu a guaranu ?

Tak nejde pouze o kofein i když oboje je bič na utahanou herku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: čtv říj 20, 2011 9:10 am 
Offline

Registrován: stř zář 21, 2011 9:18 pm
Příspěvky: 10
Rozhodně bych doporučil Maralan. Ale zhruba dojnásobné dávkování. Tzn 2 lžíce na 2 deci vody. Dva až tři hrnky přes den. Není to příliš?
A druhá věc. Kávovar v autě zřejmě cedí přes bylinky nebo kávu vodu max 90 stupňů horkou. Záchovává si tato voda ještě mřížku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: pát říj 21, 2011 8:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
pavelb píše:
Rozhodně bych doporučil Maralan. Ale zhruba dojnásobné dávkování. Tzn 2 lžíce na 2 deci vody. Dva až tři hrnky přes den. Není to příliš?
A druhá věc. Kávovar v autě zřejmě cedí přes bylinky nebo kávu vodu max 90 stupňů horkou. Záchovává si tato voda ještě mřížku?

To nedovedu posoudit, osobní zkušenost s ním nemám a mřížka mizí na teplotě nad 45°C, čili daleko dříve, než uvádíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: pát říj 21, 2011 9:21 am 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Pokud můžu doporučit tak mě teda energeticky nabíjí kotvičník, beru ho zatim měsíc ale posledně jsem si udelal vývar 30 min v litru jednu vrchovatou lzicku (mnou ještě přemletou na jemný prásek) kotvvičníku. A opravdu příval energie je znatelný, kam se hrabe kofein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: pát říj 21, 2011 9:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Pokud můžu doporučit tak mě teda energeticky nabíjí kotvičník, beru ho zatim měsíc ale posledně jsem si udelal vývar 30 min v litru jednu vrchovatou lzicku (mnou ještě přemletou na jemný prásek) kotvvičníku. A opravdu příval energie je znatelný, kam se hrabe kofein

Tak kotvičník chlapa rovná velice dobře, to je pravda a lze ho jenom doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: pát lis 04, 2011 9:44 pm 
Offline

Registrován: stř zář 21, 2011 9:18 pm
Příspěvky: 10
Jakou vůni do auta? Vzhledem k tomu že v případĕ kamionu v nĕm člověk tráví i nĕkolik dní. Je nějaká bylina která by se mohla dát do látkvého pytlíku na vĕtrák, která by svou vůní tĕlesnĕ, duševnĕ prospívala?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2011 8:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
pavelb píše:
Jakou vůni do auta? Vzhledem k tomu že v případĕ kamionu v nĕm člověk tráví i nĕkolik dní. Je nějaká bylina která by se mohla dát do látkvého pytlíku na vĕtrák, která by svou vůní tĕlesnĕ, duševnĕ prospívala?

To bude většina aromatických bylin, které navozují pocit dobré nálady a spokojenosti, ovšem s tím usínáním to může mít kontraproduktivní účinky a dle mého názoru to bude člověka spíše uklidňovat a dostávat do méně bdělého stavu, což asi není cílem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2011 12:48 pm 
Offline

Registrován: stř zář 21, 2011 9:18 pm
Příspěvky: 10
Naopak určité zklidnění navození pohodz by za volantem kamionu mohlo být vhodné zvláště při řízení na jihu Evropy. Pokud by člověk rovnou neusínal. Našel by se nějaký kompromis? A co říkáte na kardamon?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2011 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
pavelb píše:
Naopak určité zklidnění navození pohodz by za volantem kamionu mohlo být vhodné zvláště při řízení na jihu Evropy. Pokud by člověk rovnou neusínal. Našel by se nějaký kompromis? A co říkáte na kardamon?

To neposoudím, já pokud jedu delší trasu, nad 1000 km, tak si většinou vyčistím ráno střeva, pak piji pouze vodu a sním za celý den tak dvě mrkve, nebo nějaké rajče a bdělý jsem dostatečně. Nicméně máte pravdu, že zvláštní jižní logika mě mnohdy také nenechává chladným.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2011 10:57 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím pana Jardu a ostatní- na4fitness jsem viděla L Citruline a moc to vychvalovali co se týká výdrže- tak se na to podívejte jestli jsem dobře viděla a zda by to na ty delší trasy bylo dobré \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: pát lis 11, 2011 8:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Zdravím pana Jardu a ostatní- na4fitness jsem viděla L Citruline a moc to vychvalovali co se týká výdrže- tak se na to podívejte jestli jsem dobře viděla a zda by to na ty delší trasy bylo dobré \":)\"

To asi fungovat může, ale neužíval bych ho jako samostatný, nýbrž v kombinaci, která zajistí úpravu hladiny oxidu dusnatého, dle suplementačního programu, který vymyslel Dr. Louis J. Ignarro, laureát Nobelovy ceny za medicínu. Tento postup popsal knize Program Ano - No, skutečný zachránce života a ta se dá běžně koupit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: pát lis 11, 2011 4:24 pm 
Offline

Registrován: stř zář 21, 2011 9:18 pm
Příspěvky: 10
Máta nebo mateřídouška udajně až uspávájí. Nejaká povzbuzující funkce nebo jiné by byly více podružné nebo jako příjemný bonus. Hlavně by šlo o nějakou vůní do kabiny kamionu kde člověk tráví i několik dní, i při častém větrání by bylo vhodnější tam něco mít. Dřív než by kolegovi došla trpělivost, protože tam něco chce mít, a umístil tam nějaký ten chemostromeček. I když to pak člověk hodí do koše, stejně se to rozleze do látek, závěsů atd. A pak tu chemii pořád nasávat. Na druhou stranu aby to člověka zase zbytečně neuspávalo.Ten kardamon, voní hezky, případně s hřebíčkem rozemlít do látkového pytlíku by neměl zrovna uspávat co myslíte, případně jiné koření nebo bylina?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: úte lis 29, 2011 8:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
pavelb píše:
Máta nebo mateřídouška udajně až uspávájí. Nejaká povzbuzující funkce nebo jiné by byly více podružné nebo jako příjemný bonus. Hlavně by šlo o nějakou vůní do kabiny kamionu kde člověk tráví i několik dní, i při častém větrání by bylo vhodnější tam něco mít. Dřív než by kolegovi došla trpělivost, protože tam něco chce mít, a umístil tam nějaký ten chemostromeček. I když to pak člověk hodí do koše, stejně se to rozleze do látek, závěsů atd. A pak tu chemii pořád nasávat. Na druhou stranu aby to člověka zase zbytečně neuspávalo.Ten kardamon, voní hezky, případně s hřebíčkem rozemlít do látkového pytlíku by neměl zrovna uspávat co myslíte, případně jiné koření nebo bylina?

Tak ten chemický hnus, to opravdu není nic zdravého, to by sáček levandule asi řešil lépe, ale zda vás bude i uspávat, to opravdu neodhadnu a kardamon proč ne, ale také jsem ho v souvislosti s uspáváním nikdy nezkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 91 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz