Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát led 10, 2014 5:41 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Pavel Veselý píše:
4 lžíce lněného(budwig),1 lžíce rybího,hrst mandlí+další tuky na doplnění kalorického příjmu při protikvasinkové dietě,ale to už je tak dávno \":lol:\" jojo chybama se člověk učí

A jak se stravujete ted jestli se muzu zeptat. Kvasinka uz neni problem?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 11, 2014 9:05 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Byl jsem na protikvasinkové dietě víc než rok takže kvasinka opravdu už není problém,v podstatě to nebyla protikvasinková dieta podle Sakula ale spíš low carb dieta,kdy jsem se nezajímal z jakého zdroje pochází sacharidy jako spíš o to kolik jich za den sním.Dodržoval jsem to takhle dlouho proto že jsem chtěl vědět co to udělá se sportovní výkonností,ale proti kvasince bych řekl že stačí ji dodržovat měsíc a pak si hlídat stravu a nespadnout zpět do junkfood.Pokud tedy nemáte takovou kvasinku jako Vševěd.Ono se totiž za příznaky kvasinky může skrývat úplně jiný problém.No kupodivu na sport tato dieta fungovala bezvadně, ale bohužel jsem se dostal do emocionálních problémů(krize v rodině i v práci) a tam jsem totálně ztroskotal.Musel jsem najet zpět na sacharidy,protože bez nich se to nedalo zvládat-tady je vidět jak velký žrout energie je stres.Teď jsem na jakž takž racionální stravě-vařená zelenina všeho druhu,jablka,rýže,pohanka,jáhly,luštěniny,maso,vejce.Z tuků jen máslo,kokosový olej a trochu olivového oleje.
Jak řešíte Vaše vysoké tsh?Už se to nějak hnulo?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 11, 2014 1:10 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Pavel Veselý píše:
Byl jsem na protikvasinkové dietě víc než rok takže kvasinka opravdu už není problém,v podstatě to nebyla protikvasinková dieta podle Sakula ale spíš low carb dieta,kdy jsem se nezajímal z jakého zdroje pochází sacharidy jako spíš o to kolik jich za den sním.Dodržoval jsem to takhle dlouho proto že jsem chtěl vědět co to udělá se sportovní výkonností,ale proti kvasince bych řekl že stačí ji dodržovat měsíc a pak si hlídat stravu a nespadnout zpět do junkfood.Pokud tedy nemáte takovou kvasinku jako Vševěd.Ono se totiž za příznaky kvasinky může skrývat úplně jiný problém.No kupodivu na sport tato dieta fungovala bezvadně, ale bohužel jsem se dostal do emocionálních problémů(krize v rodině i v práci) a tam jsem totálně ztroskotal.Musel jsem najet zpět na sacharidy,protože bez nich se to nedalo zvládat-tady je vidět jak velký žrout energie je stres.Teď jsem na jakž takž racionální stravě-vařená zelenina všeho druhu,jablka,rýže,pohanka,jáhly,luštěniny,maso,vejce.Z tuků jen máslo,kokosový olej a trochu olivového oleje.
Jak řešíte Vaše vysoké tsh?Už se to nějak hnulo?

Nehnulo. Zkousel jsem postune vysazovat prasky a to jeste blbec pred a po operaci v narkoze(krecova zila) do toho vsechny ty ocisty, klystyry, zmatek co jist nejist, co je a neni hlavni problem a vysledek je, ze posledni 2 mesice byly bezdebat ty nejhorsi v mem zivote. Proste jsem svoje zdravi neresil x let a ted me to vsechno nejak dostihlo a dostavam pekne pres prdel.. Ale zpet k te strave. Netusim co vsechno je ve me rozhozene, ale myslim, ze prave ta nizkosacharidova dieta pro be bude ted idealni. Jak pro nadledvinky, tak stitnou, tak kvasinky.. Jen me nepotesila informace o tech strumigenech ve strave, sakra vzdyt ja jim hlavne strumigeny - spenat, brokolice, rajcata atd.. heh. No snazim se ted nedelat nic drastickeho, proste doplnuju horcik, pouzivam himalajskou sul, doplnuju jod lugolem kolem 6 kapek do velkych davek jit nechci. Delam si kazdy den mleko- hrst mandli, 2 para orechy, a k tomu stridam seminka.. S toho doufam dostanu do tela potrebne mineraly jako zinek, selen atd.. U me je problem, ze se spomalenou SZ je spomalene i strevo a tak vyprazdnovani neni idealni, ale zaroven nechci delat denne klystyry, myslim, ze mi nedelaji dobre. Proste doufam, ze se dam nejak dokupy a dostanu jeste moznost se s toho dostat, zacit fungovat a po takove zkusenosti a zjisteni jakou ma zdravi opravdu vahu se k sobe tak chovat a spokojene zit.. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 11, 2014 4:45 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Autoimunitní problém štítné doktoři vyloučili?Pokud nedělali testy tak bych je doporučil.Jestli Vám nezabírají léky-zřejmě berete euthyrox tak na tom mám takový fígl tak Vám ho pak poradím.Teď ke stravě-jód a selen je ok v rozumných dávkách,hořčík taky,ale pokud máte hypothyreozu tak Vám tučná strava spíše uškodí.Pro jistotu byste si mohl nechat udělat vlasovou analýzu aby se moje slova potvrdila a zjistilo se jak moc jste zavápněný-tedy máte problém s cukrem(ale ne se sacharidy).Taky to ukáže skutečný stav nadledvinek a ne jen nějaký odhad.Mluvil jste s Jardou?Zkuste mu ohledně tohoto zavolat.Co máte za příznaky podle kterých si diagnostikujete poruchy(kandida,nadledvinky)?Klidně mi napište do SZ.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 9:58 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Ja by som k tejto teme, len na zamyslenie, odcitoval jednu otazku+odpoved z fora na stranke http://www.nutraceutica.sk/sk/diskusne_ ... dukty.aspx
(ono zaujimave je, ze vsetky anti-propagandy produkuju akysi tajomni "britski vedci"... a sucasne reklama v mediach na nove chemie od bigfariem je tiez zalozena na ich vyskumoch "britski vedci zistili...")

omega 3 | ikola1 | 12. 7. 2013 12:32

Dobrý den,vcera v televíznych novinách TV Markíza odvysielala reportáž o škodlivosti toboliek s obsahom omega 3. Vraj najnovší vyskum vedcov z anglicka dokazuje, že pravidelným užívaním toboliek omega 3 má clovek 70 % šancu, že dostane rakovinu prostaty a že vôbec nie su tak prospešné ako sa hovorí. Rozprávalo sa iba o škodlivosti toboliek s obsahom omega 3 nie o oleji s obsahom omega 3. Mna táto reportáž neodradila od užívania oleja Omega 3 HP, len by ma zaujímal Váš názor. Dakujem

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 12. 7. 2013 14:17

Áno tiež na to šokovalo, a o to asi krácalo autorom. Aby sa to dobre šírilo médiami. Vôbec sa nejedná sa o klasickú štúdiu zameranú na výskum omega-3 a rakoviny prostaty ale tvári sa to ako štúdia. Je to cohort-spätná štatistická analýza inej štúdie zameranej na iný výskum (úcinky vitamínu E a selénu). Zo súboru 35000 pacientov autori akože náhodne vybrali 1200 a tých analyzovali na hladiny omega-3 v sére. Ako ich vyberali? Preco neanalyzovali všetkých? Asi aby získali výsledok aký potrebovali. U vybratých pacientov zistili nepodstatný rozdiel v hladine omega-3 v plazme, 3.2 percenta vs. 5.7 percenta. Viacerí odborníci sa cudujú že to vôbec prešlo do vedeckej tlace a je podozrivé ako rýchlo sa to šíri médiami. Pritom sú desiatky štúdií zameraných na konkrétne vztah omega-3 a rakoviny prostaty s opacnými výsledkami. Niet sa co cudovat, autori sú z národného onko-inštitútu a zrejme majú problém s upadajúcou chemoterapiou a rozvojom alternatív. Dr.Rath (holandsky lekár s vedecky podloženým výskumom rakoviny a vlastným výskumnym inštitútom)je názoru, že v dohladnej dobe budú odsúdení za zlociny páchané na ludoch. Prosím prepošlite známym. "

_________________
Za 8 mesiacov zo 120kg na 80kg Jardovým systémom, bez hladovania, bez trápenia, v plnej sile a vitalite.
Pálenie záhy, peľová alergia, vyšší tlak, syndróm vyhorenia - vyliečené do mesiaca!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 14, 2014 12:07 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Oni to nejsou jen britští vědci.Jsou to i američtí léčitelé a badatelé o výživě.To už je slušná skupinka lidí kteří těm omega nevěří a tuší za tím velký biznis.
Jestli chceš tak sem hodím nějaká jména a můžeš studovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 14, 2014 12:08 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Ostatně kolik už jsi utratil za omega olej od nutraceutica?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 14, 2014 2:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
No mne osobne sa rybi olej dost hnusi (aj ten s prichutou) a nerad ho beriem... takze som nan az tak vela neutratil.

Uprednostnujem omega 3 (aj ked je to z tychto zdrojov poslabsie) z lanoveho oleja a kozieho kefiru, z kacacej masti od domacich kacic, domacich vajec od sliepok krmenych burinou a lucernou, obcas zo sladkovodnych ryb a rad by som aj maslo od pasucich sa krav alebo oviec - take ale neviem ci sa da vobec zohnat (o irskom masle dost pochybujem ci je naozaj take ako ho prezentuju).

Jednoznacne suhlasim, ze rybie oleje su vacsinou extremne predrazene, ale tak isto su predrazene napr. aj zazracne zelene potraviny (chlorella, zel. jacmen a pod.) ktore ale na druhej strane mnohym uzasne pomohli - za vsetkym je biznis, inak by to nikto nevyrabal. Poznam aj niekolko ludi co rybi olej (rozne druhy) uzivaju pravidelne a velmi si chvalia ucinky... Ale kapsule s umelym omega3 by som nikomu asi neodporucal.
Napr. aj mercola je nazoru ze vsetky tie studie proti omega 3 su ucelove: http://articles.mercola.com/sites/artic ... -fats.aspx

Daj sem odkazy na tie studie, ak budem mat cas rad si ich prezriem a prip. aj zmenim nazor.

_________________
Za 8 mesiacov zo 120kg na 80kg Jardovým systémom, bez hladovania, bez trápenia, v plnej sile a vitalite.
Pálenie záhy, peľová alergia, vyšší tlak, syndróm vyhorenia - vyliečené do mesiaca!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: čtv led 30, 2014 2:23 pm 
Offline

Registrován: úte říj 30, 2012 11:31 pm
Příspěvky: 40
Máte někdo zkušenost s rozlévaným rybím tukem od Dr. Kulicha? Nevíte, zda je zpracován bez tepelné úpravy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: čtv led 30, 2014 3:00 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
pokora píše:
Máte někdo zkušenost s rozlévaným rybím tukem od Dr. Kulicha? Nevíte, zda je zpracován bez tepelné úpravy?

Určitě je tepelně zpracován, kdysi jsem si to ověřoval. Já zásadně zpracované rybí tuky nejím, jsou silně rakovinotvorné. Pokud chcete za studena zpracovaný rybí tuk, tak bohužel musíte sáhnout hlouběji do kapsy. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: čtv led 30, 2014 8:29 pm 
Offline

Registrován: úte říj 30, 2012 11:31 pm
Příspěvky: 40
A dá se tedy vůbec narazit na kvalitní rozlévaný? Hodně členů dle všeho nakupuje od Fagronu, i ten spadá do kategorie "raději nebrat"?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: čtv led 30, 2014 11:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Píše sa tu veľa info o rybom tuku, vie niekto popísať ako sa získava tuk ktňrý sa predava v lekarni?
Myslím že najzdravší je priamo konzumaciou rýb z klasickeho odchytu sieťami ale vylúčiť miesta znečistené moria, mam na mysli severovýchodný atlantik FAO 28

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pát led 31, 2014 1:24 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Je to trochu offtopic, ale:

Já dávám psům tento /essential-salmon-oil-1litr/d-71052/
Výrobce mi na můj dotaz odpověděl, že se jedná o olej lisovaný za studena. Pesanům, zatím svědčí, sám jsem ho chutnal, výrazná losová chuť bez nějakých pachutí.

Co si o tom myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 1:28 pm 
Offline

Registrován: stř lis 24, 2010 6:24 pm
Příspěvky: 24
Právě budu objednávat pro svého pesana tento http://www.krmivahulin.cz/Ostatni-krmiv ... a-1-l.html
Je levný, také za studena lisovaný a ve vysoké krmivářské kvalitě. Tak zvažuji, že bych místo předražených "lidských" užívala tento, ale nevím, zda čistota oleje bude dostatečná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: ned úno 02, 2014 10:20 am 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Evira píše:
Právě budu objednávat pro svého pesana tento http://www.krmivahulin.cz/Ostatni-krmiv ... a-1-l.html
Je levný, také za studena lisovaný a ve vysoké krmivářské kvalitě. Tak zvažuji, že bych místo předražených "lidských" užívala tento, ale nevím, zda čistota oleje bude dostatečná.

Jak jsem psal výše tak já beru od Essential (pouze pro psy). Sice jsme ho chutnal, ale rozhodně neberu dlouhodobě.

A také jsem poptal info i od prodejce viz váš odkaz. A co se týká vhodnosti pro lidskou spotřebu s těmi krmnými si nejsem jist....ale taky nedokážu říct co by tam mohlo být co by vyloženě škodilo?

Každopádně níže je email od prodejce. Ale jednoznačně cena je zajímavá oproti tomu co beru já. Takže budu asi brát taky, zkusím zjistit výrobce a uvidím.


Citace:
Dobrý den,
nejde o potravinářský olej, ale o krmivo, rozhodně nevhodné pro lidi !!!
Olej bereme od specializovaného českého dovozce, zabývajícího se krmnými doplňky. Pokud mi napíše, že jde o olej určité kvality nemám důvod mu nevěřit. Jde o krmivo a to certifikát kvality nemá. Je k němu jen technologický list se základními údaji o obsahu vody, oleje, atd. Viz níže.

TECHNICKÝ LIST rev. 0 ze dne 16/03/2012
aktualizováno dne 12/10/2012
OLEJ Z NORSKÉHO LOSOSA
CHARAKTERISTIKA: lososový olej je přírodním zdrojem Omega-3 nenansycených mastných kyselin, DHA
(kyselina dokosahexaenová) a EPA (kyselina eikosapentaenová).
TYPICKÁ ANALÝZA
(ve hmotě)
ACIDOGRAM
V sušině % 99,5 C22:6 % 18
Vlhkost % 0,2 C 20:5 % 13
Tuk hrubý % 99,5 C 16: 0 % 9,8
Nezmýdlenitelné % 0,5 C 16:1 % 4,8
Hustota % 0,924
Jódové číslo % 130-160
Číslo zmýdelnění % 183-189 EPA+DHA
(vjádřeno v trygliceridu)
% 28
PŮVOD:
Norsko
OSTATNÍ ÚDAJE:
zamíchat s ostatními komponenty tvořícími
dietu podle doporučení technika výživáře.
POZNÁMKY:
obsah nežádoucích látek podle limitů stanovených
nařízeními CEE. (reg. 2001/102 CE-2002/32 C
-2003/57/C -2003/100/CE)
BALENÍ :
kanystr 25 kg, barel 190 kg, cisterna 900 kg
DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:
12 měsíců
Tyto uvedené informace vycházejí z aktuálně dostupných znalostí dodaných výrobcem a v souladu s nimi jsou
přesné a kompletní. Přesto vše, co je zde specifikováno nemůže být považováno za pravidlo nebo za garanci.


--
S pozdravem Petrův Zdar

ing.Roman Küršner
Krmiva Hulín, Kostelní 988., areál Fy. Unitex
okr. Kroměříž
http://www.krmivahulin.cz
T: 739 050 079


Naposledy upravil beati_paoli dne ned úno 02, 2014 10:34 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz