Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: čtv bře 27, 2014 9:10 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Nečasová píše:
Ta chuť je poměrně silná, jelikož tento olej není čištěný, purifikovaný ani destilovaný, což je dobře. Je to přírodní produkt a proto tak chutná.

Děkuji, tak snad je v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: sob dub 26, 2014 6:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pokora píše:
Jaké tuky jsou tedy vhodné, když se člověk snaží dodržovat nízkosacharidovou dietu a potřebuje přijmout nemalou část energie i ve formě právě izolovaných tuků?

Prakticky kokosák, máslo, nebo ghí, oliváč, případně kvalitní sádla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: sob dub 26, 2014 6:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Andrea2412 píše:
Dobrý den, prosím o radu zda je možné dávat půlročnímu dítěti omega 3? Na internetu jsem všechny výrobky našla až od 3 let, jediný výrobek který je určen pro děti od 6ti měsíců je Omega-3HP natural Baby od firmy Nutraceutica. Myslíte, že to není nějaký "šunt" a můžu to dítěti podávat? Děkuji moc za případné odpovědi.

To by musel být tuk lisovaný za studena nečištěný a tepelně neupravovaný, jak vám správně píše člen Ates a i tak maximálně do 10% celkové denní dávky tuků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: sob črc 05, 2014 7:11 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 06, 2014 10:13 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den,jak dlouho se doporučuje teda užívat rybí tuk? Objednal jsem Jecoris aselli oleum 470g Fagron.
Měsíc,dva? Pak pauza-cyklovat to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: ned črc 06, 2014 11:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Michalll píše:
Dobrý den,jak dlouho se doporučuje teda užívat rybí tuk? Objednal jsem Jecoris aselli oleum 470g Fagron.
Měsíc,dva? Pak pauza-cyklovat to?

Většinou poměrně rychle zjistíte, zda na vás jeho dodávání funguje, či nikoliv. Pokud má člověk v této oblasti deficit tělo poměrně rychle zareaguje a pokud je problém v něčem jiném, nebude se dít patrně nic, tedy bych využíval uvedené množství a chvilku si dal pauzu a zase sledoval jak bude tělo reagovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: ned črc 06, 2014 3:50 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Michalll píše:
Dobrý den,jak dlouho se doporučuje teda užívat rybí tuk? Objednal jsem Jecoris aselli oleum 470g Fagron.
Měsíc,dva? Pak pauza-cyklovat to?

Nikdy nepochopím, jak může někdo užívat filtrovaný nebo rafinovaný rybí tuk, když je všeobecně známo, že takto zpracované rybí tuky jsou silně rakovinotvorné. Připomíná mi to přísloví: "Kdo chce kam, pomozme mu tam."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: ned črc 06, 2014 11:16 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 06, 2014 10:13 pm
Příspěvky: 7
Jarda píše:
To máte pravdu, mládí se tím na krátkou dobu vrátí a je škoda, že ho většinou nemají ve volné nabídce.

Tohle je odpověď z druhé strany.Nepřipadá mi to jako odpověď ve vztahu k jakémukolliv karcinogenu \":wink:\"
Btw: jaký je teda ten správný,zdravý?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pon črc 07, 2014 7:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Michalll píše:
Tohle je odpověď z druhé strany.Nepřipadá mi to jako odpověď ve vztahu k jakémukolliv karcinogenu \":wink:\"
Btw: jaký je teda ten správný,zdravý?

Tam jsem komentoval tuto větu "Je krásně cítit rybinou, úplně se člověk vrátí do dětství, kdy nám mámy tento olej pravidelně podávaly po lžičkách." Každopádně u rybích tuků se vyskytují mnohé problémy a většina z nich zde byla probírána, tedy si vlákno projděte. Je otázkou, zda by je člověk měl, nebo neměl zařadit do jídelníčku, protože jako každá potravina mají své dobré i špatné vlastnosti. Každopádně se domnívám, že krátkodobé užívání nic zásadního vyvolat nedovede, ale dlouhodobá aplikace některých méně vhodných variant problémy určitě způsobovat může, prostě všeho s mírou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: úte črc 08, 2014 4:29 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Michalll píše:
Btw: jaký je teda ten správný,zdravý?

Vím jen o dovu zdravých výrobcích, co jsou k mání na českém trhu: Krill olej od Mercola a potom ještě olej z tresčích jater od BLUE ICE. Tyhle dva výrobky patří ke světové špičce omega3 doplňků, nejsou zpracovány žádnou škodlivou technologií.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: čtv črc 10, 2014 10:05 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ates píše:
Vím jen o dovu zdravých výrobcích, co jsou k mání na českém trhu: Krill olej od Mercola a potom ještě olej z tresčích jater od BLUE ICE. Tyhle dva výrobky patří ke světové špičce omega3 doplňků, nejsou zpracovány žádnou škodlivou technologií.

Vcera jsem ho uz drzela v ruce ten Mercola, Krill Oil - 180 ks, ale ta cena $65,00 me primo sokla! Opet jsem si tedy hodila do kosiku, tak jako obycejne Sundown All Naturals Fish Oil 1,000 Mg Softgels, je jich tam 144 ks, za pouhych $4,99. Normalni cena jinak byva $7,99, ale vcera byla 3 dol. sleva, no tak nekup to! smich!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: čtv črc 10, 2014 10:32 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Customer Reviews
Mercola, Krill Oil - 180 Capsules, $62.97

29 Reviews
5 star: (22)
4 star: (5)
3 star: (0)
2 star: (2)
1 star: (0)

Mercola used to manufacture high quality krill oil, but they've since changed suppliers and the quality has suffered. They are trying to fool consumers \":mrgreen:\" with a "new and improved" label, but the comparison below speaks for itself.

Mercola Krill Oil:
1,000 mg genuine Krill Oil
150 IU vitamin A
400 mg omega-3 rich phospholipids
90 mg EPA (eicosapentaenoic acid)
50 mg DHA (docosahexaenoic acid)
20 mg omega-6 fatty acids
600 mcg astaxanthin

Now's NKO Krill

Neptune Krill Oil (NKO) 1.0 g (1,000 mg)
Omega-3 Fatty Acids 300 mg
Eicosapentaenoic Acid (EPA) 150 mg
Docosahexaenoic Acid (DHA) 90 mg
Other Omega-3 Fatty Acids 60 mg
Omega-6 Fatty Acids 20 mg
Omega-9 Fatty Acids 100 mg
Phospholipids 400 mg
Esterified Astaxanthin 1.25 mg
Choline 70 mg


Přílohy:
Mercola, Krill Oil - 180 Capsules.jpg
Mercola, Krill Oil - 180 Capsules.jpg [ 11.43 KiB | Zobrazeno 16538 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: stř črc 23, 2014 12:01 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
https://shop.fagron.cz/cs-cz/product/ca ... pus-a.aspx

Nemate zkusenost s timto olejem? Je jediny,ktery jsem schopna v lekarne sehnat. Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: ned črc 27, 2014 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
https://shop.fagron.cz/cs-cz/product/cat_100852/jecoris-aselli-oleum-typus-a.aspx

Nemate zkusenost s timto olejem? Je jediny,ktery jsem schopna v lekarne sehnat. Dekuji

No, zde v lékárnách asi nic jiného nekoupíte, jde o standardní produkt, diskutabilní kvality, ale při správném uskladnění a užívání po krátkou dobu si tím asi nic zásadního nepřivodíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pát říj 17, 2014 5:18 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
jajda22 píše:
https://shop.fagron.cz/cs-cz/product/cat_100852/jecoris-aselli-oleum-typus-a.aspx

Nemate zkusenost s timto olejem? Je jediny,ktery jsem schopna v lekarne sehnat. Dekuji

Tento produkt bych rozhodně neužíval. Raději nebrat žádné omega 3, než levné rafinované a destilované produkty, protože vedlejší účinky jsou fatální. To kolega Miram má lepší výběr, výrobky Mercola patří mezi ty nejkvalitnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: čtv pro 18, 2014 5:36 am 
Offline

Registrován: čtv pro 18, 2014 5:29 am
Příspěvky: 1
Dobré ráno, zravna jsem se registrovala a to z jednoho prostého důvodu, ráda bych nějde konzultovala své rozhodnutí,které se týkají mých dětí. Zrovna se totiž zamýšlím nad mím nedávným rozhodnutím začít dětem dávat kapsličky s rybím tukem od Lýsi. Pro tuto značku jsem se rozhodsla na doporučení a po prostudování informací o čistotě a kvalitě ryb lovených v islandských vodách. Pro své děti chci opravdu jen to najlepší a v dnešní komerční době to rozhodně nemusí být jedna z věcí, které dávají v tv reklamách jako top pro naše dítka a vůbec. Viz. složení marťánků... Znáte tento tuk někdo máte dlouhodobé zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz