Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 9:13 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 9:32 pm 
Offline

Registrován: stř zář 21, 2011 9:18 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den, čím by kamionák mohl rychle doplnit energii? Některé vĕci se uz začaly řešit, očista střev, jater, jídelíček.. Ale čím se rychle a relativnĕ zdravĕ třeba při nutné noční jízdĕ nastartovat? Kofeinu nebo nĕjakým škodlivým energydrinkům by se človĕk radĕji vyhnul. Lezuela příliš nezebírala.. Díky za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: čtv zář 22, 2011 8:31 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28275
Bydliště: Poděbrady
pavelb píše:
Dobrý den, čím by kamionák mohl rychle doplnit energii? Některé vĕci se uz začaly řešit, očista střev, jater, jídelíček.. Ale čím se rychle a relativnĕ zdravĕ třeba při nutné noční jízdĕ nastartovat? Kofeinu nebo nĕjakým škodlivým energydrinkům by se človĕk radĕji vyhnul. Lezuela příliš nezebírala.. Díky za odpověd.

To jste mě celkem dostal, toto téma jsem nikdy neřešil, protože to vlastně považuji za nesmysl. Celé to funguje na principu staré herky, která táhne plný vůz, je unavená a zastaví se. Nyní jsou dvě možnosti, vzít bič, zpráskat ji a ona ještě chvilku popojede a pak padne, nebo ji vypřáhnout a nechat odpočinout. Poté bude fungovat zase správně a to si myslím je přirozenější postup. Jinak těchto podporovadel je celá řada, nicméně všechna fungují na podobném principu a zdravé na tom není určitě nic. Spíše bych se zaměřil na vitamíny a minerály, což celkově organizmus posílí a výkonnost je pak vysoká i bez těch podporovadel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: čtv zář 22, 2011 9:02 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Kromě využívání všech možností k odpočinku zkuste sledovat, po čem jste bdělejší a po čem méně.

Podle výzkumů je prý vyšší aktivita po stravě obsahující esenciální aminokyselinu fenylalanin než po sacharidech nebo jídlech, obsahujících více aminokyseliny tryptofan, která nás hodí do pohody a sníží pozornost.

"Nejvhodnějším zdrojem fenylalaninu jsou běžné potraviny jako mléko a mléčné výrobky, kvasnice, mandle, maso, oříšky a vejce."

Naopak se vyhněte třeba banánům a čokoládě.

Mě nejlépe povzbuzuje zelenina, takže bych asi jedla zeleninu s něčím co obsahuje fenylalanin... ale nastudujte si to sám, ještě do toho tolik nevidím. Přesné informace najdete v této knize:
http://bratislava.olx.sk/haas-robert-je ... -124789741

Kafi se snažím vyhýbat, hodně tělo vyždíme, ale čaje nepovažuju za takové zlo jako energy drinky a taky povzbudí.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Naposledy upravil Kometa dne čtv zář 22, 2011 10:58 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: čtv zář 22, 2011 10:58 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Také se dá pomoci si různým kořením. Povzbuzují věci pálivé, např. chilli. A nebo vcelku nečekaně třeba i fenykl, který se prodává i ve formě pytlíkového čaje. Působení je pochopitelně mírnější než u kafe, ale je. U toho fenyklu jsem to zjistila vcelku náhodně, kdy jsem ho nic netuše večer uvařila příteli a on pak nemohl spát. Že za to opravdu mohl fenykl jsem uvěřila až poté, co jsem si ho nalistovala v knížce Léčení kořením, kterou také doporučuji.

http://www.pknihy.cz/knihy/017530/Leceni-korenim.html

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: pát zář 23, 2011 6:53 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28275
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Také se dá pomoci si různým kořením. Povzbuzují věci pálivé, např. chilli. A nebo vcelku nečekaně třeba i fenykl, který se prodává i ve formě pytlíkového čaje. Působení je pochopitelně mírnější než u kafe, ale je. U toho fenyklu jsem to zjistila vcelku náhodně, kdy jsem ho nic netuše večer uvařila příteli a on pak nemohl spát. Že za to opravdu mohl fenykl jsem uvěřila až poté, co jsem si ho nalistovala v knížce Léčení kořením, kterou také doporučuji.

http://www.pknihy.cz/knihy/017530/Leceni-korenim.html

Tak to máte pravdu, to mě ihned nenapadlo i když ho sám většinou denně používám, fenykl je z tohoto pohledu výborný prostředek a užívat se ho dá celkem velké množství. On je totiž naprosto excelentní bojovník s kvasinkou, která většinou únavu vyvolává a dá se jíst jak syrový, tak tepelně upravený a přidávat i ve formě koření prakticky do všech jídel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2011 5:07 pm 
Offline

Registrován: stř zář 21, 2011 9:18 pm
Příspěvky: 10
Nejlepším lékem na únavu by byl jistě odpočinek. Ale v případě práce za volantem by to mohlo být občas komplikovanější. Proto ze špatných řešení to nejlepší. I při dobré stravě a doplňování vitamínů by se občas naskytla situace, kdy by člověk potřeboval něčím rychle nakopnout. Takto rychle fungoval kofein.
Dal by se objednat sušený fenykl. Možná zalít horkou vodou nechat louhovat nebo macerovat ve studené.
Z té řady podporovadel co by bylo zhruba nejmenší zlo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2011 7:18 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
Co tak adaptogeny?
Trebars zensen,na ten som cital najvacsie ovacie...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2011 7:22 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Při porovnání s nepozorností a následnou nehodou je každé povzbuzovadlo menší zlo \</div

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2011 8:53 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28275
Bydliště: Poděbrady
pavelb píše:
Nejlepším lékem na únavu by byl jistě odpočinek. Ale v případě práce za volantem by to mohlo být občas komplikovanější. Proto ze špatných řešení to nejlepší. I při dobré stravě a doplňování vitamínů by se občas naskytla situace, kdy by člověk potřeboval něčím rychle nakopnout. Takto rychle fungoval kofein.
Dal by se objednat sušený fenykl. Možná zalít horkou vodou nechat louhovat nebo macerovat ve studené.
Z té řady podporovadel co by bylo zhruba nejmenší zlo?

Tak asi proti mikrospánku a následné havárii je opravdu dobré cokoliv, jak správně píše členka Kometa, ovšem rozhodně to není řešení, je potřeba dostat tělo do funkčního stavu a pak jste prakticky neunavitelný. I ten ženšen by patrně pomohl, ovšem cenově jste daleko jinde, než u toho fenyklu, čili začal bych s ním, on má i mnoho jiných výhod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2011 4:35 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Levnější varianta ženšenu:
http://www.zahradnictvikruh.cz/jiaogula ... skup05.php

Bohužel nemám ozkoušené, na veletrhu jsem zaváhala, nekoupila a teď lituji...

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: stř zář 28, 2011 10:58 pm 
Offline

Registrován: stř zář 21, 2011 9:18 pm
Příspěvky: 10
Vadilo by udĕlat smĕs toho fenyklu s ženšenem, případně ještě maral, do toho stevii pro chut a popíjet to jako čaj, nebo macerovat? A fenykl semena nebo jinou část?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 1:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 29, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
Na dlouhe cesty se mi dobre osvedcilo toto:

    1 - Susene fiky (vyborny zdroj energie na dlouhou dobu, nezatezuje prilis organismus - tim myslim potencialni zacpu z dlouheho sezeni za volantem, dale take dobre alkalizuji) Doporucuji nesetrit a koupit ty nejkvalitnejsi susene fiky, ktere sezenete, rozdil je opravdu nekdy propastny! Pozor! Kupovat pouze nedoslazovane cukrem!

    2 - Susene datle (plati to same co vyse)

    3 - Banany (netreba komentovat \":)\" )

    4 - Ziva voda (pokud mate moznost pripravit si doma zivou alkalickou vodu, natocte si nekolik litru na cestu, vydrzi zpravidla do 48 hodin, pote ji klesa pH a je lepsi natocit si novou). Denne muzete vypit kolem 2-3 litru a budete se po ni citit skvele a plni energie, nehlede na jeji alkalizujici ucinek.

    5 - Orechove smesi (s rozinkami, s brusinkami) ale pozor na mnozstvi, ne kazdy orechy muze. Take jsou mirne zakyselujici.

    6 - Salatove okurky pripravte si oloupane / ocistene okurky. Vyborne alkalizuji a pomohou Vam doplnit tekutiny. Mj. jsou take skvelym zdrojem drasliku, zeleza a horciku. Jejich konzumace je samozrejme mocopudna \":)\" Jsou uzitecne pro Vas zlucnik, jatra a ledviny. Zarucene na cestach dobre osvezi!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 9:51 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28275
Bydliště: Poděbrady
pavelb píše:
Vadilo by udĕlat smĕs toho fenyklu s ženšenem, případně ještě maral, do toho stevii pro chut a popíjet to jako čaj, nebo macerovat? A fenykl semena nebo jinou část?

Patrně nevadilo a z fenyklu rozhodně semena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: pát říj 14, 2011 8:00 pm 
Offline

Registrován: stř zář 21, 2011 9:18 pm
Příspěvky: 10
Pane Jardo a ostatní , co si myslíte na konzumaci guarany?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energie pro řidiče z povolání?
PříspěvekNapsal: pát říj 14, 2011 9:43 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Myslím si o ní to, že jsem jí kdysi zkoušela a neúčinkovala na mě. Možná by to teď bylo jiné, jsem na signály svého těla citlivější. Ale rozhodně se od toho nedá očekávat účinek jako od kafe.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz