Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 7:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 4:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Juanka píše:
Dobrý den, prosím o radu - vybírám rybí tuk pro sebe a dítě
je vhodný tento druh ?
Dítě 2,5 roku - OMEGA 3 HP NATURAL BABY pomeranč
Já 53 let - OMEGA 3 HP NATURAL CITRON - 270 Ml 283,- Kč - Nutravita ?
Děkuji moc za radu Juanka

Nedovedu posoudit, osobně mám vyzkoušený obyčejný rozlévaný rybí tuk a plně vyhovuje jak cenou, tak kvalitou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 4:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
smajliss píše:

zajímalo by mě co n to Jarda?

Ono nic na světě není pouze černobílé, ale vše má své odstíny šedé a takto to je také zde. Vždy jde o to, kdo tu studii dělá, jaký k tomu má důvod a podle toho vypadá i výsledek. Třeba zmíněný vitamín E je v několika formách a kupodivu se do lidí většinou cpe alfa E i když se ví, že patrně zvyšuje pravděpodobnost výskytu rakoviny střeva a nijak se nehlásá, že gama E funguje opačně. Stále tak můžete tvrdit, že vitamín E způsobuje a nebo likviduje rakovinu, ale musíte ve studiích uvádět i formu a u omega mastných kyselin i zdroje a to není ani v jednom z těch článků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 4:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Michall89 píše:
Koupil jsem si rybi tuk z leksrny rekli mi zasadne nedavat do lednicky a stal 80kc deci to je nejaky divny ne?

Jakýkoliv olej s obsahem omega 3 mastných kyselin, je třeba chránit ideálně chlazením, nebo zabráněním přístupu vzduchu, což již je mnohem složitější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2013 12:10 am 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:58 pm
Příspěvky: 45
Bydliště: Polička
může se rybí tuk skladovat v mrazáku??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2013 11:38 am 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Jarda píše:
Jakýkoliv olej s obsahem omega 3 mastných kyselin, je třeba chránit ideálně chlazením, nebo zabráněním přístupu vzduchu, což již je mnohem složitější.

Kdo nemůže chladit/mrazit, může eliminovat vzuch nad hladinou oleje postupným dosypáváním nejlépe inertního materiálu - tomu se může blížit metoda od vinařů = dosypávání skleněných kuliček o odlitý objem oleje. Mohou se používat po omytí opakovaně. např. http://glass-sphere.trade.cz/sklenene-kulicky . Ocelové z ložisek jsem nezkoušel \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 2:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Honzek píše:
může se rybí tuk skladovat v mrazáku??

Ano v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 2:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
fox píše:
Kdo nemůže chladit/mrazit, může eliminovat vzuch nad hladinou oleje postupným dosypáváním nejlépe inertního materiálu - tomu se může blížit metoda od vinařů = dosypávání skleněných kuliček o odlitý objem oleje. Mohou se používat po omytí opakovaně. např. http://glass-sphere.trade.cz/sklenene-kulicky . Ocelové z ložisek jsem nezkoušel \":D\"

Asi docela dobré řešení, ale ne ideální, v oleji jsou malé bublinky a on pak stejně ztrácí kvalitu, ideální je vakuovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 6:49 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Není vhodnější než užívat rybí tuk konzumovat mořské ryby...

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 04, 2014 1:56 pm 
Offline

Registrován: ned úno 05, 2012 8:36 pm
Příspěvky: 10
Čemu máme věřit ?

http://www.osel.cz/index.php?clanek=7008


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 04, 2014 9:56 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Ano, všechny omega 3 doplňky, které jsou tepelně zpracované, rafinované nebo destilované, způsobují rakovinu. Bohužel, minimálně 99 procent doplňků s rybím tukem je takto škodlivě zpracovaných a způsobují rakovinu. Je nutno užívat výhradně jen fermentací za studena zpracované rybí tuky. Takových tuků je na trhu velmi málo, ale například tresčí olej od firmy BLUE ICE je takto přírodně zpracovaný a rakovinu rozhodně nezpůsobuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 05, 2014 9:23 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Ates píše:
Ano, všechny omega 3 doplňky, které jsou tepelně zpracované, rafinované nebo destilované, způsobují rakovinu. Bohužel, minimálně 99 procent doplňků s rybím tukem je takto škodlivě zpracovaných a způsobují rakovinu. Je nutno užívat výhradně jen fermentací za studena zpracované rybí tuky. Takových tuků je na trhu velmi málo, ale například tresčí olej od firmy BLUE ICE je takto přírodně zpracovaný a rakovinu rozhodně nezpůsobuje.

To už jsem taky z toho jelen, moc mi totiž vadí kolik informací je protichůdných a člověk je jenom zmatený.....to by mě zajímalo co na to odpoví p. Jarda


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 08, 2014 9:56 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Ates píše:
Ano, všechny omega 3 doplňky, které jsou tepelně zpracované, rafinované nebo destilované, způsobují rakovinu. Bohužel, minimálně 99 procent doplňků s rybím tukem je takto škodlivě zpracovaných a způsobují rakovinu. Je nutno užívat výhradně jen fermentací za studena zpracované rybí tuky. Takových tuků je na trhu velmi málo, ale například tresčí olej od firmy BLUE ICE je takto přírodně zpracovaný a rakovinu rozhodně nezpůsobuje.

Máš nějaké důkazy? Jsi si jistý, že je to právě forma zpracování, která způsobuje rakovinu?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 10, 2014 8:29 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Tak toto by mě taky zajímalo-jak si můžeš být jistý že je to formou zpracování.To že omega 3 a omega 6 mohou být za určitých okolností karcinogenní se v alternativních kruzích tvrdí už docela dlouho a dokonce i zde jsem to už jednou řešil asi před rokem.Od té doby jsem je oboje co nejvíce omezil a je fakt že se cítím o dost lépe, než když jsem se ládoval budwigem,rybáčem a ořechy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 10, 2014 10:41 am 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Pavel Veselý píše:
Tak toto by mě taky zajímalo-jak si můžeš být jistý že je to formou zpracování.To že omega 3 a omega 6 mohou být za určitých okolností karcinogenní se v alternativních kruzích tvrdí už docela dlouho a dokonce i zde jsem to už jednou řešil asi před rokem.Od té doby jsem je oboje co nejvíce omezil a je fakt že se cítím o dost lépe, než když jsem se ládoval budwigem,rybáčem a ořechy.

Taky je možné soudit , že lepší osobní pocit je právě důsledkem předchozího ládování.. určitě také záleží na míře ládování..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 10, 2014 3:27 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
4 lžíce lněného(budwig),1 lžíce rybího,hrst mandlí+další tuky na doplnění kalorického příjmu při protikvasinkové dietě,ale to už je tak dávno \":lol:\" jojo chybama se člověk učí


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz