Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 6:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 1:51 am 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
"Lékarna Luka" Mukařovského 1985/5 dnes za 228,-.
(2. lahev stejná šarže)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 3:09 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Zdravím. Kvůli půstu jsem na týden musel vynechat rybí tuk a tak jsem ho místo lednice dal rovnou do mrazáku. Je to tak v pořádku, nebo se tam mohli znehodnotit nějaké živiny? Předem děkuji za odpovědi

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 8:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Filip08 píše:
Zdravím. Kvůli půstu jsem na týden musel vynechat rybí tuk a tak jsem ho místo lednice dal rovnou do mrazáku. Je to tak v pořádku, nebo se tam mohli znehodnotit nějaké živiny? Předem děkuji za odpovědi

V tom problém nehledejte, zmrazení tukům nijak neškodí, spíše prospívá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 1:03 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
dobri den , mam otazko ... pijem 0,2 dedci rano a vecer pred spanim ....robim dobre alebo je aj vhodnejsia kombinacia ??? \":)\" dakujem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 11:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
dobri den , mam otazko ... pijem 0,2 dedci rano a vecer pred spanim ....robim dobre alebo je aj vhodnejsia kombinacia ??? \":)\" dakujem \":)\"

To jste na nejlepší cestě k problémům, rybího tuku se bere krátkodobě maximálně dvě polévkové lžíce denně a dlouhodobě maximálně jedna polévková lžíce denně, což je mnohem méně, než uvádíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 8:59 am 
Offline

Registrován: sob říj 08, 2011 11:59 am
Příspěvky: 5
Dobrý tip na nákup rybího oleje 920g oleje od Fagronu (JECORIS ASELLI OLEUM TYPUS A) za 492 Kč, na objednávku.

Tesco lekárna Eden, Praha 10


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: stř dub 04, 2012 3:44 pm 
Offline

Registrován: stř dub 04, 2012 2:45 pm
Příspěvky: 1
Evira píše:
V čem vlastně spočívá rozdíl mezi olejem typu A a typu B. Jde o rozdíl kvalitativní - množství účinných látek? Dnes jsem zakoupila v lékárně objednaný rybí olej (Jecoris aselli, typ B), výrobce Dr. Kulich Pharma, 400 g, 303,-Kč.

Od kvalitářky Fagronu jsem se dozvěděl, že dle lékopisu:
- je typ A je oproti typu B testován na "o jednu chemikálii více"
- obsah účinných látek je stejný
- nově lze zpracovávat i tresky z chovu
V té "jedné chemikálii navíc" zřejmě neshledává ze zdravotního hlediska žádný problém, neb se podivovala, že mi v lékárně Dr. Max u Kauflandu v Praze Stodůlkách tvrdili, že typ B (Dr.Kulich, 900 g za cca 530 Kč) není vhodný pro vnitřní užití.
Bohužel Fagron, který zřejmě jako jediný dodává typ A, je momentálně už měsíc bez suroviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: čtv dub 05, 2012 12:38 pm 
Offline

Registrován: stř lis 24, 2010 6:24 pm
Příspěvky: 24
Díky za reakci. Kulicha mám v sobě a ještě to se mnou nepraštilo \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 4:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Evira píše:
Díky za reakci. Kulicha mám v sobě a ještě to se mnou nepraštilo \":wink:\"

A asi ani nepraští, ty oleje jsou téměř identické i dle lékopisu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: stř čer 13, 2012 9:54 pm 
Offline

Registrován: ned srp 15, 2010 9:53 pm
Příspěvky: 28
Tak jsem si dnes táké sehnal baleníčko oleje od fagronu, předtím mi vždy jen odměřili 250g a polepili nálepkou neužívat vnitřně potom co mi předtím řekli, že ho mohu normálně jíst, vzřejmně se tím jen kryjí.
Jinak na tomto origo balení mne docela zarazilo co tam píší o skladování, když jsem olej předtím nechával v lednici tak se vždy utvořil takový bílí oproti zbytku méně viskozní sediment?
Můžu ho tedy bez obav nechávat v lednici?
Taky je tam uveden obsah vytamínu A předpokládám , že trvalou noční dávkou čajové lžičky občas max 1 polévkovou mi nehrozí žádné riziko i co se předávkováním tohoto vitamínu týče?


Přílohy:
IMG_6252.jpg
IMG_6252.jpg [ 153.06 KiB | Zobrazeno 13904 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: čtv čer 14, 2012 1:36 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Ano, rybí olej nepochází z přežvýkavců \":)\" Velmi překvapivé zjištění. Co se týká skladování, tak IMHO jde o prevenci reklamací špatně skladovanýho oleje.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Slim-Jim píše:
Tak jsem si dnes táké sehnal baleníčko oleje od fagronu, předtím mi vždy jen odměřili 250g a polepili nálepkou neužívat vnitřně potom co mi předtím řekli, že ho mohu normálně jíst, vzřejmně se tím jen kryjí.
Jinak na tomto origo balení mne docela zarazilo co tam píší o skladování, když jsem olej předtím nechával v lednici tak se vždy utvořil takový bílí oproti zbytku méně viskozní sediment?
Můžu ho tedy bez obav nechávat v lednici?
Taky je tam uveden obsah vytamínu A předpokládám , že trvalou noční dávkou čajové lžičky občas max 1 polévkovou mi nehrozí žádné riziko i co se předávkováním tohoto vitamínu týče?

Jak píše člen Xeelee, patrně se tím chrání a vždy se mohou vymluvit na špatné skladování, protože takto to nemohou skladovat ani lékárníci. Tam se ovšem tento olej běžně prodává a je rozlévaný z větších obalů. V lednici vydrží docela dlouho, ale jistotu máte u zmraženého, čili trochu odlít a zbytek zmrazit v menších vzduchotěsných obalech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 12:49 pm 
Offline

Registrován: stř dub 25, 2012 11:50 am
Příspěvky: 35
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, kde sa dá kúpiť kvalitný rybí tuk na slovensku? Najlepšie v Bratislave alebo v Žiline. Ak niekto vie tak prosím o kontakt. dik \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 1:40 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
chost píše:
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, kde sa dá kúpiť kvalitný rybí tuk na slovensku? Najlepšie v Bratislave alebo v Žiline. Ak niekto vie tak prosím o kontakt. dik \":)\"

http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/ ... _olej.aspx

http://www.nutraceutica.sk/sk/kontakt/predajne.aspx prodejny jak Bratislavě tak i v Žilině \":P\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 6:46 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Obsah ortuti v rybách uvádzané v ppm:

http://www.fda.gov/food/foodsafety/prod ... 115644.htm

Ak prechádzajú rybie tuky purifikáciou - priemyselným čistením, molekulárnou destiláciou, niektoré dokonca 2x, dezodorizáciou... nikto nevie ako vlastne je chemicky pozmenený konečný produkt a čo vlastne ešte hodnotné zostalo z toho rybieho tuku. Pri molekulárnej destilácii sa rybí tuk musí najskôr chemicky upraviť esterifikovať a potom zahriať.

Tu si prečítajte, čo vlastne znamená slovo molekulárna destilácia, existuje viacero typov:

http://www.fattyacidshub.com/buyers-gui ... -fish-oil/

http://www.mainoptical.com/pdf/TG_vs_EE.pdf

Tu píšu napr.:

http://www.squidoo.com/fish_oil

"Vyhýbajte sa rybiemu oleju, ktorý prešiel molekulárnou destiláciou. Proces destilácie pozmení prírodnú formu oleja. Áno, dokáže odstrániť niektoré toxíny, ale olej už nie je viac vo svojej prírodnej forme. Molekulárna destilácia spôsobuje, že olej je zoxidovaný a nie je nič horšie ako zoxidovaný olej. Ak váš rybí olej bol molekulárne destilovaný, mali by ste sa spýtať ako silne znečistený musel byť rybý olej, aby sa musel použiť taký agresívny čistiaci proces.

Molekulárna destilácia je jediný známy vedecký proces, ktorý efektívne a úspešne odstráni nielen ťažké kovy ale aj PCB a iné škodlivé toxíny. Redukuje ich na množstvá, ktoré sú považované za bezpečné, čo sa týka konzumácie pre ľudí.

Niektoré spoločnosti používajú v procese molekulárnej destilácie lacné rozpúšťadlo hexán, ktorého zvyšky sa dajú nájsť v konečných produktoch. Iné používajú etanol."

Viete prečo sa niektorý lacnejší rybí tuk vo forme doplnkov veľmi nekazí? Presne z toho istého dôvodu ako rastlinný rafinovaný olej, ktorý môže stáť na poličke aj niekoľko mesiacov. Rafinácia ho pozmenila tak, že je stabilný, ale zároveň aj menejhodnotný. Aj v dnešnej dobe sa stále používa rozpúšťadlo hexán pri rafinácii rastlinných olejov.

To, že ryby obsahujú nejaký selén, nestačí ani zďaleka na neutralizáciu ortuti. Je síce pravda, že ortuť naviazaná na mäso z rýb nie je taká škodlivá ako ortuť, ktorú by sme vdychovali do seba napr. z rozbitého teplomeru, ale otravy ortuťou z konzumácie rýb už vôbec nie je taký ojedinelý jav. Ryby sú jednoznačne v súčasnej dobe najviac zamorený zdroj potravy.

A rozhodne by som nedoporučovala tehotným ženám konzumáciu rýb, všetko to prechádza pekne cez placentu do plodu, ktorého mozog sa práve vyvíja. A ortuť patrí medzi najsilnejšie mozgové jedy. Ak si chcete spoľahlivo znížiť IQ u svojho budúceho potomka, tak nech tehotná mamička jedáva veľa rýb, hlavne tých veľkých dravých, príp. nech si dá odvŕtať amalgámy, nech má hypotyreózu a nedostatok jódu. Konzumácia DHA mastných kyselín je fajn na rozvoj mozgu, ale z bezpečnejších zdrojov, napr. z morských rias pestovaných umelo vo forme oleja z rias.

http://www.iherb.com/Ovega-3-Omega-3s-D ... gels/41142
http://www.iherb.com/Deva-Vegan-Omega-3 ... caps/39698

Tieto oleje z rias sú lisované za studena a neprechádzajú všetkými tými očistnými tortúrami ako bežné rybie oleje.

Alebo olej z ráčikov, ktorý je bohatý na antioxidant astaxanthin a tuky sú tam vo forme veľmi prospešných fosfolipidov a nie triglyceridov ako v rybom oleji. Olej z ráčikov sa takisto lisuje za studena a netreba ho nijak čistiť a upravovať, je dostatočne čistý na rozdiel od rybieho oleja:

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Kr ... ftgels/250

Kto napr. jedáva surovú rybu? okrem nejakého sushi... Väčšina z nás tú rybu usmaží, upečie, ugriluje... v lepšom prípade uvarí a čo sa stane s tými hodnotnými omega-3 mastnými kyselinami, keď tú rybu pečiem pri 180 stupňoch celzia ca. pol hodinu? U ľanového oleja máte obavy pomaly, keď je dva dni vonku niekde pri izbovej teplote a dávate ho do chladničky alebo mrazničky. Prečo by zrovna omega-3 mastné kyseliny z rýb mali byť nejak extra odolné voči vysokým teplotám? Ešte uvarená ryba je zrejme celkom ok.

Nezávislá organizácia, ktorá ľudí varuje informáciami o otrave ortuťou z potravín, rýb, človek tam skôr nájde nejaké objektívnejšie informácie, je tam kopec zaujímavých článkov:



Naposledy upravil bludicka dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz